Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Výživa / Sacharidové vlny
Autor Zpráva
warcraftan

Člen
# Zasláno: 30 Pro 2012 23:45

Zdravím všechny,

Chtěl bych se zeptat na pár věcí ohledně sacharidových vln,..
1, Vzhledem k tomu, že vážím 100kg, tak největší dávku sacharidů v jeden den by mělo být 500s, nebo 600s?
2, Udělat si radši 4denní ciklus, nebo na celý týden? (asi to je individuální a je to asi jedno)
3, Mám si to teda rozvrhnout na 50-100-200-300-400-500-600s? Nebo udělat skoky typu 100-300-500-200-600-100-300?

Takový dobroděj
Legi

Moderátor
# Zasláno: 31 Pro 2012 06:27

Zásadní je, jaká je Tvoje chtěná cílová váha, jestli cvičíš a kolikrát týdně.

42let @ 195cm @ 125kg
warcraftan

Člen
# Zasláno: 31 Pro 2012 10:19

Tak fajn:
na začátku prosince sem měl šikovnou váhu 104,6 teď jak se jedlo mám 107,9 moje chtěná cílová váha je mít pod 100 určitě, představoval bych si 90kg. Jde o to, že jak sem měl 104kg tak už to prostě dolů nešlo protože sem měl jednu a tu samou stravu, a když si na to tělo zvykne tam přestane hubnout, proto se mi zdají ty vlny tak dobré, že máš každý den něco jiné!

Do posilovny chodím, umím cvičit a taky jedu intenzivně, s hodně počet opakování a hodně serií - to by nebyl problém

Cvičím 3+1+3+1+3atd..

Díky za reakci aspoň

Takový dobroděj
Legi

Moderátor
# Zasláno: 31 Pro 2012 11:26

Dle Tvého příspěvku o dietě, potažmo ostatních věcech okolo, je vidět, že se v tomto tématu moc neorientuješ. Zde přímo na fóru je v sekci Dieta atd. spousty příspěvků, kde se toto řeší. Přímo o sacharidových vlnách zde :
http://forum.posilovani.net/index.php?action=vthre ad&forum=6&topic=7331

Osobně si myslím, že pokud cvičíš, nejsou sach. vlny vůbec potřeba, stačí dodržovat zdravý, vyvážený jídelníček. Sach. vlnama se dá celkem rychle zhubnout, ale problém je, že čím rychleji člověk hubne, tím víc má organismus tendence po ukončení diety ztracené kila zase nabrat zpátky. Nejlepší je hubnou pomalu, tak 2kg za měsíc, bez stresu.

42let @ 195cm @ 125kg
warcraftan

Člen
# Zasláno: 31 Pro 2012 11:40

Ano, jojo efekt, ale musí existovat něco proto, aby se z těch vln - pomaličku dostal organismus do normálu a ten jojo efekt nenastal.

Takový dobroděj
Legi

Moderátor
# Zasláno: 31 Pro 2012 11:54

Ano, proto je nejlepší hubnout přirozeně, zdravým jídelníčkem, cvičením a pomalu. Pokud jsi rozhodlý jet sach. vlny, ve shora uvedeném odkazu máš v komunikaci uvedeno jak.

42let @ 195cm @ 125kg
warcraftan

Člen
# Zasláno: 31 Pro 2012 12:05

Podle toho tématu si mi aspoň odpověděl na 1 otázku, díky.
Vypadá to, že nejsi zastánce sach vln, asi s nadváhou nemáš problémy.

Takový dobroděj
Legi

Moderátor
# Zasláno: 31 Pro 2012 12:39

Ale mám, strašně rád dobře jím. Třeba teď jsem si lehl od oběda, byla kachnička s bramborovou kaší. Lépe řečeno kachní prsíčka. Dvakrát za rok musím. Ale jak říkám, ze zkušenosti je lepší to udržovat celý rok na přijatelné úrovni. Sacharidové vlny bych doporučil pouze závodním kulturistům.
Co bys potřeboval ještě vysvětlit?

42let @ 195cm @ 125kg
warcraftan

Člen
# Zasláno: 31 Pro 2012 13:02

Co bys potřeboval ještě vysvětlit?
Tak toho ještě využiji
BCAA po úplném tréninku? čili i po aerobce? nebo před aerobkou?

Takový dobroděj
Legi

Moderátor
# Zasláno: 31 Pro 2012 13:44

Pokud děláš po silovém tréninku ještě adrobku (což je na hubnutí ideální), dávej si BCAA do tréninkového nápoje (pokud máš sypký), pokud ne, tablety polykej postupně během celého tréninku. Ideální je tak hodinku po aerobce vůbec nejíst, ale to určitě víš. MCT olej máš?

42let @ 195cm @ 125kg
warcraftan

Člen
# Zasláno: 31 Pro 2012 16:42

Nemám žádný silový trénink, mám rýsovačku (jsme na dietě) - nedovolí mi to zvedat velké váhy. Vím, že se nemá jíst pevné jídlo, min. 1 hodinu po tréniku (říkal to Tetsuo), že až pak se tuk spaluje, během tréninku jde jenom do krve nebo co, na podporu spalování tuků jsem si koupil http://obchod.ronnie.cz/s-4528-thermogenic-fair-po wer.html beru 2 kapsle před tréninkem, MCT olej sem nikdy neměl.
Ideální je tak hodinku po aerobce vůbec nejíst
Myslíš, že ani WPC protein? To bych mohl ne?

Takový dobroděj
Legi

Moderátor
# Zasláno: 31 Pro 2012 17:14

Ne, protein až hodinku po tréninku. Sacharidy co nejpozději.

Tetsuo to říkal správně. Tuky se začnou spalovat až po tréninku a jde o to, jak dlouho vydržíš zůstat o hladu. Tělo totiž umí přeměňovat bílkoviny na cukry, takže příjmem proteinu postupně spalování tuku stejně zastavíš. Čím déle vydržíš, tím víc spálíš tuku, ale bohužel i svalové hmoty. Hodinka, hodinka a půl nehraje roli, ale delší doba je už o svaly. Proto je asi ideální hodinku po protein, za 2 hodinky začít se sacharidama.

Ale dá se naučit spalovat tuky už během tréninku. Viz:
http://www.fitrecepty.cz/clanky-o-vyzive-sportovcu -i-nesportujicich/paleni-tuku-u-vytrvalcu-___-zakl ad-vykonnosti

42let @ 195cm @ 125kg
warcraftan

Člen
# Zasláno: 31 Pro 2012 17:32

Nemám v plánu brát sacharidy po tréninku (na večer)=>protože můj trénink začíná v 17:00. Obecně přeci platí to, že do oběha sacharidy a potom už se stravovat primárně na bázi bílkovin přece. Žádný maltrodextrin nebo tak neberu, během tréninku spálím cukry a potom je nabrat pomocí gaineru? ne přeci, nebo?

Takový dobroděj
Legi

Moderátor
# Zasláno: 31 Pro 2012 18:02

Sacharidy musíš mít spočítaný, dejme tomu 2,5g na kg cílové váhy, tj. 2,5x90=225g denně. Poslední sacharidy přijmi 2 hodiny před tréninkem, tzn. v 15.00
Pokud nemáš hmotu, o kterou by ses bál, přijmi po tréninku už jen protein, případně vajíčko, cottage, nebo taky avokádo, hrst oříšků atd.

42let @ 195cm @ 125kg
warcraftan

Člen
# Zasláno: 31 Pro 2012 18:37 - Změnil/a: warcraftan

Tak ještě jednou (nebo shrnutí chceme-li)
17:00-18:30 trénink, po tréninku bcaa a až za hodini tj v 19:30 (obvykle sem měl tunak + žitný chleb + zelenina, nebo 1 balení tvarůžek + žitný chleb + zelenina, nebo 4 vajíčka na tvrdo + žitný chleb + zelenina= je to v pořádku?

1hod před tréninkem sem si dával ovoce (banán a když nebylo ovoce tak protein) - na energii.

Nwm no..já měl ve zvyku brát si ten protein po tréninku, prostě rychle bílkoviny, pakli-že píšeš pravdu, že si tělo vezme cukry z bílkovin a když si je nevezme - tak hubne, tak pak Tě rád poslechnu. (a ještě ušetřím finančně)

Takový dobroděj
Legi

Moderátor
# Zasláno: 31 Pro 2012 19:05

Ber BCAA v průběhu celého tréninku, ne najednou na konci, budeš mít pak hroznej hlad. Jinak to jídlo je super.

Hodinu před tréninkem už žádnej banán, jen protein.

Protein hodinu po tréninku můžeš (netvrdil jsem že ne). Ten protein se stejně do krve dostane až za 45 minut od požití, takže je to tak akorát.

42let @ 195cm @ 125kg
warcraftan

Člen
# Zasláno: 31 Pro 2012 19:26 - Změnil/a: warcraftan

budeš mít pak hroznej hlad
Budu mít i během i po tréninku, takže nevidím v tom "během" výhodu

Hodinu před tréninkem už žádnej banán, jen protein.
ok, souhlasím

Ten protein se stejně do krve dostane až za 45 minut od požití, takže je to tak akorát.
Svatá pravda

Takový dobroděj
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0