Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Výživa / Nabírání svalové hmoty a redukce tuků - zároveň
Autor Zpráva
stadomuch

Člen
# Zasláno: 1 Bře 2011 10:54

Zajímalo by mne, jestli a jak by bylo možné co nejefektivněji nabrat svalovou hmotu a zároveň shodit tuky? Minulý rok jsem změnou jídelníčku a aerobním cvičením zhubl 18 kg (během cca 4-5 měsíců). Kolik z toho byly zároveň svaly nevím, je to celková váha. Takže předtím jsem měl 100kg, poté 82kg (výška postavy 185cm). Pořád mám ale nějaké tuky, které bych chtěl ještě shodit (hlavně na břichu). Zároveň bych ale chtěl nabrat svalovou hmotu. Vím o jedné možnosti - pokračovat dál v hubnutí, až se zbavím i tuků na břiše. A pak teprve začít nabírat svalovou hmotu. Trochu se ale obávám, že při nabírání svalové hmoty budu opět nabírat i tuk, který teď pracně shazuju. Nebo prostě začít nabírat svalovou hmotu, byť i s tukem a ten pak teprve zase zhubnout. Což mi přijde taky neefektivní. Rozhodl jsem se zatím zkusit obojí - posilovat na nabírání svalů a kombinovat to s aerobním cvičením. Problém mám s určením příjmu živin - nastavit to tak, abych přijímal více energie - kvůli růstu svalů, nebo méně - kvůli tukům, s tím, že si tělo chybějící energii vezme taky z mých tuků? Zatím jsem se ustálil na cca 160g bílkovin, cca 380g cukrů a cca 60g tuků denně. Cvičím základní cviky (tlaky v leže, ve stoji, shyby, tah v předklonu, dřepy, výpony) 4x týdně rozdělené do dvou jednotek (Po, Čt jedna jednotka, Ut, Pa druhá jednotka) a ve středu aerobní cvičení.
Díky za každý postřeh, radu či zkušenost. Případně nějaký odkaz na nějaký článek s tímto tématem.
Patricio

Člen
# Zasláno: 1 Bře 2011 21:11 - Změnil/a: Patricio

Nepremyslel jsi nahodou o HIIT a k tomu fullbody?

It's time for change - train hard or go home!
stadomuch

Člen
# Zasláno: 2 Bře 2011 07:59

Díky za radu. A musím říct, že jak to tady postupně pročítám, tak přesně o tom taky uvažuju. Plán na fullbody už jsem si sestavil, teď ještě promyslet ten HIIT (zrovna koukám na nějaká videa na youtube) a hlavně jak to spolu zkombinovat. Plus ještě ten příjem živin ...
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 2
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0