Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Doping / Anabolické steroidy - nejrychlejší cesta ke svalům?
Autor Zpráva
Legi

Moderátor
# Zasláno: 6 Led 2013 18:02 - Změnil/a: Legi


Cítím povinnost se k tomuto tématu vyjádřit, protože nejen na tomto fóru se o steroidech debatuje a určitá skupina cvičenců je také užívá. Tento článek nemá v žádném případě moralizovat, ale jen uvést všechny okolnosti užívání anabolických steroidů, hlavně pro ty, co si s touto myšlenkou pohrávají. Nemíním tuto problematiku řešit z odborného hlediska, protože článek má být srozumitelný co nejširší veřejnosti. Uvádím také pouze fakta, nebo výsledky vědeckých studií, které tady nebudu uvádět, ale na požádání poskytnu odkazy.

Užívání některých anabolických steroidů (dále jen AS) vede při dodržení určitých pravidel k výraznému nárůstu svalového objemu. Toliko neoddiskutovatelný fakt. Které AS to jsou a které pravidla je nutno dodržovat, zde nebudu publikovat, protože, jak jste doufám pochopili, nepatřím k zastáncům AS. Schválně říkám jen "některé AS" způsobují svalovou syntézu proteinů, poněvadž například u orálně podávaných AS se to podařilo vědecky dokázat jen u jednoho z nich. Takže teď jsme si řekli asi tak všechny "výhody" užívání AS a teď jsou na řadě nevýhody, nebo lépe řečeno rizika a vězte, že jsou nemalé.

Užívání AS představuje kardinální zásah do hormonálního prostředí sportovce a člověk bez odborných znalostí (lékař), si bohužel není schopen uvědomit důsledky, pomlčme teď zcela o správném dávkování a nezbytné medikaci podpůrných a ochranných látek. V krátkosti, bezpečný způsob užívání AS neexistuje ani při lékařském dohledu. Váš kámoš, co má svaly a nic mu nechybí, si může říkat co chce. Přímé zdravotní následky, jako je rakovina prostaty atd. zde nechci rozebírat, byly publikovány již mnohokrát. Mnoho uživatelů AS si ovšem neuvědomuje dlouhodobé zdravotní komplikace, které za pár let už nikdo s AS nebude spojovat. Mnoho sportovců začíná s užíváním AS s přesvědčením, že po pár týdnech užívání, které jim pomůže se základem, či stagnací, AS už nebudou nikdy užívat. Problém je ovšem v tom, že "chemicky" nabytá svalová hmota po vysazení AS opět zmizí do nenávratna (váš kámoš z posilovny si opět může říkat co chce). Nejlépe je to vidět na borcích ze světové špičky po ukončení aktivní kariéry. Zůstane jen to poctivě odcvičené. Po tomto zklamání vám "kamarád" nabídne ještě lepší AS, po kterých si hmotu zaručeně uchováte. Bomba! A už v tom jedete.

Tato anabáze je srovnatelná se závislostí na hraní automatů a naštěstí už začíná mít i podobný společenský status. Taky si uvědomte, že každá sranda něco stojí. Znám případy, které dopadly úplně stejně jako gambleři, krádeže, půjčování po známých a nakonec existenční krach, vězení. Pokud si teď myslíte, že vám se něco takového stát nemůže, tak se mýlíte. Může.

V neposlední řadě je prodej a distribuce AS nelegální a důsledky takové činnosti zde netřeba uvádět. Podívejme se ale co to znamená pro uživatele AS. AS se vyrábějí jednak legálně ve farmaceutických společnostech a odsud se již méně legálními cestami dostávají přes různé stupně distribučního kanálu a dealery ke sportovcům. Potud je všechno v "pořádku". Jenže ony se AS vyrábějí také nelegálně, kde pro výrobce neplatí žádné předpisy, zákony a jediná motivace je zisk, bez ohledu na rizika plynoucí z jejich užívání. Protože jsou oficiálně vyráběné AS z důvodu přísné kontroly obtížně dostupná, většina AS na černém trhu pochází z těchto nelegálních zdrojů. V této situaci, kdy nevíte co kupujete, se dá užívání AS přirovnat k hraní ruské rulety. Pokud vám v této souvislosti vytanula na mysli nedávná metylalkoholová aféra s desítkami mrtvých, uvažujete správně. Nikdy nevíte, kdy přijdete na řadu. Teď si představte, že takovou "lahůdku" zprostředkujete svému nejlepšímu kamarádovi a potom s vědomím fatálních následků budete muset do konce života žít a potkávat se s jeho dalšími kamarády a jeho rodinou. Samozřejmě, můžete se přestěhovat na druhý konec republiky, ale z paměti vám to už nikdo nevymaže.

Tak co, stále uvažujete o užívání anabolických steroidů?

Při této příležitosti bych chtěl vyjádřit respekt a uznání panu Eduardovi Pražákovi, za jeho celoživotní práci a publikační činnost nejen v oblasti boje proti dopingu ve sportu a v kulturistice obzvlášť.


42let @ 195cm @ 125kg
benson77

Člen
# Zasláno: 6 Led 2013 19:28


Diky za tyhle clanky
Roman84

Administrátor
# Zasláno: 6 Led 2013 20:59


Legi
poslal som ti e-mail
Legi

Moderátor
# Zasláno: 6 Led 2013 21:30


Romane, už jsem odpověděl...


42let @ 195cm @ 125kg
tomasso

Člen
# Zasláno: 7 Led 2013 11:07


Super članek, jen k tomu konci boj proti dopingu v kulturistice, nevim nevim, ale dneska uz kazdej lepsi kulturista uziva AS, jak by vypadala olympie bez steroidu?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 7 Led 2013 12:09


Přestali by borci vypadat jako larvy? Víš, je spousty důvodů, proč neužívat AS. Kromě výše uvedených mě napadá třeba tento. Jdeš někam do společnosti, jseš poctivě namakanej a za rohem si o Tobě povídají - to je debil, ten určitě sype, vypatlanec jeden. Je toto fér? Bohužel i kondiční kulturista má dnes společenský status idiota a smažky. Mě osobně to hodně vadí. Každý kdo má viditelné svaly, to už určitě zažil. Tihle lidé a celý průmysl na to navázaný ničí mediální obraz jednoho životního stylu. Co naplat, že většina lidí je slušných, poctivých a z větší části také inteligenčně nadprůměrných. Stigma zůstává.


42let @ 195cm @ 125kg
tomasso

Člen
# Zasláno: 7 Led 2013 12:40


Ja nevim ale nemyslis ze by klesla uroven takovychto soutezi? Jasne ze by to bylo asi nejen vuci zdravi lepsi ale proste myslim ze uz prubehem casu steroidy tak nejak patri ke kulturistice. Btw. Kdyz ve skole piju protein a rikaji mi at nepiju ty steroidy (:D) nebo kdyz me vidi v telocviku a rikaji at uz neberu ty steroidy ze brzo zemru, tak bud mavnu rukou a nebo to ignoruji, nijak mi to nevadi .
Legi

Moderátor
# Zasláno: 7 Led 2013 13:19


Teď jsem opravdu hodně smutnej.

myslim ze uz prubehem casu steroidy tak nejak patri ke kulturistice

Tak přesně tohle mám na mysli. Už je to tak nějak normální. To je přece katastrofa! Tohle jsou vzory pro dnešní mládež? Ó tempora, ó mores, jak by řekli latiníci. Dám Ti příklad k zamyšlení. Až budeš mít jednou vlastního syna a on přijde, že chce brát steroidy, že to tak nějak ke kulturistice patří, co mu na to řekneš?

Už chápeš kde je to nebezpečí?


42let @ 195cm @ 125kg
tomasso

Člen
# Zasláno: 7 Led 2013 14:35


Jo jasne.. Ja to jen beru z teoretickeho hlediska, vem si, ze by zrusili steroidy, jak by na tom najednou byli spickovi kulturiste, napriklad Ronnie, Jay... Celozivotni drina by sla do kytek, teoreticky o nejakem ruseni steroidu hovorit muzeme, prakticky to je ale neuskutecnitelne, a ruzne studie a rady odradi tak hrstku lidi co planuji uzivat steroidy, uz jen pro to, ze bez steroidu by nemeli na dosahnuti nejakych vetsich uspechu ani sanci.(ted nemluvim o kondicni, nebo naturalni kulturistice)
tetsuo

Člen
# Zasláno: 7 Led 2013 14:55


Jenom drobnost: všichni profi kulturisté mají nejen špičkovou genetiku, aby jim rostly svaly a nejen obrovskou disciplínu ve výživě. Především mají všichni skvělou reakci na steroidy. Tedy jim stačí brát relativně málo. Proto taky vydrží mít poměrně dlouho aktivní kariéru. Většina lidí ale ze steroidů nevytěží zdaleka tolik pozitivního a odnesou si hlavně různé zdravotní problémy.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Milda123

Člen
# Zasláno: 28 Dub 2013 13:59


Já se bohužel poměrně často setkávám i s hlupáky, co odsuzují i doplňky stravy, jako je gainer, protein atp.. Říkají, že chtějí jet čistě a takový sračky by prý nikdy nejedli :D Dost lidí si to spojuje i s AS. Stával sem se kolikrát terčem různých narážek, že bez těch přípravků bych byl nula a že až to přestanu brát, všechno mi splakne :D
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist