Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Začátečníci / Hubnutí vs nabírání svalové hmoty
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Autor Zpráva
vitkovar1

Člen
# Zasláno: 10 Bře 2013 17:52

jen tak,někde jsem četl,že tepová frekvence při kardiu významně ovlivňuje spalování tuků,ale teď ještě z jiného soudku,můžu si udělat puding s jednou odměrkou proteinu? Neznehodnotí se tím ta bílkovina?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 10 Bře 2013 18:32

Tak to ovlivňuje, tos četl správně. Tuk se spaluje spíše s menší TF, nebo dokonce úplně v klidu po tréninku. Pokud pojedeš např. na kole při TF 150, tuk se bude spalovat také, ale ne tolik - viz aerobní zóny.

Ano, pokud je protein bioaktivní, čili je nedenaturovaný, dojde k znehodnocení bílkoviny. Pokud je denaturovaný, tak to vůbec nevadí.

42let @ 195cm @ 125kg
vitkovar1

Člen
# Zasláno: 10 Bře 2013 18:39

aha :D a to poznám jak? Mám Whey protein od Optimumu a je tam dokonce napsaná že přidávat do těsta při pečení sušenek a muffinů,takže by to měl být denaturovaný,i když,napsat si mohou co chtějí.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 10 Bře 2013 19:26

Na stránkách výrobce je uvedeno pouze to, že jde o syrovátkový izolát WPI a ultrafiltrovaný syrovátkový koncentrát, takže teda nic moc, o bioaktivních složkách ani slovo. Pokud to mají i v návodu, jistě půjde o denaturovaný protein, takže to tam frkni. Jistě je tak oblíbený, protože tak dobře chutná!

42let @ 195cm @ 125kg
vitkovar1

Člen
# Zasláno: 12 Bře 2013 16:51

Legi,můžu zvýšit počet tréninků na 6 týdně? (studuji pomaturitní studium jazyků) takže mám hodně času,nyní cvičím 3x za týden full-body (PO,ST,PA) a uvažoval jsem,že bych PONDĚLNÍ trénink zopakoval ve ČTVRTEK ,PÁTEČNÍ v ÚTERÝ a STŘEDEČNÍ v SOBOTU abych necvičil stejné partie den 2 dny v kuse.Jen se ptám jestli to nebude kontraproduktivní a nevím jak je to s regenerací.Ale času mám hodně,tak bych ho využil dobře.
maacher

Člen
# Zasláno: 12 Bře 2013 17:04

bude to kontraproduktivni, pokud chces nabirat.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 12 Bře 2013 18:46

Všechny články od odborníků na toto téma říkají shodně, že je výrazně efektivnější procvičit jednu svalovou partii 2x týdně. Ale pozor, za prvé je na to nutné mít fyzičku, dostatečné zkušenosti a perfektní jídelníček a suplementační plán. Mýtus o tom, že 6x týdně mohou posilovat jen sypači je nesmysl. Zkušenosti znamenají, že třeba netrénuješ série do selhání, ale těsně před selháním atd. To jsou takové jemné rozdíly, které určují, jestli dokážeš zregenerovat, nebo ne. Jeden z nejlepších článků, které otevřou mnohým oči, nalezneš zde:

http://www.body-test.cz/jedine-informace-o-trenink u-jake-potrebujete-vedet

42let @ 195cm @ 125kg
maacher

Člen
# Zasláno: 12 Bře 2013 21:32

Ono hodně záleží, jaký je člověk somatotyp. Ektomorf může mít top jídelníček, veškerou suplementaci a pokud by trénoval 6x týdně, tak bude razantně hubnout, namísto přibírání.
vitkovar1

Člen
# Zasláno: 12 Bře 2013 21:41

jsem jasný endomorf, stačí víc jídla a kynu...... hlavně sladkého
vitkovar1

Člen
# Zasláno: 12 Bře 2013 21:42

podle článku je cvičení každé části těla 2x za týden mnohem efektivnější,mám to třeba zkusit týden a uvidím,jak na tom budu silově?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 13 Bře 2013 05:00

Jistě, vyzkoušet to můžeš. Léta jsem jel systémem 6+1, ale už stárnu a člověk musí akceptovat realitu, takže jsem najel na 3+1 a regenerace je zase ok. Jeden blbej den navíc na regeneraci je strašně znát.

42let @ 195cm @ 125kg
vitkovar1

Člen
# Zasláno: 23 Bře 2013 17:57

jaká je nejlepší mouka?asi celozrnná co?Ale to je docela velký problém sehnat celozrnné pečivo i v Brně, v podstatě v normálním obchodu je nekoupíte,jen v pekárnách a i to je docela problém.Narazil jsem v intersparu na bulku vyrobenou jen z žitné mouky (je to takové velmi hutné pečivo),ale není celozrnná.Ale furt lepší žitná než klasická bílá ne?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 23 Bře 2013 19:53

V Intersparu na Vídeňské (a pravděpodobně i jinde), je u zeleniny a ovoce celej regál se zdravou výživou a doplňky stravy. Mají tam celozrnné cereální lupínky (produkt Vital Spar), celozrnné rýžové chlebíčky z rýže natural a různé druhy celozrnné mouky. Celozrnné pečivo jsem tam nikdy neviděl, s výjimkou baleného žitného chleba, který mají též v DM drogerii (slepenec nevalné chuti). Koupil jsem nedávno origo celozrnný chleba (světe div se) v Tescu, takový menší se stříbrnou páskou z řady produktů Premium za 40,-kč. V normálních obchodech je to tady tragický. Ale je to hlavně o poptávce a nabídce. Pokud se tady bude jíst tak, že bude mít každej druhej v 50-ti letech cukrovku, nebo infarkt, nic se nezmění. Já být akcionářem farmaceutické firmy, tak si pískám. Škoda mluvit.

42let @ 195cm @ 125kg
vitkovar1

Člen
# Zasláno: 23 Bře 2013 21:30

Taky jsem viděl Celozrnnou bulku (tak se jmenovala) v bio potravinách ve vaňkovce,mají tam napsaný i složení a je to celozrnná mouka+špaldová a stojí 15kč ovšem poměr mouky tam psaný nebyl,ale když se to jmenuje vysloveně CELOZRNNÁ,tak by tam dle zákona mělo být alspoň 80% celozrnné mouky ne?Jinak všeobecně s tím pečivem je to fakt bída,všichni si myslí,že když to má být celozrnné,tak to musí být prostě černé.Nechápu,ať si někdy koupí celozrnnou mouku v sáčku a vidí že černá vůbec není,ale pouze taková lehce dohněda.
vitkovar1

Člen
# Zasláno: 24 Bře 2013 17:44

Máš typ na to,jak si sestavit kruhový trénink?Po něm bych chtěl hlavně kardio na zhubnutí.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 24 Bře 2013 18:05

Budeš se divit, ale na zhubnutí je lepší těžký silový trénink, třeba Korte, nebo Ivanov apod. Čím větší zápřah, tím větší afterburn, což znamená, že tím déle budeš pálit tuky.

42let @ 195cm @ 125kg
Legi

Moderátor
# Zasláno: 24 Bře 2013 21:03

Hele vím, že se na totéž ptáš na bodytestu. Mě to nevadí, naopak. Tetsuo sice radí jako efektivnější variantu kruháč kombinovanej s HIIT, ale Ty chceš i nabrat svaly, takže je účinější to, co Ti radím já. Bude Tě to i více motivovat. Po silovce dej 30 minut pohodovýho šlapání na ergometru a tuk půjde dolu. A čím pomaleji, tím lépe. Celý je to běh na delší trať. Ty furt řešíš co a jak, zbytečně. Do cíle dojdeš tak, nebo jinak. Jen vydržet!

42let @ 195cm @ 125kg
vitkovar1

Člen
# Zasláno: 25 Bře 2013 19:52

sorry,ale mám rád info vždy z více zdrojů
vitkovar1

Člen
# Zasláno: 25 Bře 2013 19:55

nj....ale když si dám po těžkém silovém tréninku třeba chůzi na pási,tak si dám do 15 min gainer a tím pálení tuků zastavím ne?kdežto u kruhového plus lehké kardio gainer nemám a tím budu pálit tuky jak při dané aktivitě,tak i do té doby než se najím ne?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 25 Bře 2013 20:42

V prvním případě můžeš dát gainer i později. Záleží na dávce, pokud bude menší, pálení tuků se sníží, ale nezastaví. Ono se nezastaví defacto den, dva, dle intenzity tréninku, jen se snižuje, nebo zvyšuje podle obsahu glukózy v krvi (exogenně dodávaných sacharidů). To samé platí pro druhou variantu s tím rozdílem, že pálení (afterburn) bude výrazně kratší (tady zase záleží na délce a intenzitě HIIT) a během tohoto tréninku se stejně tuky nepálí, ale jen uvolňují do krve. Pokud Ti nejde o svaly, jeď kruháč. Pokud ano, cvič silově, logická úvaha přece.

42let @ 195cm @ 125kg
vitkovar1

Člen
# Zasláno: 25 Bře 2013 21:24

ja bych bral kruháč+kardio 2 týdně jen jako doplněk na spálení,jinak bych souběžně jel 4xtýdně těžký silov trénink,to může být ne?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 25 Bře 2013 21:48

To jde, ale dbej, abys to uregeneroval. U toho silovýho tréninku musíš používat hlavu. Nejezdit do selhání a necvičit na partii 15-20 sérií izolovaných cviků atd.

42let @ 195cm @ 125kg
vitkovar1

Člen
# Zasláno: 25 Bře 2013 22:19

OK.Jak lehké by to kardio mělo být?Většinou jsem na páse.Nějaký lehký poklus nebo stačí pomalá chůze tak 7km/h?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 26 Bře 2013 06:30

Orientuj se podle TF. Ideální je do 100 bpm. Odhaduje se to težce, takže je lepší naprogramovat si tepové pásmo na hrudním pásu. Tep by měl být ideálně konstantní po celou dobu aerobky.

42let @ 195cm @ 125kg
vitkovar1

Člen
# Zasláno: 26 Bře 2013 18:26

Tak dneska jsem si to vyzkoušel a je to zatím celkem v poho.TF jsem měl tak na 110.Zajímavý,že se hubne při malém tepu a ne při velkém.Do těď jsem cvičil kardio asi špatně,vždycky jsem jel na velmi vysokou tepovku,prostě tempo,propocený triko apod :D Co by se stalo,kdybych po kruháči jel na vysokou tepovku a ne na nízkou?Začali by se pálit svaly?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 26 Bře 2013 20:06

Pokud máš vyčerpaný dostupný glykogen ze svalu tak ano.

42let @ 195cm @ 125kg
robajz

Člen
# Zasláno: 27 Bře 2013 18:26

Ahoj lidi,mám takové dilema...už je to 5 možná 6 měsíců co jsem začal posilovat a zároveň se snažím nabrat svalovou hmotu,tudíž cvičim OBJEM...začínal jsem posilovat s váhou 71kg...nyní mám okolo 82-83kg...výška 188cm...(pravděpodobně ENDOMORF)...(15 let)...nabral jsem celkem slušný množství svalový hmoty,ale samozřejmně i tuku...ale teď v ćem je problém...tělo,jaké je teď se mi líbí,nemám s ním problém...jen bych chtél nabrat ještě víc...ale zároveň...i vytvarovat...takže nevim,jestli je výhodnější...dál cvičit objem...nebo se pustit alespoň na měsíc na vyrýsování...a pak zase začít plácat ten objem...pŕedem děkuji za odpověď
Legi

Moderátor
# Zasláno: 27 Bře 2013 19:04

Výhodnější bude přidat k objemovému tréninku více aerobního tréninku a vyloučit fruktózu (kromě ovoce) ze stravy.

42let @ 195cm @ 125kg
robajz

Člen
# Zasláno: 27 Bře 2013 19:10

dobře děkuju...a ještě pár otázek...můžu se té zeptat k čemu slouží...kroužení kotoučem nad hlavou...?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 27 Bře 2013 19:24

Teď nechápu souvislost dotazu. Pokud je to dotaz mimo téma, kroužení je typický rozcvičovací cvik, čili patří především do rozcvičky.

42let @ 195cm @ 125kg
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 3
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0