Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Začátečníci / Prosím o vysvětleni jak to je :)
Autor Zpráva
wolfito

Člen
# Zasláno: 5 Čvc 2011 16:46

Chtěl bych se zeptat kdyz treba po jizde nakole spalim 300KJ = tak to spalím jak kdybych si dal dva banany ale přece kdyz snim za den x víc věcí tak prece nemužu mít větší odběr než co do sebe dostanu ne?? Takže nic nezhubnu. Chapu to blbě tak prosim o vysvětleni.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 5 Čvc 2011 18:24

On existuje i tzv. bazální metabolismus, který spaluje nějaké živiny (potřebuješ něco na činnost mozku, srdce a jiných orgánů).

Navíc živiny se spalují v různém pořadí a podle typu zátěže. Tuk se spaluje v klidovém režimu, např. Jakmile jedeš intenzivně, tak se tuk nespaluje.

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
wolfito

Člen
# Zasláno: 5 Čvc 2011 18:37

Jasně, ale aby jsme se pochopili dejme tomu že budu jezdit 45 minut na cyklotrenažeru ( kvalitnim), hodí mě to tam 1000KJ coz je asi 230 kcal. + jestě nějaky posilovaci trenal. přece nemužu za den sněst tady bilej jogurt co ma 40kcal + nejakou zeleni a ovoce a jidelníček je celej..víš jak to myslím. Chci spalit tuk a tím dosahnu že mam větší výdej než příjem + jestě nějaky věci. Ale podle toho jak to chapu - nechapu tak bych musel 10hodin běhat, šlapat atd. abych toho nějak docilil..vím že se spaluje něco i ve spanku chozeni na wc sedění atd :D ale nějak mi to prostě nejde do hlavy jak bych mohl spalit víc než přijem.
stadomuch

Člen
# Zasláno: 5 Čvc 2011 20:39

K těm 1000kJ, o kterých píšeš, že je vyjezdíš na kole, si přidej ještě bazální metabolismus, o kterým právě píše Tetsuo a jseš třeba na 9000kJ (záleží kolik ti je, kolik vážíš atd.). A pak máš taky nějakou další spotřebu, pokud teda celý den jen neležíš...
Zhruba si svůj bazální metabolismus spočítat třeba tady:
http://www.mte.cz/bmr.php

Já např. zhubl 20 kilo za 3 měsíce především úpravou stravy.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 5 Čvc 2011 22:35

dejme tomu že budu jezdit 45 minut na cyklotrenažeru ( kvalitnim), hodí mě to tam 1000KJ coz je asi 230 kcal. + jestě nějaky posilovaci trenal.
Tohle není trénink na spalování tuku. Funguje to naopak, nejprve posilování, pak trenazer

Bazální metabolismus už ti vysvětlil kolega

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
wolfito

Člen
# Zasláno: 6 Čvc 2011 10:35

Díky za rady už to chapu
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0