Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Výživa / Gainer
Autor Zpráva
simbyan

Člen
# Zasláno: 8 Říj 2011 11:15

Zdravím mám gainer, Panthera Primaltein MASS.
Dávám 120g prášku do 1l mléka = cca 120g sacharidů,55g bílkovin.
Půlku vypiju hned, druhou půlku 20-40 min. od první. Po několika hodinách mám průjem. Myslíte, že je to tím mlékem, mám ředit do menšího množství? Do vody? Díky za odpovědi.
blu3

Člen
# Zasláno: 8 Říj 2011 11:48 - Změnil/a: blu3

dávka by neměla přesáhnout 50 g sacharidů pokud se nepletu...ale na druhou stranu já zezačátku chybně dávkoval mutanta tak, že jsem najednou vypil 88 g sacharidů a nic jsem po tom neměl.
RoManL4

Člen
# Zasláno: 8 Říj 2011 11:56

Nikdy jsem nepochopil míchání gaineru/proteinu s mlékem.

Vždyť je to namícháno tak aby po smíchání s vodou byla využitelnost OK
(a i tak , to někomu uplně nesedne)

Mléko si můžu dát kdykoliv jindy a vyhnu se tak zbytečným trávícím problémům.

btw. tvých 120g "prášku" gaineru Pantehra Primalteinu MASS obsahuje :
Sacharidy - 66g
Bílkoviny - 24g

Odpověď nalezneš v poznání..
simbyan

Člen
# Zasláno: 8 Říj 2011 12:32 - Změnil/a: simbyan

Míchám s mlékem, aby mi to vydrželo přes měsíc.
120g gaineru+mléko obsahuje 120g sacharidů,55g bílkovin tak nevím co mě opravuješ? Takže to mám míchat do 300ml vody, jak je doporučováno+ tedy zvýšit dávku na 150g?
blu3

Člen
# Zasláno: 8 Říj 2011 15:09

U mléka je hlavně problém to, že obsahuje laktozu a tim pádem zpomaluje proces zpracovávání v těle což je důležitý hlavně po tréninku, já to míchám jedině s vodou
tetsuo

Člen
# Zasláno: 8 Říj 2011 15:48 - Změnil/a: tetsuo

No, to je dost mýtus.

Pokud někdo nemá problém s trávením laktózy (vyloženě jako diagnózu), tak laktóza je velmi snadno stravitelná a hlavně velmi snadno vstřebatelná. (z určitých hledisek je i lepší než glukóza, protože má nižší osmolaritu.)
Mléko lze používat bez problémů i jako samostatný regenerační nápoj. Spoustě lidem by stačilo pít po tréninku jen mléko.

Problém s mícháním gainerů do mléka je, že může vzniknout přílišný osmotický tlak v žaludku nebo střevech, což vede k průjmům. Rozhodně nejde o žádné "zpomalování procesu zpracovávání v těle" (čeho taky?).

Zdroje laktózy navíc obsahují dost minerálů, které napomáhají vstřebávání sacharidů. Proto může být po tréninku užitečná třeba sladká sušená syrovátka jako součást nápojů. Koneckonců i zamíchání proteinu do mléka může být užitečné, protože obsah laktózy z toho aspoň částečně dělá gainer.

Něco jiného je míchání proteinů či gainerů do mléka, pokud už samotný prášek je namíchaný tak, že má vyvážený poměr aminokyselin, správný poměr sacharidů apod.

Celý ten mýtus se zkrátka točí kolem osmolarity...

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
blu3

Člen
# Zasláno: 8 Říj 2011 16:37

To jsi mě teď dost překvapil protože to co jsem napsal mi řeklo v posilovně dost lidí nezávisle na sobě..každopádně díky za informaci, až mi dojde maltodex tak vim čim ho v proteinu nahradit
simbyan

Člen
# Zasláno: 8 Říj 2011 16:46

Tak já to budu zkoušet ředit do menšího množství mléka, třeba si tělo zvykne, pokud ne, tak do vody.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 8 Říj 2011 16:52

to co jsem napsal mi řeklo v posilovně dost lidí nezávisle na sobě
Ano, a většina nikdy v životě neslyšela nic o osmolaritě a jen zoufale spekulujou.

Tak já to budu zkoušet ředit do menšího množství mléka, třeba si tělo zvykne, pokud ne, tak do vody.
Jo, pochopils to správně.

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0