Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Suplementy / 10-15 min nebo 30-60min?
<< . 1 . 2 .
Autor Zpráva
Vermot

Člen
# Zasláno: 18 Úno 2015 15:32

aha ja vzdy myslel ze aerobni pasmo je vyse nez anearobni a ne naopak... (tzn.ze kdyz cvicim silovy trenink tak mam vyssi tepovku nez pri dlouhem behu??)

"Nesmíš míchat bílkoviny s volnými AMK a matematicky je sčítat.Tak to nefunguje."

plati to i pri sestavovani jidelnicku???tzn.ze volne AMK se nepricitaji k celkove denni spotrebe?¨??
Legi

Moderátor
# Zasláno: 18 Úno 2015 15:46

Tak záleží jak rychle běžíš že jo, při sprintu jsi logicky taky v anaerobním pásmu. Problém je, že většina lidí netrénuje v anaerobním pásmu, ale prohlíží se v zrcadle. Podívej se schválně po posilovně z koho leje pot.

42let @ 195cm @ 125kg
Vermot

Člen
# Zasláno: 18 Úno 2015 15:55

jo jasne ja sprint nemyslel spis delsi beh treba hodku...
jak s tema volnyma AMK v tom jidelnicku??
sandy

Člen
# Zasláno: 18 Úno 2015 15:58

legi: I bez přidaných aminokyselin je bílkovin téměř 40 gr, což je cca dvojnásobek oproti často doporučenému množství u potréninkového nápoje, na druhou stranu je to vícesložkáč a obsahuje i pomalé zdroje, tak hádám se přes toto množství nebudou bít, plus zkusím dát teda aspoň 2 hodiny odstup před příjmem následující pevné stravy. Chci ještě doobjednat nějaké doplňky od Vás, chtěl by jsem znát tvůj názor, resp. k čemu by jsi se přiklonil ty osobně. Nejde o finance, pouze o smysluplnost.

a) l-glutamin vs glutaminové peptidy
b) maltodextrin de19 vs de6
c) creatin Creapure vs monohydrát
d) Total Protein /ten již mám/ je vhodný na noc či je lepší pro toto použití sáhnout po Night Proteinu?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 18 Úno 2015 16:23

a) Glutamin jasně, glutaminové peptidy jsou většinou obsaženy jako aditivum ve vícesložkovém proteinu.
b) Zde záleží na účelu použití, číslo označuje podíl dextrózy na celkovém množství. Logicky se nabízí de-6, protože v případě potřeby můžeš dextrózu dosypat kdykoli.
c) Veškeré kreatiny navázané na něco jiného než monohydrát, jsou vyhozené peníze, protože obsahují méně kreatinu na gram hmoty. Pro dosažení stejné účinnosti je potřeba podle druhu cca. 2x větší množství. Creapure je monohydrát, toto označení má německý certifikovaný kreatin, jde tedy pouze o obchodní značku, nikoli nějaký jiný, "lepší" , či účinější kreatin.
d) Na tohleto bude tisíc názorů. Total protein bude využitelnější, night protein bude mít delší dobu vstřebávání, protože má vyšší obsah kaseinu. Osobně se přikláním k vícesložkáči. Zastávám teorii, že i GIT by si mohl někdy odpočnout.

42let @ 195cm @ 125kg
sandy

Člen
# Zasláno: 18 Úno 2015 17:19

Též se přikláním k názoru, že Total Protein je smysluplnější, už jen proto, že obsahuje i rychlejší zdroj, takže pokud se nepletu, pravděpodobně dochází i k lepší posloupnosti ve využitelnosti /koncentrát - albumen - kasein/, navíc jsem si všiml, že u produktů s převážnou složkou kaseinového zdroje je strašně malé množství cysteinu, a i tu jsem na vážkách, protože někde tvrdí, že cystein je v kulturistice nepodstatný, jiné zdroje naopak tvrdí, že cystein je hlavně ve spojení s methioninem významnou aminokyselinou. Díky za srozumitelné odpovědi a za to, že jsi mi pomohl ušetřit pár kaček
Legi

Moderátor
# Zasláno: 18 Úno 2015 18:20

Vermote, volné AMK tam nepočítej.

Sandy....cystein a methionin jsou společně s lysinem a treoninem nejvýznamnější AMK. Pokuď v proteinu jedna z těchto AMK chybí, nebo je jí málo, je využitelnost bílkovinného zdroje velmi malá.

42let @ 195cm @ 125kg
sandy

Člen
# Zasláno: 18 Úno 2015 18:56

Dle této rovnice z toho samotný kasein nevychází moc vítězně. Je fascinující vědět, čemu se raději vyhnout a takto ušetřené prostředky směrovat tam, kde to má opravdu význam. Ještě jednou díky
Vermot

Člen
# Zasláno: 18 Úno 2015 20:27 - Změnil/a: Vermot

to by ale tim padem znamenalo ze jsem to delal celou dobu spatne!!!tim ze jsi mi psal ze se do denniho prijmu zapocitava vsechno tak jsem pocital i volne AMK(glutamin,creatin,lysin,metionin,arginin,citrul in...) coz mi potom vyhodilo velke mnozstvi bilkovin a ja tim padem tam mel strasne maly prostor na "tuhou" stravu a mel jsem ji tim padem dost malo..coz by asi vysvetlovalo i ten hlad ... a pocitam ze to muze byt odpoved i na to proc jsem se "nemenil" (hubnul..).

chapu to doufam tedka spravne ze volne AMK se nezapocitavaji a ja to celou dobu delal uplne na hov..??

Legi

Moderátor
# Zasláno: 19 Úno 2015 19:25

Hlavně klid, napsal jsem Ti to proto, že je lepší začít s míň bílkovinama a pokuď to jde, postupně navyšovat. Hlad je způsoben spíš nedostatkem sachrů, než bílkovin.

42let @ 195cm @ 125kg
Vermot

Člen
# Zasláno: 19 Úno 2015 21:15

Takze myslis ze bych ted mohl s bilkovina navrch..na 2g/kg z komplexnich zdroju (maso,vejce,protein...) a navrch jeste pridat ty volne AMK (nezapocitavat je do denniho prijmu bilkovin) beze strachu ze by mi to mohlo nejak zdravotne ublizit???

a zapocitavaji se i bilkoviny napr.z ryze atd. kdyz jsou neplnohodnotne???
Legi

Moderátor
# Zasláno: 21 Úno 2015 07:08

Ano, strach mít nemusíš.

Tyhle bílkoviny zohledni, pokud by celkově představovaly významné množství. Záleží na skladbě potravin, neb některé obsahují celkem dost bílkovin. Ono když si naplánuješ 2g na kg váhy jen z masa a proteinu, ve výsledku to může celkově klidně udělat 3g.

42let @ 195cm @ 125kg
<< . 1 . 2 .
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 2
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0