Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Začátečníci / Přešlap
Autor Zpráva
GoliathL

Člen
# Zasláno: 29 Lis 2014 10:58

Zdravím, stala se mi nemilá věc. Před třemi měsíci jsem začal posilovat po docela dlouhé dietě, kdy jsem z původní nadváhy skoro 30 kil shodil polovinu. Protože jsem ale zvolil, jako neznalý začátečník, snad tu nejhorší cestu, jak toho dosáhnout (docela drastická dieta, při níž jsem se ale, jakýmsi mně neznámým způsobem, vyhnul JOJO efektu), tak jsem krom 15 kil tuku shodil i značnou část svalové hmoty. Rozhodl jsem se tedy ji nabrat zpět, ale ani tentokrát jsem to neudělal nejlépe, a tak jsem se dostal z extrému do dalšího, ač opačného, extrému → svalové hmoty jsem sice přibral docela hodně, ale tak "špinavým způsobem, že je pro mě v této chvíli docela těžké si představit, že bych měl s touto vahou (a množstvím tuku) pokračovat v objemovce. Chci se tedy zeptat, zdali je v pořádku, když se i při tak krátké objemovce znovu vrátím k dietě (tentokrát ale dle všech pravidel pro hubnutí bez ztráty svalové hmoty) a k objemovce se vrátím cca po 2-3 měsících (tudíž někdy koncem ledna, případně v polovině února). Díky za odpovědi
Legi

Moderátor
# Zasláno: 29 Lis 2014 15:51

Jak to, že bez jojo efektu? Když zhubneš moc rychle, vždy když začneš objemovku, bude mít tělo tendenci si dělat zásoby. Každý extrém, ať už v hubnutí, nebo nabírání se Ti vrátí jako bumerang. Posiluj silově a měj vyrovnanou energetickou bilanci. Postupně Ti ten tuk zmizí...

42let @ 195cm @ 125kg
GoliathL

Člen
# Zasláno: 29 Lis 2014 15:57 - Změnil/a: GoliathL

Pardon, ale měl jsem asi uvést, že mezi koncem té diety a začátkem objemovky byly asi 2 měsíce, kdy jsem jedl pro udržení váhy, tedy ani nad ani pod energetický výdej, a to jsem si váhu držel úspěšně.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 29 Lis 2014 16:07

Kdoví jak to bylo. Měl jsi hodně zpomalený metabolismus, takže jsi zřejmě jedl dost pod normální bazálku, jinak bys přibral. V každém případě si špekama nenech kazit náladu. Nech všemu čas. Svaly se nabírají léta, tuk zmizí časem sám, tím si hlavu nelámej.

42let @ 195cm @ 125kg
GoliathL

Člen
# Zasláno: 29 Lis 2014 16:11

Dobře tedy. Dám tomu čas. Díky
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 1 [ vlaydimir ]
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0