Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Výživa / Pitný režim během tréninku iontový nápoj vs voda
Autor Zpráva
Polsonside

Člen
# Zasláno: 21 Říj 2014 13:49

Jsem narazil na iontové nápoje v balení 1000ml od Nutrend, za slušnou cenu si vytvořím až 60 litrů nápoje na trénink. Otázka je, zda skutečně pro mě má nějaký větší význam tento koncetrát než obyčejná voda? Přecijen taky to stojí peníze, díky za porovnání.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 21 Říj 2014 18:35

Fyziologicky samozřejmě význam má, hlavně při déletrvajících areobních aktivitách. U silového posilování trvající krátkou dobu je význam menší, ale to neznamená, že je to zbytečné. Problém často bývá v tom, že některé iontové nápoje mají velmi málo sodíku, nebo jiných důležitých látek a potom je to o vyhazování peněz z okna. Nicméně mezi námi, bezbublinkatá minerální voda s přidaným hořčíkem a sodíkem udělá taky svoji práci a náklady jsou někde úplně jinde. Voda je samozřejmě v porovnání i se špatným ionťákem vždy ta horší varianta.

42let @ 195cm @ 125kg
Polsonside

Člen
# Zasláno: 21 Říj 2014 19:05

mám na mysli třeba toto:

http://iontove-napoje.heureka.cz/nutrend-unisport- 1000-ml/
Legi

Moderátor
# Zasláno: 21 Říj 2014 20:08

To je velmi nevhodné, dovolil bych si to ohodnit predikátem sračka. Obsahuje to sacharózu a hromady éček, benzoan sodný atd. Komerční nesmysl. To už je lepší ta voda z kohoutku...

42let @ 195cm @ 125kg
Polsonside

Člen
# Zasláno: 21 Říj 2014 23:43

tak to jsem rád, že to vím dříve než sem to koupil.
Doporučil bys tedy něco ideálního?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 22 Říj 2014 17:17

Já jsem nic ideálního nenašel. Jsem v tomhletom asi kacíř, ale jsem přesvědčen, že v nápoji silového sportovce nemají sacharidy co dělat a bohužel, ty všude v těchto masovkách nalezneš. Jsou totiž dělaný pro vytrvalostní sporty. Ideální je asi vzít neperlivou Magnézii, dosypat tam sodík a draslík a kdybys to chtěl úplně super vylepšit, můžeš si koupit na namaximum.cz elektrolyty.

42let @ 195cm @ 125kg
Polsonside

Člen
# Zasláno: 23 Říj 2014 14:30

ok díky tedy za radu, asi zůstanu u té obyčejné vody z kohoutku
nerad něco hrotím.

Nechci zakládat nové vlákno, tak se tě zeptám tady:

mám obecně potíže cvičit nohy, mám je silově velmi slabé a jeden z důvodu je ploché nohy a téměř žádná klenba. Nechci si nijak poškodit zdraví a tak cvičím s rozumnou vahou. Problém je u lýtek, při výponech v sedě mě pokaždé začně do lýtek chytat křeč nebo citím takové divné pnutí v bocích, jakoby z boku stehen. Nesetkal ses někdy s něčím podobným. Jezdím leta letoucí na kole ale tam potíže nepozoruji jelikož tam více zabírají stehna než lýtka.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 23 Říj 2014 15:22

To není v tomto případě hrocení. Pít je důležité. Ztráta 1% vody z organismu znamená pokles výkonnosti o 10%. Při ztrátě 10% vody již neposiluješ, ale bojuješ v sanitce o život. Velké ztráty hořčíku, draslíku a vápníku, hlavně v letních měsících mají podobný efekt. Navíc hrozí embolie.

A proč si myslíš, že máš plochý nohy? Blbý boty, nedostatek pohybu, nechodils dost často bosky.....že pozdravuju rodiče. Jako už to nespravíš, ale argumentovat, mám slabé nohy, nechci si zničit zdraví, je v tomto případě úsměvné. Musíš používat boty s ortopedickou vložkou, nebi ideálně cvičit bosky. Cvič bosky i výpony. Ta noha umí zesílit a sama se částečně zlepšit.
A hlavně....časem používej težší váhy....trenér, správná technika a nemáš problém.

42let @ 195cm @ 125kg
Polsonside

Člen
# Zasláno: 23 Říj 2014 15:47

ok, a ty křeče v lýtkách? Je to vlastně pokáždé u výponů v sedě v různých polohách.....
ortopedické vložky mám.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 23 Říj 2014 16:24

Jo, tak to může být důsledkem mnoha příčin. Děláš rozcvičku, protáhneš ty lýtka než jdeš cvičit? Ostatní příčiny - zánět žil, borelióza, trombóza, nebo nerovnováha vnitřního prostředí, tzn. třeba Ti chybí nějaký minerál - dost často hořčík, z toho jsou křeče jak hrom.

42let @ 195cm @ 125kg
Polsonside

Člen
# Zasláno: 23 Říj 2014 18:11

ok, z čeho je pak nejlepší čerpat hořčík?

rozcvičku nohou zanedbávám, přiznávám
Legi

Moderátor
# Zasláno: 23 Říj 2014 18:18

Z potravin...jednoznačně špenát, datle, banán...čím zelenější tím lepší, soja, artyčok, ryby je takřka všude, ale spotřeba je u silových sportovců obrovská, takže se doplňuje i v tabletách.

42let @ 195cm @ 125kg
Polsonside

Člen
# Zasláno: 24 Říj 2014 11:28

Legi, díky moc za objasnění, budu se soustředit na vyšší konzumaci těchto produktů a více se věnovat rozcvičení...
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0