Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Začátečníci / Posilování nohou
Autor Zpráva
Koumak

Člen
# Zasláno: 19 Říj 2014 17:10 - Změnil/a: Koumak

Zdravim
Chtěl jsem se zeptat na par rad ohledně posilovani nohou.
Posiluji 2x do tydne všechny partie stim že na začatku a na konci treninku mam rozcvičku celeho těla.
U noh cvičim předkopavani,zakopavani a zvedani lytek vsedě na začatek mi to přišlo jako dobre cviky a po treninku žadne bolesti nohou nic.
Posledni dva treninky jsem zkoušel misto předkopavani,zakopavani a zvedani lytek vsedě jsem cvičil dřepy s činkou na zadech a předni stehna při zvedani se nebo chozeni jdou cítit jestě 3dny .Jel jsem 4serie po 10 opak stim že posledni serii jsem dojel tak tak.
Taky jsem uvažoval nad tim že to muže byt velky tlak na stehna a že bude lepši najet na dřepy až treba po roce cvičeni když už budou stehna zvykla.
Ještě jsem citil velkej tlak v koleně když sem zkoušel ty dřepy nevim zda to muže byt špatnou technikou nebo nejet dřepy uplně dolu a jenom do praveho uhlu jak jsem někde četl.Ještě zvažuji do treninku zapojit mrtvy tah,tak bych potřeboval poradit jake cviky na nohy vy byli nejlepši pro začatek připadne jestli v každem treninku jet jiny cvik na nohy nebo jet stejne?
Inak prozatim posiluji doma,tak že jsem omezen cviky:předkopavani,zakopavani a jake koliv cviky s činkami nebo velkou tyči.
Cil je posilovani na objem.
Předem děkuji za poznatky a rady.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 19 Říj 2014 18:22

Zadní dřep je jednoznáčně jeden z nejdůležitějších cviků. Existuje bezpočet variací, které si zadej do vyhledávače...přední dřep (front squat), bulharský dřep (bulgarian squat) atd. Jistá forma dřepu jsou i výpady.
Velkej tlak v koleně může být způsobený více okolnostmi. Za prvé když poprvé dřepuješ, nohy na to prostě nejsou zvyklé a bolí. To je normální. Jestli jsi vyšší postavy, nebo máš zkrácený lýtkový svaly a nedřepuješ s podloženýma patama, máš tendenci při dřepu až dolů tlačit kolena dovnitř, čili dochází k přetěžování kolenních vazů na vnitřní straně. Kolena musí chodit ve stejném směru kam směřují špičky chodidel. Dřepování na paralel zatěžuje kolena víc, než když jdeš až dolů (ass to grass). Je to pouze o správné technice.

Mrtvý tahy jsou taky základ a mají více provedení. Jeden velmi zajímavý cvik...sumo mrtvola (sumo deadlift), zapojuje více nohy, než samotná záda. Tady se dají zvedat opravdu vysoké váhy a nohy a hormonální systém pěkně stimulovat.

42let @ 195cm @ 125kg
Koumak

Člen
# Zasláno: 21 Říj 2014 18:42

Diky dřepu je určitě vic inak ja zkoušel zakladni a někde dokonce už jsem viděl že někdo použiva činku pod patu ale zas nesmi byt zas moc velka pak ta vaha ide na špičky a hrozi zraněni .Momentalně to vynecham a časem až bude vic odcvičeno,tak to určitě zařadim.
Inak ještě jedna otazka v posilovani zad stači když bude v jednom treninku přitahy kladky před hlavu širokym uchopem,přitahy kladky za hlavu širokym uchopem a druhem treninku přitahy činky v předklonu?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 21 Říj 2014 19:57

Ve fullbody by měli být 2 cviky na záda, nejlépe kombinace shybů a přítahů.
Stahování kladky za hlavu je velmi nevhodný, až nebezpečný cvik, protože tento pohyb není tělu přirozený. Ve fullbody cvič kombinace mrtvoly, good mornings, přítahy, veslování na spodní kladce, nebo s T tyčí a shyby.

42let @ 195cm @ 125kg
vlaydimir

Člen
# Zasláno: 1 Lis 2021 13:46

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.ru
gageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.ru
gascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.rugeartreating.ru
generalizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ru
hackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ru
hallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ruhaphazardwinding.ru
hardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ru
headregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.ru
jobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.ru
justiciablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.ru
keymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.ru
kneejoint.ruknifesethouse.ru
vlaydimir

Člen
# Zasláno: 1 Lis 2021 13:47

knockonatom.ruknowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.ru
lacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.ru
laminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.ru
landuseratio.rulanguagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.ru
layabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.ru
mailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.ru
negativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ru
offsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.rupapercoating.ru
paraconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ru
quenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.ru
rattlesnakemaster.rureachthroughregion.ru
vlaydimir

Člen
# Zasláno: 1 Lis 2021 13:48

readingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.rurectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ru
regeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ru
scrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.ru
semifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.rustungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.ru
tappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.ru
tuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 3
Členové - 1 [ vlaydimir ]
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0