Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Začátečníci / Trenink 3+1
. 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zprva
Fitnesak94

len
# Zaslno: 5 j 2014 21:37


Ahoj, chtel bych se zeptat zda tenhle trenink ktery jsem si vytvoril ma hlavu a patu, popripade pomoct s poupravenim Diky

vetsinou jsou 4 serie 8-10 opakovani.


1 DEN Prsa + Biceps + predlokti

Tlaky na sikme lavici serie
Bench
spodni kladky na dolni prsa
rozpazky na kladkach

biceps s rovnou tyci
jednorucky se supinaci
Kladiva

1-2 cviky na predlokti


2 DEN Zada + Ramena + Triceps

horni kladka s provazy ( nevim jak se ten cvik jmenuje ale mam pokrceny ruce v sirce ramen a pritahuju to k telu )
pritahy velke cinky
veslovani.

Tlaky na ramena
upazovani
upazovani v predklonu

franz tlak
kliky mezi lavickama
stahovani horni kladky

3 DEN Nohy + bricho

drep
legpress
predkopavani
zakopavani

bricho 3-4 cviky
Legi

Modertor
# Zaslno: 5 j 2014 21:44


Kolik toho máą odcvičeno? Cíl je objem?


48let @ 195cm @ 135kg
Fitnesak94

len
# Zaslno: 5 j 2014 21:47 - Zmnil/a: Fitnesak94


cvicim 7-8 mesicu. Ano, muj cil je nabirani svalove hmoty.

/Edit, narazil jsem tu na stranku http://www.namaximum.cz jakou s tim mate zkusenost? vypada to sakra dobre.
Starosta

Administrtor
# Zaslno: 6 j 2014 09:21


http://www.namaximum.cz to je naąa stránka
Fitnesak94

len
# Zaslno: 6 j 2014 09:30


Vypada to tam dobre , hned jak dojedu to co mam budu objednavat uz mam kosik tak za 2000 udelanej .. Jinak mohl by jsi taky skouknout ten muj trenink plan ? objednavat budu protein, instant oats , instant bcaa , multivitamin a jeste koukam na ty tuky.
Legi

Modertor
# Zaslno: 6 j 2014 12:03


Fitnesaku, doporučoval bych Ti jako začátečníkovi jezdit 3x týdně fullbody, zaměřit se na základní vícekloubové cviky a pilovat techniku. Kdyľ pojedeą ten trénink takhle, procvičíą partii pouze 1x týdně, moc to neporoste a budeą z toho mít depky.

namaximum.cz? Zřejmě sluąnej oddíl!


48let @ 195cm @ 135kg
Fitnesak94

len
# Zaslno: 6 j 2014 12:44


To je 3+1 takze jeden den volna a jedu odznova ten trenink. Otocim telo 2x tejdne
Legi

Modertor
# Zaslno: 6 j 2014 12:57


Ale i tak pro Tebe bude lepąí ten TBT, credite mihi experto.


48let @ 195cm @ 135kg
Fitnesak94

len
# Zaslno: 6 j 2014 15:01


A muzes jen rict svuj nazor na ten trenink co jsem napsal ? Sestaveni tech cviku a tak.
Starosta

Administrtor
# Zaslno: 6 j 2014 15:22


Na miesto spodnej kladky by som dal tlaky na rovnej s jednoruč.

Chrbát- pridal by som raz do týľdňa mrtvý »ah a skúąal by som hrazdu ak ked s dopomocou
Nevidím tam napísané lýtka
Fitnesak94

len
# Zaslno: 6 j 2014 17:11


takze si mam dat tlaky na sikmy a pak jeste na rovny ? dik za tip , klidne bych ty tlaky na rovny vymenil i za ten bench ( vubec ho neumim procejtit ).
lytka jsem tam zapomel napsat ale mam je v dnu s nohama. Tu hrazdu zvladam ale nechci mit moc cviku na ty zada mozna jeden cyklus misto pritahy velky cinky ? Jinak se ti to zda ok ten trenink ? Aby jsi se mel jak zamerit, za tri roky bych chtel zkusit ceskou psychique jeste do amateru, takze takovouhle postavu fitness jakou maj bych nejak potreboval pomalu tvarovat.
Legi

Modertor
# Zaslno: 6 j 2014 18:23


Osobně takový tréninky moc nepodporuju, ale pokuď trváą na splitu, zase proč ne. Budeą mít slabąí výsledky, neľ kdybys cvičil jak Ti radím, ale to je Tvoje věc. Mrtvý tah je do budoucna základ. Soustřeď se taky na střed těla, protoľe tam je ukryta síla a prevence zranění.


48let @ 195cm @ 135kg
Fitnesak94

len
# Zaslno: 2 Lis 2014 21:34


ahoj, chci se zeptat jak lze jet dlouho jeden trenink ? mam furt ten 3+1 ale mam to prehozene ted uz na prsa+bic, zada+nohy,ramena+tric.
Mam uplne zmenit trenink uz nebo ho mohu jet ale pridat napriklad shazovaci serie, ci stridat cviky , pridavat zatez atd.. ? dik
Legi

Modertor
# Zaslno: 2 Lis 2014 21:59


Jeden trénink se dá jet i několik měsíců, pokuď je pestrej a obsahuje vąechno co má. Důleľité je udělat pokaľdé něco jinak, to znamená střídat úchopy, cviky, intenzitu, pořadí cviků...těch variací je spousta. Navyąování zátěľe je snad přímo princip rezistenčního tréninku, ne? Shazovací série mají jistý postup a je nutné býti uľ dost zkuąený, nic pro začátečníka. Je moľné si dost ublíľit.


48let @ 195cm @ 135kg
Fitnesak94

len
# Zaslno: 2 Lis 2014 22:07


Jak si mohu napriklad ublizit pri shazovacich serii ?
Legi

Modertor
# Zaslno: 2 Lis 2014 22:16


Kdyľ se dostatečně nerozcvičíą. Takový ty softverze shazovaček jsou na nic.


48let @ 195cm @ 135kg
Fitnesak94

len
# Zaslno: 3 Lis 2014 13:31


Jaky je jeste trenink krome 3+1 a splitu ci full body pro zacatecnika ci mirne pokrocilyho ? A jestli by se nasel nekdo kdo by mi upravil muj trenink ktery jedu ted ,myslim tim zmenil cviky abych udelal zase dalsi impulz pro rust.udelal bych to sam ale nechci udelat blbost.
Fitnesak94

len
# Zaslno: 4 Lis 2014 17:51 - Zmnil/a: Fitnesak94


Tak Legi asi opravdu zkusim ten Full body , jen nemohu najit nejakej dobrej nemuzes mi sem zkopirovat nejakej odkaz na trenink z tohohle fora? vim ze tady byl jeden a psal ho myslim tetsuo nebo ty. dík¨


edit :/

tenhle vypada pekne a je od tetsua

Den 1
1) Mrtvý tah od kolen ze stojanu (rack pull) – 5x5
2) Čelní dřep (činka na prsou, uľąí postoj) – 4x5
3) Bulharský dřep na jedné noze (druhá vzadu na lavičce) s jednoručkami - 3x8 (na kaľdou nohu)
4) ©vih s činkou z předklonu (dumbell swing) – 3x10 (kaľdou rukou)
5a) Výpony ve stoje na stroji, příp. výpony na legpressu – 3x10-12
5b) Výpony vsedě – 3x10-12
6a) Rolování činky/kolečka po podlaze (ab wheel) – 2x maximum opakování
6b) Vytáčení do stran s kladkou/kotoučem (woodchoppers) – 2x 6-8 (na kaľdou stranu)

Den 2
1a) Benchpress s jednoručkami na ąikmé lavici (30°) - 5x5
1b) Přítahy velké činky v předklonu - 5x5
2a) Tlaky s jednoručkami vsedě – 3x6-8
2b) Přítahy horní kladky úzkým drľákem na hrudník – 3x6-8
3a) Pullover (s velkou činkou nebo dvěma jednoručkami) – 3x8-10
3b) Tahy kladky/lanového drľáku k obličeji (face pulls) – 3x8-10
4a) libovolná varianta bicepsového zdvihu - 3x8-10
4b) libovolný izolovaný cvik na triceps - 3x8-10

Den 3
1) Dřep s činkou na zádech (moľné i s dosedem na lavičku, ąirąí postoj) – 5x5
2) Benchpress s velkou činkou (uchop 1,5x ąířka ramen) – 5x5
3) Shyby nadhmatem (úchop mírně větąí neľ ąířka ramen) – 5x5
4) Silové přemístění (z předklonu, od kolen) a výrazový tlak – 3-4x5
5a) Kliky na bradlech (tělo v mírném předklonu) – 3-4x8-10
5b) Výpony ve stoje na jedné noze (v jedné ruce jednoručku) - 3-4x8-10
Legi

Modertor
# Zaslno: 4 Lis 2014 19:19


Můľe být. Musíą ovąem pochopit, ľe Tvým cílem musí být pochopení principů rezistenčního tréninku tak, abys mohl cvičit bez plánu, čistě pocitově a přitom dělal vąechno správně.


48let @ 195cm @ 135kg
Fitnesak94

len
# Zaslno: 4 Lis 2014 19:24


sakra to by chtelo pomoct uľ i osobne a ne pres net :/ . Hele, jestli mohu ten trenink co jsem zkopiroval upravit trochu podle sebe co mi vice vyhovuje, a jestli by to bylo ok pomohl by jsi mi napsat na to pocet serii, a z jakou zacit intenzitou a jak pridavat ?
Legi

Modertor
# Zaslno: 4 Lis 2014 20:16


Tak jestli jsi z JM, nebo Vysočiny, nebo jsi ochoten přijet do Brna, sejít se můľeme.


48let @ 195cm @ 135kg
Fitnesak94

len
# Zaslno: 4 Lis 2014 20:30 - Zmnil/a: Fitnesak94


Napsal jsem ten prispevek dost zmatene tak to prepisu.. Bohuzel jsem z Teplic. Jestli ten trenink nemusi byt presne jak je napsanej tak bych si ho trochu upravil podle meho zdrav stavu/ a podle dostupnosti naradi ve fitnessu atd. Kdyztak jen napis jestli je ok nebo jestli nedava smysl a popripade co bych mel zmenit, diky

Den 1
1) Mrtvý tah od kolen ze stojanu (rack pull) – 5x5
2) Čelní dřep (činka na prsou, uľąí postoj) – 4x5
3) Bulharský dřep na jedné noze (druhá vzadu na lavičce) s jednoručkami - 3x8 (na kaľdou nohu)
4) Good morning 3x10
5a) Výpony ve stoje na stroji, příp. výpony na legpressu – 3x10-12
5b) Výpony vsedě – 3x10-12
6a) zvedani nohou na bradlech 3x 20-30
6b) zvedani nohou an bradlech do stran 3x 20 -30


Den 2
1a) Benchpress s jednoručkami na ąikmé lavici (30°) - 5x5
1b) Přítahy velké činky v předklonu - 5x5
2a) Tlaky s jednoručkami vsedě – 3x6-8
2b) Veslování úzkým drľákem – 3x6-8
3a) přítahy horní kladky ąirokým úchopem – 3x8-10
3b) upaľování v předklonu – 3x8-10
4a) libovolná varianta bicepsového zdvihu - 3x8-10
4b) libovolný izolovaný cvik na triceps - 3x8-10

Den 3

1) Benchpress s velkou činkou (uchop 1,5x ąířka ramen) – 5x5
2) Shyby nadhmatem (úchop mírně větąí neľ ąířka ramen) – 5x5
3) military press – 3-4x5
4) Kliky na bradlech (tělo v mírném předklonu) – 3-4x8-10
5a) Dřep s činkou na zádech - 5x5
5b) Výpony ve stoje na jedné noze (v jedné ruce jednoručku) - 3-4x8-10

A jeste dotazy k tomu. -

a)V 3 dnu mi tam nejak chybej ruce. a ramena nebo je nevidim ? A celkove, vzdy jsem ruce cvicil minimalne 2-3 seriema na biceps ci triceps, nebude to maly impulz pro jejich rust.. jde o to ,ze mi zaostavaji od ostatnich partii( nebo to bude mozna problem v pretrenovanosti tech rukou ?

b) lze pridat nekam cvik na stredy ramen, a rozpazky ?

c)bude problem v tom,ze kvuli praci mi to nekdy vyjde tak ,ze budu muset mit mezi treninkama 2 dny volna ?

d) cetl jsem,ze mohu pridat i 4 den na partie co zaostavaj, takze bych tam mohl dat napr. bricho,predlokti,trapezy ? dik
Fitnesak94

len
# Zaslno: 5 Lis 2014 13:12


dal by se ten trenink tahkle jet teda? 4x tydne do fitka , jeden den vrsek pak spodek, full body a posledni den doplnkovy cviky. Odjedu telo 2x tydne a mam tri dny volna misto jednoho na regeneraci kdyz jsem jel ten muj 3+1.
Legi

Modertor
# Zaslno: 5 Lis 2014 18:11


a) Jsou tam neboj. Impulz pro růst rukou dáą naturálně tak, ľe budeą cvičit těľké vícekloubové cviky. Tělo je inteligentní homeopatický systém a funguje to zjednoduąeně takhle....narostou Ti svaly na nohou, narostou Ti i na rukou!

b) Vľdycky se dá cokoli kamkoli přidat, nebo ubrat. Otázka vľdy stojí tak, jestli to odcvičíą v anaerobním reľimu. Někdy méně znamená více.

c) To je naopak někdy výhoda.

d) Ano, tam můľeą procvičit to, co jsi nestihl, zanedbal, slabiny atd.


48let @ 195cm @ 135kg
Fitnesak94

len
# Zaslno: 6 Lis 2014 15:13


Kdyz ted nad tim tak prejemslim tak ten trenink 3+1 je na nic a nechapu proc jsem ho jel tak dlouho. S 3+1 jsem mel 1 den volna v tejdnu.S timhle treninkem budu mit 3-4 dny na regeneraci a telo procvicim daleko vic.
Legi

Modertor
# Zaslno: 6 Lis 2014 19:19


Tak konečně! Jsi chytrej, někomu to nedocvakne nikdy...


48let @ 195cm @ 135kg
Fitnesak94

len
# Zaslno: 7 Lis 2014 22:48


hele kdybych to nekdy musel predelat, tak hlavni je se drzet toho abych vybral jeden hlavni cvik na partii napriklad ramena dam military press 5x5 a k tomu si mohu vybrat jeden cvik na dopumpovani 3x8-12 ?
Legi

Modertor
# Zaslno: 8 Lis 2014 08:07


V podstatě ano, ale platí, ľe u nohou a zad by to měly být vľdy cviky dva a vľdy by ty cviky měly býti jeden tlakový a jeden tahový. To stejné u ramen, takľe kdyľ máą základní military press, měl by ten druhý být třeba přítahy činky k bradě, nebo upaľování atd.


48let @ 195cm @ 135kg
Fitnesak94

len
# Zaslno: 8 Lis 2014 11:51


tak jsem po 5 dnech dnes ąel do fitka, ozvali se zase zada ( skriplej nerv mezizeberni ) ale uz to zacina bejt zase ok tak jsem hodil lehci full body.

a)nejdriv se chci zeptat musi bejt 5x5 nebo muzu jet 5x6 ? nevim proc jen mi to vic vyhovuje.

jel jsem teda:

Bench 5x6
protismerne kladky 3x8-12
pritahy velke cinky v predklonu 5x6
pritahy horni kladky nadhamten sirokej uchop 3x8-12
tlaky s jednoručkama na ramena 5x6
upaľovaní 3x8-12
bradla v mirnem predklonu 3x8-12

b) potom jsem chtel dat bulharske drepy na jedne noze ale po prvni serii
mi zaclo bejt tak blbe ze jsem dal dve serie po 10 a sel jsem radsi uz na lejtka 3x40.
Nevis proc mi je blbe kdyz po vrsku zacnu cvicit nohy nebo naopak? Pomuze cukr ? dik
Fitnesak94

len
# Zaslno: 8 Lis 2014 13:56


hele kdyby ta nevolnost nesla vyresit, sly by ty treninky udelat jen typu vrsek/spodek napr.

po - volno
ut - vrsek
st - kardio
ct - spodek
pa-volno
so - vrsek
ne- spodek

dik za odpoved
. 1 . 2 . 3 . >>
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist