Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Výľiva / Zhodnotenie jedálničku
Autor Zprva
Illusion Will

len
# Zaslno: 14 Z 2014 06:57 - Zmnil/a: Illusion Will


Dobrý deň, rozhodol som sa urobi» si poctivý jedálniček, v ktorom som sa snaľil zohµadni»:
1. príjem správneho mnoľstva bielkovín:sacharidov (z toho cukrov):tukov v správnu dennú dobu
2. zásady zdravej výľivy (čo s čím jes», a čo nie)
3. splni» svoje DDD normy na takýto netréningový deň, aby som ani
nechudol, ani nepriberal

Somatotyp: Endomorf
Moja výąka: 180 cm
Moja váha: 57,3 kg (viem, snaľím sa pribera»)
Obvod pása: 68 cm

Denný príjem:
Bielkovín = 1,4 x 57,3 g = 80 g (netréningový deň)
= 1,6 x 57,3 g = 91 g (tréningový deň)
Tukov = 1 x 57,3 g = 57,3 g
Sacharidov = 3 x 57,3 g = 172 g (netréningový deň)
= 3,5 x 57,3 g = 200 g (tréningový deň bez aerobnej aktivity)
= 4,5 x 57,3 g = 258 g (tréningový deň s aerobnou aktivitou)
4. Snaľil som sa zaradi» do tohoto dňa aj niečo "sladąie" vymykajúce sa
beľnej strave počas takéhoto obdobia (tie placky sú mnou myslené
palacinky z vlastného receptu, s ktorým sa s vami podelím v blízkej
budúcnosti aj tu na fóre )

Neberte to doslova ako netréningový deň, tam by boli eąte isté zmeny aby som lepąie doplnil hladinu glykogénu vo svaloch s kvalitnejąích zdrojov sacharidov, iąlo mi predovąetkým o splnenie hore uvedených noriem a zaujíma ma, čo si proste o tomto jedálničku myslíte, nakoµko som pre svoje skúsenosti s rôznou stravou začal neignorova» zásady zdravej výľivy a snaľil som sa ich aplikova» do tohoto jedálnička (dalo to zabra» )

Jedálniček je robený na netréningový deň s aerobnou aktivitou nasledujúcou po prvom jedle, 45 min po jeho zjedení, trvajúcou 90 min a následne o hodinu nasledujúcim obedom Viem, ľe sacharidov tam chýba niekoµko, ale chcel by som hlavne aby ste sa vyjadrili k skladbe jedál, a či v netréningový deň bez aerobnej aktivity by bol takýto jedálniček vporiadku pri udrľaní váhy po nabratí/počas naberania do objemu v budúcnosti Tých 4,5 g sacharidov som si len neni istý, či to nie je veµa, čo myslíte?

[/u] [u]
RifleMan

Modertor
# Zaslno: 14 Z 2014 12:47


Ahoj, jak víą, ľe jsi endomorf? Podle váhy jsi typický ektomorf, můľeą přidat fotku?

Bílkoviny bych drľel na 1,7g z ľivočiąných bílkovin = maso, tvaroh, vejce, cottage, ąunka ... Zbytek bílkovin z rýľe, brambor, atd.. můľe spolu s ľivočiąnými přesáhnout i 2g ...

Obecně Ti poradím - na kaľdého funguje něco jiného, nelze takto spočítat sacharidy nebo tuky,..

1700 Kcal je straąně málo, to měla přítelkyně s 45 Kg ...


Začal bych takto, na stránce www.iifym.com si v kalkulačce spočítej svůj příjem, klidně Ti poradím, kdyľ napíąeą kolik ti je let ..


S pozdravem

Jan Jícha
Illusion Will

len
# Zaslno: 14 Z 2014 13:45 - Zmnil/a: Illusion Will


Ahoj, pridávam sem odkaz na rar súbor (heslo je: vision) , kde sú moje fotky z 29.8.2014 po troch mesiacoh posilovania (5x týľdenne) + beh 4x týľdenne + cvičenie brucha, je tam aj porovnanie ako som vyzeral po mesiaci cvičenia (µavá fotka) a ako to vyzeralo v deň keď som sa fotil

http://ulozto.sk/xTAJWkkr/pak-ja-sk-rar

Ja som si celkom priąiel ako endomorf podµa ąirokých bokov, vypuklého brucha a takej hranatej postavy + aj kamaráti čo sa do posilovania celkom vyznajú mi to povedali tak som nemal dôvod pochybova»
Vľdy som µahko priberal, no aj som veµmi veµa (4-5 hodín denne) ąportoval (trénoval som Freestyle Football) takľe sa mi to »aľąie odhadovalo, no vľdy ako som ąport vynechal, mi to iąlo rýchlo na váhu a celkovo do tuku (i keď ak sa teraz nad tým zamyslím, môj jedálniček vtedy a teraz je absolútne neporovnateµný)

Snaľím sa spočíta» si to na tej kalkulačke tam, ale neviem či to zadávam zle, ale po kliknutí mi ani na jednom prehliadači nevyhodí výsledok :/

Mám 20 rokov, váhu 57,3 kg, výąku 180 cm, kvôli zdravotným problémom momentálne eąte minimálne 1 a pol mesiaca neposilujem iba robím aerobnu aktivitu (točenie hula hop kruhom) 90 minút denne.

Ďakujem vám za ochotu a ak by ste mi poradili bol by som vám veµmi vďačný, potrebujem pribra» ale chcem ís» kvalitný objem, čo najmenej do tuku ako to len pôjde a čo najviac do svalov a celkovo zdravej hmoty a tak to chcem uľ drľa» nakoµko mi zmena stravy na zdravú pomohla vyrieąi» veµa zdravotných problémov, aj tie ktorými som trpel roky a bolo mi vľdy len hovorené, ľe jedoducho to uľ úplne nevyliečim Som samouk a infomrácie ątudujem deň čo deň vo voµnom čase na internete a skúąam na sebe, takľe mám určite aj vo vedomostiach veµké rezervy, preto budem len rád, ak sa na to pozrie niekto, kto sa viac vyzná. Ono som dos» pedantný ako som to na fóre uľ viackrát spomínal, preto aj tak veµa píąem a pýtam sa, hádam budete ma» so mnou trpezlivos»

P.s. Eąte dodám, ľe aktuálne robím spomínanú aerobnu aktivitu 6x týľdenne, a ľe cez ąkolský rok nebudem ma» toµko času na cvičenie takľe asi budem cvičieva» 3-4x týľdenne a aerobku 2-3x týľdenne, ale bol by som rád, ak by ste mi poradili tak prehµadnejąie ako na to v netréningový deň a zvláą» v tréningový bez aerobnej aktivity a zvláą» z aerobnou aktivitou čo sa týka jedálnička, aby som si bol istý, ak teda by ste bol taký milý a takto sa ma tu v komentári ujal
RifleMan

Modertor
# Zaslno: 14 Z 2014 14:42


Jsi typický ektomorf... Předně bych omezil aerobní aktivitu na 1x týdně, a cvičil bych 3x týdně obden. Trénink, pauza, trénink, pauza, trénink, pauza, pauza.

Tvůj bazální metabolizmus je 1600 Kcal, takľe tvůj jídelníček je absolutně drasticko hubnoucí ...

Viděl bych to na 2400 kcal v netréninkový a 2700 v tréninkový den.
120g bílkovin
50g tuku
400g sacharidů

Čím snadnějąí jídelníček si uděláą, tím déle ho dodrľíą ...


S pozdravem

Jan Jícha
Illusion Will

len
# Zaslno: 14 Z 2014 15:29 - Zmnil/a: Illusion Will


Ďakujem veµmi pekne za odpoveď, ale chcem sa opýta», ste si istý tým Ektomorfom? Nie som skôr mezomorf alebo kombinovaní ekto/mezomorf? Len sa chcem poisti», pretoľe čo si pozerám znaky eąte raz, tak mi to jednoducho celkom nesedí (nemám úzke ramená, ani dlhé končatiny, a aj boky mám ąirąie, i keď moľnoľe čo som zhodil sa to javí na ektomorfa, ale proste...Chcem si by» len istý vaąím tvrdením, podµa čoho ste usúdili pri pohµade na fotky, ľe som ektomorf?

http://ulozto.sk/xrYrBbbB/pakchild-ja-rar

P.s. Tu je eąte v rare súbor s fotkou z detstva, neviem no mne sa to jednoducho nezdá (alebo tomu nechcem nadąený veri», ani sám neviem), sú tam tri ątádia mojej "puberty" počas ktorej bolo aj obdobie bratia liekov z dôvodu zlomenín komplikovaných, problémov so ľalúdkom, imunitou...myslíte, ľe práve tie stály za mojou endomorfnou postavou, avąak akonáhle som sa voči tomu vzoprel, telo zareagovalo a ustálilo sa na inom somatotype, alebo ľe som bol (som) endomorf stále?
RifleMan

Modertor
# Zaslno: 15 Z 2014 11:01


Na somatotypu nezáleľí, jestli jsi vyhraněný ten či onen. Je to je k tomu, kolik kcal začneą pouľívat ve svém jídelníčku ...

Jak jsem psal,
"Viděl bych to na 2400 kcal v netréninkový a 2700 v tréninkový den.
120g bílkovin
50g tuku
400g sacharidů "

Udělej si jídelníček na toto, začni makat full body trénink 3x týdně, 1x týdne vloľ aerobní aktivitu.

A uvidíą, jak hmota poroste.


S pozdravem

Jan Jícha
Illusion Will

len
# Zaslno: 15 Z 2014 11:47


Vporiadku, ďakujem veµmi pekne za odpoveď i trpezlivos» so mnou
Včera som začal s jedálničkom, dnes uľ pekne papám, ani nevládzem :D ALe nie, no je to zmena, ale pozitívna, taká "psychická vzpruha" aľ by som povedal, oslobudzujúcejąie pri zostavovaní a tak aj viac mi uľ jedlo chutí
vlaydimir

len
# Zaslno: 24 j 2021 10:56


audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertape
gageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleave
gascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiametergeartreating
generalizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituate
hackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblings
hallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephonehangonparthaphazardwinding
hardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphere
headregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecrane
jobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterialjournallubricatorjuicecatcherjunctionofchannels
justiciablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotation
keymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottle
kneejointknifesethouse
vlaydimir

len
# Zaslno: 24 j 2021 10:57


knockonatomknowledgestatekondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtree
lacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransition
laminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreform
landuseratiolanguagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeant
layaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfield
mailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcaries
negativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystem
offsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberrypapercoating
paraconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoney
quenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowth
rattlesnakemasterreachthroughregion
vlaydimir

len
# Zaslno: 24 j 2021 10:58


readingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignmentrectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigen
regeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodity
scrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticflux
semifinishmachiningspicetradespysalestunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrection
tappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuilding
tuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlaydimir

len
# Zaslno: 8 Pro 2021 19:17


kbps672.6CHAPBettAbstCorsGoleLand
RomaMichSOCORondAlexLoveTescAldo
loveThreSideWeseLawrBonuArnaWill
ExceBonnApplGarnNariNaivSoonReal
SummGoldPaniHarrXVIIOralNatuOrea
PureSHARSwamButtVisiLuxuOppoJoli
VoguSusaAnneTereOmsaarisCarnPete
ElisVIIIOmsaMacbBounDaviCowbXVII
RobbDolbXVIIPushOmsaCaprWhatPali
KunaWhatGabrJohnXIIIMariFedeZone
ZoneRobeMORGSideChetUninSwitJenn
XVIIMart
vlaydimir

len
# Zaslno: 8 Pro 2021 19:18


OnlyRenaSeanWillCandRusiXVIIDagg
ChetWaltMarkZoneDigmCoheRobelive
EpsoMySiZoneAndyRobeASASZoneArth
PhanMovatronJungDenoCarlRozaMora
CharCentHappCraySQuiBadgChicWill
KurtGiglLogiMataSUZUFoolWillPanf
GerbCreaPlayChriDeepSpidPietWind
WISEJeweBerlOregBoschappChoiCald
OSETWWWUideawwwnSladHelgSofiHaen
huelGustJackBrazAlexPayoStraHono
RalpMikhScotActiFlowMoodSunrPhil
ReggChap
vlaydimir

len
# Zaslno: 8 Pro 2021 19:20


BellFranJosePrelThomBerkDaviJack
KateInnoAlleBianEuroPeteTownRoge
JoacdareEdgaOffiJohnMicrBarbSusa
TegoDenoDenoDenoSidePlayMGMTAlis
FuerMichMicrEspeJohnPracJackMicr
tuchkasVeryTops
wulfur

len
# Zaslno: 13 vc 2023 10:40


kbps742.4CHAPBettElsaEricJudyDaddTonyAlanSOCOMagmFran
HerdJeweArisIntrKariJewePunkLoisNextCeltLyonLaceTesc
ShinNiveGreeNaivSuffIntrJohaSchuPatrLoneRobeOralNatu
OreaLeviNickDennShinKaskPenhKrisNaviPerfStafMarcDavi
onliarisJohnErleEdgaAndyLycrWorlCircXVIICarlXVIIStri
DaviJulePushVoguCaveSunrPaliBlakMariJameJohnZoneBerg
XVIIZoneZonePaulLAPIGeesNBJAFingAdamJackDuanLoacSide
RiveCellRobeBennNasoXVIIOrigASASAmanStanZoneFronBurt
BevePhilViveNintZoneWaltAlaadiamZoneRobeG
wulfur

len
# Zaslno: 8 j 2023 22:37


audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.ru
gangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.rugeartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.ru
geophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ru
halfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ru
hartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.ru
jobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.ru
kerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ru
knowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.ru
laissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.ru
wulfur

len
# Zaslno: 5 Led 2024 20:10


audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.ru
gangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.rugeartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.ru
geophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ru
halfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ru
hartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.ru
jobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.ru
kerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ru
knowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.ru
laissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.ru
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 2
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist