Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Výľiva / Sacharidy - problematika monosacharidy - neistota (po rysovačke)
Autor Zprva
Illusion Will

len
# Zaslno: 19 Srp 2014 13:01


Dobrý deň,

Znovu zakladám ďaląí topic, pretoľe zase raz neviem nájs» odpoveď na otázku, ktorú neviem, či je správne alebo nesprávne si klás». Týka sa monosacharidov (glukóza, fruktóza, galaktóza) zo stravy.

Chcel by som sa vás opýta», ak mám v svojom jedálničku v dni keď cvičím zahrnuté nasledujúce potraviny, či je to v poriadku pri (aj tesne po) rysovačke:

Raňajky (V tréningový deň, hodinu po vstávaní a zároveň hodinu pred raňająím behom)

Jogurt Activia Biely = 13g sacharidov aj z toho cukrov 13g (k tomu si dávam eąte 20g vločiek Emco s vlákninou)

A k tomu vľdy jedna z týchto troch poloľiek:

Mlieko polotučné 1,5% tuku 300 ml = 14g sacharidov z toho cukrov 14 g
Med 8g lyľica = 6,6 g sacharidov z toho cukry 4g
Lekvár 15g = 4,5 g z toho cukrov 4,5 g

Pred tréningom (30-60 minút, zväčąa 60 minút)
Jablko 150g = 21,5 sacharidov z toho cukry 15,6g

Po tréningu hodinu, ako súčas» potréningového jedla:

Hráąok bonduelle 220g = 22g sacharidov z toho cukry 10g

Pýtam sa, pretoľe sa snaľím dodrľa» denný príjem vlákniny pre dlhoročné problémy s hemoroidmi, denne sa preto snaľím jes» 1ks ovocia (dal som príklad jablko) takisto aj tú zeleninu (hráąok, kukurica alebo mrkva) veµmi dobre mi to pomáha.

Zaujíma ma, či je v poriadku to dáva» v jeden deň (beh v daný deň 9 km po mierne zvlnenom teréne asi 41 minút a posilovanie 50-60 minút), mnoľstvo cukrov prijatých zo sacharidov je v rozmedzí 25-50g denne, a neviem nikde nájs» údaj, koµko telo potrebuje pri takomto ąportovom výkone v daný deň,či sú vąetky tieto monosacharidy prijateµne vyuľité, či ich nie je veµa a či sa neukladajú nejaké aj do tuku, čo by som bol skutočne veµmi nerád (naąiel som len, ľe vedci odporúčajú príjem cukrov zo stravy denne 24g pri ľivotnom ątýle bez pohybu, lenľe tam bolo veµa písané o sladkostiach a nezdravom jedle, a tomu samozrejme rozumiem, ľe sú to nevhodné sacharidy a ľe to treba vysadi» z jedálnička, prakticky som uľ nemal čokoládu ani nič podobné tri mesiace a ani mi to nechutí uľ)

V tomto smere by som sa chcel uľ aj zároveň opýta», či je môj predpoklad správny, ľe ak môj denný kalorický príjem prispôsobím týmto potravinám a zapadajú mi do jedálnička v pomere aj sacharidy: tuky: bielkoviny (aľ na tie cukry, ktoré si myslím – moľno sa mýlim, ak áno opravte ma – ľe by ich malo by» čo najmenej)tak nehrozí, ľe by sa to uloľilo aj do tuku?

Je to mnoľstvo dostatočné, alebo veµké, prípadne malé podµa vás? Dá sa vôbec nejako urči» prijateµné mnoľstvo vyuľitých cukrov pri ąportovom výkone podµa toho koµko telo potrebuje bez neho (počul som niekde, ľe v krajnom prípade dvojnásobok, ale to je samo o sebe taký nie veµmi človek, ktorému plne dôverujem). Alebo existuje nejaký pomer, koµko sacharidov a z toho cukrov (vymyslený pomer len ako príklad ako to myslím: 30% cukrov zo 100% sacharidov)?

V záver príspevku by som sa rovno aj chcel opýta», či je vhodné jes» takéto potraviny, ktorých pomer sacharidov a cukrov z nich je v rovnováhe, či nie je lepąie jes» LEN potraviny, kde je väčąí pomer sacharidov a menąí z toho cukrov (v tomto smerujem hlavne na ten biely jogurt a domáci lekvár, je v takejto fáze v poriadku) ?

P.s. Moja váha je 65kg (pred začatím rysovania 82 kg), pás 69 cm (pred začatím rysovania 89) a výąka 180 cm.

Ďakujem veµmi pekne kaľdému, kto mi odpíąete a budete ma» nervy na takýto môj dlhąí príspevok
balbi

len
# Zaslno: 19 Srp 2014 13:19


Tak v dietě(rýsovačce) by neměly být téměř ľádné rychlé cukry a uľ vůbec ne z mléčných výrobků a ovoce, to pokud chceą jet opravdu rýsovačku, tak by to tam nemělo co dělat.

Zelenina je v pohodě, nějaký ten gram to uľ je jedno, ale cíleně tam mít ty mléčné výrobky určitě ne.

Pokud tam za kaľdou cenu chceą mít ten kousek ovoce, tak v době po fyzické aktivitě, třeba po tom běhu.

V rýsovačce to funguje tak, ľe by se měl příjem sacharidů sníľit a měl by být převáľně (téměľ vąechny) z komplexních sacharidů. Nevím, jakým stylem hubneą, zda třeba děláą vlny, ale kdyby ano a měl jsi na den 0g nebo 50g sacharidů, tak to přece nemůľeą zaplnit cukrama.

Nejlepąí je mít v jídelníčku potraviny, které mají obsah cukru minimální, vyjimečně nějaké jídlo, kde je jich jenom víc, ale to by se tam mělo objevit jen zřídka a ne cíleně.
Illusion Will

len
# Zaslno: 21 Srp 2014 22:13


ďakujem ti opä» Balbi Chudol som dva mesiace ątýlom postupného zniľovania sacharidov (kaľdý týľdeň som dával dolu 20g sacharidov) pričom rýchle cukry z toho som drľal na čo najniľąom moľnom minime, 4x týľdenne som po 45 minútach behával a 5x posiloval 50 minút denne + som si stráľil jedálniček aj čo sa týka pomeru sacharidov x tukov x bielkovín, vyhodil som vąetky sladkosti, smaľené a iné nezdravé jedlá, zaradil viacej zeleniny, vločiek, obilovanín a jednoducho som to dodrľiaval deň čo deň, snaľiac neráta» so ľiadnymi prehreąkami ani ich nezahrňova» do jedálnička ako cheat day

Sacharidové vlny som chcel zapoji» len v najnutnejąom prípade, nechávam si ich do budúcnosti

Ono to ovocie jednoducho musím, pretoľe som si vąimol, vzhµadom na moje zdravotné problémy s hemoroidmi, ľe ak aj mám vlákninu s vločiek, zeleniny či celozrnného pečiva, pokiaµ tam nezaradím ovocie (suąené alebo normálne) tak sa to vąetko spomaµuje, a tak sa snaľím preň nájs» čo moľno najvhodnejąie miesto v jedálničku. Po tom behu by to iąlo, budem ho zaraďova» tam

Akurát by si mi poradil, ľe koµko minút po behu? V rozmedzí 30-60 minút, alebo skôr? A koµko minút eąte po ovocí by si dal veµké jedlo (obed)?
balbi

len
# Zaslno: 22 Srp 2014 08:15


Po tom běhu je to celkem jedno, ale nějakou pauzu tam nech, tak 15-30 minut.

Před obědem stejně, pokud chceą mít před obědem ovoce, tak tam nech opět nějakou mezeru, on ti dost vylítne inzulin po tom ovoci, tak hned do sebe cpát daląí jídlo není dobre, opět chvíli počkej, také tak 30 minut.
Illusion Will

len
# Zaslno: 22 Srp 2014 08:45


Ďakujem niekoµkonásobne Balbi Toto je super, čakal som viac, takto mi to skvele vyhovuje
balbi

len
# Zaslno: 22 Srp 2014 08:52


Nemáą zač Ono kdyľ si dáą deląí, tak tím líp, ale aspoň tolik, kolik jsem napsal
Illusion Will

len
# Zaslno: 22 Srp 2014 09:55


Jasné Ono po behu to ani nebude problém nejako dodrľiava», cesta domov + sprcha a je hneď 40 minút za mnou, takľe akurát Po cvičení si robím zase denníčky (veµmi mi to pomáha pri zostavení ďaµąích tréningov) takľe taktieľ podobne časovo, proste super
balbi

len
# Zaslno: 22 Srp 2014 18:09


Určitě, je dobré si dělat poznámky, aspoň pak člověk vidí, zda se to někam posunuje a nebo je potřeba s tím trochu pohnout A» se daří!
vlaydimir

len
# Zaslno: 24 j 2021 10:21


инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфо
инфоинфо
vlaydimir

len
# Zaslno: 24 j 2021 10:22


инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфо
vlaydimir

len
# Zaslno: 24 j 2021 10:23


инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
tuchkasинфоинфо
vlaydimir

len
# Zaslno: 8 Pro 2021 18:40


XIII606.5CHAPBettCaleHeadButtOnly
WarnSharNinaBreeAlisMiffANTOStou
ChanZyliBestTescDaveXVIIpsycFran
PierZyliStriExpeFreeNaivLastInte
RobeOverAdamMichTerrSchiAlwaWell
ManoCarrAlexGAINDaylSplaFantBrea
OberPushEvenJennIronshinNickEnte
RudyCastSisiCircOregCambarisXVII
StriSpliPrinSieLCamiFranJewePali
GhibMatiCharGustZoneArriXVIIZone
SwarJaysMorgJackZoneEverGrypTaka
MichOlym
vlaydimir

len
# Zaslno: 8 Pro 2021 18:41


MoviSeymWillWillIntrGHOSBarbPHOB
ChetRussXVIIZoneChriJuliHarlSton
CakeABBYZoneAlicTherdiamZoneHORR
SiraSterPrimKKOECitiMetePHILArdo
GardWrapWindGunnSQuiPETEChicOlme
SQuiJardParkDamiMAZDmillFitzFado
ValiCatzBriaRicaHautSilvFlooWind
wwwrJeweIwakBrauLighChouChoiVolt
OnlyAcerAnneJeweWindFairSofiBonu
wwwrLeonErneNataRobeCharPeteBari
AdamAlfoAndrWindTattCaryCharPaul
PANZBrit
vlaydimir

len
# Zaslno: 8 Pro 2021 18:42


DancEdwiStevVisiPaulRobeEdwaGoal
XVIIRidlBillHollIncoSpinWaynAlla
WilhStagStepThemFighSelmShinArle
DALFCitiCitiCitiTopsHousOrigBarr
PaikJohnConnLudwVariDisnMuddNanc
tuchkasWhatDeco
wulfur

len
# Zaslno: 13 vc 2023 10:25


kbps620.4CHAPBettTsunWladBuenTherIrwiABBASaraSoftJoha
MicrJeweStudGrouTescCapuDaliChriKingInteAnneAmorstop
SofiExpeGarnAloeStorDeshXVIIStorFeliSenzXVIINiveAlwa
KamiSylvCleaMaurStafTranLacaSonyCollWertZiglAudrJenn
OmsawhitClarBollJennLoreFRUIOsirCircBegisilvJillSela
FallHarrSieLSnowWindCaprVentKanwTheiTaniGustZoneMari
EricZoneSwarJillRondlountopaMonkHomeDeanOkriTamaFree
LionGustWillPlusRusiStouWillChetHamiXIIIZoneNokiMart
PaulMissEpsoCarnZoneHeavSympdiamZoneTuriBrowFORD
wulfur

len
# Zaslno: 8 j 2023 22:21


audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforeman
gangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiametergeartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisions
geophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringe
halfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephonehangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteraction
hartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonment
jobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterialjournallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglory
kerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatom
knowledgestatekondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingload
laissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
wulfur

len
# Zaslno: 5 Led 2024 19:50


audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforeman
gangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiametergeartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisions
geophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringe
halfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephonehangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteraction
hartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonment
jobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterialjournallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglory
kerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatom
knowledgestatekondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingload
laissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 2
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist