Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Začátečníci / Tepová frekvence pro hubnutí
Autor Zpráva
Sedlis

Člen
# Zasláno: 11 Bře 2014 09:17

Ahoj, chtěl bych se vás prosím zeptat ohledně hubnutí. V současné době řeším tepovou frekvenci pro hubnutí. Hlavní otázka je jestli to má vůbec nějaký vliv ?

Už nějakou dobu jezdím na cross trenažeru a jezdím svým tempem (pořádný záběr, aby ze mě teklo, po dobu 1 až 1 půl hodiny 5x týdně )

Ale teď jsem našel nějaké info o tepové frekvenci pro hubnutí, posílení kondice apd.

Neříkám, že nehubnu, ale zase jestli by se to hubnutí nedalo dělat efektivněji, abych nepálil jen cukry ale i tuky. V poslední době se snažím jezdit ve své tepové frekvenci pro hubnutí, ale zdá se mi, že šlapu jak šnek a ani se moc nezpotím jako dřív. Nemáte někdo s tím nějaké zkušeností ? Díky za rady
liliana

Člen
# Zasláno: 11 Bře 2014 09:30

co střídat inervaly? minutu naplno a 30sec pomalu.. stačí valit 15-20minutek a budeš pálit efektivněji..

*** KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOBY, KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVODY ***
Sedlis

Člen
# Zasláno: 11 Bře 2014 09:34

Můžu to zkusit, ale nevím nejsem odborník , ale zkusit se má asi všechno
liliana

Člen
# Zasláno: 11 Bře 2014 09:39

no pálí se při tom rychleji a efektivněji

jinak klasické kardio stačí 45-60min v takové tepovce,abys zvládal mluvit... já na přesný čísla moc nejsem..každý to má jinak..

Sedlis

Člen
# Zasláno: 11 Bře 2014 09:53

Oki, zkusím tak hoďku v tepovce a pak to tam aspoň na tu půl hoďky osolím . Díky za info vyzkouším
liliana

Člen
# Zasláno: 11 Bře 2014 10:10

pokud chceš zkusit to střídání intervalů..stačí jen to..nic dalšího dávat nemusíš jinak lze taky dělat to, že se vrhneš do posilování a jako bonus pro hubnutí si dáš 45-60minutek kardia.. po posilování..protože..

čím víc svalů.. tím líp hubneš.. svaly to mají tak trochu na svědomí

Legi

Moderátor
# Zasláno: 11 Bře 2014 10:19

Jedna faktická....během HIITu se nic nepálí...pouze se tuk uvolňuje do krve....pálí se až následně. Neplatí tedy, čím delší intrevaly, tím lepší..platí..čím intenzivnější intervaly, tím lepší, protože dojde k vyššímu deficitu kyslíku, který má z a následek vyšší spalování mastných kyselin...

42let @ 195cm @ 125kg
liliana

Člen
# Zasláno: 11 Bře 2014 10:27

já osobně jsem měla nejlepší výsledky u obráceného intervalového tréninku..3-4min na maximum 30 sec klidově... cvičení trvalo 45-60minut.. u klasického hiitu takové výsledky nemám..

Sedlis

Člen
# Zasláno: 11 Bře 2014 10:40

Asi tak, sto lidí sto chutí, chce zjistit co tělu dělá dobře
liliana

Člen
# Zasláno: 11 Bře 2014 10:48

přesně tak..každé tělo funguje jinak ;)

stanhenkl

Člen
# Zasláno: 11 Bře 2014 12:43

já buším do boxovaciho pytle stylem 30/30/30. 30s lehce, 30s s běháním na místě, 30s veškerou silou. Výsledky si myslím že dobrý. Střídám to se švihadlem. Za sebe bych dororučil určitě měnit tempo. Jak? To záleží na každém. U každého je to jiné. Zkoušet, zkoušet, zkoušet. Držím palce. Ať se daří.

neexistuje lepší cesta jakou bojovat se slabostí než je síla
maxipesfik

Člen
# Zasláno: 11 Bře 2014 20:28

bušit do pytle? po silovce misto kardia? šlo by to?
stanhenkl

Člen
# Zasláno: 11 Bře 2014 20:44

Já to tak dělám. Za tímto účelem jsem si ten pytel pořídil . Po silovce je to docela náročný. Vše opakuji po dobu cca 10 minut, dám 2 minuty pauzu a jedu znovu. Celé cvičení trvá 30 minut. Množstvím potu po prvních 10- ti minutách bych napustil Vranovskou přehradu . Myslím, že střídat to se švihadlem je, aspoň pro mě, dostačující. Neříkám že je to metoda která působí na každého, ale sám za sebe trdím že funguje. Občas švihadlo a pytel vyměním za bazén. Sem vodní živel od narození

neexistuje lepší cesta jakou bojovat se slabostí než je síla
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 1 [ vlaydimir ]
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0