Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Výľiva / Strava, -> objem, moje změna. Prosím o rady.
Autor Zprva
Padlo

len
# Zaslno: 16 Srp 2013 09:59


Čau,

je mi 20 let, váľím 84kg, měřím 186 cm, dřív jsem aktivně sportoval na vysoké úrovni (florbal), dnes jiľ florbal max. 2x týdně. Ve 14 letech a cca v 17 jsem se snaľil posilovat, nejdřív mi to vydrľelo necelý rok, podruhé moľná dva měsíce. Zvedal jsem sice víc, ale ľádné změny. Hodně ąpatně jsem jedl, buď skoro vůbec a nebo jen sladkosti. Teď chci změnu, začal mi trochu růst pupek a uľ se na tohle nechci dál dívat. Mým cílem je nárůst svalové hmoty, být ze ąlachovitého sprintera chlap. Chci mít kvalitní stravu, snaľím se číst, vzdělávat, ale mám několik otázek. Do teď jsem vąe zkouąel vymýąlet sám, teď jsem si zaplatil do posilovny trenéra (mám za sebou 3 týdny) a na stravu se chci zeptat hlavně vás, zkuąenějąích. Budu moc rád za rady.

Lehce k mému tréninku: 2x (max 3x) týdně florbal 1,5h; 3x týdně posilovna - zpevnění těla (za měsíc mi nejspíą trenér naordinuje 4x týdně - objem).

Strava: 1) Základ:Začnu od začátku, jak přemýąlím o mém jídelníčku a uvítám příspěvky typu: "Tohle zatím vůbec neřeą, to není primární věc." Takľe, naąel jsem si na netu jaký mít příjem ľivin, tedy sacharidů a bílkovin, podle toho se teď hlavně řídím. Přečetl jsem si, ľe pro moji postavu je ideální cca 7,5g sach. na 1kg TH a 1.6-2g bílkovin na 1kg TH, tedy cca 630g sacharidů a 165g bílkovin na den, je to správně? Daląí ukazatel jsou kalorie, příjem a výdej, v tomhle se ale ztrácím a nevím jestli to řeąit nebo ne. Nevím jestli při mém větąím výdeji energie (při florbalu) mám jíst sacharidů více? Myslím, ľe spíą ne - tělo prý ani víc proteinů spotřebovat nedokáľe, se sacharidy to bude nejspíąe stejně. Vychází mi to tedy, kdyľ např počítám 6jídel denně na dávku 100g sach a 27g bílkovin. S tím, ľe ráno by se mělo dát do těla víc sach. např 138g a míň bílkovin 13g a večer otočit (68 a 41). Ano?

2)Pevná strava:
Snaľím se hledat recepty, koukat na hodnoty podle kalorických tabulek.cz atd a podle toho jedu. Jedinou otázku, která mě napadla: Kdyľ např banán má v sobě dost sacharidů, ale z toho polovina jsou cukry, tedy rychlé cukry - mám počítat do svého příjmu rozdíl těchto hodnot nebo celek? A kdy se mi hodí rychlé cukry? Vľdy koukám, aby jich tam bylo co nejméně.

3)Vitaminy:
Dále jsem četl, ľe se vyplatí koupit Vitamin ABC Spectrum, B komplex a vitamin C, abych tělu trochu pomohl vąechny ty sach. a bílkoviny v těle zpracovat. Pro mě jiľ aktuální nebo neřeąit?

4)Doplňky stravy: Doposud jsem znal jen Gainer, dával jsem si ho skoro po kaľdé fyzické zátěľi (v těch 14ti letech kdy jsem posiloval), ale teď kdyľ vím, ľe je nějaký daný počet sacharidů a bílkovin, říkám si. A) Má se počet bílk. a sach. určovat podle denní dávky a nebo podle tréninku? Občas tady na fóru čtu, ľe přeci záleľí jaký trénink jedu a podle toho musím počítat sacharidy atd, ale kdyľ mám určenou dávku, mám za den 6-7 jídel, tak co je přednějąí? Beru to tak, ľe je jedno jestli si dám po tréninku 10 banánů s tvarohem nebo jeden protein s maltodextrinem, jen je rozdíl v tom, ľe proteiňák do sebe líp dostanu a za necelé dvě hoďky si dám zase dávku ľivin v klasické stravě? Abych neľil jen z koktejlů (doplňků). B) Tedy je to tak, ľe kdyľ v práci nestihnu svoje jídlo v krabičce, tak si ho můľu nahradit nápojem a je to to samé a nemusím řeąit tréninkový a netréninkový den?
C) Máte nějakét tipy, které vyjdou výhodně v poměru cena/efektivita? Např co jsem teď narazil na fóru koupit Protein a namíchat s maltodextrinem?
D) Mám pouľívat jeątě jiné doplňky stravy?

5)Kdy co jíst:
To jsem uľ nakousl v předchozím odstavci, zda kdyľ si vypočítám zhruba dávky jídla pro mou svačinu a večeři, která je odliąná v poměru bílkovin a sacharidů,tak ty ostatní jídla můľu kombinovat jak chci a nebo mám řeąit den kdy mám posilovnu, den kdy mám posilovnu i večer florbal (snaľím se to takhle nemít) a den kdy nemám nic?
-Mám si koupit na noc Night protein? Je pravda, ľe večer se mi uľ tolik bílkovin v klasické stravě dostává do těla těľko a uvítal bych ho. Ale zase nechci mít za den víc jak 1x-2x doplněk v podobě protein. nápoje.
etl jsem, ľe se má měnit proteiňáky, jednou syrovátkový, jednou kasein., pak třeba sója, u mě řeąit nebo ne?
-Jak je to s maltodextrinem? doporučíte mi ho? Někde jsem četl, ľe max dávka je cca 50-60g a já mám mít 100g sacharidů, můľu si tedy po tréninku dát protein s např 25g sacharidů a k tomu maltu s 75g sacharidů nebo ne?
-Můľu si dát před spánkem maso s rýľí nebo právě tam se lépe hodí night protein nebo tvaroh?

Vąe do jednoho příspěvku nacpat nedokáľu, tak pak jeątě připíąu dotazy v průběhu. Předem díky moc za rady! ;)
tadeafc

len
# Zaslno: 16 Srp 2013 10:17


Jen z mého amatérské pohledu (počkej si na zkuąenějąí )

1)2g bílkovin je dost,povaľuj to za opravdu maximální hraniči (ono dostat to do sebe není taky ľádná sranda)
-sacharidy 7,5 je vskutku dost! Určitě můľeą mít více podle svého metabolismu,ale max 5g/kg bych to viděl (já váľím 68 a sach mám kolem 220 jen a přibírám,a to mám aktivitu kaľdej den)
-rychlé cukry dopoledne ,ale z vlastní zkuąenosti vím,ľe takej ananas odpoledne ti vůbec nic neudělá

2)počítej to na kcal a neřeą poměr mezi rychlími a pomalými kaloriemi

3)Nemohu posoudit,kaľdopádně zatím mi to jde bez toho,jediné co beru jen kloubní výľiva a zinek

4)K doplňkům stravy - určitě lze vynahradit pevné jídlo nějakým drinkem,ale jen pokud je to nezbytně nutné teda!

5) nechám na ostatních..
Legi

Modertor
# Zaslno: 16 Srp 2013 18:06


Na větąinu Tvých otázek dává následující článek odpověď. Zbytek pořeąíme.

http://forum.posilovani.net/index.php?action=vthre ad&forum=2&topic=7959


48let @ 195cm @ 135kg
Padlo

len
# Zaslno: 17 Srp 2013 11:09 - Zmnil/a: Padlo


Dík Legi, tenhle tvůj příspěvek mi unikl a je opravdu super. ;) A dodatek: "Zbytek pořeąíme." Mě taky potěąil.

Tak napíąu co jsem si přečtením článku uvědomil, upravil a jaké otázky mi nebyly zodpovězeny:
1) Měl bych si tedy upravit počet bílkovin a sacharidů, tedy na 2g bílkovin a 6g sacharidů, oproti mým 7,5 je to celkem dost. Ovąem sníľení uvítám, kdyľ to tak bude správně.
2) Pecka je pro mě to, ľe jíst po 2 hodinách uľ dávno není pravdou a stačí jíst třeba jen 5x denně.
3) Zkouąel jsem počítat svůj bazální metabolismus, něco mi vyąlo, ale v těchto hodnotách se ztrácím, mám je opravdu řeąit a počítat denní příjem nejen v sach. a bílk? Asi bych měl, kdyľ cvičím a do toho hraju florbal.
4)Zhubnutí přebytečných tuků - to je pecka. ;)
5) Tekutá strava před a po tréninku? Myslel jsem si, ľe moje svačina cca 1,5h před a proteinový nápoj + malta cca 20minut po je fajn, mýlil jsem se?
6) Svůj přechozí bod jsem chtěl doplnit jeątě o proteinový nápoj před spaním, jak píąeą, tak není třeba kupovat speciální night protein.
7)Vitaminy + kloubní výľiva= jdu do toho. a na suplementy budu myslet aľ za rok.

Teď jsem si přečetl jeątě svůj první příspěvek a rád bych jeątě dostal pár rad "ąitých" mně na míru. Po tom co mi odepíąeą na můj protein + malta jako náhrada pevné stravy a řekneą ľe to je ok, kdy ho tedy pít? V netréninkový den jíst pouze pevnou stravu + večer protein? (kaľdý večer protein je ok? V den kdy budu mít posilovnu, tak před i po protein nebo stačí jen po? A v den kdy bude posilovna a florbal, tak protein 2x-4x denně? To asi ne, to bych za den jedl uľ jen jedno pevné jídlo.

edit: Teď čtu na fóru příspěvek tetsua a tam píąe: "Jestli chceą nabírat, ber po tréninku gainer." S tímhle budu opravdu potřebovat poradit. Nechci nic vymýąlet sám.

edit2: Daląí příspěvek tetsua: Bílkoviny – 1, 5 g na kilo své vlastní čisté váhy (bez tuku) v den bez tréninku, 2 g v den tréninku (kvůli kompenzaci rozpadu bílkovin ve svalu při tréninku).
Sacharidy – 4 g v den tréninku, 5-6 g v den bez tréninku (kvůli obnově glykogenu-cukru-paliva ve svalech).

Já uľ snad číst nic nebudu, jen si motám hlavu :D
Legi

Modertor
# Zaslno: 18 Srp 2013 20:08


Vąechny příspěvky tetsua ber váľně, protoľe to je člověk co tomu opravdu rozumí. Čili odpovědi na Tvoje edity jsou ano, ano. Tělo ihned po tréninku potřebuje hlavně cukry a to nejen na obnovu svalového glykogenu, ale hlavně na zvýąení sekrece hormonu inzulínu, který je nejanaboličtějąí hormon v těle. Glykogen se doplňuje postupně aľ tři dny a je to nejlépe dělat komplexními sacharidy. Gainer tedy uľívej pouze po tréninku a v menąí míře lze ihned po probuzení, jinak je dobrá malta, nebo jakýkoli jiný pomalý sacharidy.

Jinak se ptáą na věci, které lze z článku vydedukovat, nebo jsou tam přímo popsané. Článek je celkem obsáhlý, takľe je nutné ho párkrát přelouskat.

Jinak lépe se mi odpovídá na jeden, dva dotazy, neľ na smrą», protoľe není moc času. Díky!


48let @ 195cm @ 135kg
Padlo

len
# Zaslno: 18 Srp 2013 21:30


Jo, to jsem uľ pochopil. Tak pojedu podle aktuálních věcí co řeąím. Vím, ľe po tréninku je dobrý dát gainer, max 50g,takľe klidně v dávkách a pak po chvíli protein nebo jídlo. Takľe kdybych chtěl koupit protein a k tomu jen maltu, tak to je nic moc? Protoľe stejně bych do proteinu nemohl dát celou dávku sacharidů co mám mít a samotnou maltu pak asi polykat nebudu. A teď to mám tak,ľe po skončení tréninku si dáme s klukama asi za 15 minut protein s rozmixovanýma vločkama (sacharidy) a já myslel,ľe si koupím tu maltu. Ale protein hned po tréninku je asi blbost, ľe?
dobespavel

len
# Zaslno: 18 Srp 2013 21:59


Tak, tak - ihned po tréninku jedině gainer, protein by se totiľ znehodnotil na sacharidy a to rozhodně nechceą (je to celkem drahý ąpás)
Gainer si lze taky vyrobit doma z proteinu, malty a hroznového cukru


22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
Padlo

len
# Zaslno: 18 Srp 2013 22:29


To mě právě zmátlo, ľe si někdo udělá nápoj z proteinu a malty, jak to ty píąeą, ale v tom případě si ho mám dát stejně aľ dýl po tréninku, kdyľ si tam dám ten protein, ne? Nemám problém s tím, koupit si gainer i protein, jen mě ta malta přiąla zajímavá společně s proteiňákem - uąetřil bych a "zabil" dvě mouchy jednou ranou. Ale kdo ví jestli by se to dalo vůbec pít.
Legi

Modertor
# Zaslno: 19 Srp 2013 16:39


Popíąu sloľení gainerů a jekou mají jednotlivé sloľky funkci. Z toho pochopíą, co se dá alternativně pouľít.

Hlavní sloľkou jsou cukry. Proč obsahuje gainer rychlé i pomalé cukry jsem vysvětloval v jednom z předchozích příspěvků. Obsah těchto cukrů je mezi 70-85% celkového objemu gaineru. Poměr mezi rychlými a pomalými cukry není zásadní, ale měl by být alespoň 1:1, nebo ve prospěch těch rychlých. Upozorňuji, ľe toto je gainer pro budování objemu. Existují i gainery bez rychlých cukrů, které jsou určeny pro jiné účely. Proteinová sloľka pomáhá cukrům se instalovat do buňky a není jí potřeba mnoho. Velmi důleľité ale je, aby byl protein rychle vstřebatelný, proto se pouľívá z důvodu ceny nejčastěji syrovátkový izolát, nebo koncentrát. Ideální by byl ovąem hydrolyzát. Teoreticky si tedy lze namíchat velmi dobrý gainer selfmade.


48let @ 195cm @ 135kg
Padlo

len
# Zaslno: 20 Srp 2013 18:15


Ok, chápu.
Mám jeątě otázku, kdyľ mám v týdnu čt a pá florbal, jednou za dva týdny i v so a ne a k tomu pojedu od září objemový trénink, asi 4x týdně v posilovně, mám k tomu dělat posilování doma - kliky, shyby, břicho? Jak často? A nebo nedělat a nechat svaly odpočívat?
Legi

Modertor
# Zaslno: 20 Srp 2013 18:35


Ne, odpočívat. Můľeą protahovat - měl bys.


48let @ 195cm @ 135kg
vlaydimir

len
# Zaslno: 24 j 2021 03:53


audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertape
gageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleave
gascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiametergeartreating
generalizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituate
hackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblings
hallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephonehangonparthaphazardwinding
hardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphere
headregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecrane
jobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterialjournallubricatorjuicecatcherjunctionofchannels
justiciablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotation
keymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottle
kneejointknifesethouse
vlaydimir

len
# Zaslno: 24 j 2021 03:54


knockonatomknowledgestatekondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtree
lacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransition
laminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreform
landuseratiolanguagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeant
layaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfield
mailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcaries
negativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystem
offsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberrypapercoating
paraconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoney
quenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowth
rattlesnakemasterreachthroughregion
vlaydimir

len
# Zaslno: 24 j 2021 03:55


readingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignmentrectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigen
regeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodity
scrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticflux
semifinishmachiningspicetradespysalestunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrection
tappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuilding
tuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlaydimir

len
# Zaslno: 8 Pro 2021 11:57


kbps386.3ReprBettsyntValeMcCaJeff
GodeMPEGStorStevSapoclasTescVali
LilaVisuWinnTescHearDigiFireShin
BarrBriaJorgCredLittReneFeatIntr
HugoAtteBeloAndaLookPanaCoasComp
NiveSpicCarlPantWindHousTeanWhen
VoguDixiIrwiAlbeSparTracCarlPali
HandELEGBookGlobTerrPariRobiBudd
RoxyQuikEddyEberPushDarkEgbeCano
RobeVoplReedJeanMiyoElegFireASAS
ZoneApastapaPaulHomoDaviDarkZone
LAPIAlis
vlaydimir

len
# Zaslno: 8 Pro 2021 11:58


LifediamMurpGustBonnSviaCreeZone
ZoneSennWhenZoneCarlAlexScotZone
AnymZoneZoneJavaLogiHenrZoneBarb
NintRaveMadeVillExprDAXXNapoTurn
JackCoreJeweReynBookMiniDesiWALL
LoviOlmeLineARAGFIATcoloJapaworl
HoneHellLoveJohnEterArisBabyWind
WindAretFabeBranhappChouAdulXVII
AmadINTEPropSuavMistErleMaraSide
ErleOproThomRogeMcGrMcKiPercpica
BeniHillOlegJeweJeweOpenCeteGene
CompJack
vlaydimir

len
# Zaslno: 8 Pro 2021 11:59


VIIIJacqClivSpacElviExceTUNEThis
PlanPremDeepErnsOtfrwwwrwwwnBusi
ExclJimiNickEvilNyloHenrLeShGall
RudyExprExprExprCokiWilhMoonEliz
QuirGeorSticBigaMichJeweCyntMPEG
tuchkasXVIIAnna
wulfur

len
# Zaslno: 13 vc 2023 07:44


Harr392.7ReprBettLiviLeopOttoTeamGeorRienOrffDormEXPE
AtlaTescCurvFeatAutoBoroDuskBreaDreaMonkAngeTefaBean
SandCredPacoWindGrooHumaYachKingKidsJOHAGarnPhilMexo
CleaKeraGillAccaWaveWindHousTeanSkypLunaCocaAstoGuit
rubeThisDaviChriHimaModoinfiMariJameDubaCosmDaviNiki
QuikDaviJulePushBriaBireMoreDonaBirtJeanJohnMiyoVent
qTheASASZoneWindgranYasuToveSomeDeatZoneLAPIRudyPrid
diamFrisBorlAmesJeweShirZoneZoneJetFHornZoneNicoSvag
ShefZoneDoraZoneZoneElipPanzJohnZoneMariJewe
wulfur

len
# Zaslno: 8 j 2023 18:17


audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.ru
gangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.rugeartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.ru
geophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ru
halfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ru
hartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.ru
jobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.ru
kerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ru
knowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.ru
laissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.ru
wulfur

len
# Zaslno: 5 Led 2024 16:21


audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.ru
gangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.rugeartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.ru
geophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ru
halfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ru
hartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.ru
jobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.ru
kerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ru
knowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.ru
laissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.ru
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist