Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Začátečníci / Dobré vysledky nebo špatné?
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
MacekCZ

Člen
# Zasláno: 17 Dub 2013 17:04 - Změnil/a: MacekCZ

Zdravím, teď to bude cca 2 a půl měsíce co pravidelně 5x týdně posiluju. Baví mě to, ale to je teď vedlejší. No, jde mi o to, že za těch 2 a půl měsíce zvednu třeba na bench o 20Kg větší váhu, než na začátku. Tak se ptám. Vedu si dobře, nebo je to na 2 a půl měsíce chabej výkon? Kdyžtak je tady muj treningovy plan (konkrétní cviky psát nebudu. Většinou jedu 3 cviky na každej sval, který zrovna mám)

Neděle: Záda, Biceps, Břicho
Pondělí: Prsa, Ramena, Břicho, Triceps
Úterý: Stehna, Lýtka, Břicho
Středa: Záda, Biceps
Čtvrtek: Volno
Pátek: Stehna, Prsa, Ramena, Triceps, Břicho
Sobota: Volno

Většinou jezdim do fitka 2x (minimálně 2x určitě každý týden), někdy 3x týdně. Každý trening si dávám před: protein "Mutant whey" a když jsem ve fitku (tzn 2x, někdy 3x týdně) po treningu aminostar gainer. Teď si nejsem jist jaký konkrétně. Do fitka jezdim v pondělí a pátek, jelikož to mám nejvíc nabitý, takže je logicky i potřeba lepší regenerace ne? Jelikož jen ve fitku mam možnost dát si gainer a celkově se na strojích cvičí líp. Je to takhle v pořádku? Mimochodem, jedu hlavně objemový tréning, takže většinou: 1. sérii cviku na konkrétní sval jedu 10x s tak 65% váhou z maximální váhy kterou zvednu, 2. serie cviku většinou už tak 75% váha stále po 10, 3. serie cviku tak 85%-90% váha po 8 (někdy samozřejmě ke konci s lehkou pomocí) no a finální 4. serii většinou uberu zase na tu 75% váhu tentokrát už po 8 opakování. Po treningu ve fitku si dám ještě (tzn 2x-3x týdně) 15 minut běh na pásu pro nějaké to spálení tuku. Tak se ptám na vaše názory. Ektomorph rozhodně nejsem. Ale tlustý také ne. Jsem mesomorph. Za ty 2.5 měsíce už se mi břišní svaly výrazně zviditelnily, ale jen lehce. Ještě je na čem dělat, ale jak jsem řekl. Jde mi zatím hlavně o objem. Na rýsování je ještě čas. Díky za všechny rady.
MacekCZ

Člen
# Zasláno: 17 Dub 2013 17:05 - Změnil/a: MacekCZ

Ještě bych zapomněl. Když nejsem zrovna ve fitku, tak cvičím u nás ve sklepě. Mám tam bench a jednoručky. To jen tak, aby se někdo nedivil.
MacekCZ

Člen
# Zasláno: 17 Dub 2013 17:10

A ještě jedna věc. Vždycky minimálně 45 minut po treningu si dám většinou polotučný tvaroh s banánem, tvarůžky a např vejce.
maacher

Člen
# Zasláno: 18 Dub 2013 17:15

jak uz jsem ti psal jinde, sekce pro zacatecniky bude tvuj pritel.Tvoje skladba treninku je cesta do pekel a davani tvarohu a tvaruzek po treninku je uplne mimo.Jeste te poprosim, nerad ostatnim, kdyz delas sam vsecko spatne.
MacekCZ

Člen
# Zasláno: 18 Dub 2013 17:34

V sekci začátečníci jsme ne? A minimálně 45 minut-1h po treningu se doporučuje protein. Čili bílkoviny. A tvarůžky obsahují bílkovin hodně, to samé tvaroh. Nevim jestli znáš Kamila Jandu. Je to známej. Několikanásobný mistr v benchpressu Čr, na mistrovství světa byl mám takové tušení 3 nebo 4. Teď dělá trenera v Kralupech ve fitku kam jezdim a sám řiká, že hned po treningu gainer (což je logické) a minimálně 45 minut po treningu proteinový nápoj. A samozřejmě ještě před treningem. Takže... Tomu co píšeš nevěřim, protože to samé, že cca hodinku po treningu by měl být proteinový nápoj/strava s bohatým obsahem bílkovin, jsem se dočetl i na několika webech a snad i tetsuo to tu psal v jídelníčku. Na nový treningový rozpis se ho ještě zeptám. Jen jsem se chtěl zeptat, jestli je to moje zesílení pokrok... Ty treningy zvládám v pohodě. Chtěl bych objasnit, co je na tom špatně, že je to cesta do pekel. Díky .
maacher

Člen
# Zasláno: 18 Dub 2013 17:41

Protein ano, ale na bazi whey proteinu, ktery je rychly a ne tvaroh a tvargle, ktere jsou na bazi kaseinu, ktery se travi pomalu.Ty mas jako zacatecnik cvicit fulbody trenink a ne 5 x tydne split. rikas si o zraneni.Ale kazdy jsme byli v mladi hr, ted zalezi na tobe, zda si nechas poradit nebo si pojedes to sve a vysledky budou pravdepodobne mizerne.
MacekCZ

Člen
# Zasláno: 18 Dub 2013 17:49

No, cvičim to takhle už ty 2.5 měsíce jak jsem řekl... Takže nevim jestli má vůbec cenu vracet se na ten 10 týdenní trening co psal tetsuo. Díky za radu. S tim proteinem si to zapamatuju. Myslíš, že když cvičím těch 2.5 měsíce, že bych mohl ten trening co tetsuo popisoval (10 týdenní pro úplné začátečníky) přeskočit a jít na tento http://forum.posilovani.net/index.php?action=vthre ad&forum=5&topic=4401 ? Díky.
MacekCZ

Člen
# Zasláno: 18 Dub 2013 18:26

Koukám na ten trening od testsua, pročetl jsem si to, ale jak si to zapamatovat a naučit se všechny ty neznámé cviky, to mi furt vrtá hlavou. Na to bych potřeboval aspoň 2 papíry, kompletně popsané, aby se mi tam vešel takový trening. Co říkáš na tohle? http://www.vseokulturistice.cz/objemovy-trenink-pr o-mirne-pokrocile-4-dny_247
maacher

Člen
# Zasláno: 18 Dub 2013 19:38

http://kulturistika.ronnie.cz/c-4783-maly-treninko vy-pruvodce-nejen-pro-zacatecniky-i.html
http://kulturistika.ronnie.cz/c-4825-maly-treninko vy-pruvodce-nejen-pro-zacatecniky-ii.html

http://kulturistika.ronnie.cz/c-4840-maly-treninko vy-pruvodce-nejen-pro-zacatecniky-iii.html
http://kulturistika.ronnie.cz/c-10044-vyziva-v-obj emove-fazi-i.html
http://kulturistika.ronnie.cz/c-10290-vyziva-v-obj emove-fazi-ii.html
MacekCZ

Člen
# Zasláno: 18 Dub 2013 20:31

Díky moc. Určitě to pročtu.
MacekCZ

Člen
# Zasláno: 18 Dub 2013 20:46 - Změnil/a: MacekCZ

Tak dotčeno... No a musím říct, že ten tréningový plán se většinou shoduje s tím co mám já. Přijde mi to jako paradox, protože jsi výše psal, že je to cesta do pekel. Přitom každý sval mám v treningu obsáhlý 2x, jak píše článek, z toho mám 5 dní v týdnu, jelikož bych to jinak musel nacpat do 4 dní a to bych těch cviků v jednom treningu měl o hodně víc. Uznávám, že je tam to břicho 4x, což asi není dobré, ale jinak mi to přijde jako jediná věc, která je tam přehnaná (i v porovnání s tím co jsi mi právě poslal). Trenuju, co se sérií a náročnosti týče, prakticky tak jak tam píše. Se stravou... No... Tak se tak nějak snažím udržovat cca "ráno hodně sacharidů a vlákniny (například ovesné vločky), svačina většinou bílé pečivo s tvarůžky jak jsem řekl, či nivou apod (bílé pečivo neni dobré, vim... Snažim se konzumovat více tmavé, ale tak záleží co zrovna nakoupim) taveným sýrům se ale v zásadě vyhýbám, oběd většinou klasický... Rýže či brambory s masem aj. Zkrátka klasické české jídlo... Svačina většinou to samé jako předtím, večeře kuřecí maso na přírodno či vejce. Strava nic moc, to ještě doladim a pročtu v tom co jsi mi poslal. Ale tak k tomu treningu mi řekni, co přesně ti tam nesedělo... Protože jsem tam rozdíly oproti tomu článku opravdu skoro nenašel. Díky za odpovědi a snahu .
maacher

Člen
# Zasláno: 18 Dub 2013 20:54

nevím jak si tedy četl, ale tam máš dva tréninky, jeden je fulboody a druhý je vršek,spodek, fullbody. Obojí se cvičí po,st,pa. Tvůj trénink se diametrálně liší.
MacekCZ

Člen
# Zasláno: 18 Dub 2013 20:56

Zapoměl jsem na třetí část... Dočetl jsem jen tu druhou a podle ní se to celkem shoduje. Dobrá, jdu se mrknout ještě na tu třetí. Omlouvám se...
MacekCZ

Člen
# Zasláno: 18 Dub 2013 21:12

Tak jsem to nakonec taky přečetl. A chtěl bych se zeptat. Jelikož bych rád cvičil 2x ve fitku a 2x doma. Jak by se to dalo rozvrhnout na 4 dny? Protože bych chtěl zkusit, jak se tam psalo, v jednom treningu sval cvičit až na doraz (maximálku, samozřejmě s postupným přidáváním) a to ve fitku, jelikož si tam můžu dát i ten gainer pro pořádnou regeneraci a v dalším treningu té samé svalové partie v týdnu, cvičil váhy s rezervou, už doma, jelikož budu mít měnší výdej energie, tak by možná stačil na regeneraci následující den, pokud by to bylo obden, je to tak? A 4 dny v týdnu by mě krásně vyšly na trening obden. Krom teda neděle a pondělí, ale to bych jel v neděli ten lehčí trening. Některé cviky teda v tom rozpisu neznám, ale to není problém. To bych vygooglil, případně se zeptal Kamila... Díky.
MacekCZ

Člen
# Zasláno: 18 Dub 2013 21:21

K těm zkracovačkám... 10-15 mi přijde na břicho málo. Dělám je teda normálně na lavici, ne na balonu. Ani si neumím představit, jak na balonu vypadají. Každopádně teď dělám standardní v leže na lavici přibližně 4x20-30... První serii bez závaží 30x, druhou přidám 5Kg 25x, třetí 10Kg 20x a poslední klasicky zase s vlastní vahou 30x. Takže těch 10-15 mi opravdu přijde málo, pokud to teda na balonu neni něco jiného, což nejspíš bude, jenže nechápu, jak se takový cvik provádí. Nic jsem nevygooglil. Jen klasické zkracovačky.
MacekCZ

Člen
# Zasláno: 18 Dub 2013 21:40

Hele k tomu rozvržení do 4 dnů. Kašli na to. Jen mi to přišlo málo, ale ten druhý plán se mi zamlouvá. Jen jestli bych nemohl místo těch shybů --4 serie dělat shyby na Arnoldův způsob. Nikdy jsem jí nevyzkoušel a mezi lidmi má úspěch a hlavně výsledky co jsem slyšel a četl. Nevadilo by, kdybych tenhle cvik zaměnil? No... Prakticky jde o to samé, jen ybch nedělal serie, ale stanovil bych si, že udělam těch shybů třeba 40 a jel bych. Nejdřív bych dal třeba jen 10 pak bych už nemohl udělat znovu 10, tak bych udělal 8, až bych jel nakonec třeba jen po 1, ale dodělal to k těm 40... http://www.kulturistika.net/zada-jako-letiste zde je to dobře popsané.
dobespavel

Člen
# Zasláno: 18 Dub 2013 21:44

Co kdybys zkusil třeba tohle:
Pondělí - nohy + paže posilovna
Úterý - záda + prsa + ramena doma
Čtvrtek - nohy + paže doma
Pátek - záda + prsa + ramena posilovna

22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
MacekCZ

Člen
# Zasláno: 18 Dub 2013 21:50

Díky za typ. Ten druhý rozvrh sem i zamlouvá. Asi pojedu podle něj. Každopádně díky za snahu . Něco podobného mě předtím taky napadlo, jenže ten druhý trening mě krásně vyjde 2x posilovna a 1 doma. K tomu vždycky den po treningu čas na regeneraci. No, jsou to ale 3 dny, tak se snad nudit nebudu (ve volné dny) . Hodně jsem si na ten režim 5x týdně zvykl.
dobespavel

Člen
# Zasláno: 18 Dub 2013 21:53

Tak pokud by ses cítil málo vytížený, tak zkus doma něco s vlastní váhou nebo na střed těla, to se vždy hodí

22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
maacher

Člen
# Zasláno: 18 Dub 2013 21:56

Mě přijde trénink 4x týdně po 2,5 měsíců cvičení moc. První 3 měsíce mají sloužit k dokonalému zvládnutí techniky, k posílení korzetu a k navyknutí na zátěž. Cvičit se má pomalu a pomalu taky přidávat. Ne to napálit od začátku těžkými váhami, desétkami sérii atd.
MacekCZ

Člen
# Zasláno: 18 Dub 2013 21:56

Jasan. Díky za odpověď
MacekCZ

Člen
# Zasláno: 18 Dub 2013 22:03

maacher: Tak myslím si, že to ze začátku většina lidí udělala stejně... A techniku si myslím, že jsem neměl nejhorší. Už tak 2 roky předtím, než jsem začal pravidelně cvičit, jsem většinou každý výkend dělal kliky, cvičil s jednoručkama, bench apod. Taky jsem jezdil každoročně na 2 týdenní zápasnické soustředění, kde jsme měli trening 2x denně. Většinou spíš kruháče, dlouhé běhy atd, takže techniku si myslím, že jsem tam zvládnul a naučili mě. Po soustředění (srpen) jsem do ledna cvičil asi 3x týdně jen tak lehce, takže to mi asi taky pomohlo. No a od poloviny ledna posiluju pravidelně až do teď, z toho jsem byl 4 týdny buď marod, nebo na dovolené. Takže zpevněné záda už si myslím že mám. Zatím jsem neměl žádné zranění nic. Jak jsem řekl. Vše zvládám v pohodě.
maacher

Člen
# Zasláno: 18 Dub 2013 22:11

Tak v podstatě to je u každého stejné. Mladý kluk si přečte maskláč, tam vidí jak profici térnují 5x týdně, shazované série a cheating a nevím co ještě, vlítnou do posilky a za vidinou rychlých výsledků v posilovně skoro spí. Takových kluků vidím v posilovně každý den hromady, ale do dvou let jich tam moc nezbyde. Výsledky se zastaví, cítí se unavení, ztrácí chuť k tréninku a nakonec to zabalí. Nebo vidíš v posilovně kluky, kteří drží prsa, biceps do úmoru, ramena mají zkroucená jak paragraf, nohy jako párátka. Ale proč to dělat špatně, když to jde dělat dobře a ušetřit si tak sílu i čas.
MacekCZ

Člen
# Zasláno: 18 Dub 2013 22:37

Jak jsem řekl. Celý život sportuju a snažim se tak nějak udržet. Nikdy jsem v posilovně neusínal a podobně. Vždycky mě posilování bavilo. Beru to jako odreagování se od všeho ostatního, zábavu a taky jako povinnost. Je pravda, že když jsem byl ve fitku prvně, bylo tam hodně mladých kluků, kteří se tvářili hrozně vážně :D... Já si jen řikal, jak dlouho jim to vydrží. Uběhl měsíc a už jsem je tam neviděl... Ale jak se říká. Když nevíš proč pokračovat, vzpomeň si proč si začal... A vůbec. Když už jsem ušel nějakej kus cesty, proč přestávat...
MacekCZ

Člen
# Zasláno: 18 Dub 2013 22:39

Ještě bych chtěl slyšet tvůj názor, jak jsem psal výše, jestli bych mohl zaměnit ty shyby po seriích, shyby na ten Arnoldův způsob a dále k těm zkracovačkám, jak jsem psal. Nevím, jestli jsi to nepřehlídnul.
maacher

Člen
# Zasláno: 18 Dub 2013 23:05

nevidim v tom problem
MacekCZ

Člen
# Zasláno: 18 Dub 2013 23:08 - Změnil/a: MacekCZ

Takže místo zkracovaček na balonu můžu dělat v klidu zkracovačky na lavici s postupnym přidáváním... Ok.. Díky moc za rady . Myslíš teda, že to co jsem nabral teď za těch 2.5 měsíce, s tímto treningem, i když je jen 3x v týdnu, toho za stejnou dobu naberu víc? Jen nechci aby to teĎ vyznělo, že to hodlám za 2.5 měsíce vzdát, to určitě ne...
maacher

Člen
# Zasláno: 19 Dub 2013 09:42 - Změnil/a: maacher

nevim co jsi nabral do ted, ale v zacatcich je zlepseni nejvetsi, postupne se zacne pokrok snizovat.Jinac rychly narust hmotnosti neni zadouci, jelikoz ve vetsine pripade to budou tuky, coz vetsina lidi nechce.Zkracovacky postaci v leze na zemi, bez pridane zateze.Ruznym sikmym lavicim se vyhybej.Ty treninky jsou sestaveny tak, aby jsi nabiral rovnomerne a vyhnul se tak pripadnym disbalancim. .Jsou postaveny na zakl. cvicich, takze stinmul pro telo bude adekvatni.
MacekCZ

Člen
# Zasláno: 19 Dub 2013 12:24

Ok díky moc. A jak dlouho bych to měl cvičit?
MacekCZ

Člen
# Zasláno: 19 Dub 2013 13:11 - Změnil/a: MacekCZ

Mám pár fotek, které jsem vyfotil před zahájením treningu a po měsíci pravidelného treningu, který jsem psal výše, čili ten špatný. Jestli chceš, můžu je sem hodit.
. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0