Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Začátečníci / Hubnutí vs nabírání svalové hmoty
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Autor Zpráva
vitkovar1

Člen
# Zasláno: 16 Úno 2013 17:09

Dobrý den,chtěl bych se zeptat již týden chodím do fitka 4xtýdně.Cvičící plán a jídelníček mi bude vytvořen trenérem,ale zajímalo by mě,měřím 186,váha 85kg (20 let)a zapomněl jsem se trenéra na něco zeptat ale má ted dovolenou.Jedná se v mém případě o hubnutí nebo nabírání svalové hmoty?Protože pokud se nemýlím,tak se jídelníček pro tyto 2 účely diametrálně liší.Chci zhubnout přebytečné tuky a zárověn nabrat svalovou hmotu.Myslíte,že hmoty mám vzhledem ke své váze dost a stačí mi tuky přeměnit na svaly nebo jak?Myslíte že je pro mě vhodné začít s nějakými proteiny (bílkoviny),které jsou motorem těla při tvorbě svalů,ale z koeficientu 1.6g bílkovin na 1kg váhy mi dělá nějakých 130g bílkovin za den.A nechci se neústále cpát tvarohem,kuřetem nebo sojovým masem.A ještě nikdy předtím jsem do posilovny nechodil.Díky
Legi

Moderátor
# Zasláno: 16 Úno 2013 18:43

To je dotazů. Jídelníček se liší pouze v tom, že když chceš hubnout, měl by být lechce deficitní, pokud přibírat, zase naopak.
Jak mám vědět, kolik máš hmoty?
Jíst pořád tvaroh, kuře a sojové maso nemusíš. Pokud Ti trenér dá do jídelníčku jen tyto zdroje bílkovin, tak si radši najdi jinýho. Ale předbíhám, vyčkej trenéra.
Bez bílkovin to ale opravdu nejde a příjem formou proteinu je určitě výhodnější, v jistých okamžicích dokonce nenahraditelný.

42let @ 195cm @ 125kg
vitkovar1

Člen
# Zasláno: 21 Úno 2013 00:03

Tak cvičební plán již mám (3 krát týdně-PO,ST,PA),jídelníček taky.Probírali jsme proteiny a gainery.A on mě říkal,že jelikož chci nabrat svalovou hmotu měl bych tak 15min po tréninku protein a pak ještě večer.Což mě zarazilo,protože jak právě čtu všude na netu,po posilování je vhodné doplnit sacharidy a pak až následně bílkoviny.Jak jsem říkal,posiluju a každý den tak 30-40 min kardio.Tak jaké suplementy bych měl užívat?Bojím se,že po nasazení gaineru se začnou ty cukry ukládat do tukových zásob a moje práce byla k ničemu.Co byste mi naordinoval po hodině a půl posilování a zhruba 40 min v kardiuu?díky moc
Legi

Moderátor
# Zasláno: 21 Úno 2013 07:17

Cukry po posilování se uloží primárně jako svalový glykogen, nikoli jako tuky. Pokud máš dost peněz, můžeš po tréninku doplnit svalový glykogen Glutaminem ve volné formě, tak 8-9g. Potom už gainer nemusíš a můžeš dát jen do hodinky po tréninku proteiňák. Pokud je Tvoje priorita nabírání svalů, dej gainer, příp. Glutamin ihned po tréninku. Pokud je priorita hubnutí, vše oddal o hodinu. Pravda je, že pokud budeš dělat tak dlouho kardio, asi bych na nic moc nečekal. Jako ochranu kosterních svalů při tak dlouhé zátěži, doporučuju dát si 5-6g BCAA do tréninkového hypotonického nápoje. Pozor, to už nesmí být voda!

42let @ 195cm @ 125kg
vitkovar1

Člen
# Zasláno: 21 Úno 2013 13:42

A jaky je rozdil mezi glutaminem a gainerem?je vhodne dat glutamin i gainer i v neposilovaci dny (jen kardio) nebo jen po kombinaci (posilovani a kardia).Nemusim se bat tuku?Je dulezite pro rust svalu doplnit svalovy glykogem?
vitkovar1

Člen
# Zasláno: 21 Úno 2013 13:43

Kardio delam 5 dni v tydnu 30-40min
vitkovar1

Člen
# Zasláno: 21 Úno 2013 16:33

Jak bys to zvolil ty?
vitkovar1

Člen
# Zasláno: 21 Úno 2013 17:25

nestačil by po tréninku (nevím jestli po posilovacím+kardio nebo jen kardio) dát si tak za 15 min puding,za hodinu protein a pak ještě před spaním?
vitkovar1

Člen
# Zasláno: 21 Úno 2013 17:34

a ještě kolik g sacharidů by pro mě bylo ideální přijmout po tréninku?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 21 Úno 2013 18:07

Rozdíl mezi nimi je ten, že Glutamin je glukogenní aminokyselina (v tomto případě ve volné formě a to tedy znamená, že není v žádné peptidové vazbě s jinými AMK) a gainer je směs různě rychlých sacharidů s přídavkem proteinové složky, ovšem vázaného charakteru v peptidové vazbě. Glukogenní znamená, že tato aminokyselina má schopnost ovlivňovat glukogenezi, v tomto případě tvorbu svalového glykogenu, což je po anaerobním posilování velmi důležité. Pokud bys nedoplnil svalový glykogen, tělo si začne v katabolismu prostřednictvím zmiňované glukogeneze tvořit tento glykogen ze svalové hmoty. Pokud bys sis dal jen proteiňák, tělo tento glykogen začne stejným procesem vyrábět z dodaných bílkovin, což je trošku drahý špás.

Kardia děláš hodně, což pokud je Tvým cílem zhubnout není na škodu. Až budeš v objemovce, stačí jen 2x týdně vždy po tréninku nohou.

Puding sice taky miluju, ale jako potréninkové jídlo opravdu není nejlepší. Buď doplňuj glykogen jak již bylo řečeno 8-9g Glutaminu, nebo 50-60g Gaineru. Ideální je dát ihned po tréninku gainer a za 5 minut Glutamin. Glutamin je totiž vhodné brát i z důvodu anabolizace a urychlení regenerace. Zařadit též 5-6g před spaním.

42let @ 195cm @ 125kg
vitkovar1

Člen
# Zasláno: 21 Úno 2013 18:56

předpokládám že sacharidy není nutné doplňovat v "kardio dny"?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 21 Úno 2013 20:09

No, záleží jaké to kardio je. Pokud je TF vyšší, svalový glykogen se vyčerpá také, nicméně zde bych radil vydržet co nejdéle bez jídla. Tuky totiž nespálíš během kardia ( to umí jen trénovaní vytrvalci naučení spalovat mastné kyseliny), ale až potom, v klidové fázi.

42let @ 195cm @ 125kg
Legi

Moderátor
# Zasláno: 21 Úno 2013 20:32

Malé upřesnění pro pořádek, proces tvorby glykogenu z necukerných zdrojů, v našem případě z Glutaminu, se nazývá glukoneogeneze.

42let @ 195cm @ 125kg
vitkovar1

Člen
# Zasláno: 21 Úno 2013 20:36

každopádně při silovém tréninku a kardiu je nutné dodat glykogen?Moc díky,celé toto forum včetně Vás je super
Legi

Moderátor
# Zasláno: 21 Úno 2013 21:00

To každopádně.

42let @ 195cm @ 125kg
vitkovar1

Člen
# Zasláno: 23 Úno 2013 17:17

Ještě jedna věc,jsem hodně zatížený na sladké,je možné cukr nahradit steviolem?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 23 Úno 2013 18:13

Ano, stévie je velmi vhodnou náhradou. V přiměřeném množství a ve vhodnou dobu se nemusíš bát ani medu.

42let @ 195cm @ 125kg
vitkovar1

Člen
# Zasláno: 24 Úno 2013 00:15

můžu dát protein i tak hodku před tréninkem?A je nutné udržovat proteiny na mojí váhu každý den na vysoké hranici,nebo jen v tréninkové dny a ty netréninkové to dát pouze ze stravy?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 24 Úno 2013 07:16

Ano, hodinku před je to vhodné, protože normální jídlo by se nestihlo strávit a s plným žaludkem se opravdu blbě cvičí. Benefitem je, že máš po ukončení tréninku tyto aminokyseliny v krvi a jsou k dispozici pro obnovu a výstavbu nových svalů (zjednodušeně řečeno).

V tréninkové dny se přijímá více proteinů a méně sachrů, v netréninkové dny naopak. Musíš to vyzkoušet, je to zcela individuální. Zkus v tréninkový den dávat 2g na kg váhy, mimo jen 1,4g.

42let @ 195cm @ 125kg
vitkovar1

Člen
# Zasláno: 24 Úno 2013 11:16

a jaká je maximální stravitelná dávka bílkovin 40-50g?
vitkovar1

Člen
# Zasláno: 24 Úno 2013 11:45

myslím najednou
Legi

Moderátor
# Zasláno: 24 Úno 2013 12:00

Zase, vysoce individuální. Něco jiného bude maso, luštěniny, vejce a něco jiného syrovátkový, hydrolizovaný a vícesložkový protein. Čím více druhů bílkovin, třeba jako ve vícesložkovém proteinu, tím větší dávku můžeš přijmout, protože se trávení bílkovin rozloží v čase. U obyč WPC syrovátkového proteinu je obvyklá dávka 30-60g. Dávkování je též závislé na svalovém objemu. Kdo váží 120kg s 10% tělesného tuku, bude potřebovat určitě vyšší dávku než borec, co má 70kg s 20% tuku. Takže s rozumem.

42let @ 195cm @ 125kg
vitkovar1

Člen
# Zasláno: 24 Úno 2013 20:07

užívání stevie je možné v neomezeném množství?nemá téměř zádné kalorie,takže se po ní nepřibírá ne?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 24 Úno 2013 20:12

No, ve vědeckých studiích toho píšou hodně. Proč to přehánět?

42let @ 195cm @ 125kg
vitkovar1

Člen
# Zasláno: 24 Úno 2013 20:22

takže???
vitkovar1

Člen
# Zasláno: 24 Úno 2013 20:23

co v nich píšou?:D
Legi

Moderátor
# Zasláno: 25 Úno 2013 05:03

Na příkladu Stévie vidíme, jak se dá prostřednictvím odborných studií a "marketingu" cukerné lobby, dehonestovat již staletí fungující a zcela nezávadné přírodní sladidlo. Do roku 1994 byla v EU úplně zakázaná, protože byla "podezřelá", že je mutagenní, potom se dlouhé roky papouškovaly nějaké žvásty o jedovatých glykosidech.
Přesto, že je stévie velmi prospěšná, nevidím důvod proč ji konzumovat v neomezeném množství, to je celé.

42let @ 195cm @ 125kg
vitkovar1

Člen
# Zasláno: 25 Úno 2013 17:51

a ještě prosím TĚ,když si dám po tréninku (2 hod) tak 25g bílkovin,můžu si dát za půl hodiny jídlo?nebo kdy je nejlepší dávkovat bílkoviny,chápu po tréninku,ale nevím,s čím to můžu jíst,aby se mi to všechno stihlo strávit..Můžu si dát svačinu a hned protein?Je lepší bílkoviny dávkovat po menších dávkách nebo třeba 40-50g najednou?Nebo mám to dávkovat,uvedu příklad svačina 17:00 svačina 20:00 večeře,tak mám dát protein třeba v 18:30?díkec
vitkovar1

Člen
# Zasláno: 25 Úno 2013 18:03

jak dlouho trvá anabolické okno?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 25 Úno 2013 18:49

Protein je velice vhodné brát hodinku před a hodinku po tréninku (syrovátkový, nebo vícesložkový). Dá se brát též jako poslední jídlo (vícesložkový, nebo na bázi kaseinu). 1 dávka je obvykle 30-50g. Proteiňák se bere samostatně, protože je to lehce stravitelná náhrada normálního jídla. Míchat to s normálním jídlem kolem tréninku nedává smysl.

42let @ 195cm @ 125kg
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 2
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0