Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Začátečníci / Hubnutí vs nabírání svalové hmoty
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Autor Zprva
vitkovar1

len
# Zaslno: 16 no 2013 17:09


Dobrý den,chtěl bych se zeptat jiľ týden chodím do fitka 4xtýdně.Cvičící plán a jídelníček mi bude vytvořen trenérem,ale zajímalo by mě,měřím 186,váha 85kg (20 let)a zapomněl jsem se trenéra na něco zeptat ale má ted dovolenou.Jedná se v mém případě o hubnutí nebo nabírání svalové hmoty?Protoľe pokud se nemýlím,tak se jídelníček pro tyto 2 účely diametrálně liąí.Chci zhubnout přebytečné tuky a zárověn nabrat svalovou hmotu.Myslíte,ľe hmoty mám vzhledem ke své váze dost a stačí mi tuky přeměnit na svaly nebo jak?Myslíte ľe je pro mě vhodné začít s nějakými proteiny (bílkoviny),které jsou motorem těla při tvorbě svalů,ale z koeficientu 1.6g bílkovin na 1kg váhy mi dělá nějakých 130g bílkovin za den.A nechci se neústále cpát tvarohem,kuřetem nebo sojovým masem.A jeątě nikdy předtím jsem do posilovny nechodil.Díky
Legi

Modertor
# Zaslno: 16 no 2013 18:43


To je dotazů. Jídelníček se liąí pouze v tom, ľe kdyľ chceą hubnout, měl by být lechce deficitní, pokud přibírat, zase naopak.
Jak mám vědět, kolik máą hmoty?
Jíst pořád tvaroh, kuře a sojové maso nemusíą. Pokud Ti trenér dá do jídelníčku jen tyto zdroje bílkovin, tak si radąi najdi jinýho. Ale předbíhám, vyčkej trenéra.
Bez bílkovin to ale opravdu nejde a příjem formou proteinu je určitě výhodnějąí, v jistých okamľicích dokonce nenahraditelný.


48let @ 195cm @ 135kg
vitkovar1

len
# Zaslno: 21 no 2013 00:03


Tak cvičební plán jiľ mám (3 krát týdně-PO,ST,PA),jídelníček taky.Probírali jsme proteiny a gainery.A on mě říkal,ľe jelikoľ chci nabrat svalovou hmotu měl bych tak 15min po tréninku protein a pak jeątě večer.Coľ mě zarazilo,protoľe jak právě čtu vąude na netu,po posilování je vhodné doplnit sacharidy a pak aľ následně bílkoviny.Jak jsem říkal,posiluju a kaľdý den tak 30-40 min kardio.Tak jaké suplementy bych měl uľívat?Bojím se,ľe po nasazení gaineru se začnou ty cukry ukládat do tukových zásob a moje práce byla k ničemu.Co byste mi naordinoval po hodině a půl posilování a zhruba 40 min v kardiuu?díky moc
Legi

Modertor
# Zaslno: 21 no 2013 07:17


Cukry po posilování se uloľí primárně jako svalový glykogen, nikoli jako tuky. Pokud máą dost peněz, můľeą po tréninku doplnit svalový glykogen Glutaminem ve volné formě, tak 8-9g. Potom uľ gainer nemusíą a můľeą dát jen do hodinky po tréninku proteiňák. Pokud je Tvoje priorita nabírání svalů, dej gainer, příp. Glutamin ihned po tréninku. Pokud je priorita hubnutí, vąe oddal o hodinu. Pravda je, ľe pokud budeą dělat tak dlouho kardio, asi bych na nic moc nečekal. Jako ochranu kosterních svalů při tak dlouhé zátěľi, doporučuju dát si 5-6g BCAA do tréninkového hypotonického nápoje. Pozor, to uľ nesmí být voda!


48let @ 195cm @ 135kg
vitkovar1

len
# Zaslno: 21 no 2013 13:42


A jaky je rozdil mezi glutaminem a gainerem?je vhodne dat glutamin i gainer i v neposilovaci dny (jen kardio) nebo jen po kombinaci (posilovani a kardia).Nemusim se bat tuku?Je dulezite pro rust svalu doplnit svalovy glykogem?
vitkovar1

len
# Zaslno: 21 no 2013 13:43


Kardio delam 5 dni v tydnu 30-40min
vitkovar1

len
# Zaslno: 21 no 2013 16:33


Jak bys to zvolil ty?
vitkovar1

len
# Zaslno: 21 no 2013 17:25


nestačil by po tréninku (nevím jestli po posilovacím+kardio nebo jen kardio) dát si tak za 15 min puding,za hodinu protein a pak jeątě před spaním?
vitkovar1

len
# Zaslno: 21 no 2013 17:34


a jeątě kolik g sacharidů by pro mě bylo ideální přijmout po tréninku?
Legi

Modertor
# Zaslno: 21 no 2013 18:07


Rozdíl mezi nimi je ten, ľe Glutamin je glukogenní aminokyselina (v tomto případě ve volné formě a to tedy znamená, ľe není v ľádné peptidové vazbě s jinými AMK) a gainer je směs různě rychlých sacharidů s přídavkem proteinové sloľky, ovąem vázaného charakteru v peptidové vazbě. Glukogenní znamená, ľe tato aminokyselina má schopnost ovlivňovat glukogenezi, v tomto případě tvorbu svalového glykogenu, coľ je po anaerobním posilování velmi důleľité. Pokud bys nedoplnil svalový glykogen, tělo si začne v katabolismu prostřednictvím zmiňované glukogeneze tvořit tento glykogen ze svalové hmoty. Pokud bys sis dal jen proteiňák, tělo tento glykogen začne stejným procesem vyrábět z dodaných bílkovin, coľ je troąku drahý ąpás.

Kardia děláą hodně, coľ pokud je Tvým cílem zhubnout není na ąkodu. Aľ budeą v objemovce, stačí jen 2x týdně vľdy po tréninku nohou.

Puding sice taky miluju, ale jako potréninkové jídlo opravdu není nejlepąí. Buď doplňuj glykogen jak jiľ bylo řečeno 8-9g Glutaminu, nebo 50-60g Gaineru. Ideální je dát ihned po tréninku gainer a za 5 minut Glutamin. Glutamin je totiľ vhodné brát i z důvodu anabolizace a urychlení regenerace. Zařadit téľ 5-6g před spaním.


48let @ 195cm @ 135kg
vitkovar1

len
# Zaslno: 21 no 2013 18:56


předpokládám ľe sacharidy není nutné doplňovat v "kardio dny"?
Legi

Modertor
# Zaslno: 21 no 2013 20:09


No, záleľí jaké to kardio je. Pokud je TF vyąąí, svalový glykogen se vyčerpá také, nicméně zde bych radil vydrľet co nejdéle bez jídla. Tuky totiľ nespálíą během kardia ( to umí jen trénovaní vytrvalci naučení spalovat mastné kyseliny), ale aľ potom, v klidové fázi.


48let @ 195cm @ 135kg
Legi

Modertor
# Zaslno: 21 no 2013 20:32


Malé upřesnění pro pořádek, proces tvorby glykogenu z necukerných zdrojů, v naąem případě z Glutaminu, se nazývá glukoneogeneze.


48let @ 195cm @ 135kg
vitkovar1

len
# Zaslno: 21 no 2013 20:36


kaľdopádně při silovém tréninku a kardiu je nutné dodat glykogen?Moc díky,celé toto forum včetně Vás je super
Legi

Modertor
# Zaslno: 21 no 2013 21:00


To kaľdopádně.


48let @ 195cm @ 135kg
vitkovar1

len
# Zaslno: 23 no 2013 17:17


Jeątě jedna věc,jsem hodně zatíľený na sladké,je moľné cukr nahradit steviolem?
Legi

Modertor
# Zaslno: 23 no 2013 18:13


Ano, stévie je velmi vhodnou náhradou. V přiměřeném mnoľství a ve vhodnou dobu se nemusíą bát ani medu.


48let @ 195cm @ 135kg
vitkovar1

len
# Zaslno: 24 no 2013 00:15


můľu dát protein i tak hodku před tréninkem?A je nutné udrľovat proteiny na mojí váhu kaľdý den na vysoké hranici,nebo jen v tréninkové dny a ty netréninkové to dát pouze ze stravy?
Legi

Modertor
# Zaslno: 24 no 2013 07:16


Ano, hodinku před je to vhodné, protoľe normální jídlo by se nestihlo strávit a s plným ľaludkem se opravdu blbě cvičí. Benefitem je, ľe máą po ukončení tréninku tyto aminokyseliny v krvi a jsou k dispozici pro obnovu a výstavbu nových svalů (zjednoduąeně řečeno).

V tréninkové dny se přijímá více proteinů a méně sachrů, v netréninkové dny naopak. Musíą to vyzkouąet, je to zcela individuální. Zkus v tréninkový den dávat 2g na kg váhy, mimo jen 1,4g.


48let @ 195cm @ 135kg
vitkovar1

len
# Zaslno: 24 no 2013 11:16


a jaká je maximální stravitelná dávka bílkovin 40-50g?
vitkovar1

len
# Zaslno: 24 no 2013 11:45


myslím najednou
Legi

Modertor
# Zaslno: 24 no 2013 12:00


Zase, vysoce individuální. Něco jiného bude maso, luątěniny, vejce a něco jiného syrovátkový, hydrolizovaný a vícesloľkový protein. Čím více druhů bílkovin, třeba jako ve vícesloľkovém proteinu, tím větąí dávku můľeą přijmout, protoľe se trávení bílkovin rozloľí v čase. U obyč WPC syrovátkového proteinu je obvyklá dávka 30-60g. Dávkování je téľ závislé na svalovém objemu. Kdo váľí 120kg s 10% tělesného tuku, bude potřebovat určitě vyąąí dávku neľ borec, co má 70kg s 20% tuku. Takľe s rozumem.


48let @ 195cm @ 135kg
vitkovar1

len
# Zaslno: 24 no 2013 20:07


uľívání stevie je moľné v neomezeném mnoľství?nemá téměř zádné kalorie,takľe se po ní nepřibírá ne?
Legi

Modertor
# Zaslno: 24 no 2013 20:12


No, ve vědeckých studiích toho píąou hodně. Proč to přehánět?


48let @ 195cm @ 135kg
vitkovar1

len
# Zaslno: 24 no 2013 20:22


takľe???
vitkovar1

len
# Zaslno: 24 no 2013 20:23


co v nich píąou?:D
Legi

Modertor
# Zaslno: 25 no 2013 05:03


Na příkladu Stévie vidíme, jak se dá prostřednictvím odborných studií a "marketingu" cukerné lobby, dehonestovat jiľ staletí fungující a zcela nezávadné přírodní sladidlo. Do roku 1994 byla v EU úplně zakázaná, protoľe byla "podezřelá", ľe je mutagenní, potom se dlouhé roky papouąkovaly nějaké ľvásty o jedovatých glykosidech.
Přesto, ľe je stévie velmi prospěąná, nevidím důvod proč ji konzumovat v neomezeném mnoľství, to je celé.


48let @ 195cm @ 135kg
vitkovar1

len
# Zaslno: 25 no 2013 17:51


a jeątě prosím TĚ,kdyľ si dám po tréninku (2 hod) tak 25g bílkovin,můľu si dát za půl hodiny jídlo?nebo kdy je nejlepąí dávkovat bílkoviny,chápu po tréninku,ale nevím,s čím to můľu jíst,aby se mi to vąechno stihlo strávit..Můľu si dát svačinu a hned protein?Je lepąí bílkoviny dávkovat po menąích dávkách nebo třeba 40-50g najednou?Nebo mám to dávkovat,uvedu příklad svačina 17:00 svačina 20:00 večeře,tak mám dát protein třeba v 18:30?díkec
vitkovar1

len
# Zaslno: 25 no 2013 18:03


jak dlouho trvá anabolické okno?
Legi

Modertor
# Zaslno: 25 no 2013 18:49


Protein je velice vhodné brát hodinku před a hodinku po tréninku (syrovátkový, nebo vícesloľkový). Dá se brát téľ jako poslední jídlo (vícesloľkový, nebo na bázi kaseinu). 1 dávka je obvykle 30-50g. Proteiňák se bere samostatně, protoľe je to lehce stravitelná náhrada normálního jídla. Míchat to s normálním jídlem kolem tréninku nedává smysl.


48let @ 195cm @ 135kg
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 2
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist