Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Trénink / Trenink + strava
. 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zprva
Vesel

len
# Zaslno: 7 Led 2013 22:32 - Zmnil/a: Vesel


Zdravím. Chtěl bych poprosit zdejąí guru. Pročetl jsem tu mnoho článku a vypadá to, ľe někteří snad vědí o čem mluví .

Ve zkratce něco o mě a moje cíle. Je mi 22 let výąka nějakých +- 176-178cm a váha 74 kilo. Nemám co dělat po práci a tak bych se chtěl věnovat mému tělu. Rád bych nabral nějaká ta kila navíc (ve svalech) a» nejsem taková suąenka. Jde mi hlavně o objem se kterým bych později dal pracoval.

Pochopil jsem,ľe bez správné stravy toho nikdy nedosáhnu. Tohle je můj jídelníček, který dodrľuji nějaký ten týden (cca 3 týdny)


snídaně Vejce+celozrný chléb+máslo / Ovesné vločky+mléko
svačina Celozrnný chléb+cottage / celozrnný rohlík+sunka+eidam / pudink+ovoce
oběd Kuřecí maso+rýze,brambory / Hovězí+brambory
svačina celozrnný chléb+sunka
večeře domací bageta(vejce+sunka+sýr+zelenina)


Co se týče doplňků stravy tak po treninku si dopřávám gainer a před spaním si umíchám protein.

Co se týče tréninku nějaký jse obąláhl z internetu. Docela to jde, ale čekal bych vetąí nárůst svalů. Nevím kde je chyba ale po tréninku horní části těla jsem nafuklej tak jak bych si přal no a pak to přejde zase do normalu skoro bez nějaké změny. 3x týdně chodím do posilky.

A
Prsa

Benchpress 4x8
tlaky s jednoručkami hlavou nahoru 4x8
tlaky s jednoručkami hlavou dolů 4x8
Ramena
Tlaky ramen na stroji 4x8
Rozpaľování s jednoručkami 4x10
Biceps
skotova lavice 4x8
kladivové zdvihy 4x10
Břicho
2 náhodně mnou zvolené cviky

B
Záda
Shyby 3 x maximum
přitahování spodní kladky k pasu 4x8
stahovaní horní kladky před hlavu 4x10
Trapézy
zvedání ramen ve stoje s jednoručkami 4x8
Triceps
stahování horní kladky nadhmatem 4x8
kliky na bradlech 4x10
francouský tah s EZ činkou 4x8
Břicho
2 náhodně mnou zvolené cviky

Takhle to teda stridam A B A a dalsi tyden B A B

Prosím o kritiku a nějakou nápravu. Byl bych vděčen a kaľdou připomínku. Přečetl jsem jiľ tunu článku přes Vánoce. Nepotřebují číst daląí. Přeci vąeci víme ľe praxe je troąka někde jinde neľ teorie.

PS: vím ľe mi zde chybí cviky na nohy ale těm bych se rád věnoval později případně kdybych chodil 4x týdně

Díky
Legi

Modertor
# Zaslno: 8 Led 2013 07:17


Chyba č.1 - 3x týdně je lepąí cvičit fullbody
Chyba č.2 - necvičíą nohy

Shrnuto, vůbec se nedivím, ľe nemáą výsledky, to jsou základní věci.


48let @ 195cm @ 135kg
Vesel

len
# Zaslno: 8 Led 2013 08:27 - Zmnil/a: Vesel


Nohy nemam jelikoľ jsem hrál od 6ti let fotbal do nedávna. Ty mam silný potřebuju spise vrch těla. Co bys doporučil změnit. Budu vděčnej za kaľdou radu
Vesel

len
# Zaslno: 8 Led 2013 09:12


Ne ze by tam nejaka zmea vubec nebyla ale cekal bych vic kdyz porad slysim ze prvni rok to roste jako z vody

Pred cvicenim http://www.imghosting.cz/view-57Moje.jpg
Po 2 měsících http://www.imghosting.cz/view-14Moje2.jpg
Legi

Modertor
# Zaslno: 8 Led 2013 09:47


Tak uľ tam pokrok vidět je, ne ľe ne.

Víą, uľ je to tady troąku folklór. Bývalí fotbalisti si vąichni myslí, ľe nohy cvičit netřeba, protoľe je mají silné ze sportu. To je vcelku logické tvrzení a často i pravda, nicméně cviky na nohy, jako jsou hlavně dřepy, aktivují celý nervový systém a zvyąují zásadním způsobem hormonální odezvu těla na cvičení. Tyto hormony (předevąím růstový hormon a testosteron) potřebujeą i pro růst horní poloviny těla. Je to takový doping, který si tělo vytváří samo. Bez toho budeą mít výsledky sotva poloviční.


48let @ 195cm @ 135kg
Vesel

len
# Zaslno: 8 Led 2013 10:27


Aha. No třebas tohle jsem nikde nečetl. Takľe doporučujeą jeątě zařadit trenink C? kde se budu zabývat nohama či full body?
Legi

Modertor
# Zaslno: 8 Led 2013 11:17


Jak jsem jiľ říkal, doporučuji Ti pro začátek 3x týdně fullbody. Makat na fyzičce a technice cviků. To nejde naučit za dva měsíce.


48let @ 195cm @ 135kg
Vesel

len
# Zaslno: 8 Led 2013 12:30


A přímo nějaký fullbody trénink či odkaz bys mi mohl doporučit?
Legi

Modertor
# Zaslno: 8 Led 2013 13:05


http://www.body-test.cz/objemova-rutina-3x-tydne


48let @ 195cm @ 135kg
Roman84

Administrtor
# Zaslno: 8 Led 2013 13:44


Vesel
tu na portali mas ten trening http://www.posilovani.net/trenink-full-body-rust-s valu-je-tady/
Vesel

len
# Zaslno: 8 Led 2013 17:43


A co říkáte na tohle Legi http://kulturistika.ronnie.cz/c-3904-bear-routine- aneb-maximalni-trenink-pro-maximalni-hypertrofii.h tml

Z té rutiny jsem zmaten je tam toho dost co vůbec nechápu
Legi

Modertor
# Zaslno: 8 Led 2013 18:00


Ten trénink není pro začátečníky.
Zkus ten, co Ti poslal Roman.


48let @ 195cm @ 135kg
Vesel

len
# Zaslno: 8 Led 2013 18:40


Ten odkaz nemůľe být cílem pro lidí jako jsem já ale pro trenéry. Kdybych věděl co si dat to treninku tak tu nejsem na fóru. Ten odkaz je mi k ničemu potřebují přímo uľ daný plán. Co se týče té rutiny nepochopil jsem nepochopil cvik + cvik. Tzn ľe jedna série a hned skočit na druhý cvik? A tak dokola?
Vesel

len
# Zaslno: 9 Led 2013 12:35


Tak sem dnes najel na tu rutinu a musím říct ľe na konci sem měl takovou nechu» k ničemu jakou sem dlouhou dobu neměl. Tak snad se tedy doporacuji k nějakym výsledkům díky moc
Vesel

len
# Zaslno: 11 Led 2013 11:37


Chtel bych se zeptat na 2 otazky.

1. Co presne na zadech bych mel citit po mrtvole. Nevim zda mam dobrou ci spatnou techniku ale citil sem hodne spodek zad.

2. Je dobre po rutine ze na konci treninku bych nejradsi zvracel. Kdyz vidim ahev s mlekem a gainerem tak mam husi kuzi skoro. Asi je to otazka kondice ale radsi se zeptam jestli nhodou nedelam neco spatne
Legi

Modertor
# Zaslno: 11 Led 2013 12:11


Ano, měl bys cítit vzpřimovače a vrąek zad, trapézy. Pokud cítíą jen vzpřimovače, neklesáą dostatečně v kolenech a táhneą to nahoru právě jen spodníma zádama, coľ je smrtící. Vzpřimovače jsou svaly, které se bohuľel regenerují nejdéle. Zrovna minulou neděli jsem dělal 7 těľkých sérií a cejtím je jeątě teď.

No, na zvracení by Ti být nemělo. Buď to přeháníą a dostáváą laktátovou acidózu (ale to bys zatuhnul jak tučnák), nebo málo pijeą, nebo jíą nevhodnou stravu před tréninkem, těch věcí můľe být celá řada.

BTW, ten gainer se nepije s mlékem, ale vodou!


48let @ 195cm @ 135kg
Vesel

len
# Zaslno: 11 Led 2013 12:20


aha ... si rikam ze ten gainer je jakejsi sladke :D zkusim teda s vodou. Jo dnes rano sem nestihal a dal sem si rano troska sacharidu cca 1 hodku pred trenalem to bude asi ono.. Oko zapracuju na mrtvole. Jinak je to makacka oproti tomu co sem driv cvicil tak sem se jen nafoukl a byl sem ready cokoliv delat. Ale ted po treninku sem rad ze zajdu nakoupit dojdu domu a tam odpocivam
tetsuo

len
# Zaslno: 13 Led 2013 12:55


Hlavní je gainer dobře naředit. Měl by to být asi 10% roztok. 50 g práąku - půl litru vody, 100 g práąku - litr vody apod.

____________________

Mrtvý tah - osa nad tkaničkami bot, táhnout co nejblíľ podél holení. Do chvíle, neľ osa mine kolena, se nenarovnávej v zádech a zvedej to nohama, z podřepu tlakem patami do země. Jakmile činka mine kolena, začni se narovnávat. Mrtvolu NIKDY netahej rukama, ty jsou jen jako háky, nejde o ľádnou formu přítahu. Jinak se dívej dopředu, nenechej si vytáhnout dopředu ramena, dopředu tlač jen hrudník.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Vesel

len
# Zaslno: 13 Led 2013 14:20


diky tetsuo
Vesel

len
# Zaslno: 13 Led 2013 18:35


Pro jistotu se zeptam. Je dobre ze cvicim prave tu treninkovou rutinu kdyz mi jde o nabrani svalove hmoty hlavne na horni casti tela. Jak uz sem rikal nohy mam docela silne, ale chapu ze kdyz zapojim nohy do treninku tak to asi roste rychleji. Jen mi jde o co nejrychlejsi cestu k objemu a nasledne trosky vyrysovat. Nechci byt kulturista a. Jen bych chtel vypadat jak ti hollywoodsti herci typu bytva u thermopyl a tak . Predem dik
Legi

Modertor
# Zaslno: 13 Led 2013 21:56


Neboj, jak kulturista rozhodně vypadat nebudeą, to Ti slibuju. Vąak uvidíą sám.


48let @ 195cm @ 135kg
Vesel

len
# Zaslno: 14 Led 2013 06:30


:D to mi je jasný bylo myąleno s nadsázkou.
tetsuo

len
# Zaslno: 14 Led 2013 09:32


Nejrychlejąí cesta k objemu je "cvičit často, těľce, ale ne tak, abys z toho byl unavený". Coľ vyľaduje dost velkou praxi. Čili ani to není extra rychlé.

Objemovou rutinu si můľeą v základní verzi ozkouąet tak 1-2 měsíce, pak můľeą přdat nějaké doplňkové cviky a pumpovací série, příp. 1 den tréninku navíc.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Vesel

len
# Zaslno: 14 Led 2013 10:51


Jj počítám se sobotu či neděli ľe zajdu naposilovat převáľně paľe prsa a pumpuju na konci kaľdého tréninku
Vesel

len
# Zaslno: 15 Led 2013 15:28


nějakej plán na 4tej den? nebo to je takovej odpocinkovej den kdy mam trenovat na co mam zrovna chut?
tetsuo

len
# Zaslno: 16 Led 2013 00:52


Trénuj to, co povaľujeą za slabinu.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Vesel

len
# Zaslno: 17 Led 2013 19:32 - Zmnil/a: Vesel


Chtel jsem se zeptat. Kdyz mam pocit ze zacnam nabirat i tuky co mam udelat aby tomu tak nebylo?
Chapu ze nejaky naberu ale dnes sem se tak koukal a rekl bych ze roste pupek a na zadech na spodku. Nevim zda o je jen sugesce snad jo.
Jestli tech 365g 112g a 292g a 150g sacharidu a bilkovin neni moc.
Legi

Modertor
# Zaslno: 18 Led 2013 19:28


Dělej po tréninku kardio.


48let @ 195cm @ 135kg
Vesel

len
# Zaslno: 18 Led 2013 21:18


A na to sem se chtel zeptat. Kdyz pojedu karido a po trenalu vypiju gainer. Neni to zbytecny. Prece tuky se palej po treninku v klidove fazi. Ale kdyz vypiju sacharidak tak telu dodam sacharidy a prestane palit ne?
Legi

Modertor
# Zaslno: 18 Led 2013 21:48


Přesně tak. Proto se dělá kardio po silovém tréninku, kde jiľ pálíą tuky a gainer se pije aľ hodinu po ukončení kardia, takľe cca. hodinku a půl pálíą tuky. Ta intenzita kardia ovąem nesmí být vysoká, dejme tomu cca. 100 tepů/min.
Uľ jsem to tady psal, pokud budeą mít vyčerpaný svalový glykogen z nohou, budeą pálit výrazně více tuků (efektivnějąí kardio).


48let @ 195cm @ 135kg
. 1 . 2 . 3 . >>
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist