Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Trénink / jak nabrat sílu
. 1 . 2 . >>
Autor Zprva
adiooo

len
# Zaslno: 25 Lis 2012 21:33


čau mám problém moje postava sice vypadá na první pohled dobře, ale nejspis nemam vubec silu :D proste jde o to ze cviky s vlastni vahou jako shyby, kliky na bradlech totalne nedávám.. Shybu nadhmatem dam tak jeden, podhmatem tak jednu serii.. kliky na bradlech to dam tak 2 a dost...
proto bych rad vedel jak co nejrychleji nabrat silu, radili mi cvic hodne shybu tim naberes ale kdyz dam 10 shybu tak je to tezky :DD tak jsem premyslel nad kreatinem, co jinak byste mi doporucili?
Legi

Modertor
# Zaslno: 26 Lis 2012 05:55


Tak Kreatinem to teda nezachráníą. Uľ ses na toto myslím ptal a odpověď bude stejná. Síla se trénuje 1-3 opakovaními maximální váhou u základních vícekloubových cviků, jako je MT, dřep, přítahy v předklonu, benchpress atd.
Téľ si musíą uvědomit, ľe Řím taky nepostavili za den. Trpělivost!


48let @ 195cm @ 135kg
adiooo

len
# Zaslno: 26 Lis 2012 08:35


Přítahy v předklonu myslis jako s oprenim o lavicku jednou rukou ne?
Jo a kdyz ted mam nejaky program a chci ho dojet tak mam to nejak zaradit nebo udelat den navic a do toho to zaradit? Jedu gvt
Legi

Modertor
# Zaslno: 26 Lis 2012 10:20


Dá se také, ale lepąí je to s velkou činkou. Vezmeą rovnou osu, postavíą se vzpřímeně a lehce se předkloníą (30°) a přitahujeą z nataľených rukou k břichu. Můľeą pouľívat vyąąí váhy a nehrozí zranění zad jako u jednoručky, protoľe kdyľ taháą jen jednou rukou, zatěľujeą záda nerovnoměrně.

Silové série jdou zařadit do jakéhokoli tréninku, prostě uděláą poslední sérii silově.


48let @ 195cm @ 135kg
adiooo

len
# Zaslno: 26 Lis 2012 10:42


Jo diky a takze pochopil jsem to tak, ze to mam prideat do serie, kdyz jedu 10x6 tak 9 serii odjedu po 6ti a tu desatou si dam maximalni vahu a jedno opakovani? To staci ? Treba na benchu udelam 9x6 s 45 kg a tu desatou dam jedno opakovani treba se 60, 70 kg, proste kolik dam ano?
Legi

Modertor
# Zaslno: 26 Lis 2012 11:00


V principu ano. Podivuji se akorát, ľe jedeą 10 sérií jednoho cviku. To Ti poradil kdo?


48let @ 195cm @ 135kg
adiooo

len
# Zaslno: 26 Lis 2012 11:47


Jeden chlapek z posilovny mi poradil to gvt rikal ze je to pro me vhodne ze potrebuju aji nabrat ze pres to obdobi gvt nabral 15 kg, myslite ze to je pro me "useless" to 10x10 a potom 10x6
adiooo

len
# Zaslno: 26 Lis 2012 11:48


Neco o tom gvt pokud neznas:
http://kulturistika.ronnie.cz/c-3153-gvt-german-vo lume-training.html
TheRespect

len
# Zaslno: 26 Lis 2012 11:52


GVT neni ąpatnej trenink, nedávno ho sem jel, akorát u tohodle treninku ti můľe dočasně klesnout síla.

Určitě bych ale nedělal to, co ti radí Legi.

Ano, Legi má pravdu v tom, jak se zvyąuje síla (1-3 opakovaní s velkou vahou), ale rozhodně bych to nepřidával to GVT, trenink je tak nastavenej, na 10x10 a 2. fáze na 10x6 a podle mě je dost velká blbost přidávat do toho potom serie s 1-3 opakování.

Bejt tebou, udělal bych to tak, ľe bych dojel GVT a teprve potom bych zařadil nějakou silovku (1-3 opakování).
adiooo

len
# Zaslno: 26 Lis 2012 11:56


Jo diky dobre zkusim, me taky vrtalo hlavou zda to tam zaradit ponevadz co jsem tak cetl tak jak rikas u toho gvt tim ze cvicis tolik serii a opakovani u vetsiny cviku se mi docasne ta sila snizuje.. Takze by to bylo jako ohněm proti vodě..
TheRespect

len
# Zaslno: 26 Lis 2012 12:07


Jasně, navic se po GVT doporučuje silovka.

Jestli tedka jedeą tu 1. fázi, tak si máą dát tak měsíc pauzu a právě to je vhodný čas pro tu silovku a pak najet na tu 2. část.
adiooo

len
# Zaslno: 26 Lis 2012 12:51


No jedu posledni tyden te 10x10 takze ted mam dat silovku a pak 10x6? Jo dik a poslal bys mi nejakou dobrou silovku kterou si treba cvicil?
Legi

Modertor
# Zaslno: 26 Lis 2012 13:16


Kristepane, adioo....ten GVT trénink je pro pokročilejąí cvičence k nabourání standartní tréninkové rutiny obrovskou porcí svalové práce. Sorry, to, ľe jedeą gvt jsem přehlédl, to bych Ti vynadal uľ předtím. GVT je pro Tebe kontraproduktivní, protoľe nejsi schopen tohle dát s přiměřenýma váhama a máą z toho ve finále aerobku. Odcvičit to jak se má, to je výzva i pro velmi zkuąené borce. Aerobka není na ąkodu, ale asi chceą teďka cvičit na objem a sílu. Tak nevymýąlej ąílenosti a drľ se klasickýho objemu, doplněnýho o silový série, nebo tréninky střídej: Objem - síla atd.


48let @ 195cm @ 135kg
TheRespect

len
# Zaslno: 26 Lis 2012 13:17


Mělo by to tak být no.

http://forum.ironfactor.cz/viewtopic.php?t=402
Tady máą spoustu dobrejch treninků, tak si vyber nějakej silovej, kterej ti bude vyhovovat.

Jinak já dost síly nabral při tomhle:
http://morfelin.com/kulturistika/kulturisticke-tre ninky/bulharska-metoda/

Nebo třeba Korte, ale ten je na 2 měsíce.

Modifikovaný korte, který je na měsíc:
http://www.body-zone.cz/c-Korte-Objemovy-trenink-1 36
Legi

Modertor
# Zaslno: 26 Lis 2012 13:52


Jestli chceą opravdu v krátké době výrazně zvýąit sílu, jeď 2x týdně silový trénink typu fullbody, jak jsem říkal, 4-5 zákl. vícekloubových cviků, ale na konci kaľdýho se Ti musí klepat kolena a musíą mít pocit, ľe neotočíą list.
K tomu je potřeba výrazně zvýąit příjem sacharidů, tady na nějaký to kilo tuku navíc nesmíą hledět. Jinak se strháą a ublíľíą si jeątě.

Mezi tyto tréninky zařaď lehkou aerobku a» nezahálíą a a» to protáhneą.


48let @ 195cm @ 135kg
adiooo

len
# Zaslno: 26 Lis 2012 14:28


Dobre dobre.. Takze se mam na gvt vykaslat ani ten tyden nedodelat a jet neco silovyho? Oukej nemusis hned řvát :D
adiooo

len
# Zaslno: 26 Lis 2012 14:37 - Zmnil/a: adiooo


Chtel bych radsi tridenni byl by tento dobry?
http://forum.ironfactor.cz/viewtopic.php?t=146
TheRespect

len
# Zaslno: 26 Lis 2012 15:03


Legi: proč jen 2x týdně?
Legi

Modertor
# Zaslno: 26 Lis 2012 15:31


No, pokuď říkám, ľe se Ti musí klepat kolena, tak důsledkem cvičení velkých partií, hlavně nohou, je zvýąená náročnost regenerace. Začátečník bez ąpičkové suplementace nedokáľe takový trénink rozchodit dříve jak za 72 hodin. Pokud budeą chtít trénovat 3x týdně, bude to na úkor intenzity (chceą li vah) a logicky úměrně k tomu na úkor nárůstu síly.
BTW, je to taky nejrychlejąí cesta jak navątívit ambulanci...


48let @ 195cm @ 135kg
TheRespect

len
# Zaslno: 26 Lis 2012 15:42


Stejně si myslím, ľe pokud se to rozdělí do 3 dnů v týdnů, je to mnohem intenzivnějąí a lepąí.

Existuje přece spousta treninků 3x týdně, které jsou výborné a dají se v pohodě uregenerovat.
Legi

Modertor
# Zaslno: 26 Lis 2012 16:38


Ano jsou, ale objemové. Tady se přece bavíme o silovém tréninku.
V silovém tréninku je prioritní výrazná stimulace nervového systému. K tomu je nutné pokaľdé cvičit velké svalové skupiny, tj. stehna a záda. Jak chceą zregenerovat záda po MT, stehna po dřepech za 48 hodin? To prostě fyziologicky bez dopingu nejde.

Daląí věc, bavíme se tady vąeobecně o objemových a silových trénincích o vysoké intenzitě. Drtivá větąina začátečníků i pokročilejąích kondičních cvičenců této "hranice" není schopna dosáhnout, z důvodu chabé fyzické kondice, nezpevnění středu těla, nízkému prahu bolestivosti, nebo prostě na to nemaj koule (adioo to není myąleno na Tebe). Této "hranice" je ovąem potřeba co nejčastěji v tréninku dosahovat, protoľe pokud tomu tak není, je to hlavní důvod proč mi : "nerostou svaly", " nezvyąuje se mi síla".
Hodně lidí začne cvičit hnedle nesmyslné tréninky, které buď nejsou dlouhodobě schopní "ustát" a celé se to zhoupne do pohodové aerobky (větąinou) a nebo první 3 tejdny lítaj po posilce jak splaąení a pak zhasnou, nebo musej lítat po doktorech. Promiňte, ľe jsem se nechal unést, ale muselo to ven. Uľ se na některé ąílence v posilce nemůľu dívat jak to mastěj hlava nehlava. Přitom lidičky posilování....je přece zdravej ľivotní styl (s důrazem na slovo "zdravej")!


48let @ 195cm @ 135kg
Venum

len
# Zaslno: 26 Lis 2012 17:25


Legi má pravdu. Uľ nemudruj TheRespect.
TheRespect

len
# Zaslno: 26 Lis 2012 17:30


Dobře no.

Ale ty řikáą, aby ty dva dny jel jak bejk, aľ nebude moc otočit list, já si stejně myslim, ľe 3 týdně je lepąí, samozřejmě s tim, ľe by to tolik nenahulil, jak ty řikáą.

Soudím z vlastní zkuąenosti.
Legi

Modertor
# Zaslno: 26 Lis 2012 17:45


Já se picnu....ale o tom "nahulení"...vvvvv votom to právě je!

Vľdy je to přímá úměra, nenahulíą, zregenerujeą, ale nezískáą sílu a obráceně. Tělo nejde ojebat.


48let @ 195cm @ 135kg
adiooo

len
# Zaslno: 26 Lis 2012 18:22


takľ dobře nebudem se tu hádat přeci.. Co bys dělal ty legi na mém místě jaký trénink bys zvolil po "neúspěąném" naivním pokusu o GVT. Řekni mi aspon nějaký tip tréninku nebo pokud jak je to u mě, ľe dám tak 15 shybů a konec, bradla nezvládám vůbec, tak co bys dělal? Vyzkouąel bys ten silový trénink nebo zvolil nějaký jiný? Já osobně právě nevím zda je pro mě ten silový nejvhodnějąí(naivní uľ jsem byl dost tak ted trochu omezím), poněvadľ tam jsou přece důleľité těľké váhy a s tím bych se asi znemoľnil. Například na benchi tam to mám hodně slabé nevím s jakou vahou bych tam jel a kdybych jel asi nejvíc co dám v 5ti seriich po 1-3 tak bych se stejně jak říkate "nenahulil".
Venum

len
# Zaslno: 26 Lis 2012 18:33


Legi přeju ti hodně ątěstí a hlavně klidu, z hluboka dýchej a mysli na něco příjemného. )
Legi

Modertor
# Zaslno: 26 Lis 2012 18:36


To je daląí problém. Hlavně aby ses neznemoľnil! Boľe můj!
To seą bale»ák, nebo co? Vyser se z prominutím na to řeąit váhy. Říkám jasně, vyber základní vícekloubové cviky a jeď toto.

15 aľ 25 opakování jako 1. rozehřívací sérii.

8 opakovaní s váhou X
5 opakování s váhou Y (vyąąí, kuva vyąąí!)
3 opakování s váhou Z ( jeątě vyąąí)
2
1 opak s nejvyąąí váhou co dáą

Asi to napoprvé netrefíą, ale to je fuk. Příątě budeą vědět s čím začít. Hlavně, tento trénink vyľaduje sparinga! Jestli se máą rád, tak nejlépe někoho, kdo uzvedne víc jak Ty...


48let @ 195cm @ 135kg
adiooo

len
# Zaslno: 26 Lis 2012 18:45


tamto s tim znemoznenim jsem myslel uplne jinak nez jsi to pochopil ale to nevadi :DD nezalezi mi na tom ze se na me bude nekdo divat ze zvedam o 100 kg min na bench nebo tak to vazne ne...
sparinga mam chodim s nim do posilky od zacatku co chodim a zvedne o par kilo vic no. Jinak to jak rikas teda ty zakladni vicekloubovy takze mam jet ten silovy nebo ne? trosku jsme se nepochopili mozna
Legi

Modertor
# Zaslno: 26 Lis 2012 19:06


No já Tě k ničemu přemlouvat nebudu. Cvič co uznáą za vhodné, návod máą.

Venum:
Beru to vąechno s pokorou. Víą, kdyľ mi bylo 30, říkal jsem si, ľe kdyľ mi bylo 20, jak jen já byl blbej. Teď kdyľ mě je skoro 40, říkám si, jak jen já byl blbej ve třiceti. Jestli si teďka myslíte, ľe v 50 si to budu myslet o současnosti, jste na omylu. Strejda mě informoval, ľe je to naopak. V 50 uľ jen vzpomínáte, jak vám to ve 40 myslelo. A prej v 60 máte problém si na tu 50 vůbec vzpomenout!


48let @ 195cm @ 135kg
adiooo

len
# Zaslno: 26 Lis 2012 19:15


takľe tím chces rict ze muzu cvicit aji treba split ale podle toho schematu co pises ty zakladni cviky jo? jinak sorry no ze jsem "amater" a ptam se tak blbě myslel jsem ze takovéto fóra jsou právě pro takové jako já a jejich pro vás moľná stupidní otázky
. 1 . 2 . >>
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist