Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Trénink / Můj trénink - prosím o kritiku
Autor Zpráva
dobespavel

Člen
# Zasláno: 20 Zář 2012 01:05

Zdar je mi 21 roků, měřím 180 cm a vážím 76 kilo, posiluje s malými přestávkami asi 2 roky
Sestavil jsem si trénink 3 týdně ve stylu fullbody, který vypadá takhle:

Pondělí odpoledne:
Bench Press 5 sérií po 6 opakování (postupné navyšování váhy)
Dřep 5 sérií po 6 opakování (postupné navyšování váhy)
Kliky na bradlech 4 po 8
Bicepsový zdvih s velkou činkou 4 po 8
Upažování 4 po 8
Peck-Deck 3 po 10
Přednožování ve visu
Lýtka v sedě na stroji

Úterý odpoledne:
Mrtvý tah 5 sérií po 6 opakování (postupné navyšování váhy)
Bench Press na úzko 5 po 6 (konstantní váha)
Shyby podhmat 4 po 6
Tlaky na ramena na stroji 4 po 8
Bench Press hlavou dolů 4 po 8
Zakopávání 3 po 10

Čtvrtek dopoledne:
Bench Press 5 sérií po 6 opakování (konstatní váha)
Dřep nebo Mrtvý tah 5 sérií po 6 opakování (postupné navyšování váhy)
Kliky na bradlech 4 po 6
Shyby nadhmat 6 po 4
Tlaky s velkou činkou nad hlavu 4 po 6
Biceps s jednoručkama 3 po 10
Sklapovačky
Lýtka v sedě na stroji

Prosím vás o nějakou rozumnou kritiku, poraďte co zlepšit (ubrat, přidat)

22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
tetsuo

Člen
# Zasláno: 20 Zář 2012 11:26

2x týdně mrtvý tah nedávej. Střídat se dá klasika a sumo verze.

Pokud 2x týdně dřep, tak podruhé je vhodný čelní.

Jinak v zásadě ok trénink. Možná tam chybí nějaké specializovanější cviky na rotátory ramen a zadní část ramen. Bez toho se tím množství bench pressů dá snadno přetížit čelní hlavu ramene a prsní úpony. Musí to být pevný a vyvážený i vzadu.

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Legi

Moderátor
# Zasláno: 20 Zář 2012 11:40

Já bych si dovolil kritiku toho časování. Full body trénink dva dny po sobě není nejlepší volba. Pokud to jen trochu jde, zkus to zkombinovat vždy s jedním dnem volna. Další věc na zvážení je zařazení cviků na předloktí, pokud je necvičíš , nebo tam máš slabinu (skoro všichni ji tam mají). Pomůže Ti to rychle se zlepšovat defacto ve všech cvicích, kde hraje úchop důležitou roli (mrtvý tah atd.) Také ten bench-press....osobně preferuji jednoručky, nikoli velkou činku, kvůli většímu rozsahu cviku a vyrovnanějšímu svalovému rozvoji (silnější ruka nepomáhá té slabší).

42let @ 195cm @ 125kg
tetsuo

Člen
# Zasláno: 20 Zář 2012 12:32

No, asi by bylo lepší dát jeden den cviky na nohy a břicho a druhý den cviky na vršek těla. Klasické fullbody až ve čtvrtek.

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
dobespavel

Člen
# Zasláno: 20 Zář 2012 18:29

Osobně bych byl taky radši, kdybych měl den volna, nicméně mám celkem výhodně přístup do posilovny, když jsem během týdne na vysokoškolských kolejích (přijíždím v pondělí ráno, odjíždím ve čtvrtek odpoledne), proto ten úterní trénink bude spíše lehčí

Taky jsem uvažoval, dát místo toho Bench Pressu hlavou dolů s velkou činkou jednoručky

A ještě k tomu pŕedloktí: Abych se přiznal, nikdy jsem ho moc neřešil, měl jsem za to, že ho dost procvičím tím, že držím v rukách činku při těžkých cvicích. Jaké cviky bys mi teda doporučil?

22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
Legi

Moderátor
# Zasláno: 20 Zář 2012 20:41

No to si myslí hodně lidí. Samozřejmě se procvičuje také, ale v předloktí je opravdu příliš svalů na to, aby se zanedbávalo. Když pomineme fakt, že je předloktí nejviditelnější "vizitkou" každého bodybuildera, je také nejslabším článkem v řetězci činka - ruka - loket - rameno. Cviků je hodně. Ohýbání zápěstí velkou činkou před, za tělem ve stoje. Ohýbání zápěstí nadhmaten a podhmatem v sedě s opřenými lokty, nebo držení 2, nebo 3 5kilových kotoučů v každé ruce, navíjení provazu se zátěží, dobrý je i ten gumový mačkací kroužek. Upozorňuji, že silový trénink zápěstí je nutné hodně variovat, hlavně počet opakování. S lehkou váhou se neboj dát třeba 100 opakování. Sice to pekelně bolí, ale předloktí je zvyklé se celý den namáhat a proto je potřeba dát mu výrazný impuls k růstu.

42let @ 195cm @ 125kg
dobespavel

Člen
# Zasláno: 20 Zář 2012 21:47

Zrovna ten gumový kroužek na mačkání mám a někdy si s ním zacvičím například stylem: 10 na každou ruku, pauza, 20 na každou, pauza....., 50 na každou a pak zase ubírám až po 10 opakování v poslední sérii

22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
stichy

Člen
# Zasláno: 20 Zář 2012 22:48

ten krouzek mam taky i kdyz casem uz i ten cerny neni nic extra kazdopadne kdyz si clovek da rychle treba 50 tak to zapesti potom slusne citis nejakou dobu samozrejme to clovek nesmi taky prehanet

jestli to nejak hodne posiluje nevim mam ho spis proto ze je sranda ho mackat to je jak powerball a podobne srandicky
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 8
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0