Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Začátečníci / máchání gaineru GMM 4000 a spánek
Autor Zpráva
lelicek

Člen
# Zasláno: 16 Led 2012 09:22

Tetsuo,
po spotřebování gaineru Mutant Mass jsem u konkurence koupil Giant Mega Mass 4000 new formula URL
no a tady v diskuzi se píše URL
o tom, že gainer nemá nahrazovat jídlo...což je v rozporu s Tvým tvrzením mnohokrát zde publikovaným
a dále že pokud k němu přimíchám trochu glukopuru, abych snížil množství proteinů a zvýšil rychlé cukry po tréninku jako první PTN, tak prý GMM zničím.
otázky :
gainer přece může nahradit jídlo..nebo ne ?
opravdu nesmím přimíchávat do již hotového gaineru (který má vyšší obsah bilkovin, třeba Mutant Mass nebo GMM) glukopur (myšleno jako první dávka gaineru, ve druhé dávce již piji jen ten gainer bez glukopuru) ?

a teď ke druhému tématu...spánek
od té doby co od loňska cvičím dle programu zde uvedeného a jím dle jídelníčku, tak špatně spím...budím se po 3-5 hodinách a jdu na toaletu a pokud nemohu dále spát, vezmu pro utišení hladu 20-30 g pharma blendu či myo fusion. pak někdy usnu a někdy ne a za 2 hoďky třeba vstávám.
ve volných dnech si před spánkem dám 30-40 g whey abso retard nebo formula 80 evolution...to by měly být noční proteiny.
no a ten moderátor tam píše že je to špatně, že se nemá brát noční protein vůbec, případně výhradně jen kvalitní micelární kasein.
ve dnech tréninku mám po dvou dávkách gaineru cca 30 g whey plus 82 a pak jím většinou tuňáka+šunku+vejce na hniličku. pak jdu za 0,5-1 hodinu spát. někdy usnu ihned, někdy později, ale opět jako ve dnech volna po požití nočního proteinu se budím.
co dělám špatně, že nemohu spát ? už jsem zkoušel i teplé mléko s medem, ale stejně se budím pořád. není noc, kdy bych spal až do rána.
netušíš kde je zakopaný pes ?
tetsuo

Člen
# Zasláno: 16 Led 2012 11:27

F-Sport považuju za nejhorší stránku o posilování v ČR. Tuny mýtů, nesmyslů a dogmat typu "jezte 8x denně, jinak nepřiberete", "svaly rostou, jen když se napumpujete" apod.

Existuje několik typů suplementů. Většina lidí zná jen protein a gainer. On ale existuje i mezistupeň - MRP (meal replacement powder), což JE NÁHRAŽKA JÍDLA. Takhle je to koncipované i certifikované.

Většina gainerů má méně bílkovin (do 25%), hodně sacharidů (převážně rychlých 60-70 %) a minimum tuků.
MRP mají více bílkovin (30 a více %), méně sacharidů (50 a méně %) a k tomu zdravé tuky (lecitin, různé rostlinné oleje).

Klasický gainer MŮŽE být klidně použitý ráno jako nakopnutí metabolismu - protože je rychle stravitelný. Během dne je vhodnější dávat MRP. Pokud ale někdo má MRP, dá se použít i místo snídaně a jakéhokoli jiného jídla.

Jinak je využití klasického gaineru s vysokým obsahem sacharidů vhodné po tréninku.

Nevidím ale důvod přisypávat k němu glukózu, pokud v něm už jsou jednoduché sacharidy.

Co se týče "nočního proteinu":

Záleží na tom, kdy se pije a v jakém množství. Pokud někdo moc nevečeří, nebo potřebuje jít po tréninku brzo spát a nechce mít plný žaludek, tak ať si klidně dá velkou dávku nočního proteinu, kde základ tvoří nějaký kaseinát nebo micelární kasein (+ příp. nějaké sušené bílky a sójový izolát). Taková porce může mít klidně 40-50 g bílkovin.

Pokud někdo už večeřel, ale chce ještě dodat další bílkoviny, které se budou pomalu uvolnňovat ve spánku do krve, tak stačí malá porce "nočního proteinu" - třeba 15-20 g bílkovin. Proteinové nápoje se tráví asi půl hodiny. Tvrdit, že "noční proteiny jsou těžce stravitelné" je idiocie. Jsou stravitelné velmi lehce a právě k tomu účelu jsou takto vyráběny.
Kasein z tvarohu se tráví hůře, to ano, ale kaseináty nebo micelární kasein v proteinech se tráví snadno. Ony se pak "pouze" dlouho vstřebávají ze střev, ale tak to má být, to je opět účelné a spánek to nijak neruší.

Pokud někdo chce konzumovat noční protein přímo v noci po probuzení na záchod, měly by být dávky naprosto minimální, do 10 g bílkovin. Ideální jsou spíše hydrolyzáty, peptidy a volné aminokyseliny.

Jít spát půl hodiny poté, co někdo jí těžká vejce, může působit problémy.

Vhodné je celkově hodně pít. Noční vstávání na záchod nijak nevadí. Člověk by jen neměl rozsvěcet světlo. Vylučování moči a příjem dalších tekutin je pro ledviny v pořádku. Usnout se dá potom snadno. Opětovné usínání znovu vylučuje růstový hormon. Běžně vstanu 1-2x za noc a po návratu do postele usnu do dvou minut.

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
tetsuo

Člen
# Zasláno: 16 Led 2012 11:41 - Změnil/a: tetsuo

"Není ani vhodne doplňovat základní dávku sacharidů (cca 400g) tekutými zdroji - zhoršuje to trávení. Těch 400g by měla být rýže, těstoviny a pečivo." - Problém je, pokud se to MÍCHÁ najednou. Ale NE kvůli sacharidům, ale kvůli bílkovinám! (To jsou zas klasický blbosti na f-sportu.) Bílkoviny z gaineru jdou ze žaludku dřív než bílkoviny z rýže, vloček, a samozřejmě masa nebo vajec - a teprve tím se zhoršuje celkové trávení. Nejde ale o sacharidy! (Fascinuje mě, jak si někdo tohle může plést a tvrdit to s autoritou "moderátora/odborníka"....)

To jestli někdo dá ráno velkou porci gaineru MÍSTO vloček s mlékem, nebo si dá menší porci gaineru a ZA PŮL HODINY vločky s mlékem, ničemu nevadí, naopak, je to JEDNOZNAČNĚ lepší, než samotné vločky s mlékem. Protože ty jsou samozřejmě pomalu stravitelné. A ráno má smysl dávat rychle stravitelné živiny.

"Přidáním glukopuru do čehokoliv změníš osmolalitu a tím stravitelnost a využitelnost produktu. Přidáním Glukopuru do gaineru s komplikovanějšími sacharidy jen zničíš ten gainer. "
- To je jen poloviční pravda. Osmolarita ale ovlivňuje VSTŘEBATELNOST. Ne stravitelnost a využitelnost. To si pan moderátor plete základy. (Stravitelnost - ústa, žaludek; vstřebatelnost - střeva; využitelnost - svaly)

Blbá vstřebatelnost samozřejmě vede k průjmům, o to se debaty nevedou. Pak je možné říct i banální věc, že to, co vysereš, se nevyužije. Ale není pravda, že JAKÝKOLI mix glukózy s jinými sacharidy zhoršuje stravitelnost celé směsi nebo dokonce její využitelnost. To jsou kraviny non plus ultra. Většina ovoce je mix více typů sacharidů včetně glukózy, a neovlivňuje to nic negativně.

Ale znovu: přimíchávat do gaineru se 70% sacharidů jestě navíc glukózu, nedává smysl. Čistě z hlediska poměru živin.

lelicek

Člen
# Zasláno: 16 Led 2012 11:55

Tetsuo,
děkuji za rozsáhlou odpověď.

F-sport
já jsem tam nepřispíval, jen občas jsem četl články a recenze.
protože jsem byl nadšený z chuti GMM, který chutná i necvičícímu synovi, rozhodl jsem se pár řádek napsat a skutečně ten admin si občas protiřečí.

gainer+glukopur jako PTN
Ty taky tedy nedoporučuješ kazit složení gaineru domícháním glukopuru ? ano, oba gainery co používám (GMMa Mutant) mají vyšší obsah bílkovin a protože ze tvých článků vím, že po tréninku provní dávka má mít nižší obsah bílkovin a nechci kupovat další gainer, tak jsem si myslel že to mohu matematicky napočítat lžičkami glukopuru...
tím tedy znehodnocuji celý šejkr gaineru ? mám tedy koupit jiný gainer ?

night protein
četl jsem od tebe, že hlavně micelární kasein je správný protein pro ty, kteří chtějí "něco navíc".
jak jsem psal, já ho dávám jen ve dnech volna, kdy jím kolem sedmé a jdu spát kolem deváté-půl desáté, takže pokud bych nic do žaludku nedal, kručelo by mi v něm a proto střídám whey abso retard s tím formula 80.
myslel jsem, že aspoň ten retard je v pořádku, když jsi o něm tady na foru někde psal že je velmi účinný.
takže když se probudím (asi je jedno, jestli jsem před spánkem jedl či nikoliv) a nemohu usnout a cítím kručení v břiše, tam nemám dávat ten myo fusion či matrix nebo pharma blend ? musí se užít jen micelární kasein ? ten je drahý...

spánek
piji 3-4 litry denně, takže voda mi nechybí...
po tréninku sním 2 vejce na hniličku, nějakých 30-50 g šunky a půl plechovky (67 g) tuňáka ve vlastní šťávě - místo vajec dávám někdy spíše termix anebo hrníček mléka (mléko s mastným tuňákem se asi "bije" v žaludku...).
je tam něco systémově blbě, že nemohu spát ? myslíš že mi fakt stačí spát jen 5-6 hodin (46 let) ?: poslední měsíce špatně regeneruju, skoro usínám v práci....
nějaké další triky na spánek ? nebo co s těch surovin na noc nedoporučuješ ? kuřecí nejím večer protože ho již mám během dne, bílkoviny po tréninku doplňuji neorve menší dávkou komplexního proteinu a pak výše uvedeným.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 16 Led 2012 12:15

GAINER
po tréninku provní dávka má mít nižší obsah bílkovin a nechci kupovat další gainer, tak jsem si myslel že to mohu matematicky napočítat lžičkami glukopuru...

Chápu, to mi přišlo jako hlavní motivace, proč to chceš míchat/ředit. Vycházím z toho, že NENÍ třeba mnoho bílkovin v první fázi po tréninku. Je opravdu doloženo, že jich nemusí být mnoho.

Skutečný problém ale nastává jen tehdy, pokud se dává hodně proteinů a žádné sacharidy. Tam se ty proteiny skutečně znehodnotí na cukr - tělo je prostě přemění na glukózu.

Ale jestli máš dost sacharidů, tak se proteiny navíc neznehodnotí, jen se použijí později, a prostě budeš konzumovat méně bílkovin v dalším jídle. That´s all.

NOČNÍ PROTEIN

Pokud opravdu cítíš hlad, doporučuju spíš vodu. Proteinu opravdu jen minimum, tak těch 10 g. To trávicí soustavu moc nezatíží.

Znovu opakuju - VŠECHNY složky proteinových nápojů jsou snadno stravitelné. Jsou tak vyráběné. Kdyby nebyly a některá byla výrazně hůře stravitelná, posral by ses po tom kdykoli během dne. Nebyl by to problém jen v noci.

Micelární kasein je jistě surovina vyrobená speciálně ke sportovním účelům, ale tvrdit, že jedině micelární kasein je možné pít v noci, je mýtus.

piji 3-4 litry denně, takže voda mi nechybí...
To vůbec nemusí být pravda. Někdo prostě potřebuje jako základní dávku třeba 5 litrů. Záleží na pocení, močení, schopnosti vázat vodu, množtsví bílkovin a sacharidů a dalších faktorech....

Na tuňákovi ve vlastní štávě nic mastného není. Kombinace mléčných a rybích bílkovin si navíc velmi dobře doplňuje spektrum aminokyselin. Individuální stravitelnost je samozřejmě nepředvídatelná.

Problém podle mě je v tom, že chodíš spát moc brzo po posledním jídle.

Trik na usnutí - strečink! Důkladný.

lelicek

Člen
# Zasláno: 16 Led 2012 12:38

gainer jako PTN
takže nemusím přidávat vůbec glukopur, prostě mohu dát matermaticky první i druhou dávku gaineru stejně...tedy toho stejného ?
ano, vím, psal jsi že nejlepší kombinace je AMG gainer jako první dávku, pak klasický gainer (třeba ten mutant nebo GMM) a pak zase AMG....pro velmi pokročilé
ale to všechno pro amatéra se mi zdá být luxus.
já dávám 2 dávky po 40 g S, beru tedy mutanta nebo GMM.
závěr tedy zní...na glukopur se vykašlat, vyšší bílkoviny z gaineru se budou čerpat později... ano ?

noc
takže ve dnech volna je abso retard zbytečný ? ale doporučoval jsi ho....raději dát micelární kasein ? tedy pokud doba od posledního jídla byla delší než 2 hodiny ?
při probuzení v noci a bdělosti má namísto komplexního proteinu vypít 2 deci čisté vody abych oklamal žaludek ?

proteiny po tréninku
to jsi mne potěšil ! to je fajn, že k tuňákovi mohu mít mléko či termix ...mně osobně to nevadí, večer již na velkou chodím výjimečně, nikdy ale ne po této kombibnaci, to spíše pokud podvečer jím luštěniny....

chodíš spát moc brzo po posledním jídle
tak to nevím jak jinak to zvládat...
přijedu z práce 15:15, pojím (velké jídlo, první oběd mám 10:15 v práci) a kolem 16:45 vypiji buď gainer s MCT (posilovací trénink) nebo protein s MCT (aerobka).
kolem 17:15-17:30 začínám rozcvičkou (někdy když jsou luštěniny ke druhému obědu, tak začínám raději později, mám těžko v žaludku)...tréninková jednotka pak končí 18:30-18:45.
no a při posilování pak tedy první gainer v těch 18:30, druhý 19:00, bílkoviny v šejkru 20:30 a ten tuňák atd ve 21:00.
pak jsu spát cca 21:30, budíček mám 4:15...
třeba zrovna dnes jsem se vzbudil 3:05 a už jsem neusnul, jen jsem se převaloval.
zkusím tedy ten strečink - a mohu tedy k tomu tuňákovi atd. ddo mléka přidat med na lepší usnutí ? ale já usnu většinou bez problémů, jen až se vzbudím, tak nemohu spát....co s tím ? mne netrápí tolik usínámí večer, ale usnutí po probuzení v noci....
tetsuo

Člen
# Zasláno: 16 Led 2012 13:09

takže nemusím přidávat vůbec glukopur, prostě mohu dát matermaticky první i druhou dávku gaineru stejně...tedy toho stejného ?
Ano

vyšší bílkoviny z gaineru se budou čerpat později
Ano. A hlavně není potřeba potom tolik jíst v dalších jídlech a nápojích

takže ve dnech volna je abso retard zbytečný ? ale doporučoval jsi ho....raději dát micelární kasein ? tedy pokud doba od posledního jídla byla delší než 2 hodiny ?
Člověk by měl zjistit, kolik živin potřebuje. Někomu vyhovuje dávat v den mimo trénink méně bílkovin, někdo má tu udržovací hranici vysokou.
Osobně ale co do stravitelnosti nevidím rozdíl mezi čistým micelárním kaseinem a vícesložkovým AbsoRetardem.

při probuzení v noci a bdělosti má namísto komplexního proteinu vypít 2 deci čisté vody abych oklamal žaludek ?
Buď snížit dávku proteinu na 10 g (v podstatě jen malý lok) a tomu pak půl sklenice vody, nebo prostě sklenici vody/neslazeného ovocného čaje.

tak to nevím jak jinak to zvládat...
Hlavně strečink před spaním. Možno i v noci, něco lehkého, kde se ale sval hodně natáhne.

Mléko s medem být může. Pokud vím, používá se kvůli aminokyselině tryptofan - která je tam v nadbytku.

lelicek

Člen
# Zasláno: 24 Led 2012 13:15

F-Sport považuju za nejhorší stránku o posilování v ČR. Tuny mýtů, nesmyslů a dogmat typu "jezte 8x denně, jinak nepřiberete", "svaly rostou, jen když se napumpujete" apod.

tak to je pravda....zde důkaz URL
citace admina Martina :
Na ty svačinky se když tak dá zneužit ten protein nebo gainer. Kdy se třeba rohlík se šunkou zapije proteinem pro dosažení potřebného množství sacharidů a bílkovin
nebo Může tedy klidně být, že dáváš protein dopoledne. Snídani máš 7:00. V 8:00 dáš klasický protein na lačno a v 9:30 máš sváču, kterou zapiješ troško proteinu

tak to je síla...protože od Tebe vím, že gainer anebo protein se tráví půl hodiny ale normální jídlo třeba 2 hodiny. takže nedává smysl normální jídlo zapíjet proteinem -> to musí být naopak, pokud mi chybí ve dni volna proteiny, tak vypiji dávku a po půl hodině se teprve najím.
to je stejné jako s aerobní činností -> nejprve kruhový trénink a pak aerobku, ne naopak...

to jen dokazuje, že pan Martin hlavně žije z eshopu a tak vesele pořád něco doporučuje...připadá mi jako ten dvorní astronom z Pekařova císaře....
tetsuo

Člen
# Zasláno: 24 Led 2012 15:10

Takhle, všichni lidi, co dělají v tomhle byznysu, doporučujou věci ze svých e-shopů. Já nejsem výjimka.
A většina z nich sdílí velmi mnoho podobných základních znalostí ohledně výživy a tréninku. Když už se v tom pohybuješ delší dobu, tak panuje poměrně značný konsensus okolo mnoha věcí.

Ale dá se rozlišovat, kdo domýšlí věci víc do důsledku. A f-sport je fakt hroznej.

Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 4
Členové - 1 [ vlaydimir ]
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0