Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Cviky / Zvyšování váhy
Autor Zpráva
dobespavel

Člen
# Zasláno: 6 Pro 2011 17:12

Čau
Věk: 20
Váha: 76
Výška: 181
Cvičím 3krát týdně fullbody, základní cviky jezdím 6 sérií po 5 opakováních, vždy s konstatní váhou (momentálně 70kg - BP, 85 - Dřep, 85 - MT)
Zajímalo by, jak často a o kolik mám zvyšovat váhu, samozejmě je mi jasné, že to je u každého jedince jiné, ale přesto bych chtěl být trochu v obraze
Díky za odpověď

22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
tetsuo

Člen
# Zasláno: 6 Pro 2011 22:43

No, a jak dlouho takhle cvičíš a o kolik ses zlepšil?

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
dobespavel

Člen
# Zasláno: 6 Pro 2011 23:11 - Změnil/a: dobespavel

Takto pravidelně od 20. září (co jsem na kolejích), před tím (do června) jsem už něco odcvičil, ale přes prázdniny jsem tomu moc nedal
Takže v to září jsem začínal na BP - 55, Dřep - 60, mrtvolu si nepamatuju)
Prostě jde mi o to vědět, jaké zlepšení je reálně možné

22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
dobespavel

Člen
# Zasláno: 6 Pro 2011 23:20

Zajímalo by mě, zda je tak reálné zvyšovat váhy každý týden BP - o 1,5kg, Dřep a MT - o 2kg
Samozřejmě mi je jasné, že ten posun nebude tak markantní do nekonečna, že se to musí někde zastavit

22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
blu3

Člen
# Zasláno: 7 Pro 2011 10:03

Zezačátku to určitě jde..já třeba zvyšoval každý týden minimálně na 4-5 cviků...a vlastně to dělám i teď a to trénuju už necelé 3 měsíce Nicméně že přijde fáze kdy to nepujde tak dobře očekávám.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 7 Pro 2011 16:45

Zlepšit za 10 týdnů bench o 15 kilo a dřep o 25 kilo je něco, co se ti postupně přestane dařit. Pro spoustu lidí je to práce tak na rok nebo víc.

Reálné limity přihazování poznáš sám.

Řekněme, že pro spoustu lidí se ukáže limit u benche někde na 90-100 kilech, dřepy někde na 120-140 a mrtvé tahy někde u 130-150.
Alespoň tyhle váhy většinou vídám u lidí, co cvičí v posilovně už nějakou dobu, je to na nich vidět, ale techniku mají halabala.

kubasek

Člen
# Zasláno: 7 Pro 2011 18:41

"Technika halabala"

Co si mám pod tím představit?

To mají zaděláno na zdravotní problém nebo to dělají jenom blbě a proto se nezlepšujou?

Trochu to spolu souvisí, ale přeci jen to jde myslím odlišit.

Já dělám určitě taky plno věcí blbě a ani si to neuvědomuji... zjistím to časem nebo vůbec.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 8 Pro 2011 00:22

Zdravotní problém mít nemusejí, ale nezlepší se, protože obrovské procento silového výkonu dělá technika. U mrtvého tahu třeba jen 30 % a 70 % dělá hrubá síla. U bench pressu je to naopak - aspoň tak to říkají někteří pokročilí lifteři.

Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 4
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0