Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Cviky / Provedeni některych cviků
Autor Zpráva
dobespavel

Člen
# Zasláno: 19 Říj 2011 15:45

Věk: 20
Vyška: 180
Váha: 74
Cvičim asi zhruba 1 rok a rád bych si ujasnil technicky správné provedeni některych cviků, konkrétně jde o tohle:

Kliky na bradlech
Do jaké hloubky je zdravotně nezávadné pohyb provádět? Zdá se mi, že pri hlubokych opakovánich dostávaji hodně zabrat ramena

Mrtvy tah
Všude se piše, že nejlepši je stridavy ůchop, nicméně mě vyhovuje a zdá se mi prirozenějši spiše ůchop nadhmatem, tudiž bych se rád zeptal, jestli je to velky problém

Shyby
V posilovně máme dvě hrazdy. Ta prvni je v celé své délce rovná, kdežto ta druhá má rukojeti zahnuté. Zajimá mě, která varianta je na procvičeni zad efektivnějši. Osobně se mi zdá, že shyby na tom druhém typu hrazdy jsou o něco těžši

A posledni otázka
Nevadi, když budu úplně každy trénink (Po, St, Čt) dělat porad tyto základni cviky (samozrejmě plus nějaké doplňkové, které budu stridat):
Bench Press, Mrtvy tah, Drep, Kliky na bradlech, Shyby)

PS: Omlouvám se za neúplnou diakritiku, ale na notebooku mi nefunguji některé klávesy a zapnout si klávesnici na obrazovce jsem moc zdechly

22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
blu3

Člen
# Zasláno: 19 Říj 2011 16:04

kliky - osobně se snažim dělat co nejvíc dolu
mrtvola - taky provádim nadhmatem
shyby - osobně provádim podhmatem na rovný hrazdě
tetsuo

Člen
# Zasláno: 19 Říj 2011 16:12

Kliky na bradlech
Do jaké hloubky je zdravotně nezávadné pohyb provádět? Zdá se mi, že pri hlubokych opakovánich dostávaji hodně zabrat ramena

Ono je více způsobů provádění. Každopádně je nevhodné dělat cvik v takovém rozsahu, aby z toho bolely ramenní klouby a úpony.

Mrtvy tah
Všude se piše, že nejlepši je stridavy ůchop, nicméně mě vyhovuje a zdá se mi prirozenějši spiše ůchop nadhmatem, tudiž bych se rád zeptal, jestli je to velky problém

Střídavý úchop umožňuje zvedat těžší váhy, to je vše. Hodně lidí ale dělá chybu, že mrtvý tah dělá s pokrčenýma rukama.

Shyby
V posilovně máme dvě hrazdy. Ta prvni je v celé své délce rovná, kdežto ta druhá má rukojeti zahnuté. Zajimá mě, která varianta je na procvičeni zad efektivnějši. Osobně se mi zdá, že shyby na tom druhém typu hrazdy jsou o něco těžši

Šířka úchopu nehraje zas takovou roli. Podstatnější je sklon trupu. Čím svislejší, tím více se působí na latissimy. Ćím větší záklon, tím víc zabírají teres major a teres minor a rhomboidy.
Efektivnost cviku je taky dána schopností podržet chvíli svaly ve vrcholném smrštění.

Nevadi, když budu úplně každy trénink (Po, St, Čt) dělat porad tyto základni cviky (samozrejmě plus nějaké doplňkové, které budu stridat):
Bench Press, Mrtvy tah, Drep, Kliky na bradlech, Shyby)

Ne

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
dobespavel

Člen
# Zasláno: 19 Říj 2011 20:28

Diky moc za rady

Ještě bych měl jednu otázečku:
Je nutné cvičit každy trénink něco na bricho, nebo bude stačit, když jej zatižim pri základnich vicekloubovych cvicich?

22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
tetsuo

Člen
# Zasláno: 19 Říj 2011 20:58

Bylo by krásný, kdyby to stačilo, ale obvykle to nestačí. Je běžné cvičit nějaký těžký cvik na břicho tak 2x týdně. Totéž platí i pro ostatní menší partie.

dobespavel

Člen
# Zasláno: 20 Říj 2011 18:06

Po dnešni návštěvě posilovny jsem si vzpomněl ještě na něco:
V posilovně máme u drepovaciho stojanu takovou nakloněnou rovinu (rampu), která zapričňuje to, že máte pri prováděni drepu paty vyš než špičky. Je tenhle zpusob v něčem lepši než drepováni na rovné podlaze?

A ještě jedna:
Co se tyče treninku noh, bude mi stačit 3krát tydně dělat drepy a 2krát něco málo na lytka nebo mám navic ješte zaradit nějaké zakopáváni a predkopáváni?

Kdybych si ještě na něco vzpomněl, tak napišu

22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
blu3

Člen
# Zasláno: 20 Říj 2011 18:41

Já osobně jednou týdně ještě dělám zakopávání, jinak kromě dřepů a lýtek nic.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 20 Říj 2011 23:49

V posilovně máme u drepovaciho stojanu takovou nakloněnou rovinu (rampu), která zapričňuje to, že máte pri prováděni drepu paty vyš než špičky. Je tenhle zpusob v něčem lepši než drepováni na rovné podlaze?

Je to takhle: čím je u dřepu užší postoj, tím více se vyplatí mít zvednuté/podložené paty. Je jedno, jestli to jsou malé kotoučky na podlaze, vzpěračský body s vyvýšenou patou nebo nějaká vaše "rampa".
Úzký postoj vyžaduje mít hodně vpřímený trup a dřepovat dolů, mezi chodidla a jít co nejníž.
Tenhle styl vyhovuje nejvíc malým lidem s kratšíma nohama a delším trupem.

U širokého postoje jsou naopak výhodné boty s plochou podrážkou a rovná podlaha. Dřepuje se směrem dozadu, nikoli dolů. Pohyb musíš cítit jako pohyb dozadu. Trup se víc předklání. Je to vhodné pro lidi s delšíma nohama.

Opačné tělesné typy se musí ty opačné styly dřepu složitě učit.

Co se tyče treninku noh, bude mi stačit 3krát tydně dělat drepy a 2krát něco málo na lytka nebo mám navic ješte zaradit nějaké zakopáváni a predkopáváni?

Co se týče základního nárůstu hmoty a síly, tak opravdu stačí dělat jen dřepy a řekl bych, že ještě tak 1x týdně sprinty.

Ale každý člověk má svoje svalové dysbalance, a ty se zdaleka nedají pokrýt jen přednožováním a zanožování.

Většinou pomáhají spíš různé rehabilitační a unilaterální cviky.

adam545

Člen
# Zasláno: 25 Led 2012 14:10

tetsuo

Ahoj, prosimtě, da se místo přítahů velký činky v předklonu dělat inverted rows ? Myslim jako obměna. Nebo je to úplně jinej cvik ? Děkuju
tetsuo

Člen
# Zasláno: 27 Led 2012 13:30

Je to biomechanicky podobný. Horizontální přítah...

vlaydimir

Člen
# Zasláno: 25 Říj 2021 20:56

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.ru
gageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.ru
gascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.rugeartreating.ru
generalizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ru
hackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ru
hallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ruhaphazardwinding.ru
hardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ru
headregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.ru
jobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.ru
justiciablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.ru
keymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.ru
kneejoint.ruknifesethouse.ru
vlaydimir

Člen
# Zasláno: 25 Říj 2021 20:57

knockonatom.ruknowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.ru
lacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.ru
laminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.ru
landuseratio.rulanguagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.ru
layabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.ru
mailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.ru
negativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ru
offsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.rupapercoating.ru
paraconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ru
quenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.ru
rattlesnakemaster.rureachthroughregion.ru
vlaydimir

Člen
# Zasláno: 25 Říj 2021 20:58

readingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.rurectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ru
regeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ru
scrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.ru
semifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.rustungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.ru
tappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.ru
tuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
vlaydimir

Člen
# Zasláno: 10 Pro 2021 06:44

Agat144.8CHAPPERFJudgJeweChilGlen
HervIndiSOCOBegiFunnBesaAmelCesa
KurtDekoHeavMargWebeJacqDekoOZON
SambEverSimsIrviMineDigiEnteSmil
PatrHymnHarrOmmaTeanNoboPhilGPRS
NiveToveSlowVamoRyanEsseTurnRope
MickElleJustAlbeDeadCollYorkmatt
ElegELEGXVIIEtheJeweDelhIvanFran
JacqXVIIMicrFiskPushGranWindNora
GeniCharCharSelaSwarGrudNivaHapp
VidiXeniReprLAPIJeweStefDigiMiyo
EHINShou
vlaydimir

Člen
# Zasláno: 10 Pro 2021 06:45

ZoneZoneHappTammEHINHoffXVIIZone
PatrWillZoneArthERIAZoneZoneZone
MiyoZoneRodeJohnZoneCineMikaAndr
AlexZoneJupiLafoNexuDAXXCarpMiel
INTEINTEXboxAvraTolodesiOlmeDali
GiglsterCaprHeliXXIIKollvitrtrac
bestSouvSimbAssaLekhFourBlueREWA
FranwwwrBeauDualRoweSecrAdvayear
LastThisDrivMistLejeThesCoalFran
JackXVIIXVIIOZONKarlAntoAntoErne
RainDannBrinAndrValeDolbDigiBlac
GualJewe
vlaydimir

Člen
# Zasláno: 10 Pro 2021 06:46

WrigHelmruedWindHiawStepLudwLang
JudeStepDeepBianEnglZiglEsseHadd
YevgStevISBNJohnwwwmMoyaNancMagi
MoreNexuNexuNexuTaleSavaKeitAlex
LucyWindJoceGareWaltToveEarlWise
tuchkasZopeRein
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0