Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Cviky / Biceps s vytáčením nebo kladivo
Autor Zpráva
Kokain

Člen
# Zasláno: 22 Zář 2011 22:07

Chtěl bych se zeptat, co je lepší na procvičení bicepsu.
Kladivový zdvih mi nedělá problém dělat i s velkou váhou např. 30kg činku zvednu 6x, ale necítím, že by byl biceps nějak namožený.

Zatímco u klasického bicepsového zdvihu s vytáčením zvedám o 10kg míň a mám pocit, že mi praskne ruka jak se to nafukuje.

Nechci cvičit na nějaký velký svalový růst, ale spíš na sílu a nejsem si jist co je lepší a jestli se u kladivového nezapojují až příliš ramena.

Člen
# Zasláno: 24 Zář 2011 00:40

Kladiový zdvih zaměstnává hlavně dlouhou-vnější hlavu bicepsu a také brachialis - postranní sval na ruce mezi bicepsem a tricepsem. Podle způsobu provádění se samozřejmě zapojují i ramena. Hodně dostává zabrat předloktí. Celkově se na kladivovém zdvihu podílí víc svalů.

Bicepsový zdvih s vytáčením je malinko podvod, dá se tam hodně ubrat švihem. Jinak u něj mnohem méně zabírá vnější hlava bicepsu.

Na bicepsy jinak nejsou potřeba velké váhy. Podstatné je udržovat stálé napětí ve svalu (nejít ani moc nahoru ani dolu) a vydržet zvedat delší dobu.

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Kokain

Člen
# Zasláno: 24 Zář 2011 01:16

tak dík, nastavím si váhy a budu to střídat, to bude asi nejlepší

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0