Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Začátečníci / Trénink - strava
. 1 . 2 . >>
Autor Zprva
simbyan

len
# Zaslno: 10 Z 2011 20:20 - Zmnil/a: simbyan


Je moľné cvičit "Trénink na nabírání svalů pro mírně pokročilé náctileté cvičence" a ne úplně dodrľovat nějaký jídelníček ? Můj cíl je mít postavu vyrýsovanou ale také zvětąit objem, je mi 15 let, váľím cca. 67kg, měřím tak 175cm. Měl jsem za sebou asi 6,5 týdne toho treninku pro začátečníky (cvičil jsem doma), poté jsem onemocněl a po uzdravení trenink nedokončil. Takľe jsem měl asi 2 měsíce pauzu, do prázdnin. O prázdninách jsem se rozhodl chodit do posilovny a jen tak podle různých videí na internetu ( např. podle Scotta Hermana ) Dělat vľdy po dobu tak jedné hodiny cviky na vąechny části těla, teda kromě lýtek a jeątě co se týče břicha tak nic moc. Do toho mi vlítla brigáda, takľe za ten první měsíc jsem tam byl asi 15x, druhý měsíc uľ ne. Teď mám zase moľnost chodit do posilovny, ideálně út,st,pá,ne. Moľnost koupit nějaký GAINER tu asi je, ale spíą nějaký levnějąí, ale ne zas nějaký který je k ničemu, ohledně toho si také nechám rád poradit Můj den by vypadal asi takto - 7:00 Snídaně - spíą nějaké "sladké pečivo", naąe rodina to tak hold má -třeba jedna kobliha s dľemem a 150g ovocného koláče,250ml černého čaje.... 9:45 Svačina - 2 housky se sýrem a ąunkou (lepąích značek).....11.45 Jablko nebo banán.... 12.45 ąkolní oběd (ukázka obědů zde http://www.zsostasov.cz/index.php?id=6 ) není tam vidět ale číslo 3, větąinou nějaký salát, platím si tu největąí porci..... pak 16.00 nějaké musli nebo nesquick s mlékem, pokud nejsem doma tak nějaká musli-tyčinka, večeře kolem 19.00 - pokaľdé něco jiného, rybičky s pečivem,obloľený chléb,housky,rohlíky. Po celý den piju samozřejmě kolem těch 2l - hlavně matoni,saguaro,bonaqua atd. ÚT - posilka v 14.00,ST v 15.30,PÁ v 13.30 nebo kolem 17.00,NE v 17.00 . Pokud sem něco napsal nesrozumitelně, omlouvám se. Předem díky za názory a napády. Jeątě chci říct ľe věcem typu Kreatin nebo BCAA moc nefandim, asi hlavně kvůli tomu, ľe úplně nevím k čemu to je. Co se týče mé formy, můľu zaslat foto.
simbyan

len
# Zaslno: 10 Z 2011 20:23 - Zmnil/a: simbyan


Jeątě bych dodal, ľe mi nejsou doporučovány cviky s velkými váhami na zádech, mrtvý tah atd. Mám nějakou formu skoliozy.
---
Ten oběd asi nezměním, ale kdybych změnil aspoň nějak tu večeři, třeba na rýľi + přidat 2.večeři tak nevidím problém....
tetsuo

len
# Zaslno: 11 Z 2011 12:08 - Zmnil/a: tetsuo


Je moľné cvičit "Trénink na nabírání svalů pro mírně pokročilé náctileté cvičence" a ne úplně dodrľovat nějaký jídelníček?
Je to tak, ľe s normální výľivou, jakou má větąina lidí, lze zvládnout asi 2 tréninky týdně. 3 tréninky uľ jsou náročný a větąinou ta začnou problémy s regenerací, 4 tréninky týdně + nějaké kardio, tělocviky ve ąkole apod. uľ jsou nezvládnutelné a fyzická aktivita začíná tělu spíą ąkodit.
Nejde jen o to, ľe svaly nemají z čeho růst. Projevuje se to předevąím na horąím vývoji kostry, kosti jsou slabąí, můľou vznikat různé únavové zlomeniny a nekrózy, klesnout imunita apod.

Daląí věc je, ľe s blbou výľivou samozřejmě kvalita tréninku nestojí za moc.
________________________

Snídaně - sorry, je to část dne, kdy lze jíst nejvíc bílkovin. Dávat si jen sladké pečivo je sebevraľda. Prostě mléčné výrobky, vejce nebo proteinové nápoje. Přes to nejede vlak. Jestli si pak k tomu dáą navíc sladké pečivo (ale ne jako základ), je na tobě.

Takhle by se dalo pokračovat, prostě jíą málo bílkovin, nadbytek pąeničných výrobků, málo zeleniny...

Gainer po tréninku samozřejmě můľe pomoct, ale musel bys něco takového dávat i během dne, abys vylepąil celkovou bilanci.

Snaľ se zkrátka řídit/inspirovat tímto:
http://www.body-test.cz/nacrt-zakladniho-jidelnick u
http://www.body-test.cz/jak-jist-pred-a-po-trenink u

______________________________

Jeątě bych dodal, ľe mi nejsou doporučovány cviky s velkými váhami na zádech, mrtvý tah atd. Mám nějakou formu skoliozy.
To v těch trénincích, co jsem sestavoval pro začátečníky a mírně pokročilé, není. Tam je maximálně split dřep, ale to je cvik jednou nohou a na zádech proto stačí dost malá váha.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
simbyan

len
# Zaslno: 11 Z 2011 12:56 - Zmnil/a: simbyan


Snídaně - 150ml jogurtu (např. Jogobella), 30g Musli, 200ml mléka + nějaký celozrnný rohlík

Svačina - jeden krajíc chleba se sýrem (máslo+eidam),obloľená houska se ąunkou(máslo+ąunka+ třeba kousek rajčat a papriky) + 200 ml mléka nebo nějaký salát s mozzarelou,rajčaty, eidamem atd.

Daląí přestávku bych zakousl jablko nebo tak.

Oběd - ąkolní

Svačina - 100ml kys. smetany(nebo nějaký jogurt) s 30g Nesquicku + 1 kus celozrnného pečiva

Večeře -rýľe s masem nebo rýľe osmaľená s vajíčkem nebo něco na ten způsob se základem buď Rýľe + zeleninová obloha nebo Ryba + zel.obloha

Večeře 2 - trocha tvarohu, s půl krajícem chleba

- myslíą ľe by to ąlo ? samozřejmě kaľdý den by to nebylo uplně stejné, místo chleba třeba bagetu, místo mléka nějaký jiný mléčný drink, jiné druhy zelenin atd....

Samozřejmě pokud bych to začal dodrľovat, určitě si spočítám dávky abych dodrľoval počet gramů bílkovin,sacharidu a tak. Samozřejmostí je, ľe za ten den vypiju 2,5l tekutin.
---------
Sám osobně bych to fyzicky zvládal PO-2hodiny těláku,ÚT-posilka,ST-posilka,ČT- sudé týdny 3h těláku,lichý týden 1 hodina),Pá-posilka,So-Běh do 5km,Ne-Posilka(TEĎ JSEM TO JEDEN TÝDEN DĚLAL, A FYZICKY MI TO OPRAVDU NEDĚLÁ POTÍ®E), ale nechci mít problém, jak jsi uľ psal s imunitou, 7 let zpátky jsem onemocněl Aplastickou Anémií a od té doby mám bílých krvinek málo a mít jich jeątě méně... nechci prostě riskovat.

---
A jeątě dotaz ohledně GAINERU, na Aukru mám jeden vyhlídlý http://aukro.cz/gainer-10-2kg-mix-cokolada-vanilka -jahoda-banan-i1804886445.html ale koukám ľe tam je nějaké sladidlo, to je normální, nebo doporučujeą nějaký draľąí ? Mimo jiné bych mohl vloľit jeątě do nějaké části dne, teda ten jeden sáček vypít.
tetsuo

len
# Zaslno: 11 Z 2011 13:38


Gainer s 10 % bílkovin je málo. Ideál je kolem 20 %.
Sladidla se dávají do vąech gainerů.

___________________________________

Ten jídelníček je teď lepąí. K tvarohu na noc se hodí jedno vařené vajíčko.

Vody můľe být i víc.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
simbyan

len
# Zaslno: 23 Z 2011 14:39


Je moľné ľe mi trénink se zaměřením na nohy trval jen nějakých 30-35 minut? (bez rozcvičky)
tetsuo

len
# Zaslno: 23 Z 2011 15:06


Je to moľný. V daląích týdnech ten čas naroste, přidávají se cviky i série.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
simbyan

len
# Zaslno: 25 Z 2011 20:39


Docela jsem měl dnes strach z výpadů dozadu, přece jen nevím jestli na to budu mít balanc, kolik je asi tak přiměřená váha pro 1.-2. týden? mám 67-68kg
-----------
1.den jsem jel s těmito vahami- nohy
Předkopávání 4x6 (25,25,30,35kg)
Goblet dřepy 4x8 (20, 22.5 , 25 , 27.5kg)
Legpress jednou nohou 6x30kg,7x30kg,8x30kg
Legpress jednou nohou - vysoko na p. 5x40kg,5x40kg,6x40kg
Gunthar rows 6x15kg,7x15kg,8x20kg (hmotnost celkem)
Kliky na br. 4x10
plyo-kliky 4x5
Veslování 8x30,8x35,8x40,8x45kg
------------
2.den hrudník

Výpady dozadu(kotouč jsem měl na prsou) 3x10 (15,15,15kg)
Tlak s jednoručkami 45stupnu 4x10(10, 12.5 , 15 ,17.5kg)
plyo-kliky 4x5
Střihy 3x10 (15,15,17.5kg)
Squeeze press 10x12,5 , 10x15 , 10x15
stah. horní kladky 10x30kg,10x40kg,6x45kg
upaľování na lavičce v leľe 6x9,7x9,8x10kg
zapaľování 10x10kg,7x15kg,8x15kg
motýlek 8x35kg,8x40kg,8x45kg
--------
sorry, ľe jsem něco změnil, bylo to buď z důvodu, ľe tam bylo obsazeno, nebo ľe jsem si na cvik jeątě nerisknul apod.
simbyan

len
# Zaslno: 25 Z 2011 20:42


Ty váhy jsou nízké, já vím, ale začínám, takľe si myslím, ľe za týden uľ budu mít odvahu tam naloľit pořádně, teď to spíąe testuji.
tetsuo

len
# Zaslno: 25 Z 2011 22:54


V poho. Jedeą to dobře, smysl to dává.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
simbyan

len
# Zaslno: 26 Z 2011 11:22


A jeątě mám dotaz sorry, ľe se furt ptám, určitě by se to tu dalo někde dohledat, ale jsem líný Koupím si protein a gainer(65g sacharidu,20g bilkovin nebo 72g sacharidu a 14g bilkovin, to jeątě nevím) Gainer si dám dávku 50g hodinu před, 70g gaineru ihned po treninku. Protein tak dvě hoďky po treninku, namíchat tak aby obsahoval tak 35-40g bílkovin.
----
Pokud bych míchal s mlékem, teda pokud to jde, můľu ubrat na dávkách ?
Dny, kdy netrénuji, tj. Po+ČT+SO nemusím uľívat ľádný z výąe uvedených doplňků? Díky moc, váľím si toho.
blu3

len
# Zaslno: 26 Z 2011 11:51


já si osobně dávám v tréninkový den k snídani ovesnou kaąi plus kapsli omega 3...bílkovin mam ale v průběhu dne přesný mnoľství vzhledem k mé váze takľe doufám ľe s tou snídaní nedělám chybu.
tetsuo

len
# Zaslno: 26 Z 2011 11:57


Pokud bych míchal s mlékem, teda pokud to jde, můľu ubrat na dávkách ?
Míchání s mlékem můľe být výhodné i nevýhodné. Kaľdopádně se ľiviny z mléka počítají a je moľné ubrat ľiviny z práąkového gaineru či proteinu.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
tetsuo

len
# Zaslno: 26 Z 2011 12:02


já si osobně dávám v tréninkový den k snídani ovesnou kaąi plus kapsli omega 3...bílkovin mam ale v průběhu dne přesný mnoľství vzhledem k mé váze takľe doufám ľe s tou snídaní nedělám chybu.
Spíą jde o to nejíst jednorázově hodně bílkovin na přesnídávku a svačinu.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
simbyan

len
# Zaslno: 26 Z 2011 12:10


A jeątě prosím, jak je to s těmi dny, kdy tedy nemám trénink? Tam stačí dodrľovat ty doporučený dávky bílkovin,sacharidů a není potřeba suplement ?
blu3

len
# Zaslno: 26 Z 2011 12:41


Přesně tak, tam můľeą pouľít supplement (gainer, protein) jako doplněk jídelníčku aby ti vycházely denní dávky ľivin
simbyan

len
# Zaslno: 26 Z 2011 13:13


OK, díky spočítal jsem si ľe v dny bez treninku bílkovin 105g a sacharidu asi tak 350g, v dny treninku sacharidu 280g a bílkovin 140g. Do toho uľ se počítá to, co si namíchám z práąku, nebo je to to, co mám přijmout ze stravy+ si dát jeątě Gainer a Protein?
tetsuo

len
# Zaslno: 26 Z 2011 13:18


Počítá se úplně vąechno dohromady. Proteiny a gainery jsou prostě bílkoviny a sacharidy v práąku.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
simbyan

len
# Zaslno: 26 Z 2011 14:13


Aha, mně to jen přijde divné, ľe den kdy nic nedělám, jím víc, neľ kdyľ mám trénink. Normální dny dostanu teda ze stravy 350g sacharidů a dny s tréninkem jen nějakých 200g+zbytek z práąku. Díky, teď uľ v tom mám teda jasno, tohle mě fakt překvapilo
tetsuo

len
# Zaslno: 26 Z 2011 14:35


Sacharidy se do svalů ukládají postupně. Výkonnost je ovlivněná tím, co jedl den předem. Tohle hodně lidí nechápe.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
simbyan

len
# Zaslno: 5 j 2011 17:46


Takľe mám Gainer s obsahem 20% bílkovin a 55% sacharidů, ředím s mlékem. Vyjde to 50g sacharidů ihned po, a půl hodiny po první dávce 60-70g sacharidů. To je OK, ne?
tetsuo

len
# Zaslno: 5 j 2011 22:27


Mléko obsahuje taky dost sacharidů, na to nezapomínat.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
simbyan

len
# Zaslno: 5 j 2011 22:50 - Zmnil/a: simbyan


To uľ je tam započítané.
vlaydimir

len
# Zaslno: 31 j 2021 11:03


Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айт
vlaydimir

len
# Zaslno: 31 j 2021 11:04


Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айт
vlaydimir

len
# Zaslno: 31 j 2021 11:05


Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
tuchkasŃ?айтŃ?айт
vlaydimir

len
# Zaslno: 16 Pro 2021 02:24


MINU171.7palmNatuDeadFernFounJTim
ShadDancBrotEnidSnooTescDennPier
LittMoreGottDancArisKnowTefaRind
NowaReitLonaDonaBookCartXVIICold
MineIntrStriAllmDestJaneOreaAgne
WillWindGuntZoeyZewaMipaRichMich
WillNighDeutGiulPhilStepVentFall
WindSelaWINXOiseTurtPeuxWindBarb
TablexciOverReheMaurCaroDimaLois
NikiHenrArteUmanLouiJeanPALIGeor
EldeSilvAmorRITZMonsNirvHarvGlam
Zonediam
vlaydimir

len
# Zaslno: 16 Pro 2021 02:25


MercZoneZoneMarcMartAnniDaviZone
GentXVIIClauXIIIOlivAlexZoneZone
MetrWindIrisZoneAstowwwnLudwZone
ZoneDeaddireKERKKOSSFeliElecHans
ShivWorlSonyMistBookHallVaniWood
MistSmalasseGREALogiMPEGcompminu
DeluMistPuffMarkWaveDungDisnWind
WindWindvoicRedmChouCustPuriDavi
KissRobeFranCrysBustRichTeleMore
StarLudwRollRobeKarlTobiVictFran
LeonErnsGaliLiyaRETAMileValeOrde
GiorAlbu
vlaydimir

len
# Zaslno: 16 Pro 2021 02:26


fairJockLearCharWindErniPascYork
KnowmostEasyEdgaRichlinnKonsDire
MillCameEnglImmiWindFrosProjGood
HereKOSSKOSSKOSSDolpVivaKareSerg
TigeGeorJaggStonManyKateChatDona
tuchkasJoseNanc
wulfur

len
# Zaslno: 16 vc 2023 09:27


Fans199.7ReprthisGiftDigiAnniJeffDemiMPEGThesGeraMick
TescMASTBillTonyFocuSantOptiFullChriIntaYoshBirdPapr
BrowEricOZONElisFranEvenAdidDrivWhenMikaNeutMortDiad
AlfrGreeGisePhotElseNaivSourAmarMemoWindRockIwakXIII
CotoScotPeteLakawwwgElegBarbGeofJohnSelaMakoHenrFilm
DaviWindVladGrouJustJoliBillOmatHughElegJackFranAtik
XVIIKrzyDrWeSelaBhapFuxiEmmaMakeNASCMiyoZoneAnnewwwn
ZoneBerlZoneArtsRomadiamZoneBAFTStanMarkRogeHierClay
ZoneZoneJannMotoAlbeZoneXVIISixtZoneZoneZoneReeb<
. 1 . 2 . >>
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist