Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Výživa / aerobní aktivity a sacharidy
Autor Zpráva
b3a7

Člen
# Zasláno: 29 Kvě 2011 16:19

Tetsuo, chtěl bych se zeptat, jestli mám zvýšit příjem sacharidů, když teď trénuju 4x týdně (podle toho plánu na bodytestu) a téměř každý den ještě hraju rekreačně fotbal nebo podobné sporty něco pod 3 hodiny.

Nebo jestli to mám omezit. Unavený se sice cítím, ale na trénink to vliv nemá, tak nevím, jestli to má vliv i na zhoršení růstů svalu atd.

Ještě bych se chtěl zeptat na účinnost inosinu, pyruvatu a synefrinu. Jestli to jde brát všechno najednou a spolu s kreatinem.

Dík za odpověd.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 29 Kvě 2011 16:31

Je jasné, že vyšší množství sacharidů má vliv i na růst svalů. Ale najít tu správnou hranici, kdy už nepřibríráš zbytečně tuk, je těžké. U každého to je individuální.

Inosin je super, pokud děláš více opakování dýchavičných silových cviků a pomáhá i u všech vytrvalostních aktivit. Jen pozor na správné dávkování, je relativně vysoké (2x 1,5 g, prvně hodinu před a pak ještě krátce pred tréninkem). Zabírat muzou i nižší dávky. Výhoda je, že je to levné.

Pyruvát ovlivňuje výkonnost taky, ale zvýšené pálení tuků jsem u něj nezaznamenal, muselo by se brát asi víc než 10 kapslí denně. Kombinace s kreatinem je velmi vhodná, jsou to látky účastnící se stejného cyklu přeměny makroergních fosfátů na svalovou energii.

Synefrin nemám ozkoušený. Slyšel jsem dobré reference. Efekt je sice celkově slabší než u efedrinu, ale zase je cílený.

Nástup inosinu jsem fakt poznal. Pyruvát jsem zkoušel jen jedno malý balení. Vidím to jako takovou vychytávku pro pokročilé. Vím, že to docela užívají lyžaři vytrvalci. Synefrin bych bral jen tehdy, pokud chceš nějak výrazněji zhubnout. Jinak bych si vystačil se zeleným čajem (nejde o úplně stejný typ látky, ale primárně to má podobné účinky - prokrvování, pálení tuku apod.)

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
b3a7

Člen
# Zasláno: 29 Kvě 2011 20:28

Jo dík za odpověd.

Já bych právě hubnou moc nechtěl, ale chtěl bych nabrat hodně svalové hmoty bez toho, abych přibral tuk.

Myslím to tak, že bych jedl více než teď a zároveň bych to chtěl spalovat, aby se ten tuk neukládal.

Dolu bych chtěl dát tak 2 kila tuku, ale zároveň nabrat tak 8 kilo svalů.

Jestli je to možné to nevím.

Teď přemýšlím i nad tím, co jsem za somatotyp. Jako malej sem byl menší a hubenej, pak jsem zase měl 30 kg nadváhu a teď stahnuju na váze už 3 měsíce. Ani o kilo nahoru. Tréninky sem jel korte, perfect rep a teď už třetí týden ten z bodytestu.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 30 Kvě 2011 10:04

Myslím to tak, že bych jedl více než teď a zároveň bych to chtěl spalovat, aby se ten tuk neukládal.
Na to se používá HCA a cervena repa (nejlip jen vytazky). Taky MCT olej a lecitin. To jsou takovy ty upravce metabolismu.
Samozrejme je vzdycky otazka, jestli zapojit suplementy, nebo to nejak upravit dietou a cvicenim. Ono to jde v ruzne soucinnosti.

b3a7

Člen
# Zasláno: 30 Kvě 2011 12:18

Dík, no já bych radši ty suplementy, protože při dietě se mi prostě špatně cvičí a nedokážu si představit v téhle době, že bych cvičil pod 3g/kg sacharidů.

Teď mám doma všechny ty suplementy zmiňované v prvním příspěvku - kreatin, inosin, pyruvát, synefrin a pak ještě taurin a zelený čaj.

Ještě si asi objednám to co si říkal, jestli to máte i na eshopu bodytestu (ty ostatní věci sem si tam neobjednal, protože se mi tam nešlo regnout, ale to už je týden a víc zpátky)

Ještě bych se chtěl zeptat na ten zelený čaj. Mám ten z nutri-exact neslazený. Kolikrát denně je to vhodný pít? Když to beru, že jednu tabletu rozpouštím v cca 250ml vody.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 31 Kvě 2011 00:02

Nejlepší je rozložit HCA během dne před jídly, kde budou sacharidy. Stejně tak se vyplácí ta červená řepa. K sacharidům se dá brát ještě hořčík, zinek, panthotenová kyselina. (zinek spíš před, hořčík spíš po.)

Zelený čaj je ideální pít průběžně během dne, tak 2 litry. Na litr podle mě stačí 2, max 3 tablety.

b3a7

Člen
# Zasláno: 31 Kvě 2011 20:41

Ok, tak si to objednám, koukal jsem, že na tom eshopu to je. Zinek si musím koupit taky znova. Doteď jsem bral 125mg denně.

Dají se všechny ty věci brát najednou, třeba ještě s vitaminem c, aniž by se nějak zmenšoval účinek některého suplementu?

Když k tomu přidám ještě kreatin, tak toho budou mraky.

Jinak ten lecitin, ten sem zkoušel. Nebyl to ale čistý lecitin, ale nějaký ochucený prášek a efekt to mělo jediný - do deseti minut po tom co sem si vzal prášek, ve kterém bylo asi tak 6 nebo 7 g, sem byl schopný usnout. Neskutečná únava a fakt hned po tom.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 31 Kvě 2011 21:35

Céčko akorát stačí nebrat spolu se sacharidy, nebo krátce před nebo po příjmu sacharidů.

Kreatin a HCA se vyloženě vyplatí brát spolu a na to pak za půl hodiny dát sacharidy.

Lecitin na mě nejlíp účinkuje v práškové sypké formě. Granule mi nedělají moc dobře.

Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0