Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Začátečníci / Tetsuo - poraď prosím starąímu začátečníkovi
. 1 . 2 . >>
Autor Zprva
lelicek

len
# Zaslno: 18 Dub 2011 20:57


ahoj Tetsuo,
je mi 45 let, váľím 92 kg, měřím 179 cm, v mládí jsem hrál závodně dorosteneckou ligu ledního hokeje u nás v Hodoníně.
tukový polątář kolem pasu (jsem ektomorf, ale roky nezdravé stravy nejdou zastavit) bych rád shodil a nabral nějaké svaly dokud nebude pozdě.
v únoru jsem postupně pročítal různá kulturistická fora a pročetl spoustu článků a časopisů.
začal jsem cvičit dle Tvého programu URL
stravuji se 6-7x denně s min.mnoľstvím 150 g B a 300-350 g S..
snídám 100 g ovesných vloček, cca po 1,5 hodině dám multivitamín/multiminerál, v průběhu dne nalačno 3-4 tablety á 250 mg vitamínu C, po jídlech 3-4 tbl vitamínu B-komplex, před tréninkem dávám 50 g Mass FreakuURL
hned po tréninku vypiji totéľ spolu s 20 g glukopuru, po půlhodině totéľ..
v pausze dám 2 tbl á 15 mg zinku a pyridoxin 1 tbl á 20 mg (jako náhrada ZMA).
po 2 hodinách po cvičení vypiji 28 mg Pharma Blendu a po půl hodině doplním jídlem mnoľství bílkovin na 50 g.
cvičím tedy pravidelně cca 2,5 měsíce a uľ mne bolí loket a koleno (úpony ąlach), i kdyľ se rozcvičuji 15 minut a dělám i 5-10 min. strečink.
asi měsíc se cítím malátnějąí a jsem náchylný na nachlazení - vloni jsem vůbec nebyl nemocný a nyní během 2,5 měsíce jiľ potřetí mám rýmu.

První věc - psal jsi ľe se má 1-1,5 hod. před tréninkem brát kloubní výľiva (MSM, glukosamin, chondroitin, hydrolyzát kolagenu)
naąel jsem
URL
kdyľ k tomu přikoupím
URL
tak tím pokryji poľadavky na kloubní výľivu tím ľe vezmu 3x denně po jedné tabletě od těchto tří práąků a kolik k tomu vzít toho hydrolyzátu ?
anebo postačuje tento přípravek
URL
aniľ bych přidal cokoliv daląího ?

druhá věc - v mém věku pro lepąí regeneraci a nárůst svalů postačí tento tribulus :
URL
anebo ,usím spolu s
URL
koupit
URL
protoľe jak jsem psal výąe, uľívám jen zinek a pyridoxin

děkuji za odpověď
tetsuo

len
# Zaslno: 18 Dub 2011 23:47


v únoru jsem postupně pročítal různá kulturistická fora a pročetl spoustu článků a časopisů.
začal jsem cvičit dle Tvého programu URL

Ten program je pro lidi, co maji naucenou techniku silovych cviku. Pokud ji nemas, tak radeji cvic neco jineho.
Odsud muzou pramenit i problemy s klouby.

psal jsi ľe se má 1-1,5 hod. před tréninkem brát kloubní výľiva (MSM, glukosamin, chondroitin, hydrolyzát kolagenu)
To klidne i min nez hodinu pred treninkem. Lze i 30 minut, podle individualni snasenlivosti.

Primarni je dobre vyuzitelny zdroj kolagenu, ostatni jsou pomocne latky.

____

S tim tribulem fakt nevim. Znam jen prakticke doporuceni "brat denni davku rozdelenou na co nejvice podilu, treba 6", ktere by melo prekonavat problemy s nizsi ucinnosti pri jednorazovych velkych davkach.

Krome zinku a pyridoxinu bych pridal klidne selen, dobre byvaji i vyssi davky niacinu a panthothenove kyseliny. U vitaminu B temer nehrozi predavkovani.

Pak je otazka, jestli zapojit lecitin, at uz praskovy sojovy, nebo v jatrovych tabletach, nebo dokonce synteticke frakce lecitinu - cholin a inositol. Vsechno to ma dobry vliv na regeneraci.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
lelicek

len
# Zaslno: 19 Dub 2011 07:39


Tetsuo,
děkuji za odpověď !
Ale já tak zase úplný začátečník nejsem. Jiľ po skončení hokeje jsem si pořídil velké a malé činky a neľ jsem nastoupil na vysokou, tak jsem vytlačil v benchi 110 kg. Pravdou je, ľe jsem nikdy netrénoval nohy.
Já vlastně od toho mládí vícemnéně posiluji pořád, i kdyľ vľdy jsem to dělal jen rekreačně, spíąe pro dobrý pocit, neměl jsem ľádný pevný program, cvičil jsem absolutně vąelijak, tedy třeba 3 měsíce 2-3x týdně ale jen tlaky velké činky ve stoje, kliky, bicepsový zdvih, maximálně 4 cviky na den a 3-4 série, prostě jen zlehka. Pak jsem třeba na 2 měsíce úplně přestal a znovu dokola ty podobné cviky, stejné zátěľe, prostě jen tak abych se lépe cítil.

OK, pro lepąí regeneraci tedy kromě zinku a pyridoxinu koupím i selen a niacin. A ten lecitin je taky tolik účinný ?
Nikdy jsem nedodrľoval ľádný jídelníček a taky tak podle toho vypadám - má tukový polątář kolem pasu a nohy jako tyčky.
Právě v tom únoru jsem potkal jednoho kámoąe, kterého jsem potkával kdyľ jsme měli letní přípravu hokeje a běhali venku kolem posilovny a on občas koukal z okna. No a on pořád posiluje a je to v 45 letech dobrá vazba. Jenľe moje hrdost mi nedovolila se ho zeptat na podrobnosti jak se vąe má správně dělat, proto jsem začal studovat časopisy a různá fóra a rozhodnul jsem se zlepąit nejen trénink, ale hlavně stravu, takľe jsem koupil vitamíny, proteiny, gainer atd. A jím ovesné vločky, tvaroh, kuřecí, jogurty bílé, tuňáka apod. -. ľena nadává ľe vąechno projím, ale já chci něčeho dosáhnout, chci aspoň trochu zesílit a pak se zbavit toho tuku Tvými sacharidovými vlnami, co jsi tu prezentoval. Nemám jeątě fyzičku na HIIT, ten jsem na bodyrock,tv shlédnul a zkusil, ale nevydrľel jsem...kondice je slabá, nevydrľím více neľ 45 intenzívního cvičení. Snad se to pravidelností poddá.
Takľe k prvnímu bodu zpět - nejsem úplný začátečník, nějaké pohybové návyky cviků s činkami mám jiľ od mládí, vľdy» i v hokeji jsme měli letní příoravu.
Pokud jde o bolest v lokti, tak tu mám jiľ skoro od toho února, co jsem zintenzívnil svoje cviky.
Bolest v koleně bude spíąe pramenit z toho, ľe právě o víkendu jsme konečně ąli na zahradu sadit - no a po orání se musí nejprve vytahat tráva a pohrabat. Já to dělám jiľ od mládí, ale teprve letos jsem vytahoval trávu poctivěji a stále jsem si čupal a narovnával se do stoje abych pohrabal hned jak jsem oddrnil jeden záběr rýče. A po vyčiątění plochy cca 10x20 metrů ľe jsem se nadřepoval...a v sobotu večer jsem jeątě měl těľký trénink nohou, mrtvé tahy, čelní dřepy, bulharské dřepy a leg-pres. V neděli mne sice nic nebolelo, ale odpoledne opět dřepování u motyky a rýče, takľe večer jsem jiľ poci»oval bolest jednoho úponu v levém koleni a včera kdyľ jsem ąel do práce z autobusu, tak se mi najednou podlomila levá noha a skoro jsem upadl. Od té doby mne noha bolí a půjčil jsem si od tchýně jakousi mast na klouby a trochu bolest polevila, ale bolí to pořád.
Proto jsme se ptal na konkrétní suplementy kloubní výľivy, jestli by postačovala ta výľiva s 300 tabletami co jsem nahoře hodil linky.
Na to jsi mi neodpověděl, já myslel ľe máą nějakou zkuąenost který spíąe doporučit. Nenaąel bys, prosím, znovu čas si projít ty moje odkazy a pokusil se mi odpovědět konkrétněji ?

To stejné vlastně platí i pro ten druhý můj dotaz na tribulus - i kdyľ tam jsi mi vlastně odpověděl ľe s tím nemáą zkuąenost - je mi jasné ľe více menąích dávek je lepąí, ale který konkrétní tribulus vzít ? Nejsem zase tak bohatý abych si mohl dovolit nejdraľąí, ale pokud třeba z jiných for máą zkuąenosti ľe ten nejlevnějąí co jsem uvedl je málo účinný, tak mi prosím dej vědět.

A cos tím nachlazením, Tetsuo ? Netuąíą, v čem to můľe vězet, ľe mám skoro permanentní rýmu, aniľ bych byl alergik ? Mám zvýąit dávky vitamínu C třeba o dvě tablety, abych byl nad 1 g denně ? Anebo namísto černého čaje vymačkat citron, případně kiwi ? To nachlazení souvisí s vitamíny anebo vyąąí zátěľí na niľ se 45-leté tělo hůře adaptuje ?

těąím se na Tvé fundované názory a pomoc.
tetsuo

len
# Zaslno: 19 Dub 2011 10:08


Moje rady nejsou extra fundovane, jsou proste zakladni.

ten lecitin je taky tolik účinný ?
On ma hodne pozitivnich efektu, ktere se navzajem nascitaji (staci si trochu zagooglovat; jednou z vyhod je i posileni imunity). Lecitin je ale obsazeny i ve vajecnych zloutcich, kde je nejkvalitnejsi, a v jatrech. Krome lecitinu lze brat i cisty cholin a inositol (coz jsou jeho slozky).

S tribulem fakt neporadim.

Vitamin C se da zvysovat az na uroven nekolika gramu. Idealni je pak praskovy (sypky) nez v kapslich. Prasek je dobre rozmichavat si v nejake barevne zeleninove nebo ovocne stave (cervena repa, mrkev, boruvky..). Pomocne latky ze zeleniny (prirodni barviva) pomahaji vstrebavani synteticke formy C. Cele by se to melo konzumovat nalacno. K tomu pyridoxin, zinek, hodi se i horcik.

Zinku se da jist denne fakt hodne, bezne i 10 nasobek DDD, cili 150 mg. Staci akorat dost pit, aby mel clovek dostatek medi.

Cerny caj nema takovy vliv na imunitu jako zeleny. Vymackavani stavy z ovoce je mozny doplnek.

Nemám jeątě fyzičku na HIIT, ten jsem na bodyrock,tv shlédnul a zkusil, ale nevydrľel jsem...kondice je slabá, nevydrľím více neľ 45 intenzívního cvičení
45 sekund nebo minut?
HIIT muze byt i kratky. Celkem treba 10-15 minut. A intervaly pro intenzivni zatez muzou byt treba jen 20-30 sekund

Ale mnoh lidem se zpocatku vyplati delat v posilovne kruhovy trenink (cca 45 minut) a potom lehke dlohotrvajici kardio (taky cca 45 minut).

S kloubni vyzivou - kolagenu je potreba minimalne 10 g denne, pri vetsich obtizich i 20-30 g. Tam uz pak nastava problem, ľe hydrolyzat kolagenu ma neuplne spektrum aminokyselin a to vede k pomerne velkym dysbalancim v prubehu celeho dne, jinak receno, zhorsuje to vyuzivani bilkovin i z ostatniho jidla.
Proto se vyplati, pokud je kolagen rovno michany v napoji s jinymi surovinami, ktere neuplne spektrum doplni.
Tady uz ale delam primou reklamu vecem, ktere ted vbrzku budu prodavat, cili me muzes brat s rezervou.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
lelicek

len
# Zaslno: 19 Dub 2011 10:56


s tím HIIT-em...jasněľe 45 minut, to mi nějak vypadlo. Já tím myslel ľe nevydrľím cvičit déle neľ 45 minut intenzívním tempem, prostě ke konci jiľ nemám energii (ľe by 350 g sacharidů bylo málo ?) a cítím zhorąenou koordinaci a navíc ač jsem nekuřák, tak lapám po dechu, takľe se stává, ľe pokud jedu nohy naplno jak jsem psal výąe, tak i bulharských dřepů uľ sotva dýchán a neudělám 10 opakování. To stejné co mám pro spodek platí i pro vrąek - biceps s tricepsem - na ně mi jiľ moc sil nezbývá.
Jediné co mi celkem jde podle Tvého programu je kruhový trénink, tam sice mám mezi sériemi cca 45-60 sekund, ale 3 kola po těch 8-10 cvicích projedu. No jo ale pak kde brát energii na kardio (skok přes ąvihadlo, rotace s tyčí, běh na místě, rotoped,...). Tam těch 30 minut nedám ani náhodou, udělám max. 20.
Netuąíą, v čem by to mohlo vězet ? Já v mládá v hokeji byl nejlepąí z naąí party 20 kluků - kupodivu nejen krátké sprinty, ale i dlouhé tratě mi vyhovovaly a byl jsem nejlepąí. Pokud ąlo o relativní sílu (třeba dřepy s vlastní vahou, kliky, shyby), tak to jsem se o první místo musel přetahovat s jedním spoluhráčem, ale běhy bývala naprosto moje doména. ®e by těch 25 let skoro nečinnosti mělo takový vliv....
No a HIIT zvládnu tak 4-5 kol po 20 s, o nějakých minutách se mluvit nedá.
Jak píąeą, zatím mi vyhovuje kruhový trénink+kardio, i kdyľ zatím moc nepozoruji ľe by dekagramy či snad kilogramy z oblasti břicha mizely...

Ale neumím si představit, ľe bych jedl jeątě více stravy neľ nyní. Cítím se po hlavních jídlech jiľ dost plný. Kde čerpat energii na intenzívnějąí trénink ?

Tribulus si tedy vyberu ten levnějąí, uvidíme co to se mnou udělá.

Kloubní výľivu tedy zkusím taky tu levnějąí variantu, co Ty na to
URL
a ten lecitin taky tedy prubnu.

Abych to tedy shrnul...
1.z čeho brát energii a kyslík na více neľ 45 minut intenzívního cvičení ?
2.co mi pomůľe v tom abych neměl permanentně rýmu ?
3.regeneraci zvýąí spolu s jeątě větąími dávkami zinku a pyridoxinu dle Tvých zkuąeností selen, lecitin, hořčík
4.kolagen mne zbaví oné bolesti co mám zřejmě z práci na poli, ľe ?

jeątě jednou díky za Tvůj čas
tetsuo

len
# Zaslno: 19 Dub 2011 11:15 - Zmnil/a: tetsuo


1.z čeho brát energii a kyslík na více neľ 45 minut intenzívního cvičení ?
Inosin je hodne dobrej. Tak 1,5-3 g hodinu predem. (Inosin je nastesti docela levnej.)
Jinak pomaha predzasobit se sodikem - solit jidlo, jist ovoce a zeleninu, mlecne vyrobky a taky jedlou sodu. A pit hodne vody predem, po malych douscich.

2.co mi pomůľe v tom abych neměl permanentně rýmu ?
Ryma je nejakej zanet, cili ruzny protizanetlivy veci a antioxidanty vseho druhu. Obecne veci na posileni imunity.
Muze to byt vitamin C ve vyssich davkach, jak jsem uvadel, taky selen a zinek ve vyssich davkach. Muze to byt MSM. Muze to byt nejaky adaptogen - echinacea, leuzea, rhodiola, ekdysteron...

4.kolagen mne zbaví oné bolesti co mám zřejmě z práci na poli, ľe ?
Hydrolyzat kolagenu se v tele prednostne pouziva k obnove chrupavcitych tkani. Ideal je tu davku 10-30 g rozdelit na mensi podily a upijet tak pul hodiny pred pohybovymi aktivitami (krome cviceni i chuze...)

Jestli chces hubnout, budes muset jist mene sacharidu nebo jejich prijem vlnit. 350 g je relativne hodne, vzhledem k tomu, ze chces shodit treba 10 kilo.
Pro delsi vykony, zvlastne aerobni neni prijem sacharidu nejdulezitejsi. Dulezite je naopak naucit telo vyuzivat jako zdroj energie tuk - prave to je princip hubnuti. Ne se zasobit sacharidy.
Stupidni, ale relativne ucinny trik: v poslednim jidle pred treninkem, kde bude aerobni aktivita, nejist sacharidy, ale jen bilkoviny a trochu tuku (rsotlinneho oleje v salatu treba). A po treninku aspon hodinu nejist sacharidy. To zaruci, ze telo bude cerpat primarne pri i v dojezdu po treninku tuk z podkozi.
Tech metod/triku, jak se naucit cerpat tuk, je samozrejme vice.
Rekl bych, ze tady v tomhle bude zakopany pes...


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
lelicek

len
# Zaslno: 19 Dub 2011 11:52


super fundované odpovědi, DĚKUJI !
vezmu si Tvé rady k srdci !

přesto - já si vlastně uvědomuji, ľe mne v koleně bolí spíąe svalový úpon, neľ samotný kloub...
takľe ona kloubní výľiva sice určitě ano, zejména v mém věku, ale bolest v tom úponu kvadricepsu levé nohy nalevo od kolena (dovnitř) nepolevuje, chodím s obtíľemi.
co mi zregeneruje ten úpon ?
obávám se, aby to koleno nebolelo více neľ týden, protoľe jsem si jiľ psychicky zvykl na to, ľe musím posilovat nejen vrąek těla, ale i nohy. A kdyľ budu mít několikatýdenní výpadek, tak se mi bude blbě vracet.

bolest v lokti překonám, ale v koleně nikoliv. Bolí to jako čert. Pitomá zahrádka...asi jsem to přepísknul, kdyľ jsem 3 hodiny makal na poli a pak si dal trénink nohou....

nechci Tě jiľ moc zdrľovat, abys jen nečetl moje dlouhé příspěvky a nemusel na ně odpovídat, to by byla snad dnes poslední otázka...
tetsuo

len
# Zaslno: 19 Dub 2011 11:55


co mi zregeneruje ten úpon ?
To je taky kolagenni struktura


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
tetsuo

len
# Zaslno: 19 Dub 2011 11:59


Reklamni vlozka: opravdu ucinna forma kolagenu je tohle:
http://www.nutri-exact.cz/cat_det.php?vyrobek=AMG- Amino-Collagen-0,75-kg&id=306
Ale je to drahy. Davkuje se 20 g denne a chutna to nic moc. Minimalne to ale muze behem mesicni kury odpomoct od bolesti a opravit ty problemy. Pak uz je mozne prejit na preventivni davkovani kolagenu z jinych zdroju:
http://www.nutri-exact.cz/cat_det.php?vyrobek=Gela max-napoj-0,75-kg&id=80
http://www.nutri-exact.cz/cat_det.php?vyrobek=Coll agen-Tabs-500-tbl&id=285
http://www.nutri-exact.cz/cat_det.php?vyrobek=Zela tina-v-tobolkach&id=362
a v podstate cokoli, co je bezne dostupny u jinych firem.
Vyrobek a la Amino Collagen ale v republice nema nikdo jiny.
Konec reklamniho bloku.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
lelicek

len
# Zaslno: 19 Dub 2011 12:17


OK, kolagen nejen na klouby ale i na úpony svalů. No jo, chytrému napověz, hloupého trkni.

odpus», ale jak si tak znovu pročítám Tvé odpovědi....

v bodě 1 minuléh odpovědi mám konzumovat sůl a mléko....já nemám rád solení a straąně málo solím, nesnáąím slané věci, takľe s tím budu mít osobní problém.
mléčné výrobky - vločky ke snídani namáčím do cca 1 deci mléka, jako svačinku mezi snídaní a obědem obyčejně dávám 70 g tvrdého tvarohu a odpoledne minimálně 150 g bílého jogurtu. Mléka mám tedy dost.
Voda - vypiji ke snídani (ve 4:40) 250 ml neslazeného černého čaje, kolem půl sedmé multivitamín zapíjím 750 ml čaje, během pracovní směny 1,5 litru čisté vody, a odpoledne daląích 750 ml čaje a u cvičení taky ten větąí pohár 750 ml čaje -> vypiji aľ 4 litry vody, nepočítám vodu do gaineru anebo proteinu.

hubnutí....10 kilo to být nemusí, to by se mi asi ani nelíbilo, tolik tuku snad kolem pasu nemám...
ale ty sacharidové vlny jsem prostudoval, i jídelníček třeba na ronnie, kde je to trochu drastičtějąí, tedy bez sacharidů. moc se mi do toho ale nechce, chce to fakt pevnou vůli a s ohledem na stravu z větąího podílu bílkovin i naditějąí peněľenku...manľelka dost nadává, kolik projím...

jo a ten trik - na konci....to bych nesměl pít ani předtréninkový nápoj, ľe ?

sakra kdybych tak tělu mohl říct - hele nejím uľ ľádnou čokoládu, ľádné tatranky, nedám ti ani rýľi či jablko, jen kuřecí a k tomu trochu oleje, a ty mi za to spálíą pár gramů tuku....hezky se to čte, Tetsuo, ale jak to provést prakticky, aby tuk kolem pasu pomalu mizel, i kdyľ svaly na nohou a rukou přibývají ? Jak donutit tělesný metabolismus aby prakticky dělal to co si naplánujeme ?

Já fakt nejím skoro ľádné prázdné sacharidy ! Vąecko si pečlivě zapisuji a počítám tak abych se dostal na těch min. 150 g B (větąinou 160-170) a 300-350 g S.
A kdyľ mám aerobku, tak si dám Mass Freak 50 g aľ po hodině od cvičení, pak po daląí hodině 28 g Pharma blendu, takľe tělu dávám moľnost zpracovat tuk, ale dělám ten kruhový trénink jen 1x týdně, coľ je asi málo, ľe ? Teď ale kdyľ mne bolí to koleno, tak namísto tréninku nohou dám kruháč, samozřejmě bohuľel bez dřepů, kolagen vyčerpám jen na vrchní části těla - bude to stačit ?

fakt dnes naposledy prosím o odpověď, pak Ti dám pokoj pro dneąek.
tetsuo

len
# Zaslno: 19 Dub 2011 12:27


v bodě 1 minuléh odpovědi mám konzumovat sůl a mléko....já nemám rád solení a straąně málo solím, nesnáąím slané věci, takľe s tím budu mít osobní problém.
Neni problem. Proto rikam, ze nejlepsi je jedla soda. Soda bikarbonat/bicarbona. Staci lzicka do sklenicky vody, 2-3 hodiny pred treninkem.

ale ty sacharidové vlny jsem prostudoval, i jídelníček třeba na ronnie, kde je to trochu drastičtějąí, tedy bez sacharidů. moc se mi do toho ale nechce, chce to fakt pevnou vůli a s ohledem na stravu z větąího podílu bílkovin i naditějąí peněľenku...manľelka dost nadává, kolik projím...
Nemam rad drasticke vlny. Staci vlnit lehce. Nikdy nejit po 100 g sacharidu za den. Nizko je vetsinou uz 150 g.

jo a ten trik - na konci....to bych nesměl pít ani předtréninkový nápoj, ľe ?
V pripade treninku urcenych na spalovani tuku ne. Tyhle treninky tak 2-3x tydne. Jinak, klasicky 2-3x tydne silovy trenink urceny na budovani svalu.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
quaero

len
# Zaslno: 20 Dub 2011 08:45


Pokud uľ mám koupený čistý kolagen, tak by pro lepąí vyuľitelnost mohlo být vhodné ho míchat s whey proteinen ne?
tetsuo

len
# Zaslno: 20 Dub 2011 08:48


Jo, taky moznost, jak ten kolagen vytahnout ze 40% vyuzitelnosti nahoru.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
lelicek

len
# Zaslno: 20 Dub 2011 10:00


tetsuo,
dnes jsem tu zase s dotazy...
kdyľ mám ten kruhový trénink a potom kardio...

po treninku aspon hodinu nejist sacharidy
já po hodině dávám vlastně druhou půlku PTN (psal jsi ľe jako PTN se má vypít 20 g B a 90 g S nejlépe ve dvou dávkách s odstupem 0,5 hodiny), tedy mass freak 50 g (ten má 11 g B a 32 g S) a k tomu 18 g glukopuru.
je to dobře ? anebo mám dát jen ten mass freak 75 g (17 g B a 50 g S) ? anebo gainer nedávat a hned dát proteiny, tedy Pharma blend 50 g (38-3) ?

Tech metod/triku, jak se naucit cerpat tuk, je samozrejme viceprozradiíą nějaké daląí triky ?

děkuji
tetsuo

len
# Zaslno: 20 Dub 2011 14:46


Podle me, jsou fakt zakladni dva druhy treninku. Jeden, ktery ma vest k narustu svalu, a druhy, ktery ma vest k paleni tuku.

Kombinace techto dvou pristupu je mozna, ale nebude tak efektivni. (Resp. to uz zabihame do slozitejsi metodologie a obavam se, ze to pro vetsinu lidi je moc komplikovane; navic to vyzaduje znacnou trenovanost, dobre vybaveni posilovny atd. - a tim dobrym vybavenim fakt nemyslim stroje...)


Cili - po silovem treninku pit PTN/gainer. Po kruhovem treninku s aerobkou ne.

Pises 90 g sacharidu - ale to musis pocitat svoje kila bez tuku. Vyzivovat jen to, co potrebujes.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
lelicek

len
# Zaslno: 21 Dub 2011 18:55


tetsuo,
po silovem treninku pit PTN/gainer. Po kruhovem treninku s aerobkou ne
silový trénink je mi jasný, ale po té aerobní činnosti tedy hodinu nic nejíst, nechat spalovat tuk, jenľe po té hodině jiľ smím gaimer jako poloviční dávku PTN silového anebo protein ?
minule ses vyhnul odpovědi na konkrétní údaje, stačí mi jen říct, co hodinu po aerobce do sebe naládovat, jestli gainer nebo protein.
tetsuo

len
# Zaslno: 21 Dub 2011 21:45


Po aerobni cinnosti a hodine volna spis jidlo typu maso+salat. Male mnozstvi sacharidu je skoro ve vsem. Kdyz si das nejaky mlecny vyrobek nebo barevnou zeleninu, tak tak jsou sacharidy taky. Ale nevadi to. To "hodinove pravidlo" je spis jednoduse zapamatovatelne prakticke pravidlo.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
quaero

len
# Zaslno: 21 Dub 2011 22:25


Pises 90 g sacharidu - ale to musis pocitat svoje kila bez tuku. Vyzivovat jen to, co potrebujes.

Já myslel ľe se to počítá na celkovou váhu. Kila bez tuku zjistím jak?
tetsuo

len
# Zaslno: 21 Dub 2011 22:41


Spis si rekni, jakou cistou vahu chces dosahnout.
Telo nepocita sacharidy nejak extra presne. Navic muze byt dost rozptyl v tom, ze PTN muze obsahovat od 1 do 1, 5 g sacharidu/kg vahy (a i tady je otazka, jak si to pocitas).
Jde spis o to, najit takove mnozstvi sacharidu, ktere bez problemy stravis behem kratke doby. A mozna si i sledovat, jak pribiras tuk - a nejak to porovnat s tim, jak jis behem dne. Pokud to neni extra moc a dokonce se hlidas a gainer te porad ruzne nadyma nebo tuk nejde dolu, tak asi mas toho gaineru moc.

Porad ale plati jednoducha poucka - sacharidu telo nejvic zvladne rano a po treninku. Na tom se da stavet.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
quaero

len
# Zaslno: 22 Dub 2011 09:45


Ok díky. Mám 95kg, při 186 cm. Nechtěl bych přibrat na víc jak 100kg, spíą přeměnit tuk ve svaly. Jsem dost "skinny-fat" ektomorf. Dávám si 2x 45g Gaineru po tréninku a zatím myslím ok.
lelicek

len
# Zaslno: 22 Dub 2011 10:11


tetsuo,
takľe teď konečně jsem zjistil, ľe po aerobce nemám dávat půlku gainerového PTN jako po silovém tréninku.

SILOVÝtedy hned GAINER...0,5 PTN a po půl hodině 0,5 PTN (jak jsi psal 20 g B a 90 g S)
po 2 hodinách PROTEINY, já dávám 28 g Pharma blendu a po půlhodině teprve zbaątím daląích 25-30 g B ve formě kuřecí prsa nebo tuňák a 2 vejce -> větąinou mám trénik od 17:30 do 18:30-19:00 a vstávám ve 4:15, takľe kdyľ vypiji 0,5 PTN gaineru v 19:00 a druhou dávku 19:30, pak mám hlad (někdy dost velký) aľ do 21:00 kdy vypiju 25 g B a ve 21:30 se nabaątím a pak jdu spát...jenľe to se mi pak blbě usíná

AEROBNÍ tedy kdyľ skončím v 19:00, tak uľ ve 20:00 mohu jíst naplno ? já tedy dám 28 g Pharmy a ve 20:30 se jiľ můľu najíst, to je fajn, to nebudu mít takový hlad.

on ten začátek tréninku vyplývá z mého denního reľimu, kdy se vracím z práce cca 15:15 a pak mám druhý oběd, kolem 16:30-45 vypiju předtréninkový gainer (pouze u silového) a začínám 17:15 rozcvičením.
vlastně jsem jiľ svůj reľim v prac.týdnu napsal výąe, prostě po silovém mám hlad a kdyľ se o půl desáté vydatně najím, nemohu usnout.

reľim v týdnu - 4:45 snídaně ovesné vločky, 7:45 svačina tvrdý tvaroh a jablko, 10:15 oběd (kdyľ není v práci kuře 100x jinak anebo řízek, tak si přinesu kuřecí prsíčka s rýľí), 13:00 ąunka, banán, bílý jogurt, pak 15:30 druhý oběd, 17:30-18:45 trénink, a pak ty dvě varianty buď po aerobce nebo silovém jak jsem psal.

o víkendu v sobotu 7:00 větąinou chleba se ąunkou (vím ľe se ráno nemá jíst, ale jednou týdně se snad nic nestane, mám rád čerstvý chléb a tvrdého sýru jsem se uľ přejedl, jak víą nemám rád slaná jídla).
v neděli v 7:00 větąinou 4 míchaná vajíčka (nezdravé, ale tolik mi chutnají).
pak 9:00 bílý jogurt s müsli, 11:00 polévka, 12:00 oběd, 15:00 svačina a pak jako v týdnu
takľe v týdnu mám 7 chodů (4:45, 7:45, 10:15, 13:00, 15:15, 19:00 gainer a 21:00 proteiny), o víkendu jen 6 (7:00, 9:00, 12:00, 15:00, 19:00 gainer a 21:00 proteiny).
uľ tedy chápu, proč mám o víkendu méně enregie a musím pít více proteinů.

takľe kdyľ aerobka tak tělu neschází glykogen jako po silovém ? prostě tělo dostane jen hodinu po cvičení proteiny, které tentokrát nepřemění na sacharidy jak tomu je po silovém ?
u silového jsi psal ľe první 2 hodiny se nahrazuje vyčerpaný glykogen ze svalů a kdybych zkkonzumoval proteiny tak se v těle přemění na sacharidy.
ale u aerobky taky přece jiľ nemám v těle glykogen, ten se spálil kruhovým tréninkem...tomu nějak nerozumím...
tetsuo

len
# Zaslno: 23 Dub 2011 16:29 - Zmnil/a: tetsuo


Jenomze aerobka nema byt tak brutalni, aby zacala rozkladat svalovou tkan. Proste vycerpas gylkogen a pak lehkou aerobkou "prepnes" telo do rezimu, kdy si jako zdroj energie bere tuky.
Pokud by se po vycerpani glykogenu intenzivnim posilovanim pokracovalo dale, tak se samozrejme svalova tkan rozklada.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
lelicek

len
# Zaslno: 23 Dub 2011 18:41


promiň Tetsuo, ale stále jsi mi neodpověděl...
prosím pozorně pročti můj poslední příspěvek, nespěchej a odpovídej postupně.
zajímá mne i Tvůj názor na mnou rozepsaný reľim s časy jídel.
vím ľe jsem psal dost podrobně, sand si to ale v klidu přečteą, a» nemusím dotazy opakovat.
aerobní činnost nemám brutální, ani ten 45-minutový kruhový trénink, při něm ani po něm mne svaly nebolí, ale spíąe mi dochází dech, zejména ke konci, nemyslím ľe bych se tolik při kruháči týral jako při silovém, kdy po 40 minutách skutečně uľ dodělávám.
a tu aerobku nezvládám více neľ 20 minut, to střídám lehký klus se ąvihadlem a rotací dřevěné násady, jsem schopen mluvit, takľe pochybuji ľe bych devastoval svaly.
tetsuo

len
# Zaslno: 23 Dub 2011 20:21


SILOVÝtedy hned GAINER...0,5 PTN a po půl hodině 0,5 PTN (jak jsi psal 20 g B a 90 g S)
Je dobre pocitat sacharidy na cilovou vahu bez tuku. Cili treba na 80 kg.

kdyľ aerobka tak tělu neschází glykogen jako po silovém ? prostě tělo dostane jen hodinu po cvičení proteiny, které tentokrát nepřemění na sacharidy jak tomu je po silovém ?
Je vyhodnejsi dat si normalni tuhe jidlo. To nez se rozlozi, tak uz telo nebude chtit premenovat/znehodnocovat bilkoviny na cukr.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
quaero

len
# Zaslno: 2 Kv 2011 13:52


Reklamni vlozka: opravdu ucinna forma kolagenu je tohle:
http://www.nutri-exact.cz/cat_det.php?vyrobek=AMG- Amino-Collagen-0,75-kg&id=306
Ale je to drahy. Davkuje se 20 g denne a chutna to nic moc. Minimalne to ale muze behem mesicni kury odpomoct


Novák píąe: "20 g práąku (3 rovné polévkové lľíce) se rozmixuje do 0,25 l vody. Přijímá se 3 – 5 x denně, nejlépe nalačno asi půl hodiny před jídlem nebo přibliľně hodinu před tělesnou zátěľí. Nejvyąąí celková denní dávka práąku činí 100 g."

Z toho jsem pochopil ľe 60-100 g denně. Takľe těch 20 g stačí? Docela o něm uvaľuju ale odrazuje mě ta cena. Pokud stačí 20 g tak by se to jakľ takľ dalo...
tetsuo

len
# Zaslno: 2 Kv 2011 14:33 - Zmnil/a: tetsuo


20 g denne staci.

Mne nekdy ty popisky taky matou, ale bohuzel je to podle vyhlasky. Musi se vzdycky zaroven psat, kolik toho lze brat nejvic behem dne. A samozrejme, ze bys toho klidne mohl dat i 100 g a neublizi ti to.

Ale ucinna davka je 20 g denne, vypita na nejakych 3_5 davek.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
quaero

len
# Zaslno: 2 Kv 2011 15:38


Super, díky.
lelicek

len
# Zaslno: 16 Srp 2011 09:13


ahoj Tetsuo,
chci se zeptat na dvě věci ohledně proteinu:
1. jako noční protein bych mohl pouľít :
formula 80
URL
anebo se Ti jeho sloľení zdá nevyhovující a raději mám zůstat u draľąího Tebou jiľ doporučeného abso retardu :
URL
nebo jaký jiný noční protein bys doporučil ? kromě night proteinu od Promilu [url=http://www.kulturistika-fitness.net/proteiny/ 345-night-protein-70-1000-g/], který jsi někde na foru jiľ popisoval jako nevyhovující

2. v den tréninku si vľdy na lepąí pohyblivost (kromě 2 tablet komplexu na klouby URL) dávám dávku hydrolyzátu kolagenu :
URL
asi 15 g spolu s whey proteinem na doplnění chybějících aminokyselin :
...taky cca 15 g -> míchám 1:1 a pro lepąí chu» přidám lľičku glukopuru případně instantního ochucovadla jahoda nebo banán, protoľe samotně syrovátkový protein ani hydrolyzát nejde pít....
můľe to tak být ? nebo co míchat k hydrolyzátu ? v jiné odpovědi komusi jsi psal ľe hydrolyzát nemá ucelené spektrum aminokyselin a k tomu se dá pít buď sójový nebo whey protein.

jinak jako denní doplněk (kdyľ mám málo bílkovin v jídle) a hlavně jako první dávku bílkoviny po gaineru (tedy po 2 hodinách po tréninku) konzumuji Matrix 5.0 (odměrku 35 g), potom jídlo buď tuňák a vejce nebo kuřecí

děkuji
lelicek

len
# Zaslno: 16 Srp 2011 09:18


nějak vypadl odkaz URL toho whey proteinu spolu s hydrolyzátem...
URL
nebo se hodí spíąe : URL ?
quaero

len
# Zaslno: 16 Srp 2011 11:09


Soda bikarbonat/bicarbona. Staci lzicka do sklenicky vody, 2-3 hodiny pred treninkem.

Je nějaký rozdíl v tom kdyľ si dám tu sodu bicarbonu nebo lľičku obyčejné soli? V čem je ta soda jiná?

Mimochodem nedávno jsem četl zajímavý článek v lidovkách: http://www.lidovky.cz/odpurci-soleni-ztraceji-jist oty-skodi-tedy-sul-zdravi-p1b-/ln_veda.asp?c=A1108 08_163907_ln_veda_mev
. 1 . 2 . >>
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist