Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Výľiva / Pripravky na vlasy, voda
. 1 . 2 . >>
Autor Zprva
Akulla

len
# Zaslno: 13 Dub 2011 17:47


Zdravim, mel bych par specifickych dotazu. Takze:
1. Jake vitaminy, nebo jinaci pripravky jsou vhodne pro lepsi rust vlasu a nehtu?
2. Ktera voda je by mela byt zdravejsi? Ta balena, nebo z kohoutku? Voda z kohouku je s pridavkem chloru, naopak z te balene se mohou uvolnovat skodlive latky z plastu a neni cerstva. Takze jaka varianta je lepsi?
Predem diky za odpoved
RoManL4

len
# Zaslno: 13 Dub 2011 20:28


2. asi tak 50x je lepąí voda z kohoutku


Odpověď nalezneą v poznání..
tetsuo

len
# Zaslno: 13 Dub 2011 20:42


Chlor ve vode z kohoutku normalne vyreaguje s jakoukoli organickou slouceninou. Cili staci nepit vodu nalacno, a nalacno jen caj (to je taky organicka sloucenina).

Vitaminy a mineraly maji jakys takys vliv, ale nesmi se precenovat. Treba vitamin B5 je dobrej, sedivy vlasy byvaji z nedostatku horciku, pokud si spravne pamatuju...


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Akulla

len
# Zaslno: 13 Dub 2011 23:03


Ok, teda jestli to dobre chapu, vsechny ty napisy na balene vode o jejich blahodarnych ucincich, je to jenom reklamni trik, jak z lidi vytahat vice penez.
tetsuo

len
# Zaslno: 13 Dub 2011 23:31


Latky se z plastu MOHOU uvolnovat. Neznamena to, ze vsechny balene vody za vsech (napr. teplotnich) podminek uvolnuji z plastu nebezpecne latky.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Ronin4

len
# Zaslno: 15 Dub 2011 17:34


sedivy vlasy byvaji z nedostatku horciku, pokud si spravne pamatuju...

To bych řekl ľe SELEN je prvek ,který potlačuje starnutí,stařecké skvrny a ąedivost.

Hořčík je dobrý na krevní oběh,vitalitu,starnutí buněk a hromady věcí.

Ale ve finále za to můľe genetika,stres a celkově ąpatný ľivotní styl.

Je to důsledek mnoha faktorů a ľadná jednotlivá látka tě nevysvobodí od těchto problémů.
kernel

len
# Zaslno: 16 Dub 2011 14:53


1. Jake vitaminy, nebo jinaci pripravky jsou vhodne pro lepsi rust vlasu a nehtu?

Kolega pouľívá Alpecin. Tvrdí, ľe je to super, ale vypadá furt stejně. Akorát to stojí dost peněz.


Vůle odejde dřív neľ tělo.
ronin9

len
# Zaslno: 19 Dub 2011 12:35


Jsi opravdu takovej kreten, nebo to jenom hrajes? To snad neni mozny.


Jasný pokus podkopat moji autoritu.


Mozna to z myho CV nevis, ale ja jsem studoval filozofii a metodiku vedy...)


Moľná tomu tak je,ale tvé chování tomu moc nenasvědčuje.
Tak se prosím tak chovej.
Moje vzdělání je čistě ekonomické.Proto říkám, ano filozofie není můj obor.

VEDA JE LOGICKA.
TO, ZE JE NECO LOGICKE ALE NEZNAMENA NUTNE, ZE TO PRAVDIVE.
A PROTO SE VEDA MUZE PLEST, PROTOZE ZE SPATNYCH PREMIS MUZE DELAT CHYBNE, ALE PRESTO LOGICKE ZAVERY.



Upřímně,na to sem se tě naptal,ale kdyľ na to náráľíą tak můj názor je neměnný.Proto tě ľádám aby si troąku upustil od sledování filmů a více se věnoval realitě.

Timto konci veskera debata s tebou a naprosto jakekoli dalsi tve prispevky na tomto foru budou mazany. Tecka.



To je ti podobné.Moje argumenty sou natolik silné ľe odpověď na ně ani znát nemůľeą.Proto mazání bereą jako moľnost se jim vyhnout.


Teprve ted mi doslo, jakej jsi idiot. To, ze jsi dysgrafik a paranoik jsem vedel uz dlouho.


Tomu se můľu jen pousmát.Tvoje obrana je jen sprosté napadání,které není rovno ani nesvéprávnému člověku.
Myslel sem ľe jako jeden z mála máą nad věcma na tomto foru nadhled.Nikoli,jen sem se mylil.

Pokud hodláą takhle směąně uráľet bez nějakého důvodu.Tak tobě téľ navrhuji se nad sebou zamyslet.Je evidentní ľe tvoje rétorika je velice slabounká.To ostatně dokazují tvoje rozhovory.A I tak doporučuji to doplňit logopedem.
Bohuľel sem se sníľil o hloupé uráľky.ale mám právo se bránit.

V podstate jsi nebezpecnej blazen, coz jsem si dlouho nepripoustel a dokonce te zbytecne hajil



Nepamatuji si ľe bych tě o to ľádal.Nazvat mě bláznem jen pro můj názor je váľně prostomyslné,

Opakovaně říkám:Cvičím x-let a k tomu tématu mám a jeątě budu mět co říct.Můľeą se vztekat jako malej spratek,ale to ti stejně nepomůľe.

odhalil jako uplne diletant, kterej nevi, co je to veda, co je logika, jak se urcuje, co je pravda apod.



Jedinný kdo nepochopil oč tu běľí si bohuľel jen ty.Hromada blábolů ,které si tady vypustil nemají hlavu ani patu.Pokud tady něco takovou hodnotu má,tak jen díky tomu ľe to překládáą z ostatních webů a diskuzí.Jen se přiľivujeą na práci ostatních lidí kteří na tom makaj.
¨
Ostatně je to tvoje práce.


Nic jsem Medvedikovi nevnucoval, jen se ho ptal a zjistoval



To zajisté ne,jen si rovnou uráľel autora článku,který medvediki postoval.
Já říkám ľe tvoje soudcovství není na místě.Ten člověk je o dva levly dál neľ ty sám si dokáľeą připustit.
wial

len
# Zaslno: 19 Dub 2011 12:37


Jasný pokus podkopat moji autoritu.
Jakou autoritu?


www.last.fm/user/WIAL
tetsuo

len
# Zaslno: 19 Dub 2011 12:39


Asi tak.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
ronin9

len
# Zaslno: 19 Dub 2011 12:41


Mojí autoritu...............
TheRespect

len
# Zaslno: 19 Dub 2011 15:17


To od Ronina9 bylo adresovaný tetsuovi nebo komu..?
tetsuo

len
# Zaslno: 19 Dub 2011 15:31


Zacina to byt cim dal tim vtipnejsi, ze?


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
ronin9

len
# Zaslno: 19 Dub 2011 17:43


Zacina to byt cim dal tim vtipnejsi, ze?

Řekl bych ľe je to spíąe smutné.........
b3a7

len
# Zaslno: 19 Dub 2011 18:18 - Zmnil/a: b3a7


Neřikám nic, ale s tímhle souhlasím:

To zajisté ne,jen si rovnou uráľel autora článku,který medvediki postoval.
Já říkám ľe tvoje soudcovství není na místě.Ten člověk je o dva levly dál neľ ty sám si dokáľeą připustit.


Věda je postavená na logice, a logika nemusí vést k pravdě. Přesně jak si řikal, tetsuo.

Někdy se ukazuje, ľe některé věci jsou nad chápání větąiny lidí. Někteří lidé jsou prostě mnohem dál a mají schopnosti, vnímání a znalosti, jako ostatní ne.

Tetsuo nic proti tobě, ale nemusíą hned takové lidi zesměąňovat (solidní blábol, prvek zem - výstavní sín ąarlatánství atd.). To, ľe se na to díváą jinak, neznamená, ľe musíą hned psát takle.

Článek jsem nečetl a problematiku neznám, jen sem se chtěl k tomu vyjádřit celkově.

Jsou věci, na neľ věda nepřijde, protoľe tam jsou lidi omezení hranicemi svého chápání, které jsou někdy bohuľel dost nízko.
ronin9

len
# Zaslno: 19 Dub 2011 20:55 - Zmnil/a: ronin9


Jsou věci, na neľ věda nepřijde, protoľe tam jsou lidi omezení hranicemi svého chápání, které jsou někdy bohuľel dost nízko.·

To zní tajemně.)

Ale je to fakt.

Počkáme s čím příjde Tetsuo.

Čekám ľe je ted u Tetsuovo-Novákových velká porada.

Ne nic ve zlém:

Pokud budu brát váľně ľe věda je postavená na logice,a ta nemusí být pravdivá a budu vycházet s této definice tak některé vysvětlení od lidí co postoval medvediki zní tedy logičtěji neľ vysvětlení co nabízí věda.(a tím naráľím na to,ľe pokud někdo dává přednost tomuto vysvětlení je snad hned ąarlatán?).
Tím nemyslím (jak říká Tetsuo) ąarlatánství.
Bohuľel pod tímto slovem si představuji ąamany někde v dľungli.

ALE,kulty čínského léčitelství (například).

To zacházím do téma co sem nepatří. Jen sem obhajoval osoby kteří si dovolí nesouhlasit s jsou ihned pod palbou trapných keců.
tetsuo

len
# Zaslno: 19 Dub 2011 23:38 - Zmnil/a: tetsuo


Rozbíhá se to dvěma opačnými směry.

První a zásadní téma je to, proč bude od nynejąka mazán Ronin, a» se přihlásí pod jakýmkoli nickem. Důvodem je ten, ľe nechápe (nikdy si neosvojil) základy toho, co je věda, jak se dělá věda, co je to logika, jak se určuje pravdivost, co je to argument, jak se staví argumentace, a kdy je argument relevantní.

http://forum.posilovani.net/index.php?action=vthre ad&forum=2&topic=5610&page=0
V tomto tématu Ronin nade vąí pochyby dokázal, ľe opravdu neví, o čem je řeč, ani kdyľ se mu to vysvětlí. Dokazuje to i teď daląími větami. Z tohoto důvodu je naprosto zbytečné vést jakékoli diskuse, pokud toho Ronin není schopen a neuznává základní pravidla a dokonce o nich ani neví.

"Pokud budu brát váľně ľe věda je postavená na logice,a ta nemusí být pravdivá a budu vycházet s této definice"
Tato Roninova věta dokazuje, ľe ABSOLUTNĚ nechápe, o čem je řeč. Logika není pravdivá, nebo nepravdivá. Logika určuje, jak se pozná pravdivost výroků. To je veliký rozdíl.

Nemáme vůbec na výběr mezi logikou a vědou, jak tvrdí Ronin. Jakýkoli vědecký argument nemůľe odporovat logice.
Logiku samozřejmě můľe mít i nevědecká argumentace, není v tom spor. Problém je, ľe nevědecký diskurs nemůľe fuąovat do práce vědy a za pouľití stejné terminologie tvrdit něco, co nebylo empiricky dokázáno vědou (pomocí statistiky, dvojitých slepých testů atd.)

K tomu jeątě v daląím příspěvku.
___________________________


Přesně tenhle prohřeąek provádí dotyčný článek o umělých sladidlech
http://www.planetafood.sk/product/sk/Cukrovka-a-um ele-sladidla
Pouľívá zdánlivě vědeckou terminologii, ale pak bez JAKÉHOKOLI vysvětlení, upozornění nebo definice uhne k pojmům, které jsou nevědecké. Výraz "prvek Zem" nepatří do vědeckého diskursu. Z definice jde o ąarlatánství. Není to věc debaty nebo názoru. Prostě to je ąarlatánství.

Jsou tam ąílené výroky, které obcházejí jakoukoli vědeckou terminologii a vyloľeně si vymýąlejí jakési naivní koncepty: "Pouľitá ątipka soli vytiahne sladkú chu» zeleniny, ktorá následne podporí slinivku, slezinu a ľalúdok." - Upřímně, rozumí někdo této větě, co má znamenat? I gramaticky je to blbost, protoľe to můľe znamenat, ľe "sladká chu»" podporuje slinivku etc., nebo stejně tak, ľe sladkou chu» je potřeba "vytáhnout" z potravin? (Co to vůbec znamená - a jak to ta sůl dělá?) Nebo tu slinivku podporuje sůl? A co je to za látky, ta "sladká chu»"? (Nevíme, ta věta je tak zmateně vystavěná, ľe to nejde poznat. Připomíná mi to, jak píąe Ronin...) Ta věta je přece kravina na entou.

Daląí příklad: "tieto sladidlá sa potom dostávajú do krvi a výrazne ju prekysµujú. Po zjedení takéhoto jedla kde sa nachádzalo umelé sladidlo vzniká pocit, ľe sme mali sladké. Toto sladké má vąak vedµająí účinok, ktorý spôsobuje, ľe sa náą organizmus uvoµňuje a oslabuje eąte viac."
- Zase, co ta věta říká? Zjevně logický nesmysl. Nejprve tvrdí, ľe umělé sladidlo jen navozuje pocit, ľe jsme měli sladké, ALE potom hned, ľe toto sladké má negativní účinek. A jak by ho to sladké asi mohlo mít, kdyľ jsme ho ve skutečnosti nesnědli? A tak dále. Bláboly, bláboly, bláboly. Nehledě na přeceňování významu překyselení...(pár mg sladidla překyselí krev? Ehm ehm...)

Pomíjím typicky paranoidní a patetickou rétoriku: "Umelé slady sú čo do ąkodlivosti na rovnakej úrovni ako klasický biely cukor." - Opět, ona umělá sladidla způsobují prokazatelně stejnou pandemii jako bílý cukr způsobuje cukrovku, zubní kaz a obezitu? Opravdu máme důkazy? Nemáme. Víme jen, ľe velmi malé mnoľství lidí trpí alergií na některá sladidla, stejně jako lidé trpí alergiemi na pąenici, mléko, ryby, araąídy apod.

To, ľe ten článek začne rozumně obecně, ľe nemáme jíst léky a raději se zdravě stravovat, se pak úplně zvrhne (důkazů by bylo jeątě víc, ale fakt mě to nebaví), jsem věděl IHNED, co jsem si ho přečetl.

Uľivatel Medvediki mi přitom článek posílal jako "aktualnejsi clanek o sladeni." Aktuálního na něm nebylo nic, zajímavého taky ne, jen tam byly navíc ty věci, který jsou neakceptovatelný v jakýkoli seriozní debatě.
Z toho důvodu jsem ten článek odmítl, aniľ bych znal jeho autora - protoľe nebyl podepsanej.


Na to Medvediky uvedl, ľe se autor jmenuje Peter Planieta a je to bývalý kulturista a nyní se specializuje na makrobiotiku.

Pána jsem si vygoogloval. Foto zde: http://www.pluska.sk/images/gallery/prilohy/mo da-kozmetika-zdravie/o_bio01.jpg - Jak vidno, jde o hodně bývalého kulturistu.

Zjią»uju, ľe píąe knihy a dělá semináře jako Čarovná kuchyňa nebo Zázračné potraviny. V tu chvíli je jasné, ľe jde o vzor ąarlatána. Člověk, který se údajně zaąti»uje nějakými výzkumy, ale ve skutečnosti pouľívá slovník magie a mystiky. NELZE to míchat s vědou.

Makrobiotika není věda, a makrobiotici nejsou ľádní "odborníci na výľivu". Makrobiotika je extrémismus.

Vąichni racionálně uvaľující lidi vědí, ľe výľiva je důleľitá, ze průmyslově dělané potraviny mohou být problematické, ľe se ekologie na Zemi spíąe zhorąuje; ľe farmaceutický průmysl nechce lidi léčit apod. Ano, můľeme si více vybírat, měli bychom dávat přednost "čistým potravinám" a vyhýbat se "junk foodu" a "processed foodu".
Kvůli tomu ale nemůsíme tělesným orgánům dávat jména kamení, planet nebo zvířat, nemusíme jíst jen naklíčený ječmen apod.

Tady je dobře vidět klasické ąarlatánství a manipulování:
http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/reflex/5 2150
viz 2:50 - Vąechna tato jídla jsou samozřejmě zdravá a můľete je jíst kdykoli, nejenom, kdyľ máte potíľe s určitým orgánem.
Stejně tak zdraví lidé můľou jíst i ledacost daląího. Planieta tvrdí, jak musel vyloučit bílou mouku, cukr a mléko, protoľe to jsou alergeny. Ano - ale pro něj! Pro větąinu populace ne. Vyloučit bílou mouku a cukr můľu i tehdy, pokud to není alergen, ale nechci moc přibírat. Nicméně Planieta zjevně zobecňuje svoje problémy a zaměňuje různé zdravotní rizika s alergiemi. A tak dále.

Říkám, nebaví mě to, ten chlap je mi od počátku protivnej jazykem, který pouľívá (a jak zneuľívá jazyk vědy) a není to ľádný odborník, který by byl "o několik levlů dál, neľ já", jak se mi snaľí sugerovat Ronin. Spíą je mimo. Někde na svý "Planetě Food.sk"

Ale - to neznamená, ľe kdyľ Medvediky na jeho radu vyřadit z jídelníčku cukrovinky, ľe mu to nemohlo pomoct s akné. Samozřejmě, ľe mu to pomohlo. Ale to je jaksi samozřejmé. Nebyla to ovąem zásluha makrobiotiky, ani "prvku-Zem", ani jiných nesmyslů. Pomohl by mu i kdokoli jiný, kdo by mu poradil, ze nemá jíst sladké. A ľe se mu ple» vyčistí za pár měsíců.

Neřeąím teď, ľe věda nemá odpovědi na vąechno. To je opět banální pravda.
Jen říkám, ľe Planietův článek naprosto ničím uľitečným nepřispívá k tématu "ne/bezpečnosti umělých sladidel", ale naopak tuto problematiku svou pavědeckou terminologií jen zamlľuje.

Tečka.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
tetsuo

len
# Zaslno: 19 Dub 2011 23:53 - Zmnil/a: tetsuo


A teď uľ jen velmi stručně:

Ronin napsal zcela neuvěřitelný výrok:

"Proč někomu vnucujeą svojí doměnku o logice a následně tvrdíą ľe logika neznamená nutně pravdu. Tak tím pádem není moľné určovat co je logické/nelogické čili pravdivé/nepravdivé. Troąku si myslím ľe zacházíme do filozofické debaty kde ty ani já nemáme co dělat. "

a) V té debatě mám co dělat, protoľe jsem to - na rozdíl od Ronina - studoval.
b) nejde o ľádné moje domněnky, ale základy, které má mít osvojené kdokoli, kdo si troufá pracovat s vědeckými texty (nemusí být vědec - coľ o sobě netvrdím, ľe jsem; ale musí znát metodiku. Ronin ji nezná. Nelze tvrdit ľe platí ekvivalence mezi "ne/logické" čili "ne/pravdivé". Kdo tohle napíąe, tak se naprosto diskvalifikuje.)

Kdyľ jsem si četl tyhle Roninovy věty, opravdu jsem si myslel, ľe si dělá legraci. Pak mě to nasralo, ľe vůbec můľe mít tu drzost psát něco takového. (Tohle prostě vysokoąkolák nemůľe napsat. Nebo by měl vrátit diplom.) Domníval jsem se totiľ, ľe záměrně pouľívá demagogii.
A pak mi doąlo, ľe bohuľel právě TOHLE je ten hlavní problém, který tady s Roninem mám já a mají ho i někteří daląí, kteří se s ním marně pokouąeli nějak debatovat.

Mně opravdu nedoąlo, ľe někdo, kdo má v hlavě tolik dat, můľe mít tak obrovské mezery v úplných základech. Nikdy by mě nenapadlo, ľe vlastně Ronin můľe být aľ takhle nevzdělanej a neschopnej. ®e je dysgrafik, to mi doąlo rychle. Ale ľe nechápe logiku a nechápe, co je to věda, to se vyjevilo naplno aľ teď.
Jenomľe s takovýmto deficitem v myąlení samozřejmě nemůľe být schopný vyvozovat si správně závěry z odborných textů, jimiľ se ohání. Nejde jen o to, ľe nemusí poznat, co je pravdivý závěr, ale hlavně, co je vůbec relavantní údaj a co si z něj dál vyvozovat. O čemľ svědčí to, jak snadno podléhá různým konspiračním teoriím a nemá v sobě dostatek pravé vědecké skepse.

A POUZE a jedině z tohoto důvodu rezignuju definitivně na to s ním o čemkoli diskutovat, protoľe to nemá smysl.
Opravdu nevidím způsob, jak spolu dál jakkoli komunikovat a pokládám to za ztrátu času.

Neberu mu, ľe x-let cvičí a má výsledky. OK.

Tvrdím ale, ľe Ronin na fórum NIKDY nenapsal nic uľitečného a aplikovatelného. Pouze nesrozumitelný nepřehledný změti dat, z nichľ si nelze nic vybrat.
A vzhledem k tomu, ľe jsem moderátor a mám právo rozhodovat o tom, co bude na fóru probíráno, a vzhledem k tomu, ľe se starám o to, aby rady byly praktické/aplikovatelné (proto mi vůbec nevadí někoho papouąkovat, protoľe je to v pořádku), tak tímto ruąím Roninovo právo sem přispívat.

_________________

Gentlemanská dohoda: nebudem si navzájem lézt na svůj píseček. Jestli je Ronin přesvědčen o tom, ľe píąe něco uľitečného, a» to píąe na jinou platformu a najde si své čtenáře.




(P. S. Pokud někdo má pocit, ľe si buduju názorový monopol, a» si dohledá nějaké moje diskuse s eSkem nebo j-doggem. Končí velmi různě: někdy se stáhnou oni, někdy já uznám chybu. No problem. Bez potřeby se navzájem omezovat.)


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
b3a7

len
# Zaslno: 20 Dub 2011 08:46


Jasně. Já neznám ani tuhle problematiku, ani toho člověka. Nijak ho nepodporuju, ale jen sem to vzal celkově.

Z mého pohledu v některých věcech nevěřim vysvětlením vědy, protoľe mám třeba zkuąenosti, které věda nevysvětluje nebo popírá.

Nemluvím tady vůbec o nějaké výľivě, prostě vąeobecně.

K tomu tématu:

Moľná jsi měl nejdříve napsat ty komentáře k tomu článku. To, co si v článku odporuje s pozdějąími výroky a co konkrétně se ti nelíbí. Pak by to bylo vąechno jasné.

Kdyľ jsi to tady vysvětlil - ok, nedá se proti tomu nic namítat.
tetsuo

len
# Zaslno: 20 Dub 2011 08:52 - Zmnil/a: tetsuo


Z mého pohledu v některých věcech nevěřim vysvětlením vědy, protoľe mám třeba zkuąenosti, které věda nevysvětluje nebo popírá.
Tak to je jasný. Pokud věda nemá na něco metodu, tak to často odmítá vysvělovat. (Musela by k tomu změnit paradigma.) Ona v tom samozřejmě je určitá rigidnost a omezenost. Vědecký pohled na svět není vąeobsáhlý a vąe vysvětlující. A jsou oblasti vědění, které nejsou vědecké, ale jsou přínosné - obvykle spadají do oblasti jednání s lidmi.

Ale jakmile někdo začne zneuľívat vědu a míchat s magií, mystikou, pavědeckými pojmy a vysvětleními, tak ruce pryč od toho. To si myslím, ľe by člověk měl mít vątípený a měl by k tomu mít instinktivní odpor.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
wial

len
# Zaslno: 20 Dub 2011 11:20 - Zmnil/a: wial


Amen.

Snad bude klid. Jinak hezky si to tetsuo shrnul aneb pripomnel mi duvod proc ja sam neprispivam i presto, ze za tu dobu co cvicim a sleduju fora tech znalosti mam vic a vic - jednoduse moje vyjadrovaci schopnosti na to nestaci.
U zakladnich rad to vicemenne nevadi, jedna se spise o pokyny, ale cim vice se tema zaobira veci do hloubky vznikaji takove priklady jako Ronin. Na zaklade prebrebtu, spatneho nekdy emotivne ovlivneneho vyjadrovani apod.

Jinak delat vytah z diskusi a vybirat z ni to, co nejvice pospini daneho cloveka(viz. neco jako rozhovor ronin/tetsuo par prispevku vyse) je pekny jednani. Takove neutocne, neagresivni. Dobre na budovani prave tebou zminovane autority Ronine.


www.last.fm/user/WIAL
tetsuo

len
# Zaslno: 20 Dub 2011 14:10 - Zmnil/a: tetsuo


Ja si samozrejme uvedomuju, ze Ronin ma vyjimecne znalosti. A uplne chapu, jestli se muze citit urazeny tim, co tady ted pisu.
Ale nejsem si jisty, ze mu dochazi, proc nekdy dovedou jeho prispevky ostatni tak rozcilit. (A samozrejme, jestli by mu bezne na jinych forech nekdo dovolil psat takovym stylem, jakym pise.)

Navic fakt sorry, nepamatuju si, ze by tady prispel jedinou konkretni, uzitecnou aplikovatelnou radou. (Nepocitam jeho napad s pitim destilovane vody; coz byl kvalitni ulet.) Tohle forum je zakladni, jednoduchy, urceny na primitivni rady a poucky, ktery pri aplikaci prospivaji a v zasade neskodi; i kdyz si obcas lidi musi hledat nejaky individualizovanejsi cesty a nelze kopirovat sebelip vystavenou poucku uplne slepe.

Hazet jsem tisiciznakovy neformatovany texty jako to dela Ronin, ale nevede k nicemu a vlastne me prekvapuje, ze si mysli, ze by si na zaklade toho mohl vybudovat nejakou autoritu. Protoze to lidi spis odpuzuje a nebudi to duveru.

To, ze muj pristup je zalozenej na jednoduchosti, nepopiram. Jsem velkej fanda Occamovy britvy


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
ronin9

len
# Zaslno: 20 Dub 2011 20:59 - Zmnil/a: ronin9


Tvrdím ale, ľe Ronin na fórum NIKDY nenapsal nic uľitečného a aplikovatelného. Pouze nesrozumitelný nepřehledný změti dat, z nichľ si nelze nic vybrat.

Tetsuo 10 Bře 2011 16:25 Nikdy jsem se např. nezajímal o vyuľitelnost minerálů, teď díky tobě vím něco málo víc. OK

A ľe sis vybral

Krom toho lidem něco doporučovat aniľ by ses tím zabíval není moc zodpovědné.

A to je třeba obrovský rozdíl mezi tebou a mnou.
Já to co tvrdím mám podloľené a nejlépe vyzkouąené.

nejde o ľádné moje domněnky, ale základy, které má mít osvojené kdokoli, kdo si troufá pracovat s vědeckými texty (nemusí být vědec - coľ o sobě netvrdím, ľe jsem; ale musí znát metodiku. Ronin ji nezná.

Tohle je tak neurčitá věta,ľe málo kdo dokáľe posoudit jak zdatně si schopný porozumět vědeckému článku.
Jednak to ľe si to přečteą nutně neznamená ľe tomu rozumíą.

Mně opravdu nedoąlo, ľe někdo, kdo má v hlavě tolik dat, můľe mít tak obrovské mezery v úplných základech.

Zajímavé ľe to si myslím já o tobě.

A vzhledem k tomu, ľe jsem moderátor a mám právo rozhodovat o tom, co bude na fóru probíráno, a vzhledem k tomu, ľe se starám o to, aby rady byly praktické/aplikovatelné (proto mi vůbec nevadí někoho papouąkovat, protoľe je to v pořádku),

Zadáváą modní hity nebo co?
Dost nedoloľených věcí které si tady publikoval akorát lidi stálo peníze.

Jenomľe s takovýmto deficitem v myąlení samozřejmě nemůľe být schopný vyvozovat si správně závěry z odborných textů, jimiľ se ohání. Nejde jen o to, ľe nemusí poznat, co je pravdivý závěr, ale hlavně, co je vůbec relavantní údaj a co si z něj dál vyvozovat. O čemľ svědčí to, jak snadno podléhá různým konspiračním teoriím a nemá v sobě dostatek pravé vědecké skepse.


Jednak co píąeą je směska blábolů,který mají ze mě udělat blba.
Krom toho co sem tady postoval sou vesměs studie,nikoli konspirační teorie.
V tomhle by sis měl udělat jasno ty.
Pokud ty to vidíą jako konspirační teorie,je to tvá paranoa.

"Pokud budu brát váľně ľe věda je postavená na logice,a ta nemusí být pravdivá a budu vycházet s této definice"
Tato Roninova věta dokazuje, ľe ABSOLUTNĚ nechápe, o čem je řeč. Logika není pravdivá, nebo nepravdivá. Logika určuje, jak se pozná pravdivost výroků. To je veliký rozdíl.

Nezlob se na mě pokud logika určuje jak se pozná pravdivost výroků tak by na světě vąecko bylo jednoduąí,jelikoľ by bylo jasné měřítko které by bylo schopno určovat věrohodnost výroků.Bohuľel systém rozhodování lidské mysli je různorodý a tak se větąina lidí dostává k rozporuplným výsledkům.

To, ze muj pristup je zalozenej na jednoduchosti, nepopiram. Jsem velkej fanda Occamovy britvy

A to je moľná tvůj problém.Nevěřím ľe v jednoduchosti je síla.Tohle socialistické přísloví uľ není zcela tak pravdivé.Některé věci bereą moc prostomyslně a proto některé tvé výroky jsou defakto neobjektivní.

Logiku samozřejmě můľe mít i nevědecká argumentace, není v tom spor. Problém je, ľe nevědecký diskurs nemůľe fuąovat do práce vědy a za pouľití stejné terminologie tvrdit něco, co nebylo empiricky dokázáno vědou (pomocí statistiky, dvojitých slepých testů atd.)


Zajímal ses někdy jak funguje systém farmacie?
Kolik lidí bylo obě»mi vědy?
Kolik lidských obětí bylo usmrceno při podávání nevhodných léků?

pouľití stejné terminologie tvrdit něco, co nebylo empiricky dokázáno vědou (pomocí statistiky, dvojitých slepých testů atd.)

Ono ty tvoje testy si můľeą strčit za klobouk.

Makrobiotika je ,blbost.

Ale jeden rozdíl tam je.A to ten ľe je na rozdíl od vědy neąkodná.

Makro je východní filosofické učení, zaloľené na udrľování rovnováhy mezi póly jin a jang.

Víą co je makrobiotika?..Není to nic jiného neľ učení o myąlenkové rovnováze,

V čeą»ině to znamená ľivot bez stresu,depresí s kladným přístupem k ľivotu.

Lidem vtloukáva do hlavy..JEZTE HROMADU OBYLOVIN/ZELENINU/OVOCE ATD......

Makrobiotika není věda, a makrobiotici nejsou ľádní "odborníci na výľivu". Makrobiotika je extrémismus.

Jde vidět ľe sis o tom málo přečet.
Ono něco jiného je ,kdyľ tento kult zneuľije ve svůj prospěch člověk ,který do toho tahá nějaké (jak říká tetsuo)zázračné potraviny, a to vąe se pak přeměňuje v ąarlatánství.

Dneąní makrobiotika je spopulizována do neforemní ,nedůvěryhodné podoby.

Základ tohoto učení je jen jeden.
Jezte to co nám dala příroda...................

A myslete pozitivně a vřele.

Tvrdit ľe je to extrénizmus????.....

To mě znova napadá tvoje věta.
To, ze muj pristup je zalozenej na jednoduchosti, nepopiram.

Bohuľel není vąecko tak jednoduché jak vypadá i ,kdyľ by to dost lidí takto chtělo vidět.

Tím se nepovaľuji za fanouąka tohoto kultu,ale ľivit se kořínkama mi nepříjde jakkoli podivné.

Ono lidé dříve nic k dispozici jiného neměli.

Moderní doba nám nějak tak přičarovala nevídané moľnosti.ale také hromadu civilizačních nemocí,a jiných neduhů.
A to je věta,nad kterou snad nikdo nebude pochybovat.

Ono přejít k něčemu tak normálnímu jako začít jíst zdravě je přece extrémní...bla bla.

Naopak jíst "ALESPOŇ,,tak jak říká tato pavěda,tak by byla větąina lidstva na tom se zdravím o dost lépe.

Říkám, nebaví mě to, ten chlap je mi od počátku protivnej jazykem, který pouľívá (a jak zneuľívá jazyk vědy) a není to ľádný odborník, který by byl "o několik levlů dál, neľ já", jak se mi snaľí sugerovat Ronin. Spíą je mimo. Někde na svý "Planetě Food.sk"

ON je na planetě FOOD.SK a ty zas na NUTRI-EXACT...
KAľdý tak nějak máme svojí planetu.
A» je to Lonnie Lowery,a» Novák a» Esco či Eduard Praľák a»´ty či já nebo kdokoli jiný z fora se v dosti věcech neschodují.
Bohuľel Tetsuo tak to na tomto světě funguje.
At· jiľ zmiňovaný autor článku vypadá jak chce......
Jí co chce.........
Věří čemu chce...

Světe div se..''®ije,,...

Opět, ona umělá sladidla způsobují prokazatelně stejnou pandemii jako bílý cukr způsobuje cukrovku, zubní kaz a obezitu? Opravdu máme důkazy? Nemáme

To tvrdíą ty...máme.

Nemáme. Víme jen, ľe velmi malé mnoľství lidí trpí alergií na některá sladidla, stejně jako lidé trpí alergiemi na pąenici, mléko, ryby, araąídy apod.
Podle statistik je v České republice téměř 20 % takových případů.
A co víc vlivem moderní doby lidé přibívají.
tetsuo

len
# Zaslno: 20 Dub 2011 21:26


A shodli jsme se na tom, ze uz sem psat nebudes?


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Urba

len
# Zaslno: 20 Dub 2011 21:51


Souhlasím stím, ľe Ronin tu nenapsal eątě nic pro nás obyčejný lidi pouľitelnýho a prospěąnýho a proto to forum je.Já jsem chodím kaľdý den jen díky tomu,ľe tu je Tetsuo.
tetsuo

len
# Zaslno: 20 Dub 2011 22:12 - Zmnil/a: tetsuo


Tetsuo 10 Bře 2011 16:25 Nikdy jsem se např. nezajímal o vyuľitelnost minerálů, teď díky tobě vím něco málo víc. OK
A ľe sis vybral

Bohuľel, nic konkrétniho, z toho cos říkal, jsem neaplikoval. Jen jsem začal sledovat, jaké organické vazby ty minerály mají. Pořád ale nevidím důvod, proč uľívat několikanásobně draľąí cheláty nebo koloidní minerály oproti jiným, v Česku legislativně povoleným ORGANICKÝM vazbám.


Nezlob se na mě pokud logika určuje jak se pozná pravdivost výroků tak by na světě vąecko bylo jednoduąí,jelikoľ by bylo jasné měřítko které by bylo schopno určovat věrohodnost výroků

Ty vole, uľ fakt neľvaň. To je děsný. Jak si můľeą plést pravdivost a věrohodnost? To je tak trapný, jak se snaľíą dělat chytrýho v oblasti, o níľ nemáą základní ponětí... Proč aspoň nepřiznáą, ľe tomu nerozumíą? Evidentně, nejen nemáą základy vědecké metodologie a logiky, ty nemáą hlavně ani cit pro jazyk, kdyľ ani necítíą, ľe ty výrazy znamenají něco jinýho...

To, ze muj pristup je zalozenej na jednoduchosti, nepopiram. Jsem velkej fanda Occamovy britvy
A to je moľná tvůj problém.Nevěřím ľe v jednoduchosti je síla.Tohle socialistické přísloví uľ není zcela tak pravdivé.

Princip Occamovy břitvy se v ľádném případě nedá převádět na socialistické přísloví, které bylo "v jednotě je síla", ne "v jednoduchosti". Jseą fakt vůl, kterej ani nezná ani historii, ani logiku, to nemá cenu. Uľ mě to ani nerozčiluje, jen kroutím hlavou...
Tobě se daří se znemoľňovat kaľdým daląím příspěvkem.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Occamova_b%C5%99itva - přečti si aspoň tohle. Pokud to není nad tvoje chápání...


Zajímal ses někdy jak funguje systém farmacie?
Kolik lidí bylo obě»mi vědy?
Kolik lidských obětí bylo usmrceno při podávání nevhodných léků?

Ano
Doporučuju tady snad někomu nějaký léky? Víą, já jsem z doktrorský rodiny a u nás doma se nikdy ľádný farmaceutika nepouľívaly, právě proto, ľe naąi moc dobře věděli, ľe to není dobrý...Jsem proti uľívání léků, pokud to nedělají přímo lékaři v nemocnicích. Léky na předpis jsou samozřejmě v rukou farmaceutické lobby. Tvrdil jsem někdy něco jiného?


Trvám na tom, ľe makrobiotika je extrémismus, protoľe odmítá z jídelníčku maso a vůbec mnoho ľivočiąných zdrojů bílkovin a navíc spatřuje v mnoha věcech "univerzální alergeny". Alergeny ale působí individuálně. Proti alergiím, zvláą» u dětí (i nenarozených) se dá bojovat právě tím, ľe ty potenciální alergeny jedí, nebo je jí těhotná matka - protoľe tělo si pak vytvoří protilátky.


Tím se nepovaľuji za fanouąka tohoto kultu,ale ľivit se kořínkama mi nepříjde jakkoli podivné.
Ono lidé dříve nic k dispozici jiného neměli.

Děláą si srandu? Nebo kterou evoluční formu humanoidů uľ povaľujeą za lidi? Základ evoluce mozku je spojenej s konzumací masa, syrových ptačích vajec a daląích výrazných zdrojů esenciálních aminokyselin...
Tvrdit, ľe "lidé dříve neměli k dispozici nic jiného neľ kořínky", je úlet.

KAľdý tak nějak máme svojí planetu.
A» je to Lonnie Lowery,a» Novák a» Esco či Eduard Praľák a»´ty či já nebo kdokoli jiný z fora se v dosti věcech neschodují.
Bohuľel Tetsuo tak to na tomto světě funguje.

Pardon, tys tvrdil, ľe je "o několik levlů dále". Teď najednou ustupujes a tvrdíą, ľe je jinde. A já tvrdím totéľ. Není prostě dál v oblasti, na kterou se zaměřuju já. (Je opravdu rozdíl být lepąí ve stejný oblasti, a vyznávat jiné paradigma.) Klasický příklad toho, jak neumíą číst a nepamatujeą si, co říkáą.


Fakt mám pocit, ľe to nikam nevede. Ty ano? Proč to prostě tady neuzavřem?


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
eSko

len
# Zaslno: 20 Dub 2011 22:24


Ty brďo, to jsem to vlezl na píseček k bábovičkám, nebo na fórum o kulturistice? ®e Tě to s ním tetsuo jeątě baví.
tetsuo

len
# Zaslno: 20 Dub 2011 22:31


No právěľe nebaví. Ale jsem straąná měkota jen tak někoho bez pardonu vyfuckovat. Nějak mám tendenci to vysvětlit a obhájit. Navíc můj jediný nástroj je mazání příspěvků. Nemám práva udělit ban.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
b3a7

len
# Zaslno: 21 Dub 2011 03:50 - Zmnil/a: b3a7


No na druhou stranu je aspoň hezké svoje tvrzení obhájit. Takľe to zase tak zbytečné není, tetsuo. Takle je aspoň vidět, ľe to co tvrdíą, máą podloľené.

ale jinak:

"Ano
Doporučuju tady snad někomu nějaký léky? Víą, já jsem z doktrorský rodiny a u nás doma se nikdy ľádný farmaceutika nepouľívaly, právě proto, ľe naąi moc dobře věděli, ľe to není dobrý...Jsem proti uľívání léků, pokud to nedělají přímo lékaři v nemocnicích. Léky na předpis jsou samozřejmě v rukou farmaceutické lobby. Tvrdil jsem někdy něco jiného?"


Tohle mě celkem potěąilo. Ale to ti nepřijde jako "konspirační teorie"?. ®e léky nabízené jako zázraky vlastně vůbec nejsou zdraví prospěąné?

Já jen ľe označujeą spoustu věcí za konspirační teorie, a přitom tohle je na stejné úrovni. Proč by nemohli být lobovány léky, které mají za úkol jen "upravit" stav pacienta tak, aby si mohl zaplatit daląí, stejně tak jako třeba lobování za aspartam a jeho neąkodnost.

Tohle mi příde trochu zvláątní, ľe na jednu stranu se na tyhle farmaceutické firmy díváą kriticky a zdravým pohledem a na druhou stranu dokáľeą věřit neąkodnosti aspartamu.

Ale názor ti neberu, to by bylo zase zacházení někam jinam a hádat se nechci, jen mě to zajímá. Protoľe studií o "neąkodnosti" léků je stejně tak dost jako těch o neąkodnosti aspartamu.
tetsuo

len
# Zaslno: 21 Dub 2011 09:12 - Zmnil/a: tetsuo


Aspartam není farmaceutikum. Jeho účelem není ani mít jasný pozitivní účinky, ani se u něj nepředpokládají (jako druhu látky) silný negativní efekty při překročení povoleného dávkování. Proto ho z principu nejde porovnávat s léky.

Navíc neříkám, ľe aspartam je neąkodnej. On je jednoznačně nebezpečnej pro lidi, co trpí fenylketonurií. (A je to běľně uváděno na etiketách.) Nakolik je nebezpečnej i pro daląí lidi, se těľko určuje. Jsou oficiálně stanovený denní dávky, a ty je docela těľký při běľném stravování překročit.
Vzhledem k tomu, ľe do proteinů a gainerů se dávají dávky dost malý, tak bych se tím nijak extra netrápil.
To, ľe nemáą jíst spoustu junk foodu a processed foodu, kde kromě POTENCIÁLNĚ ąkodlivých sladidel, je i spousta jiných látek, které mohou zdraví zhorąovat PROKAZATELNĚJI, je ale jiná věc.

Čili nejde o to, ľe nevěřím v neąkodnost aspartamu. Připadají mi ale zbytečné studie, které
a) zkoumají účinky aspartamu v jednostranných dietách (např. "budeme krmit myąi jen aspartamem a ejhle, ony dostanou rakovinu". Na to se samozřejmě chce říct "Jenom rakovinu? Tak to je dobrý. Mohly by třeba klidně chcípnout do pár dní na dysbalalanci aminokyselin.")
b) studie, které zkoumají lidi stravující se obecně nezdravým způsobem. Z takovýchto studií vycházejí vľdy ąpatně třeba i vysokobílkovinové diety. Pokud má někdo hodně bílkovin z tučných sýrů a uzenin, tak samozřejmě má i zvýąený výskyt rakoviny. Pokud někdo jí spoustu nezdravých věcí se sladidly, samozřejmě, ľe má problémy s nadváhou, můľe tam být cukrovka atd.

Ale případy sportovců, kteří preferují "clean food" nebo "organic food", jsou někde úplně jinde. Z tohoto důvodu mám dost odstup k různým poplaąným zprávám.

Jeątě jedno srovnání: lékaři vědí, které léky nejsou potřebné a jsou naopak spíą ąkodlivé. Proto sami větąinou neberou léky na předpis.
Výrobci potravin a doplňků stravy ale sami běľně umělá sladidla konzumují. A mají dost vzdělání a přehledu na to, aby jedli jen to, o čem jsou přesvědčení, ľe je pro ně (tak jako pro větąinu populace) neąkodné.
Čili tohle je můj strukturovanej-relativizovanej přístup ke sladidlům.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
. 1 . 2 . >>
Toto tma je uzaveno. Nemete zaslat odpov.
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist