Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Výživa / Vyuzitelnost bilkovin
Autor Zpráva
4D4M

Člen
# Zasláno: 27 Říj 2010 21:37 - Změnil/a: 4D4M

Neznate nejake stranky, kde bych nasel vyuzitelnost proteinu z jednotlivych potravin (klidne anglicky)?
tetsuo

Člen
# Zasláno: 27 Říj 2010 22:32

Budou heslovany a za penize, stejne jako softwary,. ktery to pocitaji. Pocitani aminokyselin je vcelku dost velky byznys - know how, za ktere se plati.

Jinak jiste najdes spoustu tabulek pocitajicich podle zastaralych kriterii typu PER, BV, NPU nebo PDCAAS, ktere nejsou povolene v legislative pro lidskou vyzivu a tudiz je jejich pouziti takrka bezcenne.

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
4D4M

Člen
# Zasláno: 27 Říj 2010 23:04

Hm, tak proto jsem nic nenasel, ani anglicky, nic no.
Akolak

Člen
# Zasláno: 27 Říj 2010 23:12

Ahoj,
tohle by me taky zajimalo. Pri vyhledavani jsem narazil hlavne na metodiku PDCAAS. Podle mnoha zdroju je to oficialni metodika nekolika organizaci vcetne WHO.

PDCAAS has been adapted by the U.S. Food & Drug Administration (FDA), the United Nations Food & Agricultural Organization (FAO) and the World Health Organization (WHO) as the preferred method for evaluating food protein.

Moc se mi nepodarilo najit tu nejnovejsi. Jak se prosim jmenuje a mas nejake blizsi info.
Diky
tetsuo

Člen
# Zasláno: 27 Říj 2010 23:22

AAS (Amino Acid Score) nebo CS (Chemical Score)

PDCAAS nehraje roli u rizene vyzivy. Coz je sportovni vyziva. PDCAAS vychazi dobre pro podvyzivene narody Tretiho sveta.

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 3
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0