Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Výživa / Smažená jídla
Autor Zpráva
ragnar

Člen
# Zasláno: 20 Říj 2010 19:06

Zajímalo by mě, co provede s mými svaly, když si dám porci smaženého jídla v den kdy posiluji a v den kdy neposiluji. Smaženému jídlu z bister se téměř vyhýbám ale doma si uvařím tak cca jednou za tři dny smažený sýr, řízek, či tak podobně. (snažím se smažit pod 170°, většinou v čistém rostlinném oleji, či na pánvi)
Díky za odpověd.
lukas95

Člen
# Zasláno: 20 Říj 2010 23:17 - Změnil/a: lukas95

Jednou za dobu bych to zas tak moc neřešil, pokud to bude smažený sýr nějaký kvalitní a třeba brambory či bramb,kaše, dá ti to slušné sachry, bílkovviny ze sýra a nějaký nezdravý tuk.
Ale jednou za delší dobu bych se toho nebál, občas ty kalorie jsou potřeba pro tělo i pro růst.
Vyloženě bych to asi nedával ihned po tréninku, ale třeba až po nějakém kvalitnějším jídle tak min 3hodiny po něm to by šlo.
Řízek jako kvalitní kus masa nevidím problém, občas jej jím, ale na minimu kvalitího oleje a jen přírodní be strouhanky a zatím docela ok.

PS: jednu dobu jsem hodně často jedl v lepší čínských restauracíh kuře s rýží a docela mě to dávalo vše potřebné, pokud je to lepší čína, tak sice dávají do omáček také tuk, ale už méně glutamátu a celkově masa hodně, rýže hodně, zelenina a za slušné peníze super jídlo.
Dával jsem si to max 2 týdně a jinak kvalitní domácí stravu a rostl jsem.
Jednu dobu jsem zašel občas do mekače nebo kfc a když jsem pracoval v noci stravoval jsem se jen u nich v noci a brzo ráno nic jiného nebyl a rostl jsem. Tam si musíš hlídat kalorie a asi to nejíst často a dlouhodobě.
Teď se stravuji lépe a jsem spokojen.

Mám kamaráda, kterýmu je pouze 18let a má super spalování a jí cokoli včetně fastfoodů je jejich stálý zákazník a roste a žádný panděro nemá, ale jak říkám 18 let a spaluje skvěle, takže nějaký tuk navíc a kalorie mu nic nedělají.
Moc bych to neřešil jednou za dobu si to dej, jinak dodržuj kvalitní jídlo hodně průběžně pij a myslím, že to bude ok.
Jen říkám po tréninku bych dal gainer a pak asi lepší jídlo než dáš následně smažené..........
Když si to dáš jednou za dobu něco lepšího smažené v netréninkový den a mimo toho budeš mít i přes den lepší jídla je to v pořádku
RoManL4

Člen
# Zasláno: 21 Říj 2010 18:29

Smažený sýr - sice zasytí na delší dobu, ale pro žaludek je příliš těžký a špatně stravitelný. Obzvlášť, když si jako přílohu dáme další smažené pokrmy ve kterých je přítomnost rakovinotvorné látky - glycidamidu - ve smažených hranolkách a chipsech.

Glycidamid i akrylamid se uvolňují ve vysokých teplotách při tepelném zpracování bramborových produktů. K tomu dochází při 120 stupních Celsia. Daleko více nebezpečné látky vznikají při teplotách nad 180 stupňů Celsia.

*Akrylamid - působí negativně na nervový systém, může způsobit malátnost, halucinace nebo necitlivost periferních částí těla a ataxie.
-e běžnou součástí cigaretového kouře a vzniká také jako nežádoucí produkt při tepelné úpravě potravin.

*Glycidamid je látka, která vzniká při zahřívání produktů z brambor a je ještě horší než Akrylamid

Odpověď nalezneš v poznání..
ragnar

Člen
# Zasláno: 23 Říj 2010 21:50

Dobře, díky za info....
Měl jsem hlavně na mysli Trans-mastné kyseliny vznikající často ze smažených jídel z bister, jestli neškodí svalstvu.
eSko

Člen
# Zasláno: 26 Říj 2010 23:35

Smažené v den tréninku rozhodně ne. Smažený sýr, řízky apod. si klidně dopřej, ale výhradně v netréninkový den, nejlép ten, na který Ti vychází začátek dvoudenního volna. Pokud jsi ektomorf, nebude to ničemu vadit, pokud jsi endomorf, kontroluj si pečlivě kalorie v tento den, kdy konzumuješ smažené.

A romanl4 si neber moc k srdci, opsat něco z wikipedie a postrašit tím lidi umí každý.
kernel

Člen
# Zasláno: 31 Říj 2010 11:03

Máme nejvyšší výskyt rakoviny tlustého střeva na světě.

Nevidím jakýkoli důvod(kromě IQ 80 a méně) jíst doma Junk Food. Kvalitní jídlo se dá udělat za 10-15 minut, při minimální spotřebě nádobí, energie a peněz.
Go ahead.

Vůle odejde dřív než tělo.
RoManL4

Člen
# Zasláno: 31 Říj 2010 18:17

eSko :

Chtel jsem jen stručně informovat .. a na wikipedii to bylo hezky

Někdy je to lepší podat takhle než psat svoje z hlavy,
protoze pokud se někdo ptá na tuhle banalitu pochybuju že pochopí tvoje pojmy "endomorf" "ektomorf" a umí si kontrolovat kalorie .

Btw. pokud tohle bereš jako strašení, tak bys to měl brát spíše jako realné fakta

Odpověď nalezneš v poznání..
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 1 [ vlaydimir ]
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0