Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Výživa / Změna stravování
Autor Zpráva
Claws

Člen
# Zasláno: 18 Srp 2010 11:28 - Změnil/a: Claws

Takže jsem mluvil s doktorem, o mém dřívějším problému, vyšší cukry (a to 5,6-8). Ptal jsem se co by mi doporučil nebo jakou by mi dal radu, abych přibral, jelikož už pár měsíců nemohu vůbec přibrat, jestli je vhodné ještě více zvýšit sacharidy ve stravě, ale abych se něpoškozoval a nezvýšil ještě více cukry.

Celkový výpis- gainery bys opravdu měl vynechat , cukr v moči je způsoben špatným trávením , například hodně tvarohů , těžkých cukrů atd. měl bys jíst vlákninu na vyčištění , jinak v nejhorším případě to znamená náběh až na cukrovku. yčištění střev může trvat i půl roku.

Je pravda, že jsem to přehnal s tvarohama, přijmal jsem asi 3/4 roku denno denně pul kila polotučných tvarohů, ráno večer. + jsem si asi pomohl tím že jsem do sebe dostal max. za den 0,5 vody.

Chtěl bych slyšet názor ostatních + nějaké další tipy co a jak. Díky všem
tetsuo

Člen
# Zasláno: 18 Srp 2010 13:09 - Změnil/a: tetsuo

Uprimne, tomuhle uz moc nerozumim.

Nevim, jak tvarohy ovlivnuji traveni sacharidu. Nevim, co jsou to "tezke cukry". Cili ta doporuceni moc nechapu, krome normalni rozumne rady jist vic vlakniny.

A nevim, cemu by mohl skodit gainer rozdeleny na vice mensich davek behem dvou hodin. Prijmout treba 70 g cukru za tuhle dobu nemuze byt zadny problem; tomu proste neverim, to bys nemohl jist ani normalni jidlo.
Tady se obavam, ze pan doktor moc nerozumi tomu, co to je gainer a jak se ma pit.
Neco jineho je, kdybych do sebe naraz vyklopil 100 g cukru, treba.

Kolega eSko by mohl vedet vic, co delat v podobnych pripadech...

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
eSko

Člen
# Zasláno: 18 Srp 2010 14:22

Glykosurie je způsobena ve většině případů špatným pitným režimem. Sám jsi se přiznal, že jsi moc nepil, 0,5 litru za den je extrémně málo a tímto si každý, kdo nedodržuje pitný režim (zvláště sportovci) zadělávají na ledvinové problémy spojené s následnými zvýšenými hodnotami glykémie. Ledviny totiž z nedostat tekutin; sodíku (Na+ iontů), který člověk právě příjme nejvíce díky správnému pitnému režimu (sůl ze stravy má malý vliv) nedokáže správně filtrovat glukózu z ledvin.
Zvýšeným příjmem bílkovin je potřeba také zvýšit denní konzumaci tekutin, která by měla být aspoň ze dvou třetin čistá voda, oslazených nápojů minimum, možné jsou také studené čaje, jako Nestea apod. Černý čaj a káva odvodňuje, pokud si někdo dává jeden z těchto dvou nápojů ráno, je důležité k tomu vypít i to samé množství vody. Denně vypij, vzhledem k nynějším problémům, minimálně 2,5 litru, v tréninkové dny minimálně 3 l. To by bylo k pitnému režimu.

Druhým problémem může být aktivita beta buněk pankreatu... inzulinu začíná být nedostatek z důvodu vyčerpanosti slinivky, která kvůli zvýšenému (spíše nekontrolovatelnému) příjmu převážne jednoduchých cukrů a di-sacharidů musela produkovat velké množství tohoto hormonu, protože je rozdíl ve vlivu na glykémii, když člověk konzumuje převážně polysacharidy nebo jednodušší cukry. Než bych se rozepsal dál, musíš odpovědět na otázku, zda nemáš v rodině diabetes - rodiče, prarodiče, sourozenci, přímí příbuzní?
Claws

Člen
# Zasláno: 18 Srp 2010 14:28

Myslím že prarodič. Ale on má takovou lehkou, jestli to tak mužu říct. No, takhle, já poslední rok a půl tedy za dobu posilování odmítám sladkosti a celkově jednoduché cukry. Max. jednou za dva měsíce kit kat, to je myslím minimum. Hlavní problém je asi ta voda, to jsem fakt podcenil. Pil jsem jen mléko, vodu moc ne, jak už jsem zmínil.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 18 Srp 2010 14:35

eSko:
A mas poneti, co myslel ten doktor tim, ze by "tvarohy mohly zhorsit traveni sacharidu" a co jsou to ty "tezke cukry"?

eSko

Člen
# Zasláno: 18 Srp 2010 14:57 - Změnil/a: eSko

tetsuo
Tvarohy by mohly leda zpomalit trávení, jinak netuším jinou souvislost mezi sacharidy a tvarohem. Sacharidy tráví příslušné enzymy a aktivitu těchto enzymů tvaroh neovlivňuje.
Pojem těžké cukry slyším poprvý, ať se doktora zeptá, které cukry tím myslel, znám akorát hůře stravitelné cukry, mezi které patří pravé celozrnné výrobky s vysokým obsahem vlákniny a některý druhy luštěnin.

Claws
Neexistuje žádná lehká cukrovka, buď ji máš nebo ne. Rozlišují se dva druhy, diabetes I. a II. stupně. Druhým typem trpí většinou obézní jedinci, ale není to pravidlem, tento typ si užene i hubený jedinec. Jak to začíná? Špatnou stravou se znecitlivily buňky závislé na inzulinu a cukr je tudíž špatně vychytáván z krve. Vzniká stálá hyperglykémie a tělo jede částečně na glukózu a částečně začíná jet na tuky, tím vznikají ketolátky, které jsou pro organismus dlouhodobě nebezpečné.
Při prvním stupni si musíš umělě dodávat inzulin (injekčně, pumpou), protože tělo ho vůbec neprodukuje a je závislé plně na tucích. Pokud se u někoho projeví druhý stupeň a neřeší to, lehce může přejít do horšího stádia a vyčerpá si inzulin úplně.

Pořiď si pro jistotu Diaphan, mají ho v každé lékárně. Pokud si nebudeš moc vzpomenout na název, řekni že chceš proužky na měření cukru a ketolátek v moči. Pomocí něho můžeš odhadnout začínající problémy. A pokud Ti můžu poradit, když už tvaroh, tak jenom jednu vaničku denně. Není zrovna nejlépe stravitelný a při velkém množství tohoto typu bílkoviny je potřeba i více vlákniny, protože by se ti zbytky mohly usazovat ve střevech a budou tam dělat neplechu, což souvisí opět s resorpcí vody.
Milda123

Člen
# Zasláno: 18 Srp 2010 18:30

Opravdu cenné informace.. Měl bych taky otázku- jaké má příznaky začínající cukrovka?
Claws

Člen
# Zasláno: 18 Srp 2010 18:37

Výpisek z jednoho webu.

Jedním z hlavních příznaků cukrovky je žízeň, časté močení (dokonce i opakované infekce močových cest), dále nepřestávající pocit únavy, hubnutí a celková nepohoda organismu. Tělo je slabé, unavené a vysílené. U cukrovky prvního typu dokonce může docházet ke ztrátě vědomí, říká se tomu diabetické koma. A konečně hlavním příznakem je hyperglykemie, tj. vysoká hladina cukru v krvi. Ta se většinou zjistí při lékařské prohlídce, při odběru krve, která se dále posílá na rozbor.

http://cukrovka.priznaky.eu/cukrovka-priznaky
Milda123

Člen
# Zasláno: 18 Srp 2010 18:45

No, tak žízeň a časté močení mám, ale to bude asi z toho, že piju denně
cca 4-6l vody.Jinak to hubnutí neodpovídá a únava asi normál jako každej.
Jednou jsem měl lehce zvýšený cukr, tak proto se ptám, abych třeba něco nepodcenil...
Claws

Člen
# Zasláno: 19 Srp 2010 07:43

Před nějakou dobou jsme se tady bavili o mém metaboslimu, že trávím strašně rychle. Nemůžou to být tím, že ''mám problém s polykáním'' takže vše vždy rozkousávám uplně na kašičku.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 19 Srp 2010 09:58

Tak jasne, ze s tim pak zaludek ma min prace a pousti to jidlo rychleji ven.
Celkove pocity hladu ale ovlivnuje prijem tekutin a vlakniny. A tomu tys moc nedaval.

Claws

Člen
# Zasláno: 19 Srp 2010 18:46

jo, tak jsme doma
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 1 [ vlaydimir ]
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0