Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Ostatní / výhřez ploténky-jak mu předejít
Autor Zpráva
Borecx

Člen
# Zasláno: 4 Kvě 2010 13:46

Je to velice nepříjemná věc, která člověka částečně ochromí, a omezí ho v pohybu provázeným velkou bolestí, prakticky vám znemožná i posilovat, neboť budete mít problém i do té posilovny dojít.
Já jsem to zažil, a ještě pořád se s tím peru, ikdyž se můj stav podstatně zlepšil.
Těď už bych rozhodně věnoval mnohem větší pozornost provedení cviku, protahování a uvolňování, než váze naložených kotoučů.
Je důležité, pokud cvičíte s velku činkou třeba dřepy, přítahy v předklonu, mrtvý tah....... dávat pozor, aby se vám nekulatily záda. Při záběru se zhluboka nadechněte a zatněte svaly trupu, aby pevně držely obratle na svém místě.
Dbejte celou dobu vykonávání pohybu na správné držení těla.
Jen tak se můžete těmto nepříjemnostem vyhnout
Borecx

Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2010 10:18

Dá se to docela dobře rehabilitovat s rehabilitačním míčem, že to pak skoro nebolí, ale když uděláte něco špatně tak se to vrátí. Já třeba jsem zkoušel dřep s 40kg činkou, jen 3X5opakování, a večer mě tak rozbolela noha ze jsem nemohl ani usnout. Pak uz jsem to radsi necvičil. Předevčírem večer jsem zkusil takovej spevnovaci cvik na bricho, ale další den mi uplně zatuhla bederní páteř a trochu me pichalo v levem boku, bylo to zatuhle až do večera, vyležel jsem se z toho ale ve tři ráno mě to přelezlo do nohy a zas mě to vzbudilo a musel jsem si vzít prášek. Při vyhřezlé plotýnce je důležité spevnit břišní a zádové svaly, ale jak vidim tak tenhle cvik kdy jsem v podobne pozici jako kdyz delam kliky akurat minutu se držím v té pozici a pak povolim, tak to delat nemuzu bo mi to zablokuje tu bederni pater. Sedy-lehy taky delat nemuzu, protoze mi to tlačí na ten obratel v bederni pateri a vystreluje mi bolest do nohy, s kladkou je to obtížné, tak jediná varianta jak procvičit břicho mi připadá buď na stroji, kde se záda nemusí o nic opírat, nebo možná ještě zvedání noh na bradlech, ale to jsem zatím nezkoušel.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2010 11:18

jediná varianta jak procvičit břicho mi připadá buď na stroji, kde se záda nemusí o nic opírat, nebo možná ještě zvedání noh na bradlech, ale to jsem zatím nezkoušel.
To je velmi rozumne

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 2
Členové - 1 [ vlaydimir ]
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0