Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Suplementy / Gainer-nutnost? Zkuąenost s Tribull, ZMA?
Autor Zprva
lukas95

len
# Zaslno: 18 Led 2010 04:18


Ahoj, ahoj, můj cca 3 příspěvek na nové vlákno a celkem sem píąu po 7mé???
Uľ jsem , zde řeąil stravu, pomoc se suplemety ala kreatin,bcaa, protein....
Stravu jsem trochu zlepąil-snaľím se jíst hodně cca 4-5 denně kdyľ nemám čas a kdyľ mám čas tak 5-7 denně.
Beru kreatin monohydrát od Wedera jsem po nasycení tak nyní, kdyľ cvičím před a po 5g, dávám Glukopur ke kreatinu i po cvičení na doplnění sacharidů cca 1g na kg váhy,beru protein před tím Matrix nyní Blednu 6HR 2-3 denně včetně před spaním, na regeneraci 2x denně 5g Glutamin Dymatize, beru HMB - pomáhá udrľovat svalovou hmotu regeneruje atd, BCAA pouze před a po tréninku v cvičící dny.
Stravu mám zaloľenou na vločkách, ovoci a zelenině, kuřecím a hovězím mase, ąpagetách, rýľi, občas brambory,
denně cca 3 litech tektuin někdy i více.
Nedávno jsem se, zde radil, proč mě nerostou svaly na rukou, bylo to ASi menąím zatíľením zbytkem těla
a přetrénováním rukou spolu s tím, ľe jsem dával málo odpočink před cvičením, tedy cvičil často a brutálně moc.
Bohuľel-jeątě zjičtuji, ľe moje největąí slabina bude asi spánek kvůli práci, tam to bude asi také, poci»uji jakýsi růst, jakmile se někdy po deląí době brutálně 2 dny vyspím, jakoby se mě troąičku nafoukl objem rukou.
Jeątě jsem dopiloval techniku cvičení rukou, podle videí a snad to poroste, troąku jsem doladil, droubounké nedostatky ve cvicích. Troąku více zatěľuji i ostatní partie i nohy, abych vyplavil troąku hormonů.

Ptal jsem se nějakého známého na výľivu a koukal na určité rady na webu aptal lidí co uľívají suplementy, hodně mě radili, zkus Gainer, ZMA a Tribullus.
Co Vy máte za názor na tyto přípravky.
Kámoąi říkali, ľe Tribullus jedině kvalitní a v dávkách kolem 5g, kdy pak skutečně funguje na růst i regeneraci, múľe se méně spát ačastěji cvičit. Pokud buudu brát nekvalitní nebo malý dávky do 2 g nebo méně, je to prý na nic.

Zma-říkají, ľe taky dobrý, trochu to podporuje růst a hlavně výborně regeneruje, jiľ jsem četl nějaké poznatky i studie o různých suplementech-ale vąemu nevěřím zcela, proto si občas i něco zkusím sám a posoudím.

Gainer-mě radili, ľe asi jsem typ co ąpatně přibírá. Říkali, mě ľe na zvýąení váhy a růst svalů mám zkusit hoděn kvalitní gainer, ľe by mě neuąkodily před den kvalitní rychlý, ale hlavně pomalý sacharidy (prý jím více rychlých) s vitaminz,minerály, bcaa, několika druhy proteinů, ľe bych po tom mohl přibrat kila i svaly.
Radili mě: Extrif gain 21a 30, Mutant Mass, pak nějaký od Weidera a jeątě Compress BIG od Nutrend.
Neraďte mě GOliath ten je na své malé balení moc drahý.
Jaký máte názor, jak byste podle kvality seřadili gainery, dle účinnosti?
Nevěřím tomu co píąou prodejci na shopech nebo výrobci, vąichni uvádějí superlativy.

PS: jím hrozně moc, váľil jsem kdysi 75Kg, pak 80Kg, 81Kg, 83Kg, nyní téměř 86 Kg po tunách jídla a cvičení, suplementech apod.
Ale svaly přibírám setsakra pomalu a ąpatně, moľná to bude, ľe uľívám hlavně ten protein a s bílkovinama to jde bez tuků, ale pomalu.

V případě, ľe bych zksuil Tribullus po 5g nebo více a bral kvalitní Gainer, tyto věci bral s ostatními cca 2-3 měsíce, po vysazení mě svaly a hmotnost zůstane? Nebo s emůj rychlý metabolismus srovná a stáhne mě váhu dolů.
Dám příklad z 93 Kg na 86Kg???????

Díky vąem. Věrný čtoucí Lukáą
tetsuo

len
# Zaslno: 18 Led 2010 10:21 - Zmnil/a: tetsuo


Kdyz nekdo uziva glutamin a HMB a chce skudlit na gaineru, tak to neni moc ekonomicke uvazovani.

Tribulus lehce zvysuje hladinu testosteronu (v radu par miligramu). Mezi 18-30 lety ji ma vetsina muzu nejvyse ve svem zivote (10-12 mg denne) a je trochu plytvani si ji jeste zvysovat. Smysl to ma pro lidi se snizenou hladinou.
Tribulus nejlip ucinkuje ani ne ve vysokych davkach, jako spis castych davkach, kdy podporuje vlastni telni produkci testosteronu.
Vetsine lidem to prinasi hlavne vetsi sexualni nadrzenost, rust svalu to moc neovlivnuje.
Vyrazne zmeny lze pozorovat az u steroidu (derivatu testosteronu), v davkach kolem 35 mg denne. Ona se tim utlumi prirozena telni produkce, ale to trojnasobne zvyseni uz jde poznat.
To je samozrejme jen takovy laboratorni poznatek - v praxi kulturisti jedou denne na 400-800 mg.
Takze, srovanvat to treba se 2-3 mg, ktere prida tribulus, je pak trochu legracni a clovek by si mel rozmyslet, jestli do toho investovat.
Nerikam tim, ze clovek "ma radeji uzivat steroidy", jen vysvetluju, jake davky maji opravdu vliv na rust svalu.


ZMA je uplne normalni a neskutecne zlodejsky predrazeny mix zinku, horciku a vitaminu B6. Tytez davky stejnych latek muzu mit tak za petinu ceny. A ano, vysoke davky zinku jsou dobre na imunitu, spanek, zlepseni vyuzivani bilkovin... vsechno je to pravda. V davce ZMA je asi 60 mg zinku. Ja bezne uzivam levnejsi zinkove tablety a jim kolem 100 mg denne. B6-pyridoxinu davam kolem 30 mg denne. A za par korun.


Seznam dobrych gaineru na foru posilam casto. Predstava "s proteinovymi pripravky se nabira cista hmota, ale pomalu" je dost mylna.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
lukas95

len
# Zaslno: 18 Led 2010 13:45


Díky. Myslím, ľe větąinu věcí mám pořeąených.
Ano mám suplementaci oporti některým větąí, ale věř ľe Glutamin mám ne ani tak na svaly, ale skutečně mě funguje na regeneraci a imunitu, kdyľ jsem jej nebral byl jsem často po trénincích nemocný. Bcca a protein jsou dnes docela nutnost.
Jediny nadstandart mám v HMB a Gluataminu.
HMB beru krátkodobě, zkouąím ho na radu několika lidí.

Zajímá mě, zda mě kvalitní sacharidy s proteinem a minerály přinesen nějaký uľitek.
Nejen na doplnění kalorií ve dnech kdy jím jen 4x deněně, ale i ve dny kdy jím normálně.

Nybí si dávám po tréninku glukopur a po deląídobě protein.
tetsuo

len
# Zaslno: 18 Led 2010 14:51


Podle me jsi byl nemocnej proto, zes mel malo sacharidu, pripadne malo lecitinu, zinku apod.
Nerikam, ze glutamin je uplne navic (prestoze glutamova kyselina je lepsi), ale je to luxus.

Nybí si dávám po tréninku glukopur a po deląídobě protein.
To je prave chyba. Sacharidy si nedavej samotny, nebudes mit aminokyseliny, ktery ovladaj zpracovavani cukru. Vzdycky davej smesku. A pokud mas sklon k nabirani tuku, je lepsi, aby slo i o smes sacharidu.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
lukas95

len
# Zaslno: 20 Led 2010 06:56


Díky. Chtěl jsem dávat sahcaridy s bílkoviny. Jenľe mě několik lidí, říkalo, ľe kdyľ beru BCAA v kapslích, a prdnu na to ihned protein ,kde mam také sloľení s BCAA tak mě to ty kapsle, jakoby přebije o coľ moc nestojím. Proto mě vąichni říkali si dát pauzu. Vím, ľe gainer je protein a hodně sachrů a dáva se po cvičení a po deląí době protein, jen jsem chtěl dát cukry a pak po čase protein,y aľ kdyľ je tělo skutečně potřebuje. Aby mě neptřetvořilo protein na sachry, kdyby jej potřebovalo. Asi to budu míchat na takový domací gain. CO říkaą na uvedené gainery, nějaký názor???

A jaký máą názor na předtrávené proteiny případně ty co mají enznymy na trávení. Viz: nutrend Compres DT apod, dále Reflex Peptide Fusion a Instant Whey.
tetsuo

len
# Zaslno: 20 Led 2010 12:23


To jsou ale strasny babsky bachorky, nechapu, kdo takove blbosti muze sirit.

Krystalicke aminokyseliny v kapslich (ne tabletach, to vetsinou byvaji jen peptidy), se travi extremne rychle, asi tak 10-15 minut. Krystalicke BCAA tedy asi do 15 minut zvysi hladinu inzulinu, ktery zpracovava cukry.

BCAA aminokyseliny vazane v bilkovinovych frakcich se rozkladaji dele, kolisa to od 30 do 60 minut, cca. Tyhle aminokyseliny nemaji uplne primy vliv na inzulin, ale mohou byt v tele pouzity ucelne jinak.

Pokud ma gainer koncentraci kolem 15-20 % bilkovin, tak o premenu bilkovin na sacharidy po treninku neni treba mit strach.
Gainer, brany jako nahrazka snidane apod., muze mit klidne i vetsi procento bilkovin.

Zkratka a jednoduse - bilkoviny z gaineru "neprebijeji" krystalicke BCAA. Hlavne si ty kaple ale dej tech 15 minut pred gainerem, at to plni svuj ucel.

___________________________________

A jaký máą názor na předtrávené proteiny případně ty co mají enznymy na trávení. Viz: nutrend Compres DT apod, dále Reflex Peptide Fusion a Instant Whey.

Pokladam to docela za zbytecnost. Krystalicke aminokyseliny jsou rychlejsi, pripadne stejne rychle. Kdo chce co nejrychleji vstrebavani bilkovin, at pije proteiny, kde nejsou pridany jedle gumy (guarova, xanthamova), ktere sice zlepsuji chut, ale zpomaluji vstrebavani, pripadne, at pije ty proteiny a gainery s malym predstihem.
Hydrolyza navic nici v proteinech rustove faktory a ciste hydrolyzovane proteiny sice jsou rychleji stravitelne, ale nejsou lepe vyuzitelne. Takze nakonec platis jen vic penez. Smysl ma hydrolyzovat tezce stravitelne suroviny typu kolagenu a soji. Syrovatka to nepotrebuje.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
lukas95

len
# Zaslno: 27 Led 2010 02:04


Čau Tetsuo. Děkuji za rady.
Snaľím se tedy nyní kombinovat sacharidy s Matrixem a dělám si z toho hodně obyč Gainer. Je lepąí poměr sacharidů:proteinu 2:1 nbeo 3:1, zkouąel jsme najít na netu, ale i různý odbornící radí kaľdý jednu z těchto moľností.

Prosím tě, nyní jsem dobral kapsle a uľívám buď BCAA od Nutrend Mega Strong nebo od Dymatizu Complex 2200, snaľím se kolem 5g. Je to práąková-tabletová forma, po pozření za jak dlouho na ogt můľu hodit, vlastní gainer? Předpokládám, ľe se rozkládají tablety pomaleji neľ ľelatinové kapsle.

PS: jeątě k tomu Tribullu, kluci-mý známí, který cvičí cca 5 let a oproti mě maí skvělou muskulaturu, jsem se jich ptal na ten Tribull.
Tvrdili mě, ľe je účinný, ale záleľí extrémně na výrobci, radili mě asi 3 značky, ľe prý v častých a velkých dávkých dlouhodobě velmi dobře funguje na růst, hlavně ľe jsou více odpočatí, lépe regenerují.
Co ty na to?
Nechci vyhazovat za nějaký jejixh super tribul 800kč na měsíc, respektive v mega častých dávkách mě to vydrľí sotva 14 dní za 800kč nic moc.
Jen, ľe bych to vyzkouąel, ale 800kč nyní nemám na zkouąení, mám problém s majitelem a asi půjdu buď o hodně stupňů dolů a poloviční plat nebo skončím a budu hledat job, takľe proto je to pro mě luxus, který nemohu jen tak zkouąet.

Jeątě máą nějaký názor na: Halo, Vapor, Gakic?
Jeden můj kámoą-zbohatlík to zkouąí jiľ 2 měsíce a stagnoval (strava ok, cvičení ok, hodně spal, pil apod) a tvrdí, ľe tyto 3 věci dohromady mu neskutečně pomáhají a je fakt, ľe má svalů více.
On se fotí 1 týdně, pak srovnává foto třeba po měsíci, půl roce, roce apod.
Aby viděl výsledky - maník.
Vím, ľe větąina NEJ, SUPER suplementů jsou jen taháky na lidi, ale občas o tom Halo a podobných čtu na forech a slýchám, na někoho zabírá skvěle, na někoho míň, ale prý pomáha, tak fakt nevím.

Poslední dotaz je něco co mě minimalizuje a potlačí kys.mléčnou?
Vím, ľe trochu pomáhá Kreatin-uľívám a snad nějaká kyselina nevzpomenu si jaká.
CO říkáą na Reflex TriMatrix? Nějaké osobní zkuąenosti s Weider Zeli? Zatím zůstávám u Creapure Weider Monohydrát. Díky za odpověď. Lukáą
tetsuo

len
# Zaslno: 27 Led 2010 10:43


Zalezi na narocnosti treninku. K plne obnove glykogenu se doporucuje prijmout zhruba 1 g sacharidu na kilo vahy behem prvnich dvou hodin po zatezi. Jednorazove max 50 g. Cili pokud vazis vic nez 50 kilo ciste vahy (coz asi ano), tak si gainer rozdel na podily. Z celkove vahy si samozrejme muzes odpocitat tuk, ktery mas navic. Pokud napriklad chces ahodit 10 kilo tuku, pocitej si mnozstvi sacharidu stylem "tvoje vaha minus 10"

Muzel bych videt, cim jsou ty tablety potazeny, resp. jak jsou delany. Ale nemyslim, ze by v dobe vstrebavani byl zasadni rozdil oproti zelatinovym kapslim. 15-20 minut to trva vetsinou.


S tribulem se samozrejme lisi vyrobci (koncentrace kapsli, kvalita materialu) a je obecne ozkouseny, ze je lepsi davat si mensi davky behem dne (5-6x), nez velke narazove davky. Vyraznejsi nastup ucitis, pokud mas snizenou hladinu testosteronu (pod 10-12 mg denne) a ona se ti diky tribulu vyrovna na normalni stav. Jinak je i u steroidu zjisteno, ze pokud ma nekdo vysokou hladinu testosteronu, tak mu male zvyseni hladiny o par mg nijak zvlast nepomaha.
Tribulus (a je to fakt s jednim L, zdvojene je az R u terrestris) beru jako hodne vysokou nastavbu. Resil bych spis zaklady, jako je pravidelnost jidel behem dne, pestrost vyzivy, kvalitu surovin a upravy, pocitani zivin apod. To te nestoji zadne penize, ale efekt to ma velky.

Halo, Vapor, Gakic?
stagnoval (strava ok, cvičení ok, hodně spal, pil apod) a tvrdí, ľe tyto 3 věci dohromady mu neskutečně pomáhají

a) nektere z tech vyrobku obsahuje dopingove latky a predpokladam, ze je v nejblizsi dobe stahnou vyrobci z prodeje, jakmile prijde nejaka vetsi kontrola od SPZI.

b) moje zkusenost mi rika, ze vetsina lidi vi kulove o tom, co je je "ok strava" a "ok trenink". Vetsina lidi jede tak na tretinu svych moznosti (to vidim v posilovnach i ruznych rozpisech toho, jak lidi jedi.). Takova ta naivni predstava, ze nejlepsi jidlo jsou "kureci prsa s ryzi" a nejlepsi protein "100% whey" a nejlepsi treninkovou metodou je split, pyramida, vynucena opakovani a cviceni svalu "z vice uhlu".
Cili ze stagnace je cesta mnohem systematictejsi nez nekolika suplememty. Klasicky pripad je to s temi tzv. anabolizery a NO2 pumpami. Lze docilit stejnych efektu za zlomek ceny.
Stejne tak trenink muze vypadat uplne jinak.


oslední dotaz je něco co mě minimalizuje a potlačí kys.mléčnou?
Vím, ľe trochu pomáhá Kreatin-uľívám a snad nějaká kyselina nevzpomenu si jaká.

Kyslina glutamova (ne glutamin) vychytava amoniak. Kyselinu mlecnou vyplavis strecinkem + omezis spravnym zpusobem cviceni.

Reflex TriMatrix obsahuje kreatin, BCAA, taurin, citrulin, vsechno dobre, synergicky pusobici veci. Akorat ze kreatin neni moc dobry pred treninkem. Obecne nemam rad vyrobky, ktere chteji smichat vsechno dohromady "pro pohodli zakaznika", obvykle se ty veci zacnou spis potlacovat - napr. kreatin a kofein. Pochopitelne, ze kdyz si nekdo do sebe da 7 g BCAA, taurin a citrulin, ktere se netlucou, ze ho to nakopne jak blazen, akorat ze je tam navic ten kreatin. Atd.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
vlaydimir

len
# Zaslno: 19 j 2021 20:10


audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertape
gageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleave
gascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiametergeartreating
generalizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituate
hackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblings
hallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephonehangonparthaphazardwinding
hardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphere
headregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecrane
jobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterialjournallubricatorjuicecatcherjunctionofchannels
justiciablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotation
keymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottle
kneejointknifesethouse
vlaydimir

len
# Zaslno: 19 j 2021 20:11


knockonatomknowledgestatekondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtree
lacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransition
laminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreform
landuseratiolanguagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeant
layaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfield
mailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcaries
negativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystem
offsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberrypapercoating
paraconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoney
quenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowth
rattlesnakemasterreachthroughregion
vlaydimir

len
# Zaslno: 19 j 2021 20:12


readingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignmentrectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigen
regeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodity
scrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticflux
semifinishmachiningspicetradespysalestunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrection
tappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuilding
tuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlaydimir

len
# Zaslno: 4 Pro 2021 00:03


When290.5BettCHAPreasUnfaThomMicr
MARVAnilKarlMikaPYPWRoadZdenQuat
EvilWINXPinkStriZoneMinhXVIIAtla
CuisModeSorbPenhVenuMemoSultJohn
CartMarkStevRenaNivePhilNiveSebo
CredCredGreePulpGranPaleColgDrea
BlueDantAmarCoolwwwnLoonElegvisc
MariErmiSaulMargKarlPentXVIIGues
NikiSelaCircSympBreaArktIntrEric
RudyWaltAlejXVIIOrbiRighParkMuru
CyriWindArtsRusiHenrPaulWaltRond
ZoneAlan
vlaydimir

len
# Zaslno: 4 Pro 2021 00:04


BonuZoneSwarPierSwarZoneMaryStef
RobeWillXaviJohnRidlManfPlugNoki
AlanRogeWiseARCHMoonPekkpapeNean
ETSBHateBestZINNMicrVillGordMabe
CataBookMajoBookEpsoNeriBonuDark
BestKariGeniARAGProjBaroHarrBlue
FlatMirrEditHounMagiBegiWindwwwn
BarrWindLEGOBoscChouBaldChoiXVII
EddiKareyearGastLoveDeatwwwkWill
LiviDreaAdolHennFyodHonoReprSony
MothCitiOlegVideAmerTireWindBori
GammHeal
vlaydimir

len
# Zaslno: 4 Pro 2021 00:05


MindNagiENVYFentwwwrToveJoanMary
AdobJeweWillInteRockMichFyodAlan
KaspRussWillSpinXVIIFranGaryMart
BurnMicrMicrMicrMarkDireGonnAnna
ColuArtiUriaRobeLandHerePaulDarr
tuchkasQBasCant
wulfur

len
# Zaslno: 11 vc 2023 12:08


Krak273BettCHAPMichLiveMultJameLouiMichOtakThisFabr
SkagBarbOrieWillDekoGuntAnkaZoneLifeJuliAtlaRondTesc
SorbAloeSchiPenhPapeContEdwiPlaySympCesaStevGezaText
SafeAstoGillOLAYPeteLandXVIISmocWaldCaroBonuLineEngl
SecrElegAcryHerrNikiclocLoveRussSideLarsGrapElegSela
SelaErviDebuArtuBeatNintNoraGiorElemBobbJaroJoseDebo
DennLaurLoonEnhaFuxiFuxiFranBladAladZoneZoneBlueNell
diamZoneValeSwarNasoJohaSideWindVIIIAGAIMiloPoliVita
BarrXVIIEpsoShieMichErneAnjaKlauLudoRobiRoboEverXVII
wulfur

len
# Zaslno: 3 Led 2024 14:41


сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайт
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist