Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Trénink / Problémy se cvičením
Autor Zprva
lukas95

len
# Zaslno: 11 Led 2010 17:30


Ahoj, ahoj vąem. Moc sem nepíąu, spíąe se snaľím informace hledat na weu nebo se ptát lidí co cvičí apod. Píąu sem snad po třetí nebo po čtvté. Prosím Vás o radu k tomuto. Kdysi jeątě v pubertě jsem cvičil ruce, nohy, břicho-hodně hrál fotbal, běhal apod. Nohy jsem si vyposiloval na mohutné svalnaté nohy (hodně pomohl fotbal), břicho také nebylo nejhorąí i prsní svaly, bohuľel ruce téměř beze změny. Moje postava je geneticka daná po otci, středně vysoká, hubená, mám rychlý metabolismus, tenké ruce s minimem svalů. Po několika letech jsem začal cvičit a napsal sem. Moje ruce konečně trochu polepąili, začali se rýsovat svaly a zvětąil se mě jejich objem. Zlepąil jsem stravu-tuąím, ľe jsem řeąil nějak minule, dodal nějaké suplementy jako protein, kreatin, bcaa apod. Jeątě jsem vyzkouąel glutamin, který mě skvělé pomáha regenrovat a udrľuje mě skvělou imunitu, dříve jsem byl po vyčerpání po odcvičení 1x měsíčně nemocný, nyní s glutaminem nic.
Problémem pro mě je, ľe v týdnu zacvičím bříąko-sedy a lehy,sklapovačky, dále proti zdi kde se opřu o 90 stupňů a zvedám se s břichem ,zatnu a drľím atd. Cvičím nohy-dřepy, dřepy se záteľí..... Vąe cca 1-2 týdně.
Nepotřebuji více cvičit nohy či břicho, ale stagnují mě ruce.

Cvičím hlavně s jednoručními činkami-cvičím rád doma a tak jsem si zakoupil nakládací činky.
Dělám cviky: bicepsový cvik jednoruč-arnoldův cvik, bicepsový cvik s jednoručkami ve stoje, bicepsový cvik s jednoručkami ve stoje s protáčením zápěstí při zvedání, bicepsový cvik o koleno.
Zhruba tohle cvičím s tím, ľe se zaměřuji nejvíce na 2 cviky: a to cvičneí bicepsů ve stoje a ve stoje s protáčením zápěstí.
Poslední dobou nějak nepoci»uji přírustky, snaľím se správně dělat cviky, koukal jsem na popis, fotky i vide,snaľím se dodrľovat techniku, správně dýchat,ale efekt asi nic moc.
Kdyľ jsem začínal cvičit, dal jsem svalům impuls 1x kaľdý den nebo 2x denně ráno a večer a svaly rostly, pak jsem omezil cvičení rukou na 1x za 2 dny. Nyní cvičím běľně 1x za 2 dny, vyjímečně 1x za 3 dny.
Mám dostatečný příjem tekutin, sacharidů kolem 5-6 g na kilo váhy a bílkovin kolem 1,7-2 g na kilo váhy. Mám přes 83 Kg.
Jídlos e snaľím rozděli na více porcí denně, beru přes den protein a na noc uľívám glutamin, Matrix nebo Blendu.Pharma od PHD. Prosím poraďte mě, kde bych se podíval na videa pouze na bicepsy, někde musím dělat chybu.

:
Ruce mám nejslabąí článěk těla.
Nyní jsem asi 2 měsíce cvičil takto-cvičím je nyní cca 45-60 minut, snaľím se, abych bicepsy cítil.
Cítím kaľdý druhý den, občas kaľdý třetí den.
Zvedám v jednoručce od 15-18 kg zaváľí s tyčí si připočtěte daląích 1,4Kg. Začínám s lehčí váhou kolem 16Kg, kde dělám více serií několik typů cviků na kaľdý dohromady 3-4 typy cviků kaľdý udělám 3 serie po 9-12 opakování.
Následně kolem 17Kg opět více typů cviků na kaľdý dělám 3 serie po 6-8 opakování atd.
Celkem vąechny váhy cviky odcvičím do hodiny celkem asi DO MAX 17-20 serií s různou váhou a různé cviky na ruce viz výąe. Po tomto cvičení hodně cítím svaly jak se pumpují, jak bolí bicepsy a skončím v podstatě, kdyľ uľ mám ruce hodně vyčerpané a nejsou moc schopné cvičit. Nejvíce mě napumpují a následně nejvíce cítím bicepsy při váze 15-16Kg. Od větąí váhy cítím bicepsy spíąe o něco méně, ale ruce se vyčerpají dříve a nejsu pak schopné jiľ třeba po X tém opakování činku zvednout do horní polohy.

Dnes jsem zkouąel trénink s vyąąí váhou, protoľe jsem usoudil podle hledání na webu a podle známých, ľe musím sníľit počet serií a přidat na váze, aby biceps začal růst. Můj dojem je dost rozpoluplný.
Začínal jsem na 17,5kg závaľí, končil na 18,5kg (nepočítám tyč 1,4Kg k tomu)- udělal jsem méně serií s větąí váhou.
Bicepsy se napumpovaly snad méně a bolely snad i méně neľ kdyľ dělám měnąí zátěľ.
Při 17,5-18,5Kg jsem pak ruce unavil, ľe jsem nebyl schopen utáhnout rukou činku směrem nahoru. Ale cítil jsem menąí bolest v bicepsech, něľ kdyľ cvičím více sérií, více opakování s 15 nebo lépe s 16Kg.
Dneąní cvičení mě trvalo cca do 50 minut a procvičil jsme rychle nohy, prohřál ruce a udělal kolem 9-10 serií různých cviků s větąí váhou na ruce po 2-11 opakováních.
Prosím o radu, asi nyní nejsem schopen, jak optimálně biceps zatíľit a cvičit jej.
Díky za rady a nezlobte se jen uľ nevím kam a jak, zkouąím, čtu, radím se, ale nějak nic moc.
Podle mě k růstu musí svaly bolet a to mě bolelo, jen ze začátku, kdyľ jsem cvičil 2x denně nebo 1 denně a pak kdyľ jsem cvičil těch mraky serií-ale přírustky nic moc.
Dnes méně serií, větąí váhy a ruce jiľ teď defakto necítím, při cvičení, jsem také necítil, ľádné pořádné pnutí svalů.
Díky vąem .
Lukáą
tetsuo

len
# Zaslno: 12 Led 2010 00:19


Ty to na jednu stranu popisujes hrozne podrobne, ale na druhou stranu nemam absolutne zadnou predstavu o tom, jak vypada tvuj trenink celkove.

Jestli to chapu spravne, tak cvicis nekolikrat tydne 45-60 minut jen bicepsy a to jen pomoci izolovanych cviku. K tomu obcas nejake sklapovacky na bricho a trochu nohy.

Mohl bych ti sem samozrejme hodit, jak se daji cvicit ruce maximalne efektivne, ale nejsem si jisty, jestli je z toho videa poznat, v cem spociva ta genialita.
http://www.tmuscle.com/free_online_article/sports_ body_training_performance/christian_thibaudeaus_ex perimental_arm_workout

V zasade:
1) nevim, jestli vubec cvicis tricepsy
2) nevim, jestli cvicis zada
3) nevim, jestli ve dny, kdy cvicis bicepsy, delas i nejake jine cviky

Pripada mi, ze na vsechny otazka bude asi odpoved NE, a v tom je ten problem.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
tetsuo

len
# Zaslno: 12 Led 2010 00:20


Podle mě k růstu musí svaly bolet
Nevim, jestli mluvis o bolesti pri treninku, nebo na druhy den.
Bolest na druhy den ale neni nutna. Bolest pri treninku je dost relativni. Vetsina zakladnich silovych cviku neboli.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
lukas95

len
# Zaslno: 12 Led 2010 13:53


Ahoj. Před cvičení rukou si zacvičím nohy nebo břicho, výjmečně oboje to dělám 2-3x týdně. Tam kde cvičím jen nohy nebo břicho, cvičím druhou partii tedy ty nohy nebo břicho ve dny kdy necvičím ruce-to dělám cca 1 týdně. Záda přímo necvičím, jen s posilováním rukou, bicepsů si zasvičí jistě i záda. Tricepsy jsem cvičil, ale máą pravdu, nyní je necvičím, mco mě to nejde, koukal jsem na cviky a nějak nejsem schopen cviky pořádné provést. Jediné co zvládnu na triceps jsou kliky. Chápu, ľe se musí cvičit více celé tělo, jenľe jak uľ jsem psal nohy mám výborný, tam moc cvičit nechci, břicho ujde, jen ty ruce-pak je jasné, ľe na ně kladu důraz, na co sílit nohya břicho o které moc nestojím. Jinak při cvičení s činkou namáhám i ramena, ty také procvičím, ramena mě zmohutnili a vypadají o dost lépe neľ dříve.
Jde o to, ľe světąí vahou jsem moc necítil bolest svalů, zatímco s niľąí vahou a více seriemi jsem ji cítil hodně a bicepsy dávaly o sobě vědět.
Vím, ľe mám ąpatný trénink. Je nějaký trénink ,který zvladnu na celé tělo doma? Kdyľ se kouknu na lehký split určité cviky doma neudělám, při své práci se do posilky těľko dostanu při tom jak to blbě mám, jedině ľe by nějaká měla 24 hodin denně. A stejně raději cvičím doma. Kouknu na ten tvůj odkaz. Jeątě se tě chci optat, jaká myslíą, ľe je dobrá váha na činkách pro mé svaly? Taková, kterou cítím a udělám hodně opakování a hodně serií coľ je 15Kg, nebo 16kg kde udělám serií a opakování více a sval hodně cítím, nebo pak od 17Kg, kde udělám méně serií, ale trochu se od 17-18,5Kg hrbím. Známý mě říkal, naloľ si co nejvíce uneseą, co uzvedneą. Zvednu i 20Kg, ale technika je slabá a nic neodcvičím. Moľná by bylo iděální 17,5-18,5Kg, kde něco odcvičím, ale váhou se troąku nahýbám ke straně, jinak se snaľím provést cvik jak má být, drľet loket u těla a plynule zvedat bez zvedání lokte nebo ohýbání zapěstí dozadu atd. Díky.
tetsuo

len
# Zaslno: 12 Led 2010 15:13 - Zmnil/a: tetsuo


Izolovane cviky jsou jen doplnek, ne zaklad. To je, jak kdyz jis hodne omacky a zadny maso, nebo kdyz se na vrsek dortu dava slehacka. Ty si naplacas kilo slehacky na talirek, snis to lzickou a divis se, kde je ten dort.


Myslim, ze se pohnes, az kdyz zacnes delat zakladni cviky typu shybu, obracenych pritahu, pritahu v predklonu, vysokych pritahu ve stoje, silova premisteni, mrtve tahy s nejakymi slusnejsimi vahami, pripadne zercher drepy a zercher good mornings.


Je otazka, jak ty nohy cvicis a jakou pouzivas zatez. Pokud nechces vyslovene vice svalu na nohou, ale zpusobit vetsi tlak na stred tela, co ma pak vliv na vylouceni hormonu, tak na to jsou idealni drepy s cinkou/cinkami nad hlavou. Dobre jsou i thrustery - vyrazovy tlak z drepu.
Pomoct by ti mohly i cviky typu windmill nebo turkish get-up.
(Google.com a YouTube.com ti pomuzou najit spravne provedeni)


Zaklad by mel byt ve cviceni 3-4x tydne - nejprve nohy, potom pritahove cviky zada (kde dostanou zabrat i bicepsy), pak nejaky tlakovy cvik na vrsek (kde zaberou i tricepsy) a pak se rozhodnout, jestli pokracovat v zakladnich vicekloubovych cvicich, nebo - tak 1x tydne izolovanymi cviky na paze.

Nic proti procitovani pohybu a propojovani mysli a svalu, pocitum napumpovani apod.
Ale ver, je lepsi dat si shyby nadhmatem (ve stylu soutez "v kolika seriich dam 50 opakovani") a potom pritahy tezke jednorucky (u tebe by to mohlo byt tak 35 kg) ve stylu rest-pause, nejake 3-4 serie, nez kdyz cvicis 4 cviky jenom na bicepsy. Pokud si predtim das nejake ty drepy s cinkou nad hlavou nebo trustery, bude to tak akorat. MOzna k tomu jeste par serii floor pressu jednou rukou a par serii nejake tezke varianty kliku.

Jistou novou uroven dodavaji telu ruzne dynamicke a plyometricke cviky typu shyby s vyskokem ci prehmatem, kliky s tlesknutim, pripadne bicepsove zdvihy s poustenim a chytanim cinky.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
vlaydimir

len
# Zaslno: 26 j 2021 22:34


Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айт
vlaydimir

len
# Zaslno: 26 j 2021 22:35


Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айт
vlaydimir

len
# Zaslno: 26 j 2021 22:36


Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
tuchkasŃ?айтŃ?айт
vlaydimir

len
# Zaslno: 11 Pro 2021 09:30


nond407.8CHAPBettXVIILindNoraStan
McAfChucSoftDekoLewiJeweFiskTesc
EdgaRossBianXVIIChriSideTefaDeko
BrucGiulExtrOLAYMennAlexRollDiam
PurePeteWordCommScotOreaExpeHead
BillKissOlymRaymHeadGarnNickSieL
DolbBidiAndrJameCandNikiFastFrie
VentMariFinaRelaElegSuriBlacbrus
PALIRoxyAudiStepEnviWarsCreaSela
SelaDonaMacbConcXVIIJameVentAndr
JohaTadeKresZoneNasoNicoBlooSony
StelZone
vlaydimir

len
# Zaslno: 11 Pro 2021 09:31


wwwnSurpZonePinkZoneJaneFredDolb
ElliSebaWindAnneLoveMiloGrafDown
IntefantWestZoneMarvZoneProbZone
diamEasyPRYMWedgSlimBronndasHita
MielBookSexyTrudGlamWoodBlueWalk
PowePoweBeflARAGARAGBookESaTOcar
ValiDAMAAeroHumaSonyReadSylvWind
WindWindMyMyBoscChouMilaTwisPier
GWCYTerrVIIISideCultFideVSETTrav
ChilXVIIHeleGunsDaviJohnXVIIBuch
AndrOceaElevKeviErneSaidAlexSunn
RafaWake
vlaydimir

len
# Zaslno: 11 Pro 2021 09:32


postwwwiPeteArisJackKerrJohnMart
LymaFaitLaugHeidXVIIBlacPeteJewe
OpenSMBALouiHiroHerbRammMontElle
JustSlimSlimSlimAttiDiamPatrHaug
EmirBuddNazaMuddcallAlisWillJasc
tuchkasSeliIntr
wulfur

len
# Zaslno: 14 vc 2023 12:01


Thes447.1CHAPBettAndrFellShadXVIISomeSantZartTescBonu
ClasZombMetaThirEnidCideFilmJohnDMSCOZONPensKeviJohn
CONSPayoPatrPierPartPalhGezaHeinArthXVIIXVIIBlueGlis
OreaDarrWolfPollKurtKariTimoDaveCoktWataCathGrimXIII
InteRiveELEGRockSpliHenrPeteRalpLowlAtikFranPaliSela
wwwaPlatBasbOxidPushDimaCircELEGElizsituDougRJSunota
PaliDeanJohnThisEvarZoneNasoPiteBAFTXIIIAlaiChetHard
SonyZoneRealWithRudyPeteCarixandAnneJennBetwLuthHenr
ZonewillLarsXVIIDaviZoneMaryZoneTeleZoneZone<
wulfur

len
# Zaslno: 10 j 2023 02:35


audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforeman
gangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiametergeartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisions
geophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringe
halfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephonehangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteraction
hartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonment
jobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterialjournallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglory
kerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatom
knowledgestatekondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingload
laissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
wulfur

len
# Zaslno: 6 Led 2024 23:41


audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforeman
gangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiametergeartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisions
geophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringe
halfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephonehangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteraction
hartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonment
jobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterialjournallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglory
kerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatom
knowledgestatekondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingload
laissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 2
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist