Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domù - Odpovìdìt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / ZaÄáteÄníci / sacharidy jo nebo ne?
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Atreyu

Èlen
# Zasláno: 25 Lis 2009 16:28


mám dotaz,potrebuju neco shodit,tak po posilovaci casti si davam tak pul hodky kolo.
nekde sem se docetl ze bych po kole nemel jist rychle sacharidy min 1,5hod tomu moc nerozumim.to si uplne protireci,ne? to bych nemohl pouzivat gainer.
diky moc za rady
tetsuo

Èlen
# Zasláno: 25 Lis 2009 16:47 - Zmìnil/a: tetsuo


Zalezi na tom, jak trenujes a co je tvuj cil.

Pokud chces budovat svaly, potrebujes po tezkem silovem treninku sacharidy.

Pokud chces cvicenim v posilovne palit tuk, je idealni cvicit nejdriv s lehkou vahou kruhovy trenink s vice opakovanimi a potom si dat aerobni aktivitu tak pul tri ctvrte hodiny na nizke intenzite. Po tom opravdu tu hodinu az hodinu a pul neprijimej cukry.

Treninky muzes samozrejme stridat.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Atreyu

Èlen
# Zasláno: 25 Lis 2009 22:06


díky
aha takze oboje dvoje najednou nejde?
takze myslis napr.
2x tydne silovy (po skonceni gainer) a
1x tydne lehky + aerob. ( po skonceni bez gaineru)
chapu to spravne?
tetsuo

Èlen
# Zasláno: 26 Lis 2009 00:28


Vetsinou se dela 3x tydne silovy trenink a jednou tydne lehky kruhovy trenink a aerobka.

Jinak princip chapes spravne.

Kdybych ti do toho chtel vnest trochu bordel, tak doplnim, ze existuje moznost budovat svaly a spalovat tuk zaroven a to prostrednictvim treninku tohoto typu:
http://forum.posilovani.net/index.php?action=vthre ad&forum=4&topic=3311


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Atreyu

Èlen
# Zasláno: 26 Lis 2009 00:44


diky za rady
vyzkousim
tohle je snad jediny aktivni forum na netu .
tetsuo

Èlen
# Zasláno: 26 Lis 2009 00:49


Hodne aktivni a dobry je www.ironfactor.cz


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Atreyu

Èlen
# Zasláno: 27 Lis 2009 09:44


jeste me tak napadlo.pravidelne kazdy tyden v nedeli chodim hrat florbal.
tzn 2 hod litani sem a tam skoro bez prestavky.
tak to bych mohl mit jako alternativu aerobky?
co ty na to jako svazak?
tetsuo

Èlen
# Zasláno: 27 Lis 2009 12:28


Jasne, ze to je aerobka


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Atreyu

Èlen
# Zasláno: 27 Lis 2009 15:38


alles gute
Atreyu

Èlen
# Zasláno: 28 Lis 2009 21:10 - Zmìnil/a: Atreyu


jeste mam par otazek - koupil sem si matrix a mutant mass, ale ani jeden nedam s vodou.je nejaky problem kdyz to budu pit s mlikem?

predpokladam ze ten gainer bych mel pit i mimo trening. dny ze?popr je mozne si to smichat s proteinem?-ale asi ne v trening. dny ze?to bych mel protein pit az tak za 2 hodky po cviceni ne?

ma vyznam pit protein ihned po probuzeni?nebo je to lepsi nechat na pozdej?

je toho vic ale radsi se zeptam nez abych vyhazoval penize oknem,ze ano?

diky za rady
tetsuo

Èlen
# Zasláno: 28 Lis 2009 23:23


Tak to se budes muset naucit, protoze mleko do techto napoju zasadne nepatri. Jestli ti to nechutna naredene, tak si ty napoje udelej hustsi, jsou pak sladsi, a k tomu pak vypij velkou sklenici vody.

Ja si naopak dnes neumim predstavit, ze bys si k proteinu nebo gaineru dal mleko. Prijde mi to uplne barbarsky.

Gainer ma dost bilkovin, neni treba ho michat s proteinem.
K lepsimu pochopeni, co a jak, doporucuju tenhle text
http://forum.posilovani.net/index.php?action=vthre ad&forum=2&topic=3429

V zasade - gainer nebo protein si dej kdykoli, kdy nemuzes jist normalni jidlo, ale potrebujes ziviny.

Tekutou stravu muzes pit ihned po probuzeni, je to dokonce MNOHEM vhodnejsi nez normalni jidlo.

PO treninku - gainer (znovu a znovu: je to smes sacharidu a proteinu, nejsou to sacharidy samotne). Po vypiti dostatecne davky gaineru - tu si nastav podle sve vahy - muzes pit i protein cisty.
Vetsina lidi to ma tak, ze si da obed, jde cvicit, da si gainer, normalni jidlo a pak protein typu Matrix na noc.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Atreyu

Èlen
# Zasláno: 29 Lis 2009 11:05


takze abych si to shrnul
v den kdy cvicim - rano klasika nebo protein/gainer
presnidavka nejakej chleba s necim/mlecny vyrobky
obed je jasny
presnidavka uz nic protoze cca ve 3 du cvicit
cca do hod gainer,za pul hod vecere
2. vecere mleny vyrobek/protein

v den kdy necvicim je to stejny akorat protein si dam rano , vecer a pred spanim

de me o to ze nevim jestli mam brat 3x denne protein a 2x dene gainer.jednak me tam skoro nezustane misto na normalni jidlo a bylo by to fin. narocny

drzim se zakl. ze musim prijmout 2g bilkovin na kg gainer beru jako samozr. po treninku a v den kdy necvicim nevim jestli si ho mam vubec brat

jeste jedna vec nekde sem cetl,ze kdyz potrebju neco shodit nemel bych behem treninku pit iontak.co ty na to


diky za pomoc
tetsuo

Èlen
# Zasláno: 29 Lis 2009 17:48


de me o to ze nevim jestli mam brat 3x denne protein a 2x dene gainer.jednak me tam skoro nezustane misto na normalni jidlo a bylo by to fin. narocny

1) Nechapu, proc bys to mel takhle delat. Tekutou vyzivu si davej jen v pripade
a) kdy potrebujes ziviny rychle (po treninku, a rano, ale rano to neni nutne - bohate staci dat si mensi davku a za pul tri ctvrte hodiny normalni jidlo, mensi porci)
b) kdykolik nemas sanci se v pravidelny cas dostat ke kvalitnimu jidlu, ale nemas problem vzit si s sebou napoj.

2) Ono to fakticky neni drazsi nez normalni jidlo.

jeste jedna vec nekde sem cetl,ze kdyz potrebju neco shodit nemel bych behem treninku pit iontak.co ty na to
Pokud je iontovym napojem myslen nejaky komercne delany sirup s mineraly, tak to samozrejme v ramci celkoveho mnozstvi sacharidu denne, nemusi byt moc vhodne.
Ale vzdycky zalezi hlavne na tom, kolik jis behem dne celkove.
Jinak ale co se tyce iontu u treninku - nejsnazsi a nejucinneji cesta je jist 1) dost ovoce a zeleniny behem dne, 2) pripadne uzivat multivitaminy a multimineraly, 3) dat si par hodin pred treninkem lzicku jedle sody.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Atreyu

Èlen
# Zasláno: 29 Lis 2009 18:55


ale bilkoviny musi zustat 2g na 1kg vahy,ze?

ten iontak mam tenhle http://www.fitness.cz/iontove-napoje-roztoky/nutri product-for-active-1000ml-s3641154

jeste sem se chtel zeptat- nekde na ironfactoru sem nasel trenink. metodu 4xtydne........ po,ut,streda volno,ct,pa a vikend volno. to by se mi celkem libilo.ted cvicim po,ut,pa a chtel bych vic ( jestli to teda ma vyznam )
no a k tomu v nedeli ta florbalova aerobka :D ma to smysl nebo je to pro zkusenejsi?

vim ze pro svalovy rust by mel byt jak trenink tak kvalitni odpocinek a regenerace.....
tetsuo

Èlen
# Zasláno: 29 Lis 2009 23:46


ale bilkoviny musi zustat 2g na 1kg vahy,ze?
Bilkoviny je pri nabirani a udrzovani hmoty nutne drzet porad vysoko. Ale 2 g/kg muzou a nemusi byt nutne. Kazdy potrebuje trochu jine mnozstvi. Zaklad je tech 1,5-1,6 g/kg, vrchni hranice je asi 2, 2g/kg. Pak uz je pro telo obtizne to vubec travit, natozpak vyuzivat.

U toho iontaku - tam se dava 20 g na litr vody.
a) dela to 12 g sacharidu, to nic neni.
b) iontu je tam mininum, v podstate to nemuze nijak ucinkovat (lzicka sody za par haliru udela lepsi sluzbu)

jeste sem se chtel zeptat- nekde na ironfactoru sem nasel trenink. metodu 4xtydne........ po,ut,streda volno,ct,pa a vikend volno. to by se mi celkem libilo.ted cvicim po,ut,pa a chtel bych vic ( jestli to teda ma vyznam )
To neni zadny popis, chce to videt konkretni program a vedet, cos delal predtim


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Atreyu

Èlen
# Zasláno: 30 Lis 2009 12:16


no myslim ze zustanu u toho co sem delal. jeste nejsem zadnej profik takze tomu dam cas a az se neco priucim tak snad.
chtel sem delat : po - cely telo
ut - ruce,nohy
ct - prsa,zada
pa - cely telo

ale to je asi kravina ze?

jinak sem se chtel vratit k tomu gaineru a proteinu co sem psal - fakt se to NESMI pit s mlekem?ja bych po tom klidne vypil sklenici vody.
jako kdyz si to rozmicham v mensim mnozstvi vody tak to vypiju,ale moc dobre mi to nedela,no a pak vypiju dalsi sklenici samotne vody.
pokud to je fakt problem tak snad se to s tou vodou naucim,no.co mam delat

ten iontak sem koupil jako prvni vec zaroven proteinem ( ten byl podle toho co sem se docetl zastaraly ) a L-Carnitinem ( doplatil sem na neznalost ) ,ale co chybama se clovek uci
slo me jenom o to jestli to mam normalne oboje i s carnitinem douzivat. sice to bude bez ucinku,ale ten pocit

pozitivni vec ze od te doby co sem zacal posilovat a zmenil jidelnicek sem za cca 2 mesice jak po fyzicke strance znacne lip a zhubl sem 3 kila, ale v pase asi 5 cm.
tetsuo

Èlen
# Zasláno: 30 Lis 2009 14:59


no myslim ze zustanu u toho co sem delal. jeste nejsem zadnej profik takze tomu dam cas a az se neco priucim tak snad.
chtel sem delat : po - cely telo
ut - ruce,nohy
ct - prsa,zada
pa - cely telo

Ale pochop, ze tohle neni konkretni program. Z toho nejde nic moc poznat.
Nejde o to, jestli jsi nebo nejsi profik, ale jde o to, jak PRESNE vypadal tvuj predchozi trenink a jak PRESNE bude vypadat ten nasledujici.

jinak sem se chtel vratit k tomu gaineru a proteinu co sem psal - fakt se to NESMI pit s mlekem?ja bych po tom klidne vypil sklenici vody.
Nesmi je silne slovo. Jde o tohle - pokud je protein nebo gainer vyvazeny tak, aby jeho aminokyseliny mely lepsi profil nez normalni mleko, a byly jako materske mleko nebo lidsky sval, tak je velmi kontraproduktivni redit si ho zhorsovat profil aminokyselin mlekem.

Vzhledem k tomu, ze normalni strava byva vzdycky nevyvazena, tak prave pitim proteinu/gaineru 1-2x denne mas sanci to trochu vylepsit. Ale kdyz si to zhorsis mlekem, byl ten design tech vyrobku na nic.
Pokud pijes min kvalitni proteiny/gainery s mlikem, tak je to nakonec fuk.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Atreyu

Èlen
# Zasláno: 30 Lis 2009 19:09


no nic tu zmenu treninku necham na pozdejc,az se v tom trochu zajedu.

mam na tebe jeste jednu otazecku,tykajici se stravy -
takze 1. cim by se dala zahustit urcita jidla namisto mouky popr. existuje nejaka "zdravejsi" mouka

a za 2. slazeny limonady sem nikdy nepil.vzdycky sem si delal stavu ze sirupu.cim by se sirup dal nahradit?protoze cista voda z vodovodu me moc neleze
tetsuo

Èlen
# Zasláno: 1 Pro 2009 10:27


1. cim by se dala zahustit urcita jidla namisto mouky popr. existuje nejaka "zdravejsi" mouka
A ktera urcita jidla?

slazeny limonady sem nikdy nepil.vzdycky sem si delal stavu ze sirupu.cim by se sirup dal nahradit?protoze cista voda z vodovodu me moc neleze
Caj a trocha medu.
Nebo voda a nakapat do ni citron.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Atreyu

Èlen
# Zasláno: 1 Pro 2009 16:38


no treba maso na stave s ryzi/testovinami - moje nej jidlo - tam se to trosku zahustit musi
co treba nejaka nizkotucna smetana?....... nizkotucny taveny syry? taky spatne?
tetsuo

Èlen
# Zasláno: 1 Pro 2009 17:05


Neni to spatne. Trocha kysane smetany nebo syr cottage budou ok.

Na vytvoreni stavy je dobry granulovany lecitin.

A samozrejme nejaka vhodna nastrouhana zelenina.

Taveny syry rozhodne ne.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Riki

Èlen
# Zasláno: 3 Pro 2009 17:58


Mohol by som sa spytat v com je taveny syr nevhodny?
Osobne preeferujem tvrde syry ,alebo tie typu hermelin a pod.
tetsuo

Èlen
# Zasláno: 3 Pro 2009 18:33


Taveny syr obsahuje ruzne nevhodne upravovane soli. Jinak je taky dost tucny.

Hermelin je dobry syr, pokud se ho neji moc. Tyhle zrajici syry v sobe totiz maji rustove faktory IGF, ktere pomahaji rust svalum. Stejne jako syrove maso, napr. tatarak.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Riki

Èlen
# Zasláno: 3 Pro 2009 21:25


Nejem take syri nejak obzvlast vela. Co povies na taky eidam to je syr kt. jem myslim ze dost.
Niekde som tu cital ze nie je dobre vela masla jest, ja ho jem dost pretoze nemam rad suche:D , kde je problem? Inak diky moc za rychle a poucne odpovede.
tetsuo

Èlen
# Zasláno: 3 Pro 2009 23:35


Eidam se dela mnoha ruznymi zpusoby a existuji ruzne vice a mene kvalitni vyrobky.
Kdyz uz, tak je vhodnejsi jist jen 30% eidam. Nemel by ale byt vyraznou slozkou jidelnicku.
Svaly se buduji z jinych potravin. Lepsi jsou jogurty, kefiry, polotucne mleko - pokud jde o mlecne vyrobky.
Zhruba nejlepsi slany syr jsou oloumoucke tvaruzky. Maji minimum tuku a hodne bilkovin. Jsou ale dost slane, takze se jich neda jist moc.
Nejvic bilkovin je vhodne ziskavat z liboveho (grilovaneho, duseneho) masa, varenych vajicek a kvalitnich proteinovych napoju.


Niekde som tu cital ze nie je dobre vela masla jest, ja ho jem dost pretoze nemam rad suche:D , kde je problem?
Maslo ma 80 % tuku, vetsinou nasycene mastne kyseliny, coz neni az tak dobre na srdce.
Kdyby se melo rozhodovat mezi tim,jestli je lepsi davat si na chleba nebo rohliky maslo, nebo margarin, tak maslo je lepsi - je to prirodni tuk, ktery telo umi zpracovat, zatimco margarin je totalni umela sracka, s niz si telo nevi rady. Vetsina reklam na margariny lzive tvrdi, ze jsou zdravi prospesne, protoze se do nich pridava zdrave oleje. Ale tech je tam troska, zaklad je "umela hmota".
Jestli nekdo chce, muze si klidne na chleba rozetrit lzici/lzicku oleje - nejchutnejsi je asi olivovy.
Jinak pomazanky na chleba jsou nejlepsi (nejzdravejsi a vyzivove nejhodnotnejsi) ze syru typu cottage.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Atreyu

Èlen
# Zasláno: 4 Pro 2009 16:40


prosimte je nejakej vyraznej rozdil mezi bilim a ochucenym jogurtem/kefirem? podle etikety ani ne.......
tetsuo

Èlen
# Zasláno: 4 Pro 2009 17:49


Jogurtu i kefiru mas desitky vyrobku, cili se od sebe lisi i jednotlive bile jogurty.
Obecne je taky vhodne nejist prilis nizkotucne jogurty, jogurt musi vzniknout z nejakeho kvalitniho mleka, kde je tuk.

V zasade - ochucene mlecne vyrobky jsou slazene cukrem a obcas ovocem. Ten bily cukr neni dobry; telo s nim ma dost problem (je to dokonce jeden z nejvetsich civilizacnich problemu.). Pokud muzes, davej prednost neslazenym mlecnym vyrobkum a k nim si dej ovoce.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
vlaydimir

Èlen
# Zasláno: 30 Øíj 2021 10:34


ĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËŃ„Äľ
ĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËŃ„Äľ
ĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËŃ„Äľ
ĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËŃ„Äľ
ĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËŃ„Äľ
ĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËŃ„Äľ
ĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËŃ„Äľ
ĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËŃ„Äľ
ĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËŃ„Äľ
ĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËŃ„Äľ
ĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËÄąľĸÄËŃ„Äľ
ĸÄËфľĸÄËŃ„Äľ
vlaydimir

Èlen
# Zasláno: 30 Øíj 2021 10:35


ĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËŃ„Äľ
ĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËŃ„Äľ
ĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËŃ„Äľ
ĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËŃ„Äľ
ĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËŃ„Äľ
ĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËŃ„Äľ
ĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËŃ„Äľ
ĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËŃ„Äľ
ĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËŃ„Äľ
ĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËŃ„Äľ
ĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËŃ„Äľ
ĸÄËфľĸÄËŃ„Äľ
vlaydimir

Èlen
# Zasláno: 30 Øíj 2021 10:36


ĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËŃ„Äľ
ĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËŃ„Äľ
ĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËŃ„Äľ
ĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËŃ„Äľ
ĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËфľĸÄËŃ„Äľ
tuchkasĸÄËфľĸÄËŃ„Äľ
. 1 . 2 . >>
Va¹e odpovìï
Tuèné  Kurzíva  Podtr¾ené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal¹í smajlíci Zakázat smajlíky
» U¾ivatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou pøispívat jen registrovaní u¾ivatelé. Zadejte své pøihla¹ovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Právì online: Hosté - 2
Èlenové - 0
Nejvíce u¾ivatelù online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Èlenové - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist