Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Osobní deníky / Anatrotto - Dotaz...není více méně???
. 1 . 2 . >>
Autor Zprva
Anatrotto

len
# Zaslno: 4 no 2009 01:40


Zdravím chci se zeptat zda je následujici trenink jeste v normě a nebo zda byste mi doporucili zmensit pocet serii, pripadne kde ubrat v jakych konkretnich cvicich (cvicim par let, prerusovane, nejake zkusenosti jsou zacatecnik nejsem, pokrocily asi ovsem take ne....). + otazka zda neni na skodu jet po sobe prsa-ramena a nohy-zada aneb bench-military, drepy-mrtvola. Diky, ale opravdu uprimne DIKY za kazdou pripominku a radu.

Trenink A se strida s treninkem B

1. A
2. pauza
3. B
4. A
5.pauza
6.B
7.pauza

Trénink A:
**********
Stehna, záda, biceps, lýtka

8x Dřepy
3x Leg-press
8x Mrtvý tah
3x Přítahy s vidlicí na hrudník
8x Zdvihy s velkou činkou
6x Lýtkové výpony

Doba tréninku : cca. 80 minut
Celkový počet sérií : 36 sérií
Celkový počet cviků : 6 cviků

Trénink B
*********
Hrudník, ramena, triceps, břicho

8x Bench-press / ©ikmý benchpress
3x ©ikmé tlaky s jednoručkami / na benchpressu
3x ©ikmé rozpaľky s jednoručkami
8x Military press
3x Kliky na triceps
5x Bench-press s drľením na triceps
8x Cviky na břiąní svaly

Doba tréninku : cca. 70 minut
Celkový počet sérií : 38 sérií
Celkový počet cviků : 7 cviků
Anatrotto

len
# Zaslno: 4 no 2009 10:10


2.osekanějąí varianta tréninku

Trénink A
********
Stehna, ramena, triceps, lýtka

10x Dřepy
8x Military press
5x Kliky na triceps
5x Lýtkové výpony

Doba tréninku : 60 minut
Celkový počet sérií : 28 sérií
Celkový počet cviků : 4 cviků

Trénink B
*********
Záda, hrudník, biceps, břicho

8x Mrtvý tah
3x Přítahy vidlice na hrudník / shyby
5x Bench-press / ©ikmý benchpress
3x ©ikmé tlaky s jednoručkami / na benchpressu
5x Bicepsové zdvihy s velkou činkou
5x Cviky na břiąní svaly

Doba tréninku : 60 minut
Celkový počet sérií : 29 sérií
Celkový počet cviků : 6 cviků

...kterou si mám vybrat???
tetsuo

len
# Zaslno: 4 no 2009 12:26


No, na jakekoli presnejsi posouzeni ti tam chybi pocty opakovani a vahy (procenta). Bez toho se neda urcit nic.
V zasade je ten objem serii ale hodne vysokej.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Anatrotto

len
# Zaslno: 4 no 2009 23:53 - Zmnil/a: Anatrotto


Na větąinu základních cviků jedu 6-8opakování. Procenta vah jsou větąinou 75procent.
tetsuo

len
# Zaslno: 5 no 2009 00:23


Nikdy jsem nevidel nikoho, ze by odcvicil parametr 8x8 se 75% realneho maxima.

Myslim, ze tak 2-3 serie po 8 opak by z tebe vytahly vsechnu stavu.

Se 75 % se obvykle dela 5 serii po 5-6 opakovanich. Asi nejtvrdsi parametr, co jsem kdy cvicil, byl Fomin 5x6 s 80%.


Ozkousej si svoje SKUTECNA maxima a sniz objem serii.
Napr. v jednom treninku 8x Dřepy, 3x Leg-press a 8x Mrtvý tah - to je vrazda.

Taky ti tam chybi nejake cyklovani. Stridani procenta zateze a vahy.


Jestli ti vyhovuji treninky typu vrsek spodek, tak dobre dva jsou napr. tyto

jednoduchy:
http://www.ironfactor.cz/viewtopic.php?t=1241

pokrocilejsi:
http://www.ironfactor.cz/viewtopic.php?t=14


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Anatrotto

len
# Zaslno: 5 no 2009 11:24


Diky moc. Tech 75procent byl trochu tupý odhad od oka, chjo (( Je pravda ze sve maximum znam jen z benche, z mrtveho tahu a z drepu jsem si ho nikdy netroufl zkouset. Vím maximálně na jakou váhu udělám 3opakování ale uplne maximum ne. U toho benche to je nakonec nejakych 68%...ale to neni podstatne proste Ti davam plne za pravdu.

OK zmenąil jsem obejm na ...

Trénink 1
*********
Stehna, ramena, triceps, lýtka

8x Dřepy
8x Military press
5x Kliky na triceps
5x Lýtkové výpony

Doba tréninku : 60 minut
Celkový počet sérií : 26 sérií
Celkový počet cviků : 4 cviků


Trénink 2
*********
Hrudník, záda, biceps, břicho

5x Bench-press / ©ikmý benchpress
3x ©ikmé tlaky s jednoručkami / na benchpressu
5x Mrtvý tah
3x Přítahy vidlice na hrudník / shyby
5x Bicepsové zdvihy s velkou činkou
5x Cviky na břiąní svaly

Doba tréninku : 60 minut
Celkový počet sérií : 26 sérií
Celkový počet cviků : 6 cviků


Odzkouąím maxima a okouknu z ostatních tréninků správné cyklování. Takhle uľ by to bylo v normě a nebo bys jeątě něco zmenąil či pozměnil cviky či pořadí cviků. Díky.
tetsuo

len
# Zaslno: 5 no 2009 22:16


3x Přítahy vidlice na hrudník / shyby
5x Bicepsové zdvihy s velkou činkou

Prohod serie, zada jsou vetsi sval.


Jinak ti bude stacit, kdyz budes kazdy tyden pridavat vahu a pujdes o jedno opakovani niz, od 8 ke 4, treba.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Anatrotto

len
# Zaslno: 6 no 2009 13:02 - Zmnil/a: Anatrotto


Ok Tetsuo diky moc. Jeste otazka ke shybum resp. k pritahum vidlici na hrudnik. Mam klasickej problem v tom ze nedam dostatecne mnozstvi shybu, alespon si myslim ze ten pocet je nedostacujici a je treba ho suplovat necim jinym. Chci se zeptat k jake variante se priklonit. Sparinga pri treninku nemam (schvalne, nikdy se mi to neosvedcilo).

1.) pomoci si lavickou
2.) jet shyby na pristroji s protivahou (treba 5kg)
3.) delat shyby i presto ze je to tak maly pocet opakovani (i za cenu ze treba v 5.serii to bude jen 1-2)
4.) delat pritahy vidlice na hrudnik a az treba po 1-2mesicich prejit na shyby

Takze kdyz to shrnu....jet ten trenink co jsem napsal, jet vsechno se stejnou vahou tak aby clovek dal 8opakovani(az na bricho) ve vsech seriich a po tydnu zvetsit vahu a ubrat jedno opakovani. 87654 a pak treba zase znovu 87654.Chci ten trenink jet 10tydnu. Četl jsem o programu "54321..." Kdy se jede 5432154321(10tydnu) instinkt mi rika ze pro me bude asi lepsi nejdrive 8765487654. Nebo by jsi jel spise 54321?

Četl jsem ze mrtvy tah by se mel jet maximalne na 6opakovani. Z uchopovych, zdravotnich duvodu i kvuli nadmerne unave stabilizatoru.Co si o tom myslis?

Jinak u military pressu jsou vlastne 4varianty vsedě dozadu/dopredu, vestoje dozadu/dopredu. Jaka je idealni varianta? Me se osevdcuje dat prvni 4serie vsedě doazdu a pak 4serie vestoje se zdvihem pred hlavou.

To je zas otazek, pardon...
tetsuo

len
# Zaslno: 6 no 2009 13:33


Na shyby - genialni vyukove video:
http://www.youtube.com/watch?v=Ba7q14s5-2w

Klesal bych u tech nejzakladnejsich 3 cviku porad dolu s opakovanimi.

Mrtvy tah - zalezi na vaze, kterou pouzivas a na tom, jak mas zmaknutou techniku. Je pravda, ze vetsina lidi dela mrtve tahy v rozsahu 1-6 opak.
Videl jsem i treninky, kde se delalo 12 opakovani. Uchop zlepsis magneziem, mozne jsou i trhacky nebo molitany. Samozrejme, zaklad je v silnem stisku, ktery se da take trenovat samostatne.

Military press - pokud te neboli ramena, muzes delat i tlaky za hlavou. Stridat se to da. Nejsou na to zadna striktni pravidla.
Obecne nejbezpecnejsi a nejproduktivnejsi co do zapojeni svalu celeho tela jsou tlaky ve stoje pred hlavou. Ber i to jako velmi dobry cvik na stred tela.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Anatrotto

len
# Zaslno: 7 no 2009 12:13 - Zmnil/a: Anatrotto


Rozhodl jsem se jet tento trénink 5týdnů a pak dát 6-8týdnů http://www.ironfactor.cz/viewtopic.php?t=145 s tím ľe tam zaradim vice ramen(military) + si k tomu dam bricho a lytka. Akorat resim zda je unosne jet tu objemovou rutinu stylem 1den trenink a 1den prestavka = po st pa ne ut ct so po st pa ne .......= 7tréninku za 14dní. V rozpise je 3/tyden tedy 6 za 14dní ale to uz jsou opravdu takove uvahy na nic. Radeji se budu soustredit na soucasny trenink. Vidim ze jsi do te diskuze k tomuto treninku take prispival, co si o tomhle treninku "objemova rutina" myslis? A má se pouzit nejake dalsi cyklovani a nebo staci jiz dostatecna rozmanitost poctu opakovani a serii zakompovana ve vypsanem treninku. +zda jet vzdy kdyz je uvedeno napr. 4x8 s takovou zatezi s kterou zvladnu 4x8 a dalsi trenink pridat mirne vahu nebo pripadne jeste ponechat tu samou pokud clovek citil nejake naznaky cheatingu.
tetsuo

len
# Zaslno: 7 no 2009 16:37


Jel jsem to, je to dobrej trenink. Cyklovani je ok.
Zalezi na tom, jestli jsi byl zvyklej cvicit 3x nebo 4x tydne. Pokud mas dobou vyzivu a dostatek spanku, nemel by to byt problem.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Anatrotto

len
# Zaslno: 9 no 2009 15:58


Řeąím jeste jednu "záhadu" zda dát nejdrive bench nebo mrtvy tah v treninku. Nejcasteji jsem se docetl ze po bench pressu neni clovek natolik unaven aby neodvedl kvalitne mrtvy tah kdyzto obracene je to znacne a bench uz se jede jen napul po tezkem mrtvem tahu. Jsem na váľkách. Dal bys tedy hrudník před záda???Díky
tetsuo

len
# Zaslno: 9 no 2009 16:50


Cvicit jde obe varianty. Jde o to, v kterem tom cviku se chces vic zlepsit a co je tvoje slabina.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Anatrotto

len
# Zaslno: 10 no 2009 16:00


Je někde na netu uvedena tabulka kde se dá vyčíst kolik opakovani a serii je clovek schopen udelat napr s 80%maxima 75..70.. Cviceni je trochu psychologicka valka clovek potrebuje vedet zda nema nejake mezery a zda se naflaka....vědět napr. ze s 70% bych mel stoprocentne zvladnout 5x8 hned by to cloveku pomohlo.

Díky
tetsuo

len
# Zaslno: 10 no 2009 20:32


http://www.ironfactor.cz/viewtopic.php?p=1182&sid= 76c6ddaba77dd7b76b56e59c3e97a436

http://powerlifting.ronnie.cz/c-3835-teorie-ruskeh o-siloveho-treninku-prilepinova-tabulka.html

Existuji i dalsi pocty.

Klasicky trenink 5x5 se dela se 75 %

German Volume Training 10x10 se dela s 60 %

Waterburyho trenink 10x3 se dela s 80 %

atd.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Anatrotto

len
# Zaslno: 16 no 2009 16:51


Prosím Tě měl bych daląí dotaz tentokráte výľivy. Chtěl bych slyąet kolik je dle tebe optimální mnoľství bílkovin a sacharidů. Při klasickém silově-objemovém tréninku

Vypočítal jsem si ľe při své váze 81kg bych měl jíst něco kolem 270g bílkovin = 3,4g bílkovin na 1kg hmotnosti. Sdílíą tento názor? Není toto mnoľství nadbytečné. Nejsem rozhodně ľádný ektomorf, spíąe tak ze 80procent mezomorf a 20procent endomorf. Větąinou se píąe o 2g /kg hmotnosti, ale na Ironfactoru byla uvedena předlouhá rovnice ze které jsem dostal číslo 270g bílkovin.

Daląí otázka je na sacharidy někde se píąe 5g /kg někde se to rozpočítává na dni dle tréninku (2inteznzivni dny, ostatni treninky, dny odpocinku)....rovněľ nevím k jakému číslu mám směřovat.....dle rovnice mi vyąlo konzumovat cca. 335g sacharidu pri int.treninku(2dny), 270 ve zbyle treninkove dni a jen 200g sacharidu v odpocinkove dni.

Podotknu ľe stravu se snazim jist z potravin nikoliv ze suplementů. Jím 5-6x denně. Snaľím se mít dostatek spánku.

Poslední otázka je na tuky, jaká je hranice spodní i horní v gramech / den.

Můj přibliľný současný jídelníček:
****************************
1litr mleka polotucneho(2x500ml) + 200g(2x100) musli
3x nizkotucny joghurt
150g tunak
200g 30procentniho syra
100g spaget
200g kureci prsa
+banan, jablko, brokolice, vejce, dľem, kukuřice, med a tvaroh.

Vychazi mi to tak cca. 3200-3500kcal z toho cca.
200-250bilkovin
320-370sacharidu
100-140tuků


Děkuji moc za tvou radu. Nejdříve to házím sem k posouzení tobě (je tady taková krásná komorní atmosféra), v případě nutnosti to hodím i na ironfactor(po nějakém čase).
tetsuo

len
# Zaslno: 16 no 2009 20:00


Bilkoviny: zacni na dvou gramech/kg a pocitej vsechny typy, zivocisne i rostlinne. Velka jidla 30 g a vic (max. 50 g) jez 3x denne, jinak mensi davky. Telo proste vic travit a zpracovat neumi. Pridavat gramaz ma smysl, pokud nerostes. Vzdy je ale lepsi resit skladbu jidel nez jen honit kvantitu.
Pokud neberes steroidy, nebo nedrzis nizkosacharidovou dietu, je velke ladovani se bilkovinami dost neuzitecne.
3,4 g bilkovin podle me vede ke strasne plynatosti.

Sacharidy - nema zadny zvlastni ucel stridat dny treninku a bez. Dej si 5g/kg a kdyz nebudes signifikantne nabirat tuk, tak na tom zustan. Nebo si pak prihod 1-2 kardio treninky tydne.

Tuk by mel tak energeticky byt hruba na stejne urovni jako bilkoviny = polovicni mnozstvi. (1 g bilkoviny = 4 kcal, 1 g tuku = 9 kcal)

Tohle, co navrhuju, funguje na nabirani objemu pro bezne lidi. Dela to minimum potizi.
Jine typy diet muzou pusobit travici problemy, pripadne se clovek hure regeneruje.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Anatrotto

len
# Zaslno: 16 no 2009 21:09


Jsem ten typ ktery kdyby nesportoval (hraju zavodne squash, drive florbal) a jedl jsem co chci vcetne humusů jako smazeny jidla a mcdonald atd atd... tak vazim za rok o 10kg vice. V podstate uz nejakych 8let jim vicemene kontrolovane s rozumem a snazim se trochu zdravě....

Takze dle toho co mi napsal mi to vychazi na

Bilkoviny cca. 170gramu
Sacharidy zkusim trochu mírně ubrat a nasobit to tak 4,5g/kg abych nenabiral a mohl to zpocatku lepe kontrolovat...= cca. 360
Tuky mi vychazi na 80g

.....170/360/80 ......vychazi 2850kcal. Je to optimalni ??? Neni to malo?

Z toho vąeho mi vychazi opět jedna a tatáľ informace vsechny casopisy a drtiva vetsina informaci na netu o posilovani a vyzive v kulturistice je na nic .Vse se toci kolem profesionalu kde se tak trochu pocita s necim navic.....Nejlepsi informace clovek ziska od lidi kteri to maji vyzkousene a zaroven nejsou profici ci oficialni odbornici...

80-82kg ....170/360/80 ......vychazi 2850kcal

Je to v poradku???
tetsuo

len
# Zaslno: 16 no 2009 22:57


Asi jo
Ja kalorie nepocitam. Resp. vim, jak se pocitaji, ale zajimaji me jen primo ty ziviny.
Zaklad je v tom, udrzovat tu hladinu stejne, resp. nekolisat nesmyslne s bilkovinami dolu a s tukem nahoru. Se sacharidy si clovek muze ruzne hrat. V zasade je taky muze nechavat stejne, ale promyslene vlneni je asi nejefektivnejsi.
Osobne se snazim nevychylovat moc nad 4g/kg, protoze mam hodne pomaly metabolismus.
Zakladni objemova davka pro prumerne rychly metabolismus je cca tech 5g/kg. Cili, kdyz to strelis mezi, tak je to dobre.

Za nejtezsi na vyzive povazuju to, ze to fakt musis dodrzovat den za dnem. Neznamena to nedat si nikdy to, co ti chutna, ale znamena to mit neustale zakladni prehled o tom, kolik zivin do sebe dostavas.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
tetsuo

len
# Zaslno: 16 no 2009 23:13 - Zmnil/a: tetsuo


Jinak k tomu mnozstvi bilkovin. Na to jsme tady kdysi vedli strasne zurivou debatu, ktera spocivala v tom, nakolik se bilkoviny ze stravy dovedou v tele vyuzit.

Vetsina lidi nechce verit tomu, ze to je jenom 50-60 %. Pokud se naucis jist pestre a uzivas spravne proteinove napoje, tak to muzes vyhnat podstatne vys, nekam na 80-90 % a tudiz muzes jist podstatne min a k tomu jist vic zeleniny, cili budes celkove zdravejsi.

Jenomze - lidi slysi hlavne na kvantitu. Kupujou si srackove kureci maso (umelou hmotu z velkovyroby), osmazi ho na levnem srackovem oleji za 20 kc/litr, rozvari ryzi a to pak jedi cely den a k tomu piji nevyvazene syrovatkove proteiny, z nichz pulka prohuci do zachodu.
Pak samozrejme do sebe musi ladovat 3-4g bilkovin na kilo (misto 1,5-2 g) a ma to mnohe zdravotni nasledky. Ktere samozrejme v mladem veku nejsou zavazne, a proto si mnozi mysli, ze o nic nejde.

Je to docela zvlastni. Ona si totiz dost velka cast lidi zvykne na to, ze je po treninku neustale neco boli, ze maji neustale zazivaci potize apod., ale berou to jako neco normalniho. Kdyz k tomu pak berou steroidy, ktere jim pusobi dalsi potize (ktere jsou viditelnejsi), tak jim jakekoli upozorneni na to, ze "moc bilkovin neni dobry napad" pripada nicotne a zbytecne.
Ale pokud to posilovani nekdo bere jako zdravou cinnost na cely zivot, tak by nemel nasledovat extremy.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Anatrotto

len
# Zaslno: 17 no 2009 00:26


....vzhledem k tomu ľe mám dnes obzvláątě plynatý ľaludek....spatřuji v tomto jevu ten pravý a konečný argument proti 3-4g / kg )) Protoze dneska jsem snedl urcite nejmin 250g bilkovin.

Jak pises je to vsechno o vyvazenosti a o dlouhodobych navycich, ktere jsou prirozene a pro tělo prospesne. Nedovedu si predstavit ze budu cely zivot merit kolik snim sacharidu a kolik proteinu jde mi spis o to zaimplementovat urcite navyky z kulturisticke stravy naporad do sveho jidelnicku a pak uz neresit zda clovek ji 1,6 neb 2,4g na kilogram. Svaly mi nemusi rust na 89procent bude mi stacit kdyz to bude na 46procent.

Jeste otazka na těstoviny - ąpagety, makarony, penne...jaký na ně mas nazor? Mam je hrozne rad a je to vyborny zdroj sacharidu, doporucil bys mi je jist klidne kazdy den nebo ob den?
tetsuo

len
# Zaslno: 17 no 2009 01:19


Kolisani mezi 1,6 a 2,4 je uz hodne velke. Automaticke navyky by te mely vest k tomu, ze ta cisla nebudou kolisat o vic nez 0,2. A neboj, casem to das i od oka.

Testoviny jsou v pohode. Pokud jsou kvalitni (napr. ze semoliny) a nerozvaris je. Neni velky problem mit je jako jeden z hlavnich zdroju sacharidu.
Ryze, testoviny, jahly, kuskus, zitny chleba - ty lze jist porad.
Vhodne je hlidat si brambory a bile pecivo a vyhybat se klasickym knedlikum.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Anatrotto

len
# Zaslno: 17 no 2009 16:04


Skáču sice od tematu k tematu....ale v posilovani je stale nac se ptat...

Zajimalo by me zda existuje nejake voditko v pomeru maximalnich vykonu bench/dřep/mrtvy tah...např. zda by clovek mel drepnout 1,5xvice nez benchne a v mrtvem tahu napr 2xvíce nez benchne...

Dále bych se chtěl zeptat na Mrtvý tah....sjel jsem si vąechnu teorii nechal si prehrat slow motion video z youtube s instruktazi deadliftu. Jenze nemam s nim moc zkusenosti jedu ho teprve 2mesice, zatim se ridim heslem ze kazdy trenink pridavam 2,5kilogramu a jedu vzdy 5serii po 6opakovani. Myslis si ze je to takhle rozumné? Rikam si ze behem 3mesicu (=cca. 25treninku mrtveho tahu) zvednu vahu o 50kg pricemz nebudu moc riskovat protoze váhu davam postupne. Dalsi podotazka je zda je dobre pouzivat háky k rukavicim na lepsi uchop a nebo zda mam jet bez nich stridavym uchopem. +tvuj osobni nazor pokládat pri DL behem opakovani cinku na zem a nebo ne? Díky.
Jirkas

len
# Zaslno: 17 no 2009 16:47


Ahoj, drep i deadlift by meli byt o polovinu vetsi nez bench. Ale je to jenom orientacni. S tim pridavanim na deadlift myslim ze ok, ale hlavne davej bacha na techniku. Haky k rukavicim bych nepouzival vubec. Pouziva se nadhmat, kdyz to nadhmat nezvala tak stridavy uchop a jen vyjimecne(treba na maximalky) bys moh pouzit trhacky. A ano cinku pokladat a hlavne neni dobry ji brzdit, kdyz ji pokladas
Anatrotto

len
# Zaslno: 17 no 2009 22:13


Chci se zeptat na tento klasický obejmový trénink http://www.ironfactor.cz/viewtopic.php?t=145 zda mám v průběhu týdnů nějak měnit počet serii a opakovani pripadne cviku a nebo zkratka jet cele obdobi kdy clovek pojede tento trenink striktne tak jak je napsan. Děkuji. Plus se chci zeptat kolik tydnu tak tento trenink jet, 6? 8? 10?
tetsuo

len
# Zaslno: 18 no 2009 00:52


S vahama, rukavicema, trhackama a hakama jak pise Jirkas.

U pokladani jde o to, jaky typ mrtveho tahu cvicis. Pri rumunskem mrtvem tahu se cinka nepoklada, u konvencniho/klasickeho tahu ano.

Doba, kdy nejaky trenink funguje, je individualni. Telo se adaptuje ruzne. U zacatecniku, kteri hure odhaduji svoje sily, to byva kolem 5-6 tydnu, u pokrocilych cvicencu jen 3 tydny. Clovek dosahne sveho maxima, dalsim pridavanim vah, serii, opakovani ci zkracovanim prestavek by se spis poskozoval, takze da tyden deload-lehci trenink nebo volno a pak rozjede dalsi trenink, v nemz budou nove prvky, ktere telo primeji k rustu.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Anatrotto

len
# Zaslno: 18 no 2009 13:48


Ok diky moc oběma. Jeste jedna vec mi neni jasna i po dukladnym procteni ironfactoru jsem nezjistil jak ma clovek davat treninkove plany za sebou. Napr. 8tydnu jedu obejmovou rutinu pak 6tydnu TBT, pak 6tydnu HST, pak 6 FOMIN....muzu to delat stylem pokus omyl a zjistovat co mi indivudalne sedi a nebo na to jsou nejaka pravidla ze napriklad po TBT ma jit neco lehciho a nebo naopak ze dat po nebo před FOMINA TBT je risk. K tomu Fominovi vim ze si Tetsuo psal ze jsi ho jel, mohu si ho dovedu jet i jako pokrocily zacatecnik nebo nebo moc nepokrocily pokrocilec ))) díky
tetsuo

len
# Zaslno: 18 no 2009 14:59


Ty treninky jsou vymysleny a ozkouseny zhruba tak, jak se to doporucuje v tech clancich. (Ti treneri, co to psali, obvykle maji stovky klientu, nebo aspon nekolik desitek pokusnych kraliku, a vedi, jak to funguje.)

Pokud nemas specificke naroky, napr. ze bys chtel nabirat hlavne silu, nebo mit posilovani jako doplnek k jinemu sportu, ktery delas naplno, ale chces jen primerene zvysovat objem, silu a kondici, tak se nejvic osvedcuje stridat silovky, vysokofrekvencni a vysokoobjemove treninky.

Fomina muze jet clovek, ktery ma za sebou tak pul az tri ctvrte roku cviceni.
Nemel by si davat moc doplnku, ani zarazovat 4. den jenom na doplnky.
Proste si dej pokazde jeden cvik na zada, zhruba 3-4 serie, 5-8 opak, napr. 1) pritahy v predklonu, 2) shyby, 3) veslovani, a potom do tri dnu rozloz doplnky na ramena, biceps, triceps. Ob trenink si davej cvik na bricho/lytka. Vsechno tak ty 3-4 serie, pocty opakovani dle pocitu, muzes to ruzne stridat.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Anatrotto

len
# Zaslno: 19 no 2009 13:27


Ou ou ten Fomin musi asi bolet...predstava 16serii mrtvoly benche a drepu a pak jeste pridat nejakych 9serii na doplnky. To musi cloveka vyzdimat jako houbu. Chci se zeptat zda se to da stihnout do 80minut. A jeste jedna technicka otazka da se vubec Fomin cvicit bez sparinga. Musim rici ze z drepu mam velky respekt a i presto ze si myslim ze mam maximum drepu nekde okolo 140kg cvicim serie jen maximalne se 100kg(5 opakovani 8serii). Cvicim zasadne sam. Je z bezepecnostnich duvodu mozne cvicit 3opakovani s 90% dřepu tak jak je uvedeno v rozpise samotny??? Jsou nejake moznosti jak zvysit svou bezpecnost pokud clovek drepuje sam, resp. nejaky figl na to pokud neco selľe, nikdy jsem nezaľil ten pocit kdybych zustal dole trčet a nemohl nahoru. Rikam si v duchu proboha co bych v té situaci delal??? Bench je mysim bezpecny a pokud clovek jede sam tak se da situace zachranit prevalenim pres telo (jedu maximalne serie s 80kg takze to samozrejme s touto muąí vahou jeste jde). Mrtvy tah ten asi sparinga nepotrebuje...Takľe co s těmi dřepy? Videa na youtube cloveka trochu vyděsí...
tetsuo

len
# Zaslno: 19 no 2009 14:54


Fomin je docela cajicek vedle Sheika nebo Smolova.
U Sheika das klidne 16 serii jenom drepu a pak podobne mnozstvi serii benche, napr.
Navic - u Fomina je v kazdem treninku tezky jenom jeden cvik. Ty ostatni das ze setrvacnosti.

Drepy delej ve stojanu nebo kleci. Stojan ma jasne dana madla, v kleci si nastavis zarazky podle sebe.
Na zacatku treninku samozrejme na prvni dva tydny podsekni maxima o 5 kilo.
Pasek staci, muzes mit bandaze. Jinak nevidim az takovy problem hodit cinku dozadu. Kdyz uz ti nevadi kraval, kdyz ze sebe shodis cinku u benche...


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
. 1 . 2 . >>
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist