Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Doping / Alkohol
Autor Zpráva
homerun

Člen
# Zasláno: 15 Led 2011 21:08

ahoj, hned na začátku aby nedošlo k nějakým nedorozuměním: jsem si zcela vědom škodlivosti alkoholu a samozřejmě je mi jasné že nejlepší je NEPÍT HO VŮBEC!!!

Otázka tedy zní: Když už se na nás řítí situace (někdy může být obtížné se jim vyhnout), kdy lze očekávat abych tak řekl recidivu, jak co nejvíce zmírnit dopady alkoholu na naše svaly?

...samozřejmě nemluvím o zlití se jak dobytek tvrdým alkoholem...

podotázka: jak zařadit takový den do tréninkového plánu aby nás to co možná nejméně poškodilo?

Můj názor je že je lepší netrénovat v den mejdanu (je jedno jak to nazveme), pít hodně tekutin....a trénink zařadit na druhý den, po opětovném pokusu o doplnění tekutin.

Za horší variantu považuju mít trénink v den mejdanu, už tak zmožené tělo šokovat další ztrátou tekutin a volno si dát den poté...což by teoreticky mělo být asi lepší na regeneraci po mejdanu ale z tréninkového hlediska to z mého pohledu znamená:

1) ten trénink předchozí den byl k ničemu
2) ještě více uškodila ta dehydratace unavených svalů

PROSÍM!!! Neberu to nijak extra vážně, jen mě zajímá váš názor...

Samozřejmě uvítám i jiný rady, tipu vitaminizace, stravy atd atd....
RoManL4

Člen
# Zasláno: 16 Led 2011 10:40 - Změnil/a: RoManL4

Z různých článků od různých zdrojů je jednoznačné , že požití alkoholu není pro tělo dobré. A když se člověk snaží ze svého těla něco dostat (sílu,růst..) tak už vůbec ne.

ALE řekl bych , že hodně závisí na tom jak daleko s posilováním si, jakou máš genetiku a imunitní systém.

Znám mnoho kluků, kteří si alkohol odepřeli a stějně rostou pomalu, zatímco znám spoustu jiných kteří doslova chlastají kazdý víkend a jsou z nich za stejný čas hovada Někteří mají prostě štěstí a druzí se musí dřít.

Každopádně je nejlepší : Nepít, pít občas (1-2x za měsíc), vynechat tvrdý , držet se na hraně 3 piv , pít volně červené víno ..

Po tréninku je akce totálně nevhodná, protože zničené svaly se snaží zregenerovat..

když už, tak je dobré vyrovnat ztráty vitaminem C, zinkem, hořčíkem popřípadě lecitinem..

Odpověď nalezneš v poznání..
StalinChlapecek

Člen
# Zasláno: 16 Led 2011 13:11

(Kdysi jsem četl jeden článek v angličtině tak nvm jestli jsem ho dostatečně pochopil ale mělo by to být nějak takhle)

Když budeš požívat alkohol v den treninku musíš počítat s tim že :

- Tělo dává přednost odbouráváni alkoholu , takže pokud trenuješ a potom jdeš chlastat a má se dostavit nějaký ANABOLICKÝ stav těla , tak kvůli alkoholu ho tělo přeskočí (nebo aspon minimálně omezí) protože bude na prvním místě odbourávat hlavně ten alkohol

- alkohol tě dehydratuje (což znamená - pro tělo to neni vžádný případě vhodný)

- Ledviny a játra trpěj . A když vemeš k uvahu stravu (bilkovin) : Pokud si za den špatně jedl např. hodně bílkovin , které se ani nevyužili , už tak mají játra s ledvinami šílený problémy se toho zbavovat + přídáš tlak na ně ještě alkoholem (stačí si to představit)

S toho vyplívá, že se připravuješ o růst , tím že tělo se musí starat o ostatní věci kolem.

Den po kalbě se snažit co nejvíc pít (co nejvíc vyčůrat !! ) + pořid si lecitin (ten pomáhá játrům) .

Informace shromažduj a šiř dál
kernel

Člen
# Zasláno: 16 Led 2011 13:11

jj, přestal jsem a za rok a půl jsem nabral 30kg

Vůle odejde dřív než tělo.
RoManL4

Člen
# Zasláno: 16 Led 2011 13:43

kernel

nestyď se a pochlub se nějakouTvoji fotkou! x)) .. ta co ji maš tady, je celkem zavadejici xD

amiCO

Člen
# Zasláno: 16 Led 2011 15:16

Ono asi taky záleží, jaký je časový rozdíl mezí cvičením a pitím. Četl jsem, že je rozdíl když někdo jde cvičit v 9 ráno a pít v 9 večer a nebo jde cvičit v 6 večer a pít za dvě hodiny. Další věc je, co pije a v jakém množství. Nejvíce dehydruje tvrdý alkohol a pivo neopak víno má dehdratující účinky oprotoi ostatním minimální. Samozřejmě je důležité, jestli někdo vypije 3 skleničky vína a 3 lahve vína

Po jakou dobu od skončení cvičiení probíhá nejvýznamnější anabolický efekt? Tuším, že jsem někde četl, že největší stresový faktor trvá cca 4 - 6 hodin od ukončení cvičení.
homerun

Člen
# Zasláno: 16 Led 2011 17:07

Všem děkuju za reakce:

Roman
Každopádně je nejlepší : Nepít, pít občas (1-2x za měsíc), vynechat tvrdý , držet se na hraně 3 piv , pít volně červené víno ..
když už, tak je dobré vyrovnat ztráty vitaminem C, zinkem, hořčíkem popřípadě lecitinem..

- totéž si přesně myslím taky, jen když už tak spíš asi víno (nejlíp střik), než pivo

Stalin:
alkohol tě dehydratuje (což znamená - pro tělo to neni vžádný případě vhodný)

- to je naprosto jasný! Já mám na mysli situaci kdy tě čeká například svatba (lze očekávat nějaký to pití) a chceš si naplánovat trénink na ten tejden tak abys "minimalizoval ztrát". Jinak lecitin, tekutiny bez debat...

kernel:
Gratuluju, já to hodně omezil, chlastával jsem fakt dost, ale abstinent nejsem no

amiCO:
Ono asi taky záleží, jaký je časový rozdíl mezí cvičením a pitím

to mě taky napadlo. kdybys trénoval dopoledne, oběd, spánek 2h, kvalitní strava....asi by to bylo něco jinýho než z posilky do baru, ale těžko říct...

PRO MĚ KAŽDOPÁDNĚ ZŮSTÁVÁ NEJLEPŠÍ VARIANTOU PRO VYJÍMEČNÝ PITÍ NETRÉNINKOVÝ DEN!

Uvítám další názory....
kernel

Člen
# Zasláno: 16 Led 2011 22:06

nestyď se a pochlub se nějakouTvoji fotkou! x)) .. ta co ji maš tady, je celkem zavadejici xD

Q2 2010 - 193/96
http://img687.imageshack.us/i/dsc00018am.jpg/
čisté maso

Q3 2010 - 103kg
http://img834.imageshack.us/i/dsc00168l.jpg/
http://img143.imageshack.us/i/dsc00167u.jpg/
maso sádlo

Xmass 2010 105kg
http://img444.imageshack.us/i/dsc00172v.jpg/
http://img199.imageshack.us/i/dsc00172rj.jpg/

Jsem už pěkné prase, ale při MT 2x180 1x190 je mi to jedno.

kernel

Člen
# Zasláno: 16 Led 2011 22:08

Jako u holek je to celkem fatální problém. Ony si myslí, že to maso a málo sádla má člověk jen tak, a může chodit chlastat do rána, jíst junk food a pod.

Když se dozví, jak brutální režim, spaní, jídlo..(bez pití) za tím je, tak si hledají něco hubenějšího.

StalinChlapecek

Člen
# Zasláno: 17 Led 2011 14:23

kernel
chodíš do Hit Fitu na floře co ? Taky tam cvičim.

RoManL4

Člen
# Zasláno: 17 Led 2011 19:08

kernel

Paráda , je z tebe solidní řízek x)) a konečně sis odělal tu strašnou fotku

kernel

Člen
# Zasláno: 18 Led 2011 00:21

Prase :D. Cizopasník má 182/105 a potáhne 300kg. Já mám 192/103 a potáhnu jen 190.

kernel

Člen
# Zasláno: 18 Led 2011 09:04

kernel
chodíš do Hit Fitu na floře co ? Taky tam cvičim.

Vyjímečně.
Klec na dřepy tam není, ten stojan co tam je se kýve to samé u benče, dát si hodně tak tak mě to zabije. Na kladkách nemají řetězy, ale provazy a cítím tam ve vzduchu kouř a plíseň. Přemýšlím o SK Bohemians na Želivského.

StalinChlapecek

Člen
# Zasláno: 18 Led 2011 09:09

Taky mě to tam sere, ale zatim stačí.

Potřeboval bych najít něco kde je klec. Přemejšlel jsme o holešovicích no.

Sk bohemians na želivského ? kde přesně ? na hagiboru ?

RoManL4

Člen
# Zasláno: 18 Led 2011 16:48

Cizopasník má 182/105 a potáhne 300kg. Já mám 192/103 a potáhnu jen 190.

a co BP ?

kernel

Člen
# Zasláno: 21 Led 2011 13:57

Taky mě to tam sere, ale zatim stačí.
SK Maximus na Ohradě je dobrý, akortá tam mají nějaké měkké a mírně rezavé tyče.
U zastávky 11 Radhošťská, je taky nějaká tělocvična ve dvoře vedle Alberta. Klec nic moc, ale ujde to.

SK Bohemians je v Izraelské ulici 9. Pod vchodem na hřibov a někde za Svobodnou Evropou.

Jinak TJ Sokol Žižkov je bohužel tragédie a tělocvična ve sklepě M-Policie v Korunní taky.

a co BP
Viděl jsem ho jen tahat, ale 160+na BP dá určitě.

StalinChlapecek

Člen
# Zasláno: 21 Led 2011 16:29

SK Bohemians je v Izraelské ulici 9. Pod vchodem na hřibov a někde za Svobodnou Evropou.
Nemůžu to najít , nemáš stránky ?

kernel

Člen
# Zasláno: 23 Led 2011 11:59

TJ Bohemians Praha‎
Napsat recenzi - další informace »Izraelská 3160/6
100 00 Praha 10-Strašnice
274 771 806
bohemianstj.cz‎
Street View

TrasyHledat v blízkostiUložit jako...další

Google??

Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0