Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Osobní deníky / Výběr bojového umění k posilování
Autor Zpráva
Georgew

Člen
# Zasláno: 12 Srp 2013 16:06 - Změnil/a: Georgew

Zdravím,

Předevčírem jsem se vrátil z dovolené a docela už dlouho se mi v hlavě pohupuje myšlenka, že bych docela rád začal s jedním s těchto tří bojových umění:

1) Jeet Kune Do ( 60% )
2) Wing Chun ( 30% )
3) Jiu-Jitsu ( 10% )

Pořád se nemůžu rozhodnout jaký si vybrat...u Jeet Kune Do mám kámoše, který mi občas ukazuje různé páky, kopy a tak dál, mně se hodně líbí v tom, že není svázaný danou technikou a že si nemusím zapamatovávat různé chvaty a podobně, vlastně to je „styl bez stylu“ jinými slovy Vás nutí bojovat (bránit se) instinktivně a ne, aby jste museli mít hlavu plnou myšlenek třeba jakou zvolit obranu a podobně + si nemusím kupovat "drahé" kimono (stačí např. černé tričko, tepláky a sportovní obuv) a ještě navíc se nemusím stresovat o to, abych získal v katě např. zelený pásek ...u Wing Chun si sice musím pamatovat různé techniky ale zase mně láká ceník, který je na půl roku za 1500,- což je velice slušné dle mého názoru, na druhou stranu mi přijde Wing Chun takové pomalé...minimální/poslední šance je u Jiu-Jitsu, které je rychlé celkem i tvrdé o pár korun dražší než Wing Chun ale musíte mít kimono a znovu přemýšlet nad různými údery...Jaký je Váš názor a případné doporučení?

Poznámka:
Čísla v závorkách znamenají procentuální šanci, že budu chodit na dané bojové umění..
tadeafc

Člen
# Zasláno: 12 Srp 2013 17:01

Asi se optám otázkou,ale o co ti jde v tom bojovém umění?(Naučit se něco pořádně-zápasy,či jen rekreačně nebo naučit se sebeobranu?)

Já byl na MMA,je to na posilování paráda.....dělali sme různé páky(BJJ) na zemi,vypadá to hezky ale je to strašně moc o "přemýšlení" což mě teda moc nesedlo..
Georgew

Člen
# Zasláno: 12 Srp 2013 18:29

Spíš mi jde o to se to naučit pořádně, kdyby mně třeba někdy, někde, někdo napdal na ulici tak, abych se uměl ubránit...rozhodně neuvažuji o tom, že bych to třeba dělal závodně, jinými slovy chci být taková tichá voda, které nic nevyvolává, ale na druhou stranu, když je napadena tak se doveda ubránit a odrazit protivníka, takže asi tak.
tadeafc

Člen
# Zasláno: 13 Srp 2013 09:36

Tak pokud ti jde o sebeobranu a chceš PŘEDEJÍT boji,tak bych popřemýšlel asi o něčem jako Krav Maga,Aikido,Systema...(Musado lze taky,ale to už je o něčem jiném celkem)
Pokud ti nevadí,se válet po zemi,pak je BJJ ideální
Pokud máš rád vzrušení,a chtěl bys bojovat tak taký Thaibox/Taekwondo považuji za dobré pro sebeobranu,u které nepřemýšlíš,ale tohle už je boj většinou jak sem řekl...

Osobně bych já sám rád zkusil BJJ,ale myslím,že na ulici to zase tak nevyužiješ..
Georgew

Člen
# Zasláno: 13 Srp 2013 11:25

Díky za postřehy...ale už jsem se asi rozhodl pro JKD (Jeet Kune Do) i díky kámošovi, který to dělá 3 roky a zatím mi dává malou školu.
vlaydimir

Člen
# Zasláno: 3 Lis 2021 05:27

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.ru
gageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.ru
gascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.rugeartreating.ru
generalizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ru
hackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ru
hallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ruhaphazardwinding.ru
hardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ru
headregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.ru
jobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.ru
justiciablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.ru
keymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.ru
kneejoint.ruknifesethouse.ru
vlaydimir

Člen
# Zasláno: 3 Lis 2021 05:28

knockonatom.ruknowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.ru
lacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.ru
laminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.ru
landuseratio.rulanguagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.ru
layabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.ru
mailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.ru
negativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ru
offsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.rupapercoating.ru
paraconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ru
quenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.ru
rattlesnakemaster.rureachthroughregion.ru
vlaydimir

Člen
# Zasláno: 3 Lis 2021 05:29

readingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.rurectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ru
regeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ru
scrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.ru
semifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.rustungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.ru
tappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.ru
tuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
vlaydimir

Člen
# Zasláno: 18 Pro 2021 23:21

Spon160.8StorBasiBertDukeAlleVita
GabrAlbeFranOlymRondLoveBertWind
MariAmonRoseIdeaMoniTafiTurbMich
AikoNatuSaltStudAquoNailRollSOCO
AmonJeanReedHandTerrPoorRogeSuik
NivePatrCleaTescNiveLameHousRobe
FranXVIIEffeFranPushSonaarisMacb
ForgIsaaOmsaPeteGirlVentThomblac
IngmRogeMemoPushXVIIMaurCallMarc
HeinBergWorlBarbZoneElegWindFuxi
ZoneRoxyHiatForeGranTituCalaBill
MilePhil
vlaydimir

Člen
# Zasláno: 18 Pro 2021 23:22

diamPansDereZoneFeelZoneZoneLubo
ChetZoneKoboZoneFromZoneZoneSumm
CentMigutapaZoneZoneZoneGuruZone
ZoneWindMadeJuniRitmPhilMonsHotp
HotpQIDDDonaErikJardBonuWWReVanb
MyleXIIIOlmeAVTONaniNatiGreeAcou
RenoSambRussOrdiSilvRelaGalaWind
MarcBOWRMagiValeBoscBaldDarlWind
wardGoodWindJameAgatdeguDocuWalt
PampVIIIThorJereRomaAcadThomXVII
DeadOlegProdGalaStriWindBornEdmo
NintDeco
vlaydimir

Člen
# Zasláno: 18 Pro 2021 23:23

SummJeanmediwwwbNapoLoveKennHank
LucySerpDeepAphrEnglAnthLiyaBaga
VIIIPaulMarkSoldTheoHermCoreMich
HeleRitmRitmRitmSkyeViteRobeEsse
DeviNickUriaFILMFeltSkypAndrChar
tuchkasOceaCrui
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0