Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Osobní deníky / Plkárna aneb u pátého nástupiště
<< 1 ... 90 . 91 . 92 . 93 . 94 . >>
Autor Zpráva
Legi

Moderátor
# Zasláno: 21 Led 2015 19:44

Tak jsme se konečně viděli s Kriss! Bezva ukecaná ženská! Skoro jako já.
Díky za návštěvu!

42let @ 195cm @ 125kg
liliana

Člen
# Zasláno: 22 Led 2015 12:49

ty jsi ukecaná ženská, Legi? )

Kriss..si měla dát vedět.. určitě jsi jela kolem.. mohly jsme dát kávu

*** KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOBY, KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVODY ***
Legi

Moderátor
# Zasláno: 22 Led 2015 14:37

Jj, říkají my Legína.

Kriss nejela kolem, pánž je z Ostravy, ale chápu, že už jsi dlouho neviděla mapu, tak Tě to zmátlo, viď?

42let @ 195cm @ 125kg
liliana

Člen
# Zasláno: 22 Led 2015 17:48

to ne, mapu jsem viděla..ale s orientací to je horší Legíno

omlouvám se za svou zeměpisnou debilitu, chudák pančelky ve škole, jestli to zdědí mé nebohé děti

Legi

Moderátor
# Zasláno: 23 Led 2015 07:36

Ty ale mapa znaků na klávesnici se nepočítá.

Stejně, na mou sestru mít nikdy nebudeš. Ta jednou na ZŠ v zeměpise na dotaz, kde se nachází Paříž se vší vážností prohlásila, že v Londýně. Učitelku vomejvali.

42let @ 195cm @ 125kg
liliana

Člen
# Zasláno: 23 Led 2015 09:05

No nevím..já se mamce běžně ztrácela v Prioru

Legi

Moderátor
# Zasláno: 23 Led 2015 09:45

A kdo ne?

42let @ 195cm @ 125kg
Legi

Moderátor
# Zasláno: 23 Led 2015 12:01

Tak jen abyste věděli, jaký žvásty a nesmysly dokážou napsat "trenéři" dokonce do médií. Tak to dopadá, když se sejde inteligentní trenér s neméně inteligentním redaktorem. Prostě bomba. Výmluvné jsou i komentáře.

http://www.novinky.cz/zena/zdravi/359402-spravny-j idelnicek-pred-a-po-cviceni.html

42let @ 195cm @ 125kg
Legi

Moderátor
# Zasláno: 25 Led 2015 12:57

Tak dneska v posilce pohoda, dokonce si tentokrát nikdo nechtěl nic zlomit. Nějak stagnuju, to bude ten deload týden. Výpony na leg-pressu 4x403kg max, trh s jč 55kg a dřep 130kg a víc ani rána.

42let @ 195cm @ 125kg
janjirmann

Člen
# Zasláno: 15 Srp 2015 21:47

Čau lidi...koukam že tu řešíte tak nějak všechno
Jsem tu novej a potřebuju pár rad, co se týče jídla, cvičení, doplňků apod. Prostě posilování. Zatim se snažim hledat vše potřebné v různých článcích, ale je toho tolik, že mi pak uniká častokrát to nejdůležitější.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 16 Srp 2015 08:06

Ahoj Honzo,
a co je podle Tebe to esenciální, co Ti uniká? 🎯
Zde jsou dva články, které Ti alespoň nastíní to nejdůležitější.

http://www.posilovani.net/desatero-svaloveho-rustu /
http://www.posilovani.net/vyziva-suplementace-zaca tecniku-v-kulturistice/

Jinak se musíš smířit s tím, že za týden z Tebe expert nebude. Dělat věci správně chce čas a zkušenosti, které jsou defacto nepřenosné. Záleží pouze na Tvé chytrosti a talentu. My Ti tady můžeme pomoci, aby těch chyb co uděláš, bylo co nejméně. Tak hodně zdaru! ️

42let @ 195cm @ 125kg
janjirmann

Člen
# Zasláno: 18 Srp 2015 23:00

Předem se omlouvám za rozsáhlost článku, když se rozepíšu, nejdu zastavit.
Legi, děkuju za přivítání, všímam si že jsi jedním z hlavních "moderátorů", tak mě těší. Články určitě prostuduju, díky za odkazy.
Jde o to, že jsem od malička nadmíru sportoval, fotbal, pak začalo cvičení, plavání, atp. Snažim se cvičit spíš na "funkčnost" flexibilitu, jde mi spíš o sílu a efekt/využitelnost, než objem a vzhled. Proto je většina mého plánu mixem kardio tréninku a tréninku s vlastní vahou, popřípadě medicimbaly, švihadlo, jednoručky do 10kg, apod. Dost jsem si oblíbil crossfit, stažení svalů a šlach z fotbalu se snažim zachránit už druhym rokem jógou, chodim plavat a denně jezdim do práce a zpět na kole (celkem 12km). Takže, aktivit mam dost, proto v posilovně takřka vůbec neběham ani nejezdim na kole (samozřejmě)!
Snažim se k tomu i docela zdravě jíst, mam rád ovoce a zeleninu, ale co mam ještě raději, jsou sladkosti (čokoláda a sušenky)!!!! To je asi muj největší problém+neumim jíst do "polosyta" a vždy se musim totálně přejíst+samozřejmě po jídle, přijde nějaký ten dezer=sušenka/čokoláda. V poslední době, jsem začal nakupovat proteinové tyčinky, aby "když už si dávám nějaký ten pamlsek, to mělo aspoň něco v sobě" takže určitě se neláduju Kit Katem, Snickers, nebo Milkou atp. Když už čokoláda, snažim se hořkou. Když už sušenky, buď protein bary nebo různý "zdravě vypadající" celozrný, vločkový, oříškový atp (nedavno jsem četl jeden z tvých komentářů ohledně diety, kde jsi radil jednomu z čtenářů se obecně vyhíbat potravinám s obsahem tuku přesahující 10g ve 100g výrobku) tak se od té doby zaměřuji na tuto tabulku a musím říct, že to je pak docela sranda, najednou vidět, kolik co obsahuje.
Je mi jasný, že strava a trénink jdou ruku v ruce (dokonce se též přikláním že strava je "víc"), ale obávám se, že můj hlavní momentální problém je s přejídáním. Je to zřejmě můj největší - osobní hřích a i když (zrovna dnes) byly k obědu kuřecí prsa na citronu a rozmarýnu s tříbarevnou rýží a zeleninou, snědl jsem toho pro dva lidi a po obědu - kupodivu - proteinová tyčinka
Proto jsem se už na foru tázal, zda zakoupit nějaký gainer, nebo protein, pokud se domnívám, že mi chybí ve stravě proteiny/vitamíny, bílkoviny a že bych to "tak trochu doháněl" něčim v prášku.
Mléko se snažím hodně omezovat, nedělá mi úplně nejlíp (když už tak odstředěné), víc jsem přešel na jogurty a moje klasická snídaně vypadá tak, že rozmixuju zhruba 100ml bílého jogurtu (0% tuku), s banánem, vodou a trochou medu, a toto následně pozřu s mixem vloček, oříšků a kandovaného ovoce (2.4g tuku ve 100g, opravdu se nejedná o nějaký PENNY musli fit & slim mix).
Doteď jsem moc neholdoval těstovinám, což si myslím že byl problém, tak s tím pomalu začínám.
Jde mi tedy asi hlavně o to, že i přesto jak "zdravě" se snažím stravovat, pořád mi něco chybí, pořád mam hlad a pořád koukam po tom co bych spořádal. Pracuju na nohou, v restauraci a sečteno s aktivitami nahoře popsanými, mam opravdu velké požadavky na příjem živin (samozřejmě pitný režim=voda, kolem 3l denně)
Děkuji předem za veškeré rady
PS: od kohokoliv
Legi

Moderátor
# Zasláno: 19 Srp 2015 10:09

Nevím, jestli jsem to byl já, kdo radil někomu, že by potravina neměla obsahovat více jak 10% tuku, spíš ne, protože je to blbost. Člověk tuky potřebuje, dokonce víc, než sacharidy. Obecně je bohužel rozšířený názor, že za obezitu mohou tuky, ale jsou to spíš sacharidy, nebo-li kombinace obojího. Důležité je také tuky rozlišovat na ty zlé, což jsou především ztužené tuky, tuk z masa atd. a ty zdravé, což jsou esenciální mastné kyseliny, především rostlinné tuky a rybí tuk. Pokuď máš pořád hlad, může to být způsobeno špatným poměrem živin, kdy máš příliš sacharidů a málo tuků. Sacharidy z vysokým glykemickým indexem způsobují tzv. inzulínovou houpačku, kdy do dvou hodin po snížení hladiny cukrů v krvi dostaneš opět hlad a tak pořád dokola. Co se týče přežírání, to je jen zlozvyk, který se dá odnaučit, při troše dobré vůle.

42let @ 195cm @ 125kg
janjirmann

Člen
# Zasláno: 19 Srp 2015 12:26

Zřejmě to bude těmi sacharidy, jelikož a protože mam rád ovoce (banány=ryychlé sacharidy) a sladkosti (tyčinky a čokoládu), jak jsem zmiňoval, což je další nášup sacharidů. Jenže prostě mě tak připadá, že se pak v práci nedokážu ani hýbat, když si nedam některý z těchto "energetických doplňků". Sladké nápoje nepiju, Red Bull bych si musel ředit vodou tak 50-50 a bylo by mi ještě líto tý vody, že jí sežere taková chemikálie. Takže jsem se snažil "dopovat" všim možnym.
Jedna otázka je přímá, nebaví mě pořád snídat jogurt-musli-banán. Snažím se obměňovat a střídat "druhy" snídaní, tak občas udělám vajíčka, k tomu rajče, cottage, nějaký ten suchar-chléb s vločkami a slunečnicovými semínky, atp. Co se dá tak ještě "zdravě snídat"? Celozrné pečivo, kvalitní šunka, zelenina...já jsem dnes vyzkoušel "recept" od liliany, rozmačkat banán, vejce (přidal jsem trochu kukuřičné mouky, aby to drželo) a naplácal na to uvařená jablka, skořice a bylo TO PERFEKTNÍ! Takže jako dezert po snídani super
Jinak co se týče "tabulky s tuky" snažím se na to číslo 10g hledět hlavně u sladkostí, což si myslím, že je rozumné: logicky, tyčinka s polevou "cappuccino" má 22g tuku, tyčinka pouze s vločkami a různými semínky (ta samá značka, pouze jiná příchuť) má 6,4g tuku - velký rozdíl. Chápu že potřebujeme "ty zdravé" tuky k žití, z ryb (omega 3?) a z ořechů, proto samozřejmě tabulku u olivového oleje s množstvím 99g neberu jako smrtelnou dávku tuku
Legi

Moderátor
# Zasláno: 19 Srp 2015 13:10

Ráno a po silovém tréninku je jediná doba, kdy se ohledně rychlých cukrů nemusíš zase až tak omezovat. Všeobecně je dobré preferovat kvalitní potraviny a poměr mezi jednotlivými živinami by měl dávat hlavu a patu. Třeba nemá moc smyslu si dávat kvalitní zeleninu bez tuků, protože se některé vitamíny vstřebají pouze za jejich přítomnosti a kooperace (týká se vit. ADEK a riboflavin), atd.
Snídej pestře a tak aby Ti to chutnalo. My, co jsme hardcore a nemáme čas, snídáme MRP výživu.

42let @ 195cm @ 125kg
janjirmann

Člen
# Zasláno: 20 Srp 2015 17:48

Díky za bleskové odpovědi a plnohodnotné rady
1) Co se týče tedy vstřebání vitamínů ze zeleniny, je teda vlastně nakonec něco zdravého na tom, když vidim zalejvat si lidi salát olivovym olejem? Samozřejmě, přiměřeně. Protože v práci mam na výběr z několika jídel a zrovna salát z kapusty, ředkviček, červené cibule, avokáda s kouskem kuřecího masa (+-80g), posypaný plátky mandlí je muj nejoblíbenější pokrm. Je tedy nakonec vhodné ho lehce "promastit" nějakým kvalitnějším olivovým olejem aby se vitaminy vstřebali? Díky!
2) nevim co je MRP výživa, ale tipuju stravu sypkého původu s příchutí vanilka/banán/čokoláda s přídavkem několika tablet BCAA apod. ne?
3) prosím tedy radu, i přes mojí snahu o kvalitní výživu, dá se použít gainer jako "vhodný a všeobecný" doplněk jinak nevyvážené stravy? Jde mi o to, že před 6ti měsíci jsem definitivně ukončil svoji fotbalovou kariéru (ač rekreační, 3× týdně hodina a půl pohybu mi zajišťovala stále slušnou kondici). Od té doby, se snažím nezlenivět a cvičit, plavat+kolo. Ale i tak, dle "dalších náhlých okolností" jsem za těch krásných 6 měsíců o 5kg těžší. Nijak mě to neničí, trápit se kvůli tomu nebudu (178cm předtím 78kg nyní 83kg) a váha pro mě vždy byla dost nestabilní, +-2kg mi nedělali nikdy problém. Byl mi tedy doporučen gainer, pokud chci něčím doplnit živiny a vitamíny. Nevím ale, abych po gaineru nezačal ještě nabírat, když se chci momentálně dostat na 80kg s čímž budu spokojen. Myslím si ale že to je víceméně tou stravou a mým hříšným přejídáním+sladkostmi. Pokud toto omezím, vyvážím trochu živiny a dostanu se na 80kg, mohu následně používat gainer jako takový doplněk? Nebo je lepší protein, kasein, whey, na noc...moc se v tom nevyznám, proto jsem zde. Jde mi tedy hlavně o udržení váhy, momentálně, dá se říct, rýsování a shození pár kil. Následně, udržování, zpevňování, formování.

+ jsem si teď všiml, že jako první příspěvěk v této skupině bylo "zde není prostor pro dotazy začátečníků" proto pochopím, pokud mě s dalšími dotazy odkážeš do jiných skupin...ale raději o tom popovídám s tebou, co tak čtu, tvoje komentáře jsou smysluplné a moudré
Legi

Moderátor
# Zasláno: 21 Srp 2015 08:20

1) Ano a je dobré ty oleje střídat.
2) MRP výživa je něco jako žrádlo pro kosmonauty. V Česku to dělají pod názvem Mana. Když nemáš čas vařit, nebo někam jedeš a nechceš riskovat restaurace, tak je to ideální volba.
3) V Tvém případě nebude gainer správná volba na doplnění vyvážených živin. Cvičíš a sportuješ kondičně a jestli Ti nejde o svalový objem, měl bys jen pestře a kvalitně jíst, to by mělo stačit.
+ To je už asi jedno, protože zde sem už nikdo nepřispívá.

42let @ 195cm @ 125kg
janjirmann

Člen
# Zasláno: 21 Srp 2015 22:12

Ok, díky za vysvětlení. Bohužel mě zachvátilo lehké zklamání, neboť jsem doufal v pomoc nějakého zázračného prášku, díky kterému se můj příjem živin dostatečně vyváží. Ano, snažím se jíst pestře a zdravě (přiměřeně) ale jelikož pracuji v restauraci, dám si třeba snídani (kolem 8h) ráno a další jídlo mě někdy čeká třeba až kolem 14h odpoledne, což je to nejhorší. Jsem si toho vědom, ale to je prostě zaměstnání. Snažím se tu dobu doplnit různým ovocem, zeleninou, nějakou bohatou svačinou (cottage, celozrné pečivo, šunka, jablko) ale stejně...někdy je to nesnesitelný, nebo neni příležitost a sáhnu v nouzi po rychlých sacharidech. Proto jsem doufal, že si gainer/protein (klidně poloviční dávku) budu moct rozmixovat v jogurtu, s banánem, a potom co odezní snídaně a přijde další vhodný čas doplnění potravin (11-12h) dám si tenhle elixír, který mě udrží na další 3h. Opravdu nechci držet hladovku a pak se přejíst, sám vim že tahle cesta je ta ze všech nejhorší...
Prostě bych asi rád našel nějaký vhodný doplněk který bude obsahovat vše potřebné, vitaminy, atp. (doplňuji, jsem v Anglii, takže jsem v konverzacích našel jeden z přípravků-viz odkaz, které doporučoval uživatel Tetsuo v jiném vlákně: Začátečníci/Suplementy)

http://www.discount-supplements.co.uk/sports-suppl ements-weight-gainers-cnp-professional-pro-mass-4- 5kg#product_details
Legi

Moderátor
# Zasláno: 22 Srp 2015 06:35

Tak jestli jsi v jůkaj, tak tu MRP výživu od Reflexu jistě seženeš, protože je to engliš Co. Koupíš si shaker a 60g nasypeš do 400ml vody and that´s it. Jiným způsobem to nerozmícháš. Tenhle koktejl má tu výhodu, že se Ti po něm bude dobře dělat, neb nebudeš nafouklý a ulehčíš trávící soustavě.

42let @ 195cm @ 125kg
janjirmann

Člen
# Zasláno: 22 Srp 2015 19:41

Teď úplně nerozumim tvému komentáři...mám tedy vyhledat "MRP" výživu od Reflexu? Nebo, druhá část příspěvku trochu zavádí (koupit shaker, 60g rozmíchat...) s koktejlem do mého zmiňovaného gaineru.
Doporučuješ tedy co z toho? Díky
janjirmann

Člen
# Zasláno: 22 Srp 2015 19:48

Ok tedy, příště zapínám google dřív než budu pokládat otázky

https://www.reflex-nutrition.com/shop/weight-manag ement/diet-mrp-high-quality-meal-replacement-shake

Díky, tedy, nedoporučuješ míchat s jogurtem a vodou (třeba půl na půl)? Klidně i nějaké další rady si vyslechnu kolem, prosím. Máš zkušenost s příchutí?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 22 Srp 2015 21:00

Tak jsi to našel, nedoporučuju míchat s ničím jiným, než s vodou, než si zvykneš. Začínat opatrně, poloviční dávkou, jinak můžou hrozit průjmy, což nepotřebuješ. Jen vodou proto, že když do toho dáš jogurt, což apriori nevadí, bude roztok hustý a z hustého roztoku je právě průjem. Poloviční dávka je na začátku proto, že si na to musí Tvoje trávící soustava zvyknout. Postupně budeš přidávat. 60g na 400ml je vyzkoušený max. poměr hutoty nápoje. Začni klidně na 30g/250ml nápoje.
Příchuť si vyber dle svých preferencí. Reflex nepoužívá chemický srajdy, ale jahodová je opravdu z jahod, čokoláda je pravá atd.

42let @ 195cm @ 125kg
Padawan

Člen
# Zasláno: 24 Srp 2015 16:07

Pardon že vám do toho skáču, ale Legi - myslíš, že je ok míchat micelární kasein a whey do bílého jogurtu a dávat to před spaním? Potřebuju vymyslet nějakou alternativu, protože když to rozmíchám ve vodě, tak to je další půl litr vody a pak se v noci budím a musím na malou, což mi nevyhovuje.
janjirmann

Člen
# Zasláno: 24 Srp 2015 16:19

Já vám do toho taky skočím a zeptám se na doplňující otázku k tomu jogurtu: pamatuju si, že se "většinou nedoporučovalo" míchat protein v mléce, ale ten jogurt (samozřejmě bílý 0% tuku)? Jde mi právě o info, pokud se ještě rozhodnu zakoupit následně gainer/protein, abych věděl. Děkuji za vysvětlení...
maacher

Člen
# Zasláno: 24 Srp 2015 21:20

Klidne muzes kasein michat do jogurtu, i do mleka. Jedina doba kdy to neni vhodne je doba po treninku, kdy potrebujes rychle stravitelne bilkoviny, ale na jednom koktejlu po treninku to opravdu nestoji. A vyhazovat penize za MRP je opravdu zbytecne, dvojnasobne pak za predrazeny Reflex.Kup si vlocky, pridej protein, arasidove maslo a mas kvalitni koktejl. Radeji si dej sendvic s masem nebo vejceM, nez dat 50 korun za trosku vlocek s proteinem. Precti si nektera skripta sportovni vyzivy, nebo knihu od Nancy Clark, zde se jasne pise, ze gainery a proteiny v prasku nemaji oproti bezne strave zadny vyznamejsi vliv na rust svalu. Jde jen o pohodlnost.
janjirmann

Člen
# Zasláno: 25 Srp 2015 00:27

Díky za poslední větu. Dnešní doba to úplně neumožňuje, dát si sendvič pokaždý "kdy bychom měli". Věř mi že na stravu dbam dost a jsem schopnej kvůli snídani vstát i o hodinu dřív. Ale když pak od 8h pracuju a najíst se můžu nejdřív ve 2h odpoledne, těžko si půjdu na záchod sníst svačinu (práce v restauraci). Takže se snažím najít něco co mi pomůže s touhle "menu pauzou"
Snažil jsem třeba i rozmixovat banán-vločky-kefír-med, ale taky to člověka omrzí.
Ale jinak samozřejmě děkuju za rady a na knihu se podívam...
maacher

Člen
# Zasláno: 25 Srp 2015 07:12

s tim casem jsem to necetl, pokud takhle nestihas tak je to samozrejme dobra volba.
janjirmann

Člen
# Zasláno: 25 Srp 2015 13:02

Ok, teď tedy k MRP diet Reflex, objednáno, zítra dorazí.
1) Mám se řídit postupem na stránkách u produktu: a) při hubutí nahradit dvě jídla denně tímto nápojem
b) při redukci pouze jedno jídlo
Nebo doporučujete jiný způsob?
Největší krize na mě chodí odpoledne/k večeru. Ráno po snídani pohoda, oběd pohoda, potom ale pokud nepřijde nějaká plnohodnotná svačina, to na mě přijde, obzvlášť pokud si zacvičim, tak bych potom sežral i židle a stůl. Myslíte tedy že tohle pozdní období mohu "zachránit" tímto nápojem, čili nahradit/doplnit odpolední svačinu a později se až navečeřet?
Díky za doporučení.
maacher

Člen
# Zasláno: 25 Srp 2015 15:22

takhle k tomu nemuzes pristupovat, mas nejaky denni pocet zivin a touhle nahradou doplnis ziviny tehdy, kdy se nestihnes najist, ale aby ti to sedelo do denniho poctu zivin(bilkovin,sacharidy,tuky,vlaknina).Takze si spocti kolik ujis, a zbytek dopln praskem a to ve chvili, kdy se ti to hodi.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 25 Srp 2015 15:22

Padawan: Ne ne, určitě to míchej s vodou. Ze zdravotního aspektu vždy platí, že hodně bílkovin = hodně vody. Za okolností zvýšeného přísunu bílkovin bys měl organismus dostatečné hydratovat, proto ber poslední proteiny 1,5-2 hodiny před spaním a máš klid.

Honza: Pomiňme, že hubnutí a redukce jsou totožné pojmy. Je zcela pouze na Tobě, kolik jídel denně potřebuješ nahradit. 1 dávka Meal RePlacement(u) (MRP), nahrazuje jedno plnohodnotné jídlo, čili oběd, nebo večeři. Klidně si to ale můžeš dát i místo svačiny, je to jedno.

42let @ 195cm @ 125kg
<< 1 ... 90 . 91 . 92 . 93 . 94 . >>
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0