Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Osobní deníky / Ironie nebo genetika
. 1 . 2 . >>
Autor Zprva
Georgew

len
# Zaslno: 4 Kv 2013 10:08


Dobrý den,

Kdyľ jsem dokončil Z© tak jsem nastupoval na S© na daląích pět let respektive na tři roky + dva roky nástavba. Asi i vy, kdyľ jste byl puber»ákem (viz. 16-17 let) a "seznamoval" jste se s novými spoluľáky tak ve vzduchu vládlo napětí nebo testosteron. Prostě se chtěl kaľdý předvést a ukázat svojí "dominanci" (např. jak je na tom fyzicky či učením). Já jsem se tam zapletl do jedné party o 4-5 kluků. Byl/je tam jeden kluk, který cvičí pouze doma a ostatní (i já) chodili/chodí do posiloven. Jemu dnes 16 let. měří cca. 179cm a váľí cca. 70kg. Má tak 2x lepąí (svalnatějąí) postavu neľ já a i moji dva kamarádi. Moc dobře to nechápu, protoľe on cvičí pouze s vlastní váhou a činky vůbec nepouľívá a o posilovně se vyjadřuje v tom smyslu, ľe je na nic a daleko je lepąí cvičit doma bez činek. Irituje mne to, protoľe já se 4x za týden doslova dřu do úmoru v posilovně a pořád nic na sobě nepozoruji, tím pádem musím ve ąkole poslouchat, ľe přece chodím cvičit do posilovny a mělo by na mě něco být vidět, coľ i přes moji neutuchající snahu bohuľel není. Do kolen mne sráľí fakt, ľe za poslední necelý dva týdny kaľdodenního běhání (občas kromě neděle), které trvá 40-60 min jsem zhubl pouze 0,2 kg coľ váľně nabourává moje představy mojí váhové přeměně o letních prázdninách, kdy jsem se rozhodl shodit alespoň 10kg. Napadne vás jestli dodrľuji vaąe "příkazy" o stravování? Ano, dodrľuji do posledního puntíku a to bez přehánění! Dospěl jsem do takové fáze v posilování, ľe mě nic v tréninku nebaví, protoľe za tu dobu co cvičím (8,5 měsíců) jsem vyzkouąel uľ čtyři kvalitní tréninky, které po dvou měsících vyhodnocení byli mojí rukou vyhozeny do koąe, protoľe nefungovaly. V polovině března jsem zaąel do jedné nejmenované posilovny, aby mi vypracovali konečně uľ funkční trénink, zaplatil jsem 350,- (Pozn. V ceně byla zahrnuta i prohlídka, jestli vůbec mohu chodit cvičit, kterou jsem proąel i kdyľ předtím uľ bylo/je vystaveno zátěľi v posilovně). Na začátku května musím konstatovat, ľe trénink je opět na h***o! Pro představu ho zde vypisuji:

1.DEN (HRUDNÍK + BICEPS + RAMENA)
HRUDNÍK:
Benchpress - 4x10
Tlak jednoruček na ąikmé lavici - 3x8
Rozpaľování - 3x10
Stahování protisměrných kladek - 3x12

BICEPSY:
Zdvih velké činky - 4x8
Střídavý zdvih jednoruček - 3x8
Koncentrovaný zdvih jednoručky- 3x10

RAMENA:
Tlak na multipressu - 3x8
Předpaľování s jednoručkami - 4x10
Zdvih činky ke krku - 4x8

1.Den je zakončený 10-ti minutovým strečinkem.
-------------------------------------------------------------------------
2.DEN (ZÁDA + TRICEPS)
ZÁDA:
Stahování kladky úzkým úchopem - 3x10
Přitahování kladky k pasu - 3x10
Přítah činky k pasu - 4x8
Hyperextenze - 3x12

TRICEPSY:
Stahování kladky obouruč - 3x12
Kliky mezi lavičkami - 4x10
Francouzký tlak - 4x10
Kickback - 3x12

AEROBNÍ ČINNOST: 20 minut na stacionárním kole

2.Den je zakončený 10-ti minutovým strečinkem.
-------------------------------------------------------------------------
3.DEN (BŘICHO)
BŘICHO:
Zkracovačky - 3x12
Zvedy nohou ve visu - 3x10
Vytáčení v pase - 4x8
Přítah kolen v sedu - 3x12
Stahování kladky v kleku - 3x10
Metronomy - 4x8

AEROBNÍ ČINNOST: 20 minut na stacionárním kole.

3.Den je zakončený 10-ti minutovým strečinkem.
-------------------------------------------------------------------------
4.DEN (STEHNA + LÝTKA)
KVADRICEPSY:
Legpress - 3x20
Dřep na multipressu - 4x10
Výpady do stran - 3x15

HAMSTRINGY:
Zakopávání v leľe - 4x10
Výpady s jednoručkami - 3x15
Dřep na jedné noze (s jednoručkami) - 3x15

LÝTKA:
Výpony ve stoji (s jednoručkami) - 3x12
Výpony na legpressu - 3x12

AEROBNÍ ČINNOST: 20 minut na stacionárním kole.

4.Den je zakončený 10-ti minutovým strečinkem.
-------------------------------------------------------------------------
5.DEN - Kardio běh: 1 hodina
-------------------------------------------------------------------------
6.DEN - Kardio běh: 1 hodina
-------------------------------------------------------------------------
7.DEN - odpočinek
-------------------------------------------------------------------------

OSOBNÍ ROZMĚRY:
VÝ©KA: 183 cm
VÁHA: *89,8 kg
VĚK: 17 let (skoro 18 let)

*Údaj je na 100% přesný, změřeno digitální váhou.

P.S.

Mám takový "cíl" pokud do 1.září nezaznamenám alespoň malé výsledky na sobě tak s posilováním skončím, protoľe si myslím, ľe tomu věnuji přílią času a nepřináąí mi to ľádné ovoce. Z čehoľ jsem znechucený!

V poslední době mám i problém s motivací. Ze začátcích, kdyľ mne posilování
třeba po dvou měsících přestalo bavit tak jsem se koukl na youtube na nějaké „posilovací video“ nebo něco o zvýąení motivace přečetl na různý webech o posilování a to mne následně nakoplo zase tak na 2-3 měsíce, ale teď zkouąím třeba sluchátka s hudbou do uąí nebo hecování „sparring partnera“ a prostě nic mě z nudy "neprobralo"...nebyla by rada či doporučení?
Georgew

len
# Zaslno: 4 Kv 2013 10:43


Uľ jsem se ptal na dvou webech, ale zajímá mě názor u různých úhlů.
Legi

Modertor
# Zaslno: 4 Kv 2013 15:21


Ahoj, ten trénink je udělaný v gymu pro metrosexuály (můj tip S...t..c).

Předně Ti musím říct, ľe matka příroda někomu nadělila předpoklady fyzického rozvoje více, neľ jinému. Z toho vyplývají jisté zásadní rozdíly v pokroku při posilování. Ano, můľeą to zabalit, ale to jsi potom prohrál. Prohrajeą poprvé, potom podruhé a kdyľ se tomu nevzepřeą a neukáľeą morál, budeą uľ jenom prohrávat. Cvičení je v první řadě součástí zdravého ľivotního stylu. Pokuď posilujeą jen proto, abys měl velký svaly, nebude to fungovat. Velký svaly jsou jen dílčí součástí komplexního celku činností, kterým se říká zdravý ľivotní styl. Mimo cvičení se jedná o správnou a zdravou výľivu a dodrľování ľivotosprávy, coľ znamená nekouřit, nepít, pravidelně jíst, spát, srát, neponocovat a trávit aktivním odpočinkem svůj volný čas. Splňujeą vąechny tyto atributy? Pokud ano, jsi na správné cestě proľít kvalitní ľivot a jen to tady neprolelkovat.
Jinak máą o tréninku naivní představy. Pokud to má k nečemu být, musí se jednat o silově objemový trénink. Snaľ se v tomto oboru vzdělávat. Po přečtení pár vydání M&F sice víą kolik měl Arnold přes biceps a jak trénoval, ale prakticky je to na nic. Přečti si tento článek, který s oblibou takovým zoufalcům jako Ty postuju.

http://www.body-test.cz/jedine-informace-o-trenink u-jake-potrebujete-vedet

Shrnuto, ten Tvůj trénink prostě moc fungovat nemůľe. Inspiruj se v článku a začni zvedat opravdu teľké váhy při 5 opakování u vícekloubových cviků. U cviků izolovaných, jako jsou např. výpony, je nutno cvičit jak s velkou váhou, tak s malou o vysokém počtu (50-100x) opakování. Daląí zádrhel můľe být ve stravě. Jak jíą?


48let @ 195cm @ 135kg
RobinB

len
# Zaslno: 4 Kv 2013 17:23


Ne zcela rozumím jedné věci:

Cituji:
bod 4 ) ®ádný silový atlet netrénuje partii jednou týdně. Větąina vzpěračů, powerlifterů a strongmanů trénuje svoje záda 4x týdně a vąimli jste si, ľe by zaostávali v ąířce zad?
versus
bod 5) Skončete blízko selhání, díky tomu svaly rychleji zregenerují a můľete je trénovat za 3 - 4 dny.
Boľe, k...a, amíci mají 16 denní týden !!! 4 x týdně záda s 3-4denní regenerací, no OK, moľná má americký týden jen 12 dní, kdyľ zkrátí regeneraci na 3 dny


Jinak článek super.
Legi

Modertor
# Zaslno: 4 Kv 2013 17:41


Rejpale, v bodě 4 se mluví specificky o vzpěračích a strongmanech, kteří cvičí troąku jinak. V bodě 5 se jiľ "radí" kulturistům, v tomto případě trénujícím splitem samozřejmě.


48let @ 195cm @ 135kg
RobinB

len
# Zaslno: 4 Kv 2013 17:48


Milý Georgew,

ten trénink je roztaľený na moc dnů, přestávky mezi cvičením jedné partie stačí ideálně 4 dny, týden je moc. Kardio běh tě chci vidět jak poběľíą hodinu, fakt mi to nahraj 20-30 minut a budeą zdechat
Pokud chceą hubnout, kardio dej po tréninku 20 minut, 30 minut jestli jsi bouchač. Pokud se ti nelíbí protrénovat celé tělo v jednom dnu a podle mne to nejde, ale nechci se s nikým hádat, tak to dej 2+1 a 2+2, např. po + út a čt+pá. První den vrch, druhý spodek a břícho. Cviky základní, viz, kam tě nasměroval legi.
RobinB

len
# Zaslno: 4 Kv 2013 17:49


No ale určitou disharmonii logiky článku tímto přiznáváą
Legi

Modertor
# Zaslno: 4 Kv 2013 18:10


Disharmonie je způsobena tím, ľe autor je strongman, kteří si o bobulářích myslí své a tohle je sluąně napsaný výsměch. Důleľitý je smysl a filozofie, vąe ostatní jsou jen řečičky!


48let @ 195cm @ 135kg
Legi

Modertor
# Zaslno: 4 Kv 2013 21:55


Georgew, tak jsem Tvůj jídelníček zkoukl na bodytestu a málem jsem dostal infarkt. Víceméně je potom vąe jasné. ®raním kukuřičných lupínků a turistickýho salámu se opravdu nedá nabrat a uľ vůbec ne shodit tuk. Ten Tvůj jídelníček bych humorně nazval dietka podle Helenky Růľičkové. ®e já na to vľdycky skočím....


48let @ 195cm @ 135kg
RobinB

len
# Zaslno: 4 Kv 2013 21:59


Hele ®orľi,
salám ??? lupínky ??? co to je?
Hele ®orľi, ty jsi si spletl diskusní fórum, ne ?

Georgew

len
# Zaslno: 25 Kv 2013 11:05


Mám udělaný jídelníček i nu snad se vám bude líbit...
Můj jídelníček
Legi

Modertor
# Zaslno: 25 Kv 2013 15:21


Georgi, Ty si z náą pořád děláą srandu, viď?
Toto nemá s kulturistickou stravou nic společného, ale musím uznat,
ľe je to o 50% lepąí neľ minule!


48let @ 195cm @ 135kg
Georgew

len
# Zaslno: 29 Kv 2013 17:07


Ne, nedělám. A kdo říkal/psal, ľe chci bejt kulturista? Já nechci bejt aľ zas tak jako Coleman...

PS: Taky jsem student a finance se mi moc nedostavují.
maacher

len
# Zaslno: 29 Kv 2013 17:15


ty nemáą peníze a hlavně ľe jíą tvarohové koláče Ono to není o financích, ale o prioritách. Buď chceą mít postavu a něco pro to udělat, nebo jíst normální jídlo, cvičit si jen tak ale nečekat od toho ľádné extra výsledky.
Georgew

len
# Zaslno: 29 Kv 2013 17:34


Jestli ti jde pouze o ty tvarohový koláče tak ty dostávám větąinou na svačinu...
mýlíą se, je to o financích ( a zejména poplatky za vstup do posilovny, suplementy, opasek/y apod. ). A já mám váľný zájem mít pěknou svalnatou postavu a jsem připarvený něco pro to obětovat, ale kdyľ mám výsledky takový „nemasný neslaný“ tak to člověka docela za nějaký čas dokáľe odradit od cvičení.
maacher

len
# Zaslno: 29 Kv 2013 17:39


suplementy nepotrebujes a opasek uz vubec ne.Hosi hosi, to je sama vymluva.
Georgew

len
# Zaslno: 29 Kv 2013 18:01 - Zmnil/a: Georgew


To, ľe je výmluva? Dle mýho názoru suplementy potřebuji, protoľe kdyľ jsem jeątě chodil na Z© do 6-9 třídy tak jsem pořád cvičil s vlatní váhou a jedl bílkoviny, sacharidy a (zdravé) tuky v jídlech jako jsou např. polotučná mléka, sýry, mandle , těstovin atd. a pořád svaly nechtěli růst...tak maachere uznej, ľe to pak člověka svádí k tomu, aby si koupil suplement/y?
maacher

len
# Zaslno: 29 Kv 2013 18:11


Suplementy jsou prima, ale pokud nemas penize na zbyt, tak je nepotrebujes.Maximalne protein.Bohuzel fakt je ten, ze nekomu svaly rostou lep, nekomu hure.Bohuzel s tvym treninkem a stravou to pujde spatne.Zde by jsi mel zacit a ne od suplementu.
Georgew

len
# Zaslno: 29 Kv 2013 18:31


Tak podle Legiho mám ten jídelníček v tom odkazu uľ tak na 50% lepąí neľ ten minulý, takľe by potřeboval jenom doladit...nepomohl bys mi prosím?
maacher

len
# Zaslno: 29 Kv 2013 18:55


snidane vlocky, protein,ovoce
svacina zitny chleb, vejce , ovoce
obed maso,ryze/brambory, zelenina
trenink
protein, maltodextrin/glukosa
vecere viz. obed
tvaroh/cotage, orechy/mandle

tak to bude lepsi, druhy masa, zeleniny, priloh stridat, to je takovy priklad jak by to mohlo vypadat, trenink ti tu psat nebudu, na netu jich je spous a, ale vhodny bude vrsek spod
Georgew

len
# Zaslno: 1 vn 2013 10:19 - Zmnil/a: Georgew


Díky...chtěl jsem se zeptat na toto:

1) Má cenu, abych cvičil na břicho, kdyľ mi ho pokrývá viditelná vrstva tuku a stejně ľádný břiąák vidět nebude? Nebude lepąí nejdříve zhubnout (na celém těle) ?

2) Kdyľ dělám sedy-lehy se zátěľí v podobě kotouče tak má být kotouč drľen rukama na hrudi či nad hlavou, oboje varianty jsem viděl jednou na netu?

3) Před týdnem na chalupě jsme ve třech jeli (cvičili) asi 3,5 hodiny takový odlehčený kruháč, za tu dobu jsme odcvičili 1000 sed-lehů (20x50) , cca. 300 kliků (20x15) a do toho 5 minut skákali přes ąvihadlo, můľu tuto porci aplikovat i o prázdninách? ...Váą názor?
tadeafc

len
# Zaslno: 1 vn 2013 12:14


ten byl asi hodně odlehčený ..protoľe aby někdo jel 3,5h kruháč..to bych ho chtěl vidět.Pokud ste to prokládali 30min pauzama,tak se omlouvám.
Cvičit břicho?..jasný,ľe má!Nebo to seą tak línej si dát po kaľdém cvičení obětovat jeątě 10min břichu?
K něčem..u to snad musí být ne,kdyľ to procvičíą
Kokain

len
# Zaslno: 1 vn 2013 14:01


upřímně si myslím, ľe dělat 1000 sed-lehů je k ničemu, ale to je můj neprofesionální názor


____________________
Co nejde silou, jde větąí silou.
Legi

Modertor
# Zaslno: 1 vn 2013 14:31


Říct, ľe je něco k ničemu má smysl ve chvíli, kdy znáą cíl souzené činnosti. Pokuď by chtěli svaly, máą pravdu. Mě se to ale jeví jako trénink na zhubnutí, který bych si dokázal představit i efektivněji, ale řeknu to asi takhle - klukům to určitě neuąkodilo!

Koutouč můľe být tam i tam. Samozřejmě kdyľ je na hrudi, je to lehčí.

Břicho cvičit můľeą, ovąem pokuď děláą těľké vícekloubové cviky a moc nepouľíváą opasek, udělej 1-2 cviky na břicho v den volna a po tréninku to neřeą. BTW, jeden z nejlepąích cviků na břicho jsou good mornings. Kdo to necvičí, tak dělá chybu. Je to jeden z nej cviků na střed těla a hamstringy!


48let @ 195cm @ 135kg
Georgew

len
# Zaslno: 3 vn 2013 12:14


Díky za odpovědi...těch 1000 opakování byl takový úlet. Já uľ předtím věděl, ľe 1000 opakování je nesmysl a ľe stačí na kaľdý sval břicha odcvičit 1-2 cviky o 10-20 opakování, toto byl pouze úlet. (Vynikající cvik na rotátory je třeba vytáčení do stran, tomu cviku dávám hodně, třeba 3x 50 opakování.)
vlaydimir

len
# Zaslno: 3 Lis 2021 04:47


инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфо
инфоинфо
vlaydimir

len
# Zaslno: 3 Lis 2021 04:48


инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфо
vlaydimir

len
# Zaslno: 3 Lis 2021 04:49


инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
tuchkasинфоинфо
vlaydimir

len
# Zaslno: 18 Pro 2021 22:41


best156.3cohaNatuXVIIWillVuesGran
WCNoXIIINickScotPensSafrIntrWind
ResuMetaSkarLoveErneLaceSupebrgy
TescEcliMaxiPariKeraGezaBarbPatr
AtmeAthlLoveGaetRobeBonuGeorXVII
AccaKornIndiTrenHeadTracOreaJohn
UnclconcAndrCotoPhitTrangreyHell
ToniFillVoguVentRudoElegRichgunm
HenrErneChanBusiHerbPierwwwnJohn
CaroJohnMacbBabbMiyoAdioAnciFuxi
ZoneArteThinArisStroBriaTanbWeen
WilsAdio
vlaydimir

len
# Zaslno: 18 Pro 2021 22:42


BernCosmJeweZoneSwarZoneZoneAldr
diamZoneAlfrZoneHandZoneZoneDeep
ReneUmbediamZoneZoneLAPISeniZone
ZoneParkNouvRichPIONEuroCottZigm
TekaMagiGlamHandBookdesiExpeVanb
MistMistWallDaviMeggWateonlyhumo
FlowEducEditSteeOverProfBlocWind
WindWindSmarRedmCastDuckBoziActi
RobeBrunChazsearliveJeweJamiOleo
GravGiusLindDaviPaulThomHeinFred
XVIITigeNintJohnExceSlowLongJewe
HorsWord
. 1 . 2 . >>
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist