Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Osobní deníky / Deníček 15-ti letého kluka na první 2 měsíce + jídelníček
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Autor Zprva
MychalWytek

len
# Zaslno: 14 Be 2011 10:36


Zdravím, prosím o zhodnocení tréninkového plánu a jídelníčku. Pod plán přikládám jeątě jídelníček. Je mi 15 let, měřím 173cm a váľím 62kg. Do posilovny chodím týden. O problematiku se ovąem zajímám uľ deląí dobu. Čekal jsem jen na ten správný čas

Posilovací plán č. 1 – první 2 měsíce

Pondělí DEN 1
Úterý DEN 2
Středa volno
Čtvrtek DEN 1
Pátek volno
Sobota DEN 2
Neděle volno

DEN 1
- před civčením se musíme rozcvičit (kolo/běhací pás + protáhnutí se)
HRUDNÍK, RAMENA, PA®E. BŘICHO (3 série po 12, 11, 10 opakováních)

HRUDNÍK
benchpress
tlaky s jednoručkami na ąikmé lavici
RAMENA
tlaky – multipress
rozpaľování v sedé v předklonu
BICEPS
zdvih EZ činky ve stoji
zdvih jednoručkami ve stoje
kladivový zdvih jednoručkami ve stoje
TRICEPS
kliky na bradlech s dopomocí
stahování kladky

DEN 2
- před civčením se musíme rozcvičit (kolo/běhací pás + protáhnutí se)
ZÁDA, STEHNA (3 série po 12, 11, 10 opakováních)

ZÁDA
shyby s dopomocí
hyperextenze
stahování horní kladky za hlavu v sedě
STEHNA
leg-press
dřepy
LÝTKA, BŘICHO
LÝTKA
výpony ve stoji na stroji (3 s. po 20 opak.)
výpony v sedě s kotoučem
BŘICHO
zvedání nohou ve visu
zkracovačky

Jídelníček (/=nebo, čím je jídlo výąe, tím má u mne větąí prioritu):

7:20 snídaně
ovesné vločky (+banán, mléko, rozinky, kakao)
müsli (+mléko)
piąkoty (+mléko)
+ multivitamín
10:30 svačina
rýľové chlebíčky
tvarohový jogurt
müsli
13:20 oběd
ve ąkole (vybírat spíąe maso+těstoviny/rýľe)
15:30 svačina před tréninkem
maso+těstoviny/rýľe
tvarohový jogurt
rýľové chlebíčky
piąkoty (+mléko)
+ vitamín C
18:00 ihned po tréninku
banán
+ vitamín C
19:00 večeře
maso (vařené/smaľené kuřecí prsní řízky nebo hovězí)
protein 80
tuňák s rýľí
22:00 před spaním
tvaroh (+jahody/banán, kakao/cukr, vajíčka, mléko)
2 tvarohové jogurty
+ multivitamín

PS: protein zatím nemám. Nejspíąe bych kupoval nějaký syrovátkový (whey) protein s podílem bílkovin kolem 70-80%. Poradíte jaký? Je to sice celkem jedno, ale i tak by mne zajímaly vaąe názory.
PPS: fotku nemám, ale jestli by vám pomohly míry (u zatlého "svalu"), tak jsou to tyto:
předloktí 25cm
paľe 30cm
hrudník 90cm
břicho 73cm
stehna 51cm
lýtka 34cm

Díky za rady
Roman91

len
# Zaslno: 14 Be 2011 11:57


kaľdopádně bych cviky na biceps ze 3 zredukoval na 2 ( já osobně jedu pouze jeden v tréninku)
na triceps bych teda osobně nechal pouze jenom jeden cvik protoľe ho dost zatíľíą při benchi a tlacích
a nevím jestli má cenu dělat legpress kdyľ děláą dřepy, legpress vyřaď a dej místo toho předkopávání nebo zakopávání
na závěr bych pouze doporučil ( nemám to ničím podloľené ) přesunout biceps na den 2 protoľe si myslím ľe kdyľ ho zatíľíą jak v dni 1 při cvicích přímo na biceps tak i ve dni 2 při shybech a stahování kladky, coľ si myslím ľe z hlediska velikosti tohoto svalu není úplně nejlepąí ( to je jenom takový postřeh, třeba ti to bude vyhovovat tak jak sis to napsal)

a místo proteinu si kup gainer, uděláą lépe
MychalWytek

len
# Zaslno: 14 Be 2011 12:30 - Zmnil/a: MychalWytek


S tím bicepsem máą pravdu, čekal jsem, ľe to někdo zmíníte Ale nevím, jaký cvik vyřadit, EZetu nebo jednoručky? Kladivo bych nechal, to je dobrý na hloubku paľního svalu jako celek.
Triceps bych určitě nechal 2, protoľe stahování kladky je z 50% moľná i víc cvik spíąe na předloktí, který nejedu nějak zvláą».
Legpress chci dělat z důvodu polohování noh, kde můľu zatíľit buď více kvadricepsy nebo hamstringy (nahoru, dolů) nebo vnitřní a vnějąí stranu (doleva, doprava), dřep je pak takovej základ na sílu a objem, samozřejmě s malými váhami, protoľe si nechci zničit záda v takto útlém věku, na větąí váhy si potřebuji prvně zpevnit svalový korzet střední části těla hlavně (břicho, bederní svaly). Předkopávání bych teď, kdyľ potřebuji nabrat sílu, nejel. Mám takový pravidlo, ľe čím méně v silovým/objemovým tréningu izolovaných cviků, tím lépe. No uvidím, kdyľ tento názor bude mít víc z vás, nechám se poučit.
Biceps bych nechal tak jak je. I kdyľ máą pravdu v tom co říkáą, tak bych pak jeden den měl mnohem více cviků neľ 2.
Myslím, ľe protein je ze začátku lepąí neľ gainer, jelikoľ sacharidy po tréninku doplníą jednoduąe banánem/piąkoty/müsli tyčinkou, vąeobecně se gainer dá zéměř plnohodnotně nahradit jídlem, kdeľto 80% protein ne. Protein je podle mě lepąí volba, protoľe mám celkem problém se 2g na 1kg denně (tzn přes 120g). Se sacharidy problém není. I kdyľ jsem teď hubenějąí, myslím si, ľe jsem endomorf, protoľe neľ jsem začal víc sportovat, tak jsem byl cvalda a tak si myslím, ľe gainer by mi s nabíráním svalové hmoty nepomohl...ale říkám, je to jen můj názor vyvoděný z celkém velkého mnoľství článků na netu.
edit: co si jinak myslíą o jídelníčku?
Díky za daląí názory ;)
kv1t

len
# Zaslno: 14 Be 2011 12:48 - Zmnil/a: kv1t


Gainer je přednějąí neľ protein. Vem si, ľe jídlo se ti tráví hodiny kord, kdyľ je ľaludek oslaben cvičením a gainer je po půl hodině ze ľaludku pryč a ty po tréninku potřebujeą co nejdříve doplnit glykogen(ten se přemění ze sachru). Radąi kup gainer. + Nechce se mi věřit, ľe do sebe nejsi schopny dostat dostatek bílkovin s tvou váhou.
MychalWytek

len
# Zaslno: 14 Be 2011 13:13


@kv1t: banán nebo piąkoty se stráví za skoro stejnou dobu (např. sacharóza, fruktóza a glukóza v banánu se rozhodně netráví hodiny). Navíc pro endomorfy se vąeobecné moc gainery nedoporučují. Já přibírám celkem lehce, za týden jsem s tímto jídelníčkem (bez suplementů) přibral 1,5kg, takľe si myslím, ľe gainer nějak moc extra nepotřebuji. Takovej protein hodinu po tréninku má podle mě lepąí vyuľití. Jako nevím, prostě mě zatím převládají plusy u proteinu
kv1t

len
# Zaslno: 14 Be 2011 13:37


Já tehoľ názoru nejsem, ale kdyľ myslíą, já osobně banán a piąkoty po tréninku povaľuju za podprůměr. Abys taky toho sachru do sebe dostal dostatek, at se ti nestane, ľe ti tělo ten protein nebude pracnou cestou měnit jeątě na glukozu. Ale musím uznat, kaľdý člověk je jiný a můľe ti to moľná stačit. U mě by to asi neuspělo.
MychalWytek

len
# Zaslno: 14 Be 2011 13:39


Někdy si ty banány dám i 2 No uvidím jeątě podle daląích názorů...jinak jídelníček a trénink je ok?
Roman91

len
# Zaslno: 14 Be 2011 14:00


ten protein ti nebudu vymlouvat kdyľ si za nim tak stojíą , poznáą sám co ti bude vyhovovat
ale nekupoval bych syrovátkový protein (whey) uľ hodněkrát se tady zmiňovala ąpatná vyuľitelnost a já nevim co jeątě daląího, určitě bych volil vícesloľkový
tetsuo

len
# Zaslno: 14 Be 2011 15:41 - Zmnil/a: tetsuo


1) banán nebo piąkoty se stráví za skoro stejnou dobu (např. sacharóza, fruktóza a glukóza v banánu se rozhodně netráví hodiny)
Tam hraje roli MNOHEM vic veci nez traveni. Napr. osmolarita zaludku. Ale hlavne - sacharoza a fruktoza jsou tukotvorny, coz glukoza nebo maltodexrin (pripadne laktoza) z gaineru neni.
Cili tam je velka mezera v tvych predpokladech.

2) Telo PRVNI DVE HODINY PO ZATEZI NEBUDUJE SVALY, tudiz NEPOTREBUJE vysoky prijem rychle stravitelnych SAMOTNYCH proteinu. Potrebuje jen trochu proteinu, podobne rychle stravitelnych a vstrebatelnych jako jsou sacharidy.
Na nejakou silnejsi anabolickou reakci inzulinu potrebujes pomerne dost sacharidu. Tak asi 1 g na kilo sve beztukove vahy. Kdyz to davas v ovoci a piskotech, je to jasne tukotvorne.

Cili zaver:
Muzes si jiste dat klidne litr mleka a banan, nebo komercne delane cokoladove nebo bananove mleko, nebo klidne nejaky pudink, a budes mit po zacatecnickem treninku taky dobrou regeneraci.
Ale pokud k tomu pristupujes seriozne, tak si bud smichas protein s glukozou nebo si poridis komplet namichany gainer. A to je vyhodny od pocatku.
Pokud k tomu pristupujes superseriozne a mas opravdu narocny trenink pro pokrocilejsi, tak uz rozjedes suplementaci s cistymi aminokyselinami, teprve za ne davas gainery a proteiny mlecneho typu (syrovatka a spol.) a teprve za ne normalni jidlo.

A pri 60 kilech je extra snadne mit dost bilkovin z normalni stravy. Musim rict, ze i kdybych se snazil, tak by se mi nikdy nepodarilo jist denne mene nez takovych 150 g bilkovin, a to nejsem velky jedlik. Musis ale pocitat VSECHNY bilkoviny, nejen zivocisne. Cili dat denne kolem 120 g, je fakt brnkacka.


K tomu tvrzeni, ze "pro endomorfy se nedoporucuje uzivat gainery". No, to nedoporucuji jen hloupi lide jinym hloupym lidem. Pokud chce i endomorf nabrat svaly, tak je gainer po treninku nezastupitelny. Jde akorat o to, aby nejedl moc sacharidu pres den celkem. Cili vice sacharidu rano a po treninku, jinak se krotit. To je cele.
Coz tebe ale beztak nemusi zajimat, protoze pri 173cm a 62kg endomorf nejsi.

__________________________________

Spatny cviky v treninku:

zdvih EZ činky ve stoji - nezapojuje se bocni hlava bicepsu
zdvih jednoručkami ve stoje - jestli jsou stridave se supinaci, tak to neni dobry, stejne jako u predchoziho cviku

stahování horní kladky za hlavu v sedě - nedobry pro ramena, vzdycky davej na hrudnik
Jinak se ale vyplati dat tam i nejake horizontalni pritahy - veslovani, pritahy v predklonu...

STEHNA
chtelo by to neco na zadni cast stehen

_________________________________

Pokud chces zacit nejak lip, zkus tohle:
http://forum.posilovani.net/index.php?action=vthre ad&topic=4218&forum=5&page=0


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
tetsuo

len
# Zaslno: 14 Be 2011 15:43


Jinak jako na 15letyho kluka jses dost premyslivej a informovanej, to zas jo.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
tetsuo

len
# Zaslno: 14 Be 2011 15:56


K tomu jidelnicku - mraky chyb.

Minimalne z toho tvarohu behem cele dne budes mit slusnou dysbalanci aminokyselin a povede to k tomu, ze se jich velka cast bude nevyuzivat.

Vit. C po treninku je nevhodny z vice duvodu: tlumi cinnost inzulinu + pusobi jako superoxidant, nikoli antioxidant (jako kdyz se da pred treninkem)


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
MychalWytek

len
# Zaslno: 14 Be 2011 18:28 - Zmnil/a: MychalWytek


tetsuo: no konečně někdo, kdo mi to kromě tvrzení vysvětlil, jak to je
Z toho, co jste mi sem napsal k výľivě ale pár věcí nechápu. Kdyľ tedy ne ten tvaroh během dne, co místo něho? Tvaroh tedy jen navečer nebo kdy jeątě můľu? Asi by vám to dalo práci, ale kdybyste mi ten můj jídelníček poupravil tak, aby byl správně, byl bych rád. K těm suplementům - takľe doporučujete koupit POUZE gainer nebo i nějaký protein? Napiąte mi tam pak prosím kdy přesně a kolik čeho brát. Jak jsem psal, na první pohled endomorf nejsem, ale asi před 3 lety jsem měl 155cm a 59kg (ne, korba jsem nebyl, byl jsem tlustý)...pak jsem akorát začal sportovat a upravil si jídelníček. Takľe teď jsem poměrně hubený.

K tréninku. Bicepsové zdvihy se supinací nejsou. Co místo těch cviků tedy cvičit? Co třeba bicepsové zdvihy s velkou (rovnou) činkou? Na zadní stranu stehen mě napadá zakopávání na stroji. Byly by tam tedy 3 cviky...A na záda místo horní kladky třeba přítahy s T osou, hm?

Odkaz nefunguje... :-o
edit: v odkaze byla mezera, uľ funguje...no díval jsem se na to a jedno vím - je to prostě jiný. Myslíte si, ľe kdybych přesedlal po asi týdnu a půl cvičení na tento trénink, byly by výsledky lepąí neľ s tím mým?

Díky...
tetsuo

len
# Zaslno: 14 Be 2011 23:58


Kdyľ tedy ne ten tvaroh během dne, co místo něho?
Tak ty treba nejis vajicka.

Zkusil jsem kdysi takovy zaklad dat sem, da se tim inspirovat:
http://forum.posilovani.net/index.php?action=vthre ad&topic=3429&forum=2&page=0


Tvaroh tedy jen navečer nebo kdy jeątě můľu?
Nerad bych pusobil jako odpurce tvarohu, jen to jeho vecerni pojidani pokladam za mytus. Mnohem lepsi je mleko nebo vajicka s lusteninami. Tyhle suroviny maji lepsi spektrum aminokyselin. Nicmene, v nejake kombinaci "vejce+cottage syr", proc ne.
Pres den bych do sebe moc tvaroh necpal. Vzdycky jsou lepsi bilkoviny "celeho mleka" (mleko, jogurty, kefiry, podmasli, nizkotucne syry) nez jen odstepek mleka (samotny tvaroh nebo samotny syrovatkovy protein).

K těm suplementům - takľe doporučujete koupit POUZE gainer nebo i nějaký protein?
Jsou dve moznosti. Koupit si hotovy gainer, nebo protein a glukozu. U gaineru je lepe zaruceno, ze tam ty sacharidy budou dobre namichany. U domaciho michani to nemusis vychytat. Domaci smesky jsou o NECO MALO levnejsi.

Zakladni zpusoby uzivani popsany zde.
http://forum.posilovani.net/index.php?action=vthre ad&topic=4464&forum=2&page=0

________________

Doporucuju ten trenink tady na foru.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
MychalWytek

len
# Zaslno: 15 Be 2011 12:20 - Zmnil/a: MychalWytek


Tak fajn, po úpravě by to tedy vypadalo asi takto.
PS: trénink uľ dojedu ten můj, nevypadá to, ľe by byl nějak ąpatný, jen vy jste vyznavač fullbody tréninku (teda u začátečníků), sice bude třeba méně efektivní, ale tak ho budu dělat třeba 3 měsíce místo 10 týdnů
PPS: tvaroh přes den tam nikde nemám, jen na spaní. Do něho tedy můľu namíchat aspoň 2-3 vajca. Přes den jím tvarohové jogurty (občas i takové jako Lipánek, Pribiňáček - jsou dobrý ) , ale větąinou nějaký ovocný tvaroh (nebo něco jako termix). Snaľím se vybírat ty s co nejmenąím obsahem tuku a s co největąím obsahem bílkovin (větąinou kolem 8g/100g).

DEN 1
- před civčením se musíme rozcvičit (kolo/běhací pás + protáhnutí se)
HRUDNÍK, RAMENA, PA®E. BŘICHO (3 série po 12, 11, 10 opakováních)

HRUDNÍK
benchpress
tlaky s jednoručkami hlavou nahoru
tlaky s jednoručkami hlavou dolů
RAMENA
tlaky – multipress
rozpaľování v sedé v předklonu
BICEPS
zdvih velké činky ve stoje
kladivový zdvih jednoručkami ve stoje
TRICEPS
kliky na bradlech s dopomocí
stahování kladky

DEN 2
- před civčením se musíme rozcvičit (kolo/běhací pás + protáhnutí se)
ZÁDA, STEHNA (3 série po 12, 11, 10 opakováních)

ZÁDA
shyby s dopomocí
hyperextenze
přítahy s T osou
STEHNA
leg-press
dřepy
zakopávání na stroji
LÝTKA, BŘICHO
LÝTKA
výpony ve stoji na stroji (3 s. po 20 opak.)
výpony v sedě s kotoučem (3s. po 20 opak.)
BŘICHO
zvedání nohou ve visu
zkracovačky

Jídelníček (/=nebo; čím je jídlo v určitou denní dobu výąe, tím má větąí prioritu):

7:20 snídaně
ovesné vločky (+banán, müsli, mléko, rozinky, kakao)
chleba se sýrem a 2 vajíčky (z mikrovlnky)
piąkoty (+mléko)
+ multivitamín
10:30 svačina
tvarohový jogurt
2 vajíčka (z mikrovlnky)
rýľové chlebíčky
banán
13:20 oběd
ve ąkole (vybírat spíąe maso+těstoviny/rýľe)
16:00 svačina před tréninkem
maso+těstoviny/rýľe
gainer 60g
tvarohový jogurt
+ vitamín C
18:00 ihned po tréninku
gainer 40g
banán
18:30
gainer 40g
20:00 večeře
maso (vařené/smaľené kuřecí řízky/hovězí/ryba)+rýľe/těstoviny/pečivo
tuňák s rýľí/pečivem
22:00 před spaním
tvaroh (+jahody/banán, kakao/cukr, vajíčka, mléko)
2 tvarohové jogurty
sójové maso+vejce+pečivo
+ multivitamín
00:00 spánek

tak co, uľ je to ok?
tetsuo

len
# Zaslno: 15 Be 2011 15:26 - Zmnil/a: tetsuo


trénink uľ dojedu ten můj, nevypadá to, ľe by byl nějak ąpatný, jen vy jste vyznavač fullbody tréninku (teda u začátečníků), sice bude třeba méně efektivní, ale tak ho budu dělat třeba 3 měsíce místo 10 týdnů
- Porad nechapu, co na tom chces "dojizdet", kdyz necvicis ani dva tydny. Mas tam spoustu cviku, na ktery nemas zaklady (drepy, benche), spoustu zbytecnych cviku atd.
Ber to tak, ze ten tvuj trenink nepocita s tim, ze by ses mel snazit nejprve zpevnit svalovy korzet, vyvazit schopnosti prave a leve strany tela, naucit se cvicit s vlastni vahou apod.

Dalsi postrehy

1) Rozcvicky typu "(kolo/běhací pás + protáhnutí se)" jsou celkem na nic. Protahovani pred posilovanim nepomaha, a zahrat se da jinak nez vsede nebo behanim po rovnem povrchu. Nepotrebujes se prokrvovat behanim nebo slapanim. Staci nemit odkrvene telo z duvodu traveni a staci se rozcvicit pomoci pohybu, ktere uz jsou posilovaci, akorat lehke.

2) Zacatecnici taky opravdu nepotrebujou vice cviku na jednu partii a nepotrebuji resit veci typu "horni, stredni a dolni cast prsou", jak se o to treba asi snazis ty.

Zkus si precist tyhle clanky o treninku a mozna pochopis, v cem je problem.
http://www.ironfactor.cz/viewtopic.php?t=126
http://www.ironfactor.cz/viewtopic.php?t=197
http://www.ironfactor.cz/viewtopic.php?t=1727
http://www.ironfactor.cz/viewtopic.php?t=1093


3) Nevidim duvod, proc by mel nekdo, kdo neumi ani zakladni tlaky, jet neco tak narocneho jako "tlaky s jednoručkami hlavou dolů "

4) Nemyslim, ze by kdokoli nekdy musel delat tlaky na multipressu (kdyby ten stroj zakazali, vubec nicemu by to neuskodilo, naopak). Vsechny tlaky probihaji prirozene po krivce, ktera je individualni u kazdeho cloveka. Tlaky po primce nejsou pro ramena prirozene. Cili - bud si na tom kurvis ramena, nebo jedes pod svoje moznosti.

5) Kdyz neumis delat shyby na hrazde a kliky na bradlech, tak je nedelej s dopomoci, ale delej normalni kliky, stahovani horni kladky nebo obracene pritahy (inverted rows), prip. rack chins.

6) Bricho je uplne stejny sval jako ostatni, takze ho neni treba cvicit s vysokymi pocty opakovani (20 apod.). Bricho nejvic zabira u kombinovanych cviku ve stoje a v predklonu. Pokud se cvici izolovane, staci mu bohate kolem 10-12 opakovani, kdy se klade duraz na smrstovani svalu a podrzeni ve vrcholne fazi.

______________________________________

Jidelnicek

Nejsem si jistej, co je nejasny na tom tvarohu.
Je prece jedno, jestli to je tvaroh, nebo tvarohovej jogurt, nebo termix. Vsechno to je stejna tvarohova bilkovina, navic vsechny ty pribinaky a termixy jsou plny srackovityho cukru. Muzes k nim pristupovat jako k "obcasnemu dezertu" (netreba byt fanatik), ale nemaji tvorit zaklad tvoji vyzivy. A ty to jis furt - 3-4x denne.

Tvarohova bilkovina je stejna v tvarohu neochucenem, i ruznych sladkych verzich, syru cottage i tvaruzcich.

Bilkoviny "celeho mleka" jsou v mlece, kefirech, jogurtech, vetsine syru.

Mezi mlekem a tvarohem je velky rozdil.

Nevim, jaky gainer si poridis, ale vetsinou maji kolem 70 % sacharidu. 80 g gaineru ti da tak akorat 56 g sacharidu, coz by ti melo stacit. Netreba k tomu davat banan s vlakninou a fruktozou.

________________

Nechci te nejak znechucovat, odrazovat nebo ti neco cpat. Ale porad si zatim ty svoje programy flikujes z ruznych mytu.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
MychalWytek

len
# Zaslno: 15 Be 2011 19:15


Ok, tenhle týden dojedeme s kámoąem tedy ten můj, daląí týden přejdeme na ten Váą, je tam dost neznámých cviků a musíme se je prvně naučit aspoň vizuálně. To co říkáte je podle logiky pravda, jen nikdy na webu nic takového nepíąí a vąude jsem se dočetl, ľe i pro začátečníky je vhodný split. Rozcvičku pojedeme taky podle Vás. S multipressem souhlasím, místo toho doděláme tenhle týden tlaky s jednoručkami. K té hrazdě, nevím, jestli jste to správně pochopil - není to s dopomocí partnera, ale s dopomocí závaľí, u mě je to jediný cvik, u kterého teď pořádně procítím záda. S tím břichem máte pravdu, ale já to tak i jedu, nikde jsem nic jiného nepsal ;)

K těm tvarohovým jogurtům - podle mého jídelníčku je mohu jíst buď 3x nebo 0x denně, v tom jídelníčku je jeden řádek jedna moľnost, takľe to není nutnost, ale pouze alternativa. Asi jste si to ąpatně vybavil, kdyľ říkáte, ľe po gaineru nesmím jíst banán. Kdybych to snědl vąechno, tak by ze mě za chvíli bylo nevím co, ale zkouąet to nebudu :D Kdyľ píąete, ľe bílkoviny celého mláka jsou v jogurtech, tak v jakých? Píąete, ľe tvarohové jogurty nejsou dobré (kvůli bílkovinám jen z tvarohu). Tak jaké tedy? Ale kromě těch tvarohových jogurtů je to v pořádku?

Já taky nevím, jaký si mám pořídit, proto se Vás ptám, jaký je pro začátečníky jako já vhodný, uľ mě tak troąku znáte...Dám vám sem nějaké odkazy, tak mi z nich aspoň nějaký vyberte nebo doporučte aspoň jiný, díky...Víte, abych neąlápl vedle
http://sacharidy-gainery.heureka.cz/pvl-mutant-mas s-6-8kg/
http://sacharidy-gainery.heureka.cz/nutrend-compre ss-b-i-g-6kg/
http://sacharidy-gainery.heureka.cz/multipower-hyp er-mass-6000-7-kg/
http://sacharidy-gainery.heureka.cz/reflex-nutriti on-instant-mass-5400g/
http://sacharidy-gainery.heureka.cz/amix-carbojet- gain-4000g/
http://sacharidy-gainery.heureka.cz/weider-giant-m ega-mass-4000-7000-g/
http://sacharidy-gainery.heureka.cz/phd-nutrition- pharma-gain-2270g/
http://sacharidy-gainery.heureka.cz/weider-crash-w eight-gain-3kg/
http://sacharidy-gainery.heureka.cz/bsn-true-mass- 2610-g/
http://sacharidy-gainery.heureka.cz/scitec-volumas s-35-2950g/
http://sacharidy-gainery.heureka.cz/weider-giant-m ega-mass-4000-7kg/
http://sacharidy-gainery.heureka.cz/extrifit-hardc ore-gain-21-3-kg/
ZANGER

len
# Zaslno: 15 Be 2011 19:19


to co říkáte je podle logiky pravda, jen nikdy na webu nic takového nepíąí a vąude jsem se dočetl, ľe i pro začátečníky je vhodný split.

Kdes to čet? na vąech seriozní stránkách se dozvíą pravej opak
MychalWytek

len
# Zaslno: 15 Be 2011 20:30 - Zmnil/a: MychalWytek


"Nikdy" - to jsem zase přehnal, ale větąinu, co jsem četl, tak radili klasický split...ale moľná jsem fullbody automaticky přehlíľel, protoľe se mi to podvědomě nezdálo tak dobré, ale stejně, co si myslíte o tomhle?
Budu cvičit rok FB treninky, kámoą stejného tělesného typu splity, kdo bude mít větąí objem/sílu a lepąí/hezčí/prořezanějąí postavu?
tetsuo

len
# Zaslno: 15 Be 2011 20:52


Hodne zalezi na tom, jake zdroje ctes.

Ja znam zdroje, ktere doporucuji fullbody celozivotne, zdroje, ktere doporucuji fullbody zacatecnikum a pokrocilejsim split, i zdroje, ktere doporucuji fullbody pokrocilejsim, kdyz zacnou stagnovat.

Precti si ty clanky, co jsem ti posilal, uvidis, ze fullbody ma dlouhou historii a bylo dominantni v posilovnach v dobe, nez se rozsirily steroidy.

Dnes se cely svet hromadne vraci k fullbody jako stylu treninku, ktery maji praktikovat ti, co nesypou.

Velmi rozsirene je taky deleni na vrsek a spodek tela, cviceno 4x v tydnu a svou logiku ma deleni na tlaky na vrsek, tahy na vrsek a na nohy do tri dnu.

Ostatni veci uz spadaji spis do sfery steroidove kulturistiky nebo uplnych nesmyslu.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
tetsuo

len
# Zaslno: 15 Be 2011 21:04 - Zmnil/a: tetsuo


Budu cvičit rok FB treninky, kámoą stejného tělesného typu splity, kdo bude mít větąí objem/sílu a lepąí/hezčí/prořezanějąí postavu?

Silu budes mit jednoznacne vetsi ty. Budes mit lepsi nohy a zada (protoze budou mit podstatne vic stimulu) a vic se ti zvetsi objem hrudniku.

U ostatniho se to da tezko rozsoudit.

Fullbody kazdopadne spaluje v jednotlivem treninku vic energie, cili teoreticky by se u nej melo ukladat i mene tuku. Jenomze to, jak se uklada nebo spaluje tuk, je hlavne zalezitost stravy a potom pripadne i aerobnich aktivit.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
tetsuo

len
# Zaslno: 15 Be 2011 21:08


K těm tvarohovým jogurtům - podle mého jídelníčku je mohu jíst buď 3x nebo 0x denně, v tom jídelníčku je jeden řádek jedna moľnost, takľe to není nutnost, ale pouze alternativa. Asi jste si to ąpatně vybavil, kdyľ říkáte, ľe po gaineru nesmím jíst banán. Kdybych to snědl vąechno, tak by ze mě za chvíli bylo nevím co, ale zkouąet to nebudu :D Kdyľ píąete, ľe bílkoviny celého mláka jsou v jogurtech, tak v jakých? Píąete, ľe tvarohové jogurty nejsou dobré (kvůli bílkovinám jen z tvarohu). Tak jaké tedy? Ale kromě těch tvarohových jogurtů je to v pořádku?

NEEXISTUJI zadne tvarohove jogurty. Jogurt neni tvaroh. Jogurt je vyrobek z mleka, v nemz jsou jogurtove kultury. Na obale musi byt jen "mleko, susene mleko, jogurtove kultury". Pokud tam je navic "zelatina, kolagen, skrob, sojova bilkovina" apod. tak to uz neni jogurt. Napr. tzv. jogurty light s 0 % tuku, nejsou prave jogurty.
To, cemu rikas tvarohove jogurty, jsou nejspis ruzne tvarohove dezerty.

Jinak - netvrdim, ze tvaroh je spatny. Tvrdim, ze je spatne jist nekolikrat denne vyrobky s tvarohu a s nicim je v jednotlivych porcich nemichat.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
tetsuo

len
# Zaslno: 15 Be 2011 21:19


K tem shybum s dopomoci - pokud je to na stroji, ktery ti umoznuje lepe procitit zadove svaly, tak to je v poradku.
Problem se shyby, pokud je moc neumis, je ten, ze u nich pouzivas spis ruce a malo zada. Stroj ti ale muze pomoct vhodnym zpusobem.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
MychalWytek

len
# Zaslno: 15 Be 2011 22:34 - Zmnil/a: MychalWytek


Takľe jo, téma trénink máme hotový, články jsem si přečetl, uľ vím o co jde. Příątí týden tedy půjdeme na ten Váą a pak napíąu výsledky. Vąiml jsem si, ľe jsou tam větąinou cviky, co se dají zvládnout s činkami. Kdyľ doma máme lavici, hrazdu, věľ s horní kladkou, veslováním, předkopáváním a motýlkem, pak jednoručky i velké činky, tak nemusíme chodit do velké posilovny, ľe?

Co se jídelníčku týče, tak jsem pochopil, ľe kdyľ tvarohové dezerty nahradím pravými jogurty, tak bude ÚPLNĚ v pořádku?
PS: nějaké určité jogurty (značky, typy), které doporučujete?

Pak bych jeątě poprosil o pomoc s výběrem gaineru...

Díky
tetsuo

len
# Zaslno: 15 Be 2011 23:00


Ten trenink uz tady cvicilo dost lidi (mozna i par desitek). Pravidelne to byvaji ektomorfove. Po 10 tydnech naberou tak kolem 5 kilo, prakticky cistou hmotu.

Trenink je sestaveny tak, aby sel odcvicit s minimalnim vybavenim, tedy i doma.

Co se jídelníčku týče, tak jsem pochopil, ľe kdyľ tvarohové dezerty nahradím pravými jogurty, tak bude ÚPLNĚ v pořádku?
Je to cesta k lepsi vyzive.

_____________

Gainery vhodné po tréninku (více sacharidů, méně bílkovin)

Anabolic Classic Gainer - http://nutri-exact.cz/cat_det.php?vyrobek=Anabolic -Classic-Gainer&id=275

Anabolic GF - http://nutri-exact.cz/cat_det.php?id=7

Mass Gain MCT – http://nutri-exact.cz/cat_det.php?id=26

Mutant Mass Gainer – http://obchod.ronnie.cz/s-1235-mutant-mass-gainer. html

http://sportnutrition.cz/produkty/sportovni-vyziva /sacharidove-pripravky/gainery-30/anabolic-masster -2200g/

Goliath (Syntrax) – http://obchod.ronnie.cz/s-1733-goliath.html

Heavy Weight Gainer 900 – http://obchod.ronnie.cz/s-126-heavyweight-gainer-9 00.html

Compres B.I.G. (Nutrend) - http://www.doplnky-vyzivy.cz/nutrend-compress-b-i- g-6000g-banan/d-71190/

ISO MRP (Nutrabolics) – http://www.nutrishop.cz/iso-mrp-227kg--p974

MVP Nutrition Power Mass - http://www.doplnky-vyzivy.cz/mvp-nutrition-power-m ass-2270g-banan/d-70221/

Ultimate nutrition Gainer Muscle Juice - http://www.doplnky-vyzivy.cz/ultimate-nutrition-ga iner-muscle-juice-475kg-banan/d-68963/

MuscleTech Mass Tech - http://www.doplnky-vyzivy.cz/muscletech-mass-tech- 2270g-cokolada/d-70068/

Up Your Mass - http://www.efitshop.cz/produkt/up-your-mass-2-23-k g.php
http://www.fitclub.cz/zbozi/3680/Up-Your-Mass-2-23 kg.htm

Serious Mass - http://www.dymatizeonline.cz/Serious-Mass-5450g-Op timum-Nutrition.html,det,2458

http://www.fitness.cz/gainery-nad-5000g/nutrabolic s-mass-fusion-7-3kg-s124833420

Gainery/MRP vhodné jako náhraľka snídaně a jiných velkých jídel (více bílkovin, méně sacharidů)

AveMax GF Gainer – http://nutri-exact.cz/cat_det.php?id=17

Muscle Builder GF – http://nutri-exact.cz/cat_det.php?id=280

HP Vital Extra Gainer – http://nutri-exact.cz/cat_det.php?id=20

Bulk GF - http://nutri-exact.cz/cat_det.php?vyrobek=Bulk-GF& id=34

Mass Gainer – Ultimate

Real Mass (Gaspari Nutrition) – http://www.protein.sk/real-mass-gaspari-nutrition- p-974.html

BSN True Mass - http://www.doplnky-vyzivy.cz/bsn-true-mass-2610g-c okolada/d-70235/

Instant Mass - http://obchod.ronnie.cz/s-2885-instant-mass.html


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
MychalWytek

len
# Zaslno: 16 Be 2011 11:22


Tak fajn, teď jen musím rodičům vysvětlit, ľe ten gainer nejsou ľádný "chemický sra*ky", jak mi pořád říkají. Neznáte k tomu nějaký dobrý článek? Jinak si myslím, ľe by se mi hodil nějaký s méně bílkovinami (kolem 20%), protoľe to prakticky budu jíst jen po a před tréninkem. Já jsem tady v tom straąně nerozhodný, poraďte mi prosím nějaký, co se osvědčil a má dobré reference To bude nejlepąí, díky

Pokud naberu 5kg za 10 týdnů, tak to bude pro mě úspěch

Mimochodem, kdyľ píąete, ľe ten jídelníček je cesta k lepąí výľivě, tak to asi není úplně "dokonalé", proto se chci zeptat: Jak se dá jeątě časem vylepąovat?

PS: díky, ľe to tady takhle zdarma pro lidi děláte, to si zaslouľí pochvalu!
kv1t

len
# Zaslno: 16 Be 2011 11:33 - Zmnil/a: kv1t


Vąechny uvedené jsou kvalitní, vyber si co je pro tebe cenově dostupné.

Mimochodem, kdyľ píąete, ľe ten jídelníček je cesta k lepąí výľivě, tak to asi není úplně "dokonalé", proto se chci zeptat: Jak se dá jeątě časem vylepąovat?
Jídelníček je samozřejmě základ, který často stačí, ale dá se podpořit regeneraci/růst daląími suplementy, ale musíą počítat, ľe si ąáhneą do kapsy. Je to dobré pro lidi, co se ąpatně regenerují, mají problém s přísunem ľivin, nebo mají náročnějąí a frekventovanějąí tréninky a nemají hluboko do kapsy.
MychalWytek

len
# Zaslno: 16 Be 2011 13:24


To bude zase dilema Mimochodem, chtěl bych se jeątě zeptat, jestli je vhodné do tréninku zařazovat aerobní aktivity. Četl jsem, ľe po tréninku odplavují kyselinu mléčnou (=potom nebolí svaly), ale odhaduju, ľe to je jen daląí mýtus Nenaruąí to ale nějak svalový/objemový trénink?
MychalWytek

len
# Zaslno: 16 Be 2011 13:42 - Zmnil/a: MychalWytek


Jo a jeątě bych se chtěl zeptat, jak mám upravit jídelníček na den, kdy netrénuji. To nebrat gainer vůbec nebo jak?
edit: vybral jsem tento: http://obchod.ronnie.cz/s-1235-mutant-mass-gainer. html
kv1t

len
# Zaslno: 16 Be 2011 14:00 - Zmnil/a: kv1t


Jo daląí trénink sice odplaví ąkodliviny z bolavých svalů, ale jestli hned po tréninku něco dělat? To teda nevím..

Gainer je doplněk stravy, tzn ber ho, kdyľ je potřeba i jako svačinka můľe být, ale započti hodnoty do denního příjmu, já ho beru hned jak rozlepím oči a za půl hodky snídaně. Obecně platí, ľe v den tréninku je větąí příjem bílkovin (hlavně po cvičení s odstupem 2h) a v den bez tréninku víc sachru.
b3a7

len
# Zaslno: 16 Be 2011 14:05


Ale jako svačinu bych si dal radąi nějaký komplexní sacharidy, ale je to na tobě.

Já teď taky snídám jako kv1t.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 2
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist