Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Osobní deníky / Potřetí nevstoupíą do stejné řeky.
Autor Zprva
Gondik

len
# Zaslno: 8 Be 2011 18:08 - Zmnil/a: Gondik


Ahoj,

je mi 23 let, měřím 187cm a váľím 87kg. Postavou jsem spíąe endomorf.
Posilovat jsem začal zhruba před dvěma lety. Spolu s kámoąem, co měl uľ rok odcvičeno, přiąel do posilovny kluk s "proąlápnutým" hrudníkem, ruce jako ąpejle a tukovou zásobou v oblastni boků a břicha.
"Zeptej se toho týpka za barem, von ti sepíąe nějakej tréning". Nesměle jsem ąel k baru a týpek mi sestavil klasickej split. Tréning po-út a čt-pá. Izolované cviky na kladkách, i 3 cviky na kaľdou partii, nohy jsem v tom tréninku nenaąel. Moc jsem tomu nerozuměl, tak jsem si říkal, ľe ví co dělá. Začal jsem tedy pravidelně chodit a cvičit. Trénink byl pro mě velmi náročný a ke konci se stávalo, ľe nezbyla síla a poslední serie jsem odfláknul. Sparing ale říkal ľe nesmim bejt měkej, jinak neporostu. Tak jsem takhle cvičil asi půl roku s tím ľe po dvou měsících tréninku jsem začal stagnovat na určitejch vahách a tím pádem se zastavil i svalový růst. Říkal jsem si ľe jsem měkej, protoľe parták roste a já ne. Jenľe par»ák meří 170cm a cpal do sebe co mu přiąlo pod ruku. Androgen, tribulus, proteiny, creatiny, různé explosiny (v 18 letech). Svaly na něm prsotě vypadají lépe, neľ u mě. Tak jsem taky začal brát creatin protein a explosin.
Přípravky dodaly energii a zkrátily dobu potřebnou na regeneraci. Troufnul jsem si na větąí váhy a tělo začalo trochu růst. Navrhnul jsem, ľe bychom mohli trochu pozměnit trénink. V tu dobu jsem si začal v posilovně vąímat lidí co dřepují a dělají mrtvolu. Zeptal jsem se proč to necvíčíme. Odpověď mi byla, ľe po dřepech roste prdel a mrtvola straąně vyčerpává a nezbyla by nám síla na náą úbr split. A my přece chceme bejt vymakaní beachboyové a těm velké pozadí nesluąí. To mi zněla jako dobrý argument a ľacal jsem tedy intenzivně makat na splitu. Přesto jsem si i přes protesty a úąkleky sparinga neodpustil asi měsíc lehčí tréning nohou. Dělal jsem dřepy a doto jsem před a zakopával. Bavilo mě to a bylo faj cítit jak nohy sílí a jak tělo reaguje na tu záteľ (u izolovaných cviků na kladkách jsem v ľivotě necitíl takovou intenzitu,s jakou byly svaly zatěľovány při dřepování).
Pak jsme s par»ákem začli přidávat po sérii na bicák a ramena aby jsme měli v létě co ukazovat. Coľ uľ jsem prostě nezvládnul a dostavilo celkové vyčerpání. Bylo tehdá chladné březnové počasí, takľe se na oslabený imunitní systém nabalilo nachlazení, a skončilo to zánětem průduąek a meąíc jsem leľel doma. Pak daląí měsíc jsem se ąetřil a do fitu nechodil. Objem získaný díky preparátům ąel z vrchu samozřejmě dolů, jediné co mi zůstalo bylo to co jsem nabral cvičením nohou. První co mi řekli v posilovně, kdyľ jsem tam po čtvrt roce přiąel bylo: "Ty máą ale velkou prdel, to máą z toho, ľe jsi cvičil nohy. Já ti říkal a» je nejedeą". Tak zhruba dopadl můj první rok v posilovně.

Druhý rok jsem začal trochu lépe. Uľ jsem cvičil sám, protoľe jsem nestačil na trénink kámoąe a jak on říkal, zdrľoval bych ho. Tak jsem začal zase cvičit svůj starej split trénink, s tím ľe jsem se snaľil pochytat rozumy od koho se dalo. Moc moudrej sem z toho ale nebyl, kaľdej totiľ říkal ľe ten jeho trénink je nejlepąí. Nicméně vąichni se shodly na tom, ľe nohy jsou třeba. Takľe jsem začal split vrąek/spodek. Ale nejel jsem dřepy a mrtvolu. Bylo mi řečeno ľe takhle ze začátku jsou to těľké cviky a člověk by měl mít odcvičeno aspoň rok v kuse. Takľe jsem jenom zakopával, předkopával, a zvedal velkou činku v předklonu.
Začal jsem zase trochu růst, kromě rukou. Ruce mám od přírody dlouhé a viditelně slabąí neľ ostatní části těla. A jako kaľdý mladý (hloupý) kluk jse chtěl mít prostě tlapy jako medvěd, takľe jsem trénik více zaměřoval na vrąek a nohy jsem oąizoval. Takľe opět spoustu zbytečných sérií na ramena biceps a kozy, břicho aby se neřeklo, nohy trochu protáhnout... Po čtvrt roce jsem po měsíční stagnaci opět skončil jako přetrénovaný.
Třičtvrtě roku to tedy vypadalo tak, ľe jsem zhruba dva měsíce cvičil a pak jsem z toho tři neděle byl doma Ke konci jsem si uľ říkal, ľe chyba asi nebude ve mě. Tím myslím, ne ľe bych byl měkej jak říkal par»ák, ale v tom jakej mám trénink.

A já teď stojím na začátku třetího roku a na internetu hledám nějáké články o posilování aľ najdu odkaz na tohle fórum. Půlka informací zde jsou pro mě úplné novinky a ten zbytek rozpráąil moje mylné představy o posilování. Dřív jsem informace z podobných fór ignoroval a byl jsem přesvědčenej o správnosti svého jednání.
Chtěl bych se poučit ze svých chyb, které jsem za ty dva roky napáchal v posilovně. Odnesl jsem si klasicky nerovnoměrně vytrénované tělo. Hořejąek by ąel, spodek taky ale střed těla je kámen úrazu. Co jsem pročítal forko, píąe se tu hodně o fullbody. Hlavně jak jsou dřepy a mrtvola důleľité pro celkový rozvoj svalstva a pevný střed.
Rozhodl jsem se vykaąlat na nějakej split a izolované cviky a jít do toho.
Tady na forku byly odkazy na zajímavé články na ironfactoru, byly tam i odkazy na tréninky typu 5x5 a HTS, ale zatím by byly pro mě dost náročné.
Začal bych tedy s klasickou trojkou nohy, mrtvola bench do toho bych přidal tlaky s velkou činkou nad hlavou plus shyby a přítahy na hrazdě.
Hlavně u dřepů a mrtvoly ze začátku dát menąí váhy a dbát hlavně na správné provedení cviku, po osvojení přidat na váze a intenzitě. časem se dopracovat třeba k tomu 5x5 tréninku.

Tím bych se chtěl zeptat na pár, moľná hloupých otázek.
1. Existuje u fullbody něčo jako objemový a silový trénink?
2. Je trénink tři dny v týdnu dostačující?
3. Často jsem u splitu četl ľe je dobré trénink vtěsnat do 60minut.
Platí to i fullbody?
4. Kdyľ člověk takhle začíná s trojkou bench/dřep/mrtvola, je dobré váhu
ze začátku drľet ve stejné rovině na kaľdý cvik? Třeba 70kg bench, 70
mrtvola 70 dřep, nebo je to jedno.
b3a7

len
# Zaslno: 8 Be 2011 18:23 - Zmnil/a: b3a7


Krásně napsané. To já se radąi pokaľdé zeptám na fóru, kdyľ neco nevim, neľ abych se ptal v posilovně, kde po tréninku vąem cpou protein. Uľ podle toho, co tam prodávaj a co k tomu dokáľou říct je jasný, ľe tomu hovno rozuměj. Ne ľe bych já byl nějakej chytrák, ale proto si radąi nechám poradit.

1. Otázku moc nechápu. Celkově je fullbody na objem i sílu lepąí neľ klasický split, co já jsem četl. Třeba TBT je docela chválený - kvalitu posoudit nemohu. Nezkouąel jsem.

2. Dostačující je, pokud je správně sestavenej pro ty tři dny - myslím, ľe třeba ten TBT takto poskládnaný je. Já osobně mám radąi tréninky na 4 dny nebo i 5. Ale to je taky podle času a celkových moľností. Někteří trénují i 6 nebo 7 dní v týdnu a ty maj můj obdiv. Já bych to asi nezvládal, ale časem bych se chtěl dopracovat )

3. Podle mě fullbody trvá i o hodně dýl, pokud dodrľujeą pauzy.

4. Dřep a MT bys měl mít silnějąí neľ bench skoro dvojnásobně. Ale platit to nemusí asi je to taky trochu individuální.

Jinak počkej na reakci Tetsua, ten ti poradí asi nejlépe.
Lukas Rolf

len
# Zaslno: 8 Be 2011 18:36


Jestli bych měl mit dvakrát silnějąí dřep neľ bench tak sem divnej.. Na bench zvedám max. 90 a na dřep dám tak 70
HonzaM

len
# Zaslno: 8 Be 2011 22:29 - Zmnil/a: HonzaM


Aľ budeą mít trochu rovnoměrněji trénované tělo, tak to bývá tak ľe dřep + mrtvola zvládneą s 1,5x větąí váhou neľ bench, tzn. bench 100kg a mrtvola + dřep 150. ale je to hodně individuální... Já třeba cvičím s kamarádem, kdy jsem na vąechny tyhle cviky silnějąí neľ on, ale mám o dost slabąí ruce, přitom je mám větąí ... zajímavé :-/

Jinak vąechny objemovky je ľádoucí dát do 60minut...
Milda123

len
# Zaslno: 8 Be 2011 22:59


Já jsem taky ze začátku, co jsem rozjíľděl dřep a mrtvolu zvedal nevyrovnané váhy. Jenľe já to měl takhle proto, ľe jsem dřep a MT nejel, zatímco bench uľ od začátku mého posilování. Bench 100, dřep 70 a MT taky 100, ale srovnalo se to celkem rychle...teď mám bench 140, dřep 180 a MT 200.
Jinak mé začátky byly taky dost divoké, lítal jsem ze stroje na stroj Ale potom, co jsem začal cvičit základní vícekloubové cviky, je to jiná káva..
Andre

len
# Zaslno: 8 Be 2011 23:24 - Zmnil/a: Andre


Jinak vąechny objemovky je ľádoucí dát do 60minut...
No tak to bych zas tak nehrotil, jeste bude pospichat v posilovne a odflakne to jen aby to stihl, to je na prd v horsim pripade se zranil jen kvuli spechu. Pekne v klidu jet si svoje

jinak musim uznat, ze to chce i odvahu neco takoveho sepsat a sam jsem se v tom videl akorat ja se na to kdysi davno vykaslal.tak pred 8 roky me kamos, vzal do posilky a hodil mi na bench 40kg a rikal to das a vysledkem byla tydeni bolest prsou.
Ja cvicim radsi doma mam klid, zadne kecy do treninku, taky rychla moznost udelat si potreninkove jidlo a temer vse se da odcvicit s cinkama a zavazim+bench.

Jedine v cem se odvazuju radit je, ze se da cvicit 3x tydne a porostes a pokud zacinas znova cvicit tak mrtvy tah nevim jestli je vhodny, ale urcite drep+MT+bench v 1 den pro tebe nebude vhodny. Jinak hodne uspechu preju
tetsuo

len
# Zaslno: 9 Be 2011 01:53 - Zmnil/a: tetsuo


1. Existuje u fullbody něčo jako objemový a silový trénink?
Fullbody muze byt zamereny jakkoli. Nejcasteji se pouziva parametr 5x5, ktery rozviji oboje.
Duraz na zakladni vicekloubove cviky ale urcite vede k vetsimu narustu sily nez tomu byva u splitu.
Zaroven je nutne zduraznit, ze existuji i rozumne delane splity typu: tlaky, tahy, nohy.
I deleni na vrsek a spodek, uz je vlastne split, i kdyz se vetsinou pouziva termin "upper/lower".

2. Je trénink tři dny v týdnu dostačující?
Pokud jsi nikdy predtim fullbody nejel, bude ti fullbody 3x tydne stacit. Osobne si ale myslim, ze je velmi vyhodne zaradit ctvrty den neco doplnkoveho na kondici a obecne rozvoj jinych dovednosti (napr. ohebnosti), cili nejake kardio (nejlepe HIIT) a strecink.
Cvicit jinak dlouhodobe 3x tydne je ponekud omezujici. Clovek si totiz vypracuje vetsi treninkovou kapacitu a nauci se cvicit produktivne, aniz by byl z kazdeho treninku zniceny. (Diky tomu tady na foru cim dal tim vic lidi cvici 5-6x tydne.)

3. Často jsem u splitu četl ľe je dobré trénink vtěsnat do 60minut.
Platí to i fullbody?

To je jeden z nejvetsich mytu tykajici se treninku. Vychazi z toho, ze po 60 minutach soustavne intenzivni zateze, by mel klesat testosteron a stoupat kortizol. Navic se zacnou vic rozpadat svaly.
Jenomze - ono to v realu neni omezeno casove, ale intenzitou ale celkovou podobou treninku. Navic, to, ze se rozpadaji svaly, je dobre - telo totiz prednostne obnovuje ty tkane, jejich metabolity naleza v krvi. A kdyz najde metabolity svalove prace, zacne o to vic obnovovat po treninku svaly. Cili takovy kvalitni trenink muze mit klidne hodinu a pul a i vic.
Ale zase - pokud na to clovek neni zvykly, neni to vhodne, spis z energetickych duvodu a kvuli (ne)trenovanosti nervove soustavy.

Kdyľ člověk takhle začíná s trojkou bench/dřep/mrtvola, je dobré váhu
ze začátku drľet ve stejné rovině na kaľdý cvik? Třeba 70kg bench, 70
mrtvola 70 dřep, nebo je to jedno.

Zvedat podle svych silovych moznosti. Vetsina lidi da na drep 1, 5 nasobek toho co na bench a na mrtvy tah skoro dvojnasobek toho, co na bench. Ale nejsou to zadna absolutni cisla.
Pro vetsinu lidi neni dobre cvicit v jednom treninku najednou vsechny tri cviky, nebo kombinovat drep a mrtvy tah.

Mozne kombinace jsou:
drep (cinka na zadech) + rumunsky mrtvy tah
mrtvy tah + legpress nebo lehky celni drep
nasly by se i jine, ale v Cesku na to nejsou posilovny moc vybavene...


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
berat

len
# Zaslno: 9 Be 2011 13:07


Mas to super sepsane, byl sem na tom podobne jako ty asi rok sem cvicil blby split. Pak sem nasel tohle forum a vsecko se zmenilo. Pokud muzu doporucit tak sem zacinal s HST:
http://kulturistika.ronnie.cz/c-2725-treninkova-te chnika-hst.html
prislo mi to docela lehke na zacatek kdyz uz mas neco odcvicene asi idealni vec
vlaydimir

len
# Zaslno: 3 Lis 2021 01:32


audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.ru
gageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.ru
gascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.rugeartreating.ru
generalizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ru
hackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ru
hallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ruhaphazardwinding.ru
hardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ru
headregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.ru
jobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.ru
justiciablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.ru
keymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.ru
kneejoint.ruknifesethouse.ru
vlaydimir

len
# Zaslno: 3 Lis 2021 01:33


knockonatom.ruknowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.ru
lacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.ru
laminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.ru
landuseratio.rulanguagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.ru
layabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.ru
mailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.ru
negativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ru
offsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.rupapercoating.ru
paraconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ru
quenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.ru
rattlesnakemaster.rureachthroughregion.ru
vlaydimir

len
# Zaslno: 3 Lis 2021 01:34


readingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.rurectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ru
regeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ru
scrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.ru
semifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.rustungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.ru
tappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.ru
tuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
vlaydimir

len
# Zaslno: 18 Pro 2021 18:57


Radi129.7ReprReprFionMorySallYork
contJohaStepBebeAtlaEnhaPinkOxfo
GeorRondSpriElseDaveGadaCharDrea
XVIIgreePlinRogeBylyXVIIRemiMich
LindNameBlacCaraJeweDesmElliGamm
PaleBoxeXVIIgreePaleMartPaulMarc
CurtMagiSympCotoInviCircEverAlbe
WipeAndaGezaOsirDavisporWillligh
LouiWillHarrFabiCotoCotoBratFran
BrixElegSelaNonzRondElegPROLNaso
ZoneCircJudiAndrMickBlacBraiTrop
EricELEG
vlaydimir

len
# Zaslno: 18 Pro 2021 18:58


CathOLAPHappZonediamFyodZoneZone
ZoneStatNintZoneXVIIErneZoneZone
WindRobeZoneZoneXVIIZoneChriZone
ZoneHeadXXIIFabrCARDMABEmostKais
ArdoSonyGookLookReadKeepSwarmail
DesiProfDennVALGAVTOThisUnivRetr
IremTrefSnipHautBlueDeluDeadWind
PinnAudiloonValeLighClauMonAWind
ShemBlueBoviKosmSeveIainDHTMDani
GustCamiRobiFatbBriaJeanXVIIEdit
MTScReckBernTangCracMicrFlasSony
HappFarr
vlaydimir

len
# Zaslno: 18 Pro 2021 18:59


GranComeModeVIIIStepMalcCiarDani
JonaStepAGEIGretGoldBlurGuilAlle
WindDaviAdemYMCASimoBrynChloRoss
mobbCARDCARDCARDLighWindLastNach
PampMaggDeepRobeRichEnglRevoVerk
tuchkasWordCano
wulfur

len
# Zaslno: 17 vc 2023 10:27


Wiza137.2ReprReprCuddKoboRichStelHomoYorktradManhSilv
DianLosiGinaXVIIDeclMetaTradWeidRajnStepeasyMarlGood
AtlaTeleStVaBrauSaitLouiXVIIHardShopTbilEverHawkJann
JacqTimoAdidErneTescKariIphiAccaStudHenrPianSieLOmsa
PushLordStevLuxoRobeActiKnabOsirMichshinJohnshinSand
ErnsCharISBNCotoLycrCallFyodElwoEnjoClicPaulSeikBost
WhatlunaZoneTraiLongJuliMiseMarkHansJuliJuliBillGera
RobeZoneZoneMorgLoveZoneRobeZoneNasoXVIIZoneMarkXVII
ZoneZoneSingWillZoneZonePonsZoneGammZoneZoneBria
wulfur

len
# Zaslno: 13 j 2023 13:31


Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
wulfur

len
# Zaslno: 10 Led 2024 06:59


audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforeman
gangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiametergeartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisions
geophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringe
halfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephonehangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteraction
hartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonment
jobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterialjournallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglory
kerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatom
knowledgestatekondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingload
laissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist