Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / OsobnĂ­ denĂ­ky / 4D4M's log
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Autor Zpráva
4D4M

Člen
# Zasláno: 25 Čvn 2010 20:59


Tak jsem poslední 2 tréninky zkusil TBT, takhle to vypadalo:

Středa:
výpady s jednoručkami 4x20*17,5kg (10 na nohu)
výpony 4x12*100kg
tlaky s jednoručkami, rovná lavice 4x10*27,5kg
good morningy s ÄŤinkou za hlavou 4x10*38kg
shyby Ä…iroce nadhmatem 10,10,10,8
pullover 4x10*22,5kg
přítahy jednoručky v předklonu s oporou o lavičku 3x10*22,5kg

Dneska:
bulharské dřepy 4x10*40kg (na kaľdou nohu)
výpony ve stroji 4x10*110kg
benchpress 10,10,9,7*70kg
shyby nadhmatem na ąířku ramen 10,10,10,9
přítahy činky v předklonu 10*40kg, 3x10*50kg
stahování kladky (lano) 10*20kg, 3x10*15kg

Vím, ľe to není úplně ideální, chtěl jsem tenhle styl tréninku hlavně zkusit, jestli se do něj vůbec pustím.Ten trénink dneska, měl jsem s sebou člověka, co mě instruoval a ukazoval techniky cviků, proto jsem vyzkouąel třeba ten benchpress nebo přítahy v předklonu.

Pár otázek: 1) bych chtěl poprosit jestli bys skouknul ty váhy a řekl mi přibliľně, jestli není něco neúměrně hodně nebo málo, jestli nemám některé cviky výrazně slabąí a neměl bych se na ty partie zaměřit 2) jestli mám u jednotlivých cviků přibliľně adekvátní počet opakování 3) je nutné u tohohle tréninku dodrľet přesně ten počet 6 cviků po 4 sériích? ve středu jsem měl cviků 7 a přiąlo mi to akorád, u něčeho bych si zase klidně přidal pátou sérii 4) u tlaků nepozoruju disbalanci mezi rukama, mohl bych v 1 ze 3 tréninků týdně zařadit benchpress? 5) z těch přítahů činky v předklonu jsem měl dobrý pocit, myslím, a co mi ríkal člověk, co mě kontroloval, jsem měl i dobrou techniku (záda rovně skoro rovnoběľně se zemí), mohl bych je zařadit do plánu?

Jinak ten styl 3x týdně celé tělo se mi hodně líbí a uľ se na to chystám, mám zkopírovaných několik plánů a uľ z toho téměř poskládaný svůj, jen co to doladím, postnu sem, během zítřka.
4D4M

Člen
# Zasláno: 23 Srp 2010 23:44


Od meho posledniho prispevku uz ubehly skoro 2 mesice, prisly prazdniny, brigada, a posilovani slo na cas stranou, nastesti ne na dlouho a zhruba od poloviny cervence opet pravidelne cvicim. Jak jsem rozebiral v poslednim prispevku z cervna, najel jsem na Full Body trenink, 4 velke a 2 male cviky v treninku, vse 8-10 opakovani na 4 serie, +pred kazdym komplexnim cvikem 2 serie na zajeti s min. vahou na 5-6 opak., cvicim 3x tydne. Zpetne ty treninky vypisovat nebudu, pocitam, ze takhle dojedu srpen, mozna zacatek zari, a v zari zacnu neco noveho.

Tady dnesni trenink:

Klasicke drepy 4x8*100kg
Pritahy cinky v predklonu 4*9*60kg
Vypony na jedne noze 4x10*18kg
Tlaky s jc. na rovne lavici 4x8*30kg
Shyby siroce nadhmatem 4x10*BW
Tricepsove stahovani kladky 4x10*20kg
4D4M

Člen
# Zasláno: 24 Srp 2010 00:20 - Změnil/a: 4D4M


Po dlouhe dobe sem pro kontrolu postnu i jidelnicek:

8:00- 150g ov. vlocek, 300g bileho jogurtu, 1 vejce
11:00- 2 celozrne housky se sunkou a syrem, 1 hruska
13:00- 150g kureciho, 150g testovin
17:00- gainer po cviceni, 60 a 60g
19:00- MRP 100g (AveMaxGF, 32g proteinu na 100g)
- byl jsem pryc, jinak normalne doma vecere podobna jako obed
22:00- 125g tvarohu, 200ml kefiru, 1 vejce

Stridam druhy masa, priloh, peciva, ovoce a zeleniny, obcas pridam nejakou myslitycinku nebo zobnu nejakou sladkost, jinak je muj jidelnicek konstantni.

Hodnoty sacharidu, proteinu a tuku jsem si pocital a jidelnicek naposledy upravoval v cervenci, ale nijak se od te doby nezmenil, takze bych mel byt zhruba na 2g bilkovin, 6-6,5g sacharidu a 1-1,2g tuku na den, nehladovim a porad jsem vyrysovanej, takze ty cisla uz tolik nesleduju.

Piju 3-5 litru vody denne, tezko rict presne, ale min. 3 dam vzdycky.

Jeste po kazdym velkym jidle, tj. 3x denne, davam 6 tablet pangaminu, 2 zinku (15mg jedna), jednu kloubni vyzivy (proenzi) a jednu lzicku lecitinu, jednou za 2 dny vezmu multivitamin a multimineral (povetsinou maji ty latky tak 80-100% DDD, ve vode rozpustny vitaminy 120-150% DDD), kdyz mam v ten den hodne ovoce a zeleniny tak vynechavam, dal si vetsinou jednou denne hazu do vody takovou tu sumivou tabletku s vitaminem C (60mg) a nakonec preventivne na klouby micham 1-2 denne do piti lzici proteinu, z 60% hydrolyzat kolagenu, lzice=15-20g.
4D4M

Člen
# Zasláno: 25 Srp 2010 10:24


Tak mam zanet nosohltanu, mezi lidmi taky znamy jako chripka nebo nachlazeni :p cpu se vitaminem C a snazim se to vylezet, do konce tydne, nejspis i pres vikend, zadny cviceni
tetsuo

Člen
# Zasláno: 25 Srp 2010 11:33


Strava v podstate perfektni, v zasade neni co vylepsovat.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
4D4M

Člen
# Zasláno: 29 Srp 2010 12:47 - Změnil/a: 4D4M


Nemoc jsem odchytl vcas, takze nestihla ani poradne propuknout, na duhy den jsem to vylezel, a v patek si dal na zkousku takovy mensi trenink doma s vlastni vahou, vcera uz jsem byl natolik fit, ze jsem navecer vyrazil do posilovny. Do konce srpna mi zbyvaly 2 treninky, takze jsem se rozhodl, ze budou experimentalni. Predevsim jsem chtel vyzkouset metodu FSR a pro ni tak nezbytne principy autoregulace a perfect rep. Takze:

Bulharske drepy: 3x30, 3x30 (zajizdeci), 3x55, 3x60, 3x65, 3x70, 3x70, 3x70 a 10x57,5kg
-cvik, ktery cvicim pomerne dlouho a s oblibou, mam v nem celkem jistotu a myslim, ze se mi darilo ho cvicit ve stylu perfect rep, opakovani byla svizna a zvladnuta, explosivne nahoru, kazde dalsi rychlejsi, jediny problem je, ze jsem na nej nikdy nezkousel maximum, takze jsem vychazel prevazne ze vzorce a pocitu, ale odhadl jsem to dobre

Mrtvy tah: 3x50 a 3x50 (feel sets), 3x80, 3x85, 3x90, 3x95, 3x100, 3x100 a 12x80kg
- mrtvy tah cvicim pomerne kratce, stale jeste musim venovat prilis pozornosti technice na to, abych se mohl dokonale soustredit na perfect rep, ale nechtel jsem na posledni chvili prekopavat stavbu celeho treninku, tak jsem ho cvicil, tech 100kg je cca 80% maxima, ne 90, coz mi umoznilo perfect rep zapojit

Vypony s jednoruckou na jedne noze: 3x18, 4x20, 4x22, 4x25, 4x28, 3x28 a 10x20kg
- tady jsem vahal, zda FSR, ale vzpomnel jsem si, jak si nekde psal, ze i na izolovane cviky se da, tak jsem to zkusil, maximum jsem netusil, tak jsem dal na pocit, jinak vypony jsem zvykly cvicit spis pomalu- procitene, tak to bylo takovy nerozhodny, ale nakonec jsem z nich mel dobry pocit

Benchpress: 3x50, 3x50 (feel sets), 3x70, 3x75 , 3x80, 3x85, 3x90, 3x90, 2x90 a 12x70kg
- posledni serii, ty 2 opakovani, uz jsem mozna jezdit nemel, bylo to pomalejsi, tahlejsi, jinak super

Shyby siroce nadhmatem: 3xBW, 3xBW+5, 3xBW+10, 3xBW+15, 3xBW+20, 3xBW+20kg a 12xBW
- opet jsem nemel predstavu o maximu, tak jsem po 5 pridaval, ale vyslo to moc pekne, pri posledni- pumpovaci serii bez zateze jsem si pripadal neuveritelne lehkej

Kliky na bradlech: 3xBW, 3xBW+5, 3xBW+10, 3xBW+15, 3x BW+20, 3xBW+25, 3xBW+25kg a 18xBW
- tenhle cvik mi jde, jezdil jsem az dolu, dynamicky nahoru, s jistotou, posledni serie totez co u shybu, po sundani zateze neuveritelne snadna, vyborny pocit

Delka posilovani cca 75 minut, napoprve jsem stravil pomerne hodne casu pocitanim a kontrolovanim vah atd., myslim ze cvicit to znovu, vesel bych se do hodiny.

Dojmy a pocity:

Pokud jde o autoregulaci, jsem zvykly cvicit (pridavat vahu/opakovani) podle pocitu v podstate, co cvicim, takze si troufam tvrdit, ze naslouchat telu (aktualnimu optimu/maximu) a tenhle princip zvladat, pro me neni problem. Nadruhou stranu cvicit na takhle nizky pocet opakovani zvykly nejsem, to me trochu klamalo, dokud byly kratke serie po 3op, mel jsem pocit ze muzu, az na posledni dlouhe serii jsem mel pocit, ze svaly dostaly zabrat.

Pokud jde o "Perfect Rep", to je pro me novinka, doposud jsem cvicil spise pomalym- pumpovacim zpusobem, nadruhou stranu svaly mam stavene spise dynamicky, takze mi to docela vyhovovalo, u cviku, ktere mam zvladnute, se mi myslim (napoprve) tenhle princip uplatnit podarilo dobre, v podstate jen s tou mrtvolou jsem bojoval. Vyhledove mam hodne na cem zapracovat, ale ten styl mi velmi sedl.

Prvni vec, kterou jsem po skonceni zpozoroval, nebyl jsem vubec vyzdimany, jako obvykle po full body ve stylu 4x10op vsechno, skoro jsem mel pocit, jakobych za sebou zadny vykon nemel.

Druha vec, kterou jsem zpozoroval chvili na to v satne, nebyl jsem typicky "napumpovany" jako obvykle po treninku. Taky bezne po drepech citim lehkou tenzi ve stehne (kvadricepsu), kdyz hodne pokrcim nohu v koleni, obvykle pri zavazovani tkanicek, tentokrat nic.

Treti vec, kdyz jsem vysel ven, citil jsem se skvele a s chuti do dalsiho cviceni, presne, jak jsi popisoval, v tu chvili jsem si taky vzpomel na tu cast o vyrazne unave 2 hodiny po cviceni, a taky, ze prisla, presne jak hodinky, az me to prekvapilo, ale na chvili jsem si lehnul k televizi a za 10 minut zase jako rybka. Nakonec si rikam, jestli to nebyl tak trochu pracebo effect.


Celkove se mi tenhle styl neuveritelne libi, moc dobre se mi tak cvici, ale uz taky chapu, proc je fullbody s pouzivanim 90%RM dlouhodobe necvicitelne. Zitra posledni srpnovy trenink, tak bych chtel jeste vyzkouset alespon nektere, z ostatnich Thibsovych metod a ve stredu se uvidi, jak dal, podle skoly a dojizdeni.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 29 Srp 2010 12:57


Jedno doporuceni u treninku s vyssi frekvenci:
Rampu v plnem rozsahu (6-10 serii + 1max rep) jezdit nejvyse jen u tri cviku treninku.
Dlouhodobe se vic neda utahnout.
Pokud delas cca 6 cviku za trenink, tak zbyle tri delat jen stylem Max Rep nebo Drop Set.

Co se tyce procent zateze: pri samotnem prihazovani u rampy nic nepocitej. Jed podle pocitu. Jen si pak od vahy z posledni serie odpocitej 20 % a s tim delej max rep. Nic jineho neni treba delat.
Vykonnost kolisa v prubehu tydne, nema smysl se ridit nejakymi naprojektovanymi 100 % na 1 opakovani. Takhle to nefunguje.

To, co se clovek musi naucit, je spravne odhadovat prihazovani vahy a nedelat tech serii extra moc.

Uplne spravne (upozornuju, ze to tak nedelam, a budu se taky muset naucit) jsou 2, max 3 feel sets delane s jeste nizsim poctem opakovani nez jsou pracovni serie, tedy tak 1-2 opak.

Rozcviceni by melo obnaset dynamicky strecink, cviky na mobilitu, a na zaver bud nejakou plyometriku nebo Javorek complex delany s nenalozenou osou.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
4D4M

Člen
# Zasláno: 29 Srp 2010 13:14 - Změnil/a: 4D4M


JN, ja jsem vedel, ze cely trenink jen FSR by se jet nemel, ale ty ostatni metody jsem si neprocetl a u tehle cviku jsem ji chtel zkusit, ty dalsi zkusim zitra.

Jinak, myslel jsem, ze autoregulace, se odrazi jen v poctu kratkych serii a v poctu opakovani v posledni serii, takze jsem se tech % docela drzel. Je pravda, ze znat 70% pro prvni serii, prihazovat podle pocitu a pak jen odpocitat petinu , je docela lepsi.

Na to rozcviceni se mrknu, doposud jsem se rozcvicoval prevazne tak, jak jsem byl zvykly, kdyz jsem chodil na karate. Dynamicky strecink a cviky na mobilitu delam, ale jestli plyometriku nebo Javorek complex, nemam paru, nejspis ne.

edit: Tak plyometrickych cviku prekvapive par cvicim, i kdyz by nebylo naskodu zvetsit si repertoar, Javorek complex jsem ted videl poprve na youtube, nekdy to schvalne vyzkousim.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 29 Srp 2010 13:39


znat 70% pro prvni serii,
Mnohem min. Cca 60 %, pokrocilejsi i 50 %. V prvnich serii jde o maximalni akceleraci.
Ale neni nutne znat presna cisla. Dulezite je ridit se aktualni denni vykonnosti. K tomu slouzi ty feel sets.

Opakovani bych u vicekloubovych cviku s volnou vahou drzel na 3, u izolovanych cviku nebo veci na stroji na 5.
Max Rep serie by se nemela pocitat opakovani. Priznavam se, ze to delam, protoze nemam sparringa, ktery by to pocital za me.
Jinak, jak rika Thibs, "Jakmile vidim, ze se jim jen trochu pohybuje pusa pri pocitani opakovani, beru do ruky baseballovou palku".


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
4D4M

Člen
# Zasláno: 29 Srp 2010 13:47


Mnohem min. Cca 60 %, pokrocilejsi i 50 %. V prvnich serii jde o maximalni akceleraci

Zkusim.

To pocitani opakovani je proste naucena vec, clovek si to zakodoval do hlavy a ted se toho tezko zbavuje, ale dokazat se orientovat jen podle pocitu, bez potreby pocitat, je uzasna predstava.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 29 Srp 2010 13:52


dokazat se orientovat jen podle pocitu, bez potreby pocitat, je uzasna predstava.
Presne. Chce to trochu cviku, Pracuju na tom. Nejde samozrejme jen o pocity pri zvedani, ale hlavne o to, ze to je cesta k tomu, ze se clovek nezrani, nepretrenuje a pritom cvici maximalne produktivne.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
4D4M

Člen
# Zasláno: 31 Srp 2010 00:43


Tak dneska jsem absolvoval druhy experimentalni trenink s pouzitim Thibsovych metod, takhle to bylo:

Drepy s cinkou na zadech: 2x50, 2x50 (feel sets), 3x80, 3x90, 3x100, 3x105, 3x110, 3x115, 3x120 a 10x90kg
-asi nejlepsi drepy, co jsem kdy cvicil, vynikajici pocit

Vypony s jc. na jedne noze: 3x22, 4x22, 5x22, 5x22 a 5x22kg
- capacity ramping idealni na lytka

Mrtvy tah s jednoruckami: 3x20, 2x20 (feel sets), 3x32, 4x32, 5x32, 5x32 a 5x32kg
- puvodne jsem zada chtel dneska vynechat, precenil jsem je asi predevcirem a trochu bolela, nakonec tahle naplast

Benchpress: 3x50, 2x50 (feel sets), 3x70, 3x75, 3x80, 3x85, 3x90, 3x95, 3x97,5, 3x100 a 12x75kg
- v planu jsem mel cvicit neckpress, nikdy jsem ho ale necvicil a po prvnim feel setu mi doslo, ze s tak nejistou technikou (porad jsem cinku spoustel benchpressove, jak jsem zvyklej) nema cenu se o perfect rep pokouset, prejit na jednorucky u FSR taky nepripadalo v uvahu, nakonec ale velka spokojenost, silove jsem se za posledni dobu dost zlepsil a technicky taky, takze perfect rep se mi celkem darilo aplikovat

Shyby siroce, nadhmat: 3xBW, 3xBW+5, 3xBW+10, 3xBW+15, 3xBW+20, 3xBW+20kg a 12xBW
- ty jsem chtel dneska zkusit s capacity ramping a zapomnel jsem, priste

Pullover s jednoruckou: 2x20 (feel set), 3x30, 4x30, 5x30, 5x30, 5x30 a 5x30kg
- mel jsem vzit o kousek vetsi vahu, jinak CR opet super

Pritahy jc. v predklonu s oporou o lavicku: 3x32, 4x32, 5x32, 5x32 a 5x32kg
- capacity ramping zkratka vynikajici na izolovane (izolovanejsi) cviky

cas posilovani cca: 60 min

Zadne dalsi metody uz jsem nezarazoval kvuli narocnosti, krom CR vsechny pouzivaji max 2 nebo 3 opakovani s hodne vysokou vahou, coz jsem usoudil by bylo pro moje full body moc, i kdyz ted si rikam, ze na izolovane cviky to je asi jedno, priste jeste zkusim (asi na biceps) 1-3-1-3, ted nevim jak se to jmenuje. Pokud jde o Capacity ramping, hrozne se mi libi, urcite budu nekdy pouzivat.

Nic jsem dneska nepocital (teda opakovani jo, vahy uz ne) a jsem myslim na dobry ceste, treba u benche jsem diky tomu sel vys, nez bych asi jinak skoncil. Jen jsem mel ted docela problem si nekdy vzpomenou, kolik nebo s kolika jsem to cvicil (coz je dobry znameni), ale myslim, ze jsem to napsal dobre.

Po treninku opet cilej a plnej energie, nemluve o tom, ze tenhle styl cviceni mi neuveritelne odsypa, pri seriich o 3 opakovach skoro vubec nepotrebuju vydychyvat a jen slezu z lavicky, uz jdu cvicit dalsi serii, tentokrat ani zadna vlna unavy 2 hodiny po treninku. Jedine co mi na tom trosku vadi je, ze driv jsem trenink po skonceni hodnotil podle toho, jak znicenej jsem si po nem pripadal, to ted nemuzu
tetsuo

Člen
# Zasláno: 31 Srp 2010 09:39 - Změnil/a: tetsuo


Po treninku opet cilej a plnej energie, nemluve o tom, ze tenhle styl cviceni mi neuveritelne odsypa, pri seriich o 3 opakovach skoro vubec nepotrebuju vydychyvat a jen slezu z lavicky, uz jdu cvicit dalsi serii,
Presne, to je uplne skvely. Navic tenhle system kupodivu docela spaluje tuk. Vzdycky me bavi ty poucky, jak na "rysovani" potrebujete hodne opakovani". Ne, potrebujete kratky prestavky, ktere zvysi prijem kysliku a celkovou oxidaci (i oxidaci mastnych kyselin).

Mnozstvi tech cviku neprehanej (3 zakladni stylem FSR, 3 izolovany stylem CR nebo Max Rep/Drop Set staci), aby ses pak neodrovnal. On clovek jede zpocatku na takovy vlne nadseni. Ale zaklad jsou minimalne 4, idealne 5 treninku tydne, po kterejch mas byt svezi.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
wunti

Člen
# Zasláno: 31 Srp 2010 10:22


Cest... nu odpocatej - nejsem si zcela jist... u takovych drepu ktere jsem jel vcera a mel jsem 5x5 - si s pekne nalozenou cinkou odpocinout hold musis... ta intenzita neni tak silena - ani kdyz jsem jel ty vase tri opakovani - proste masakr ... V podstate to nejak nekontroluji, ze bych si to stopoval. Momentalne jezdim sam - takze se to hur hlida - kdyz jsem cvicil se sparingem tak to bylo lepsi...

Jinak Tetsuo pls ty Javorek complex - jsem myslel ze se delaji pred treninkem v ramci zahrivani... - nebo to je jedno? dik
4D4M

Člen
# Zasláno: 31 Srp 2010 11:17


Normalne cvicim na 6 cviku, chtel jsem vynechat ty zada, ktery jsem nakonec nevynechal, tak to vyslo na 7, jinak lytka ale nekdy ani nepocitam, ty jsou nenarocny.

Rozcviceni by melo obnaset dynamicky strecink, cviky na mobilitu, a na zaver bud nejakou plyometriku nebo Javorek complex delany s nenalozenou osou.

Jj, Javorek rozcviceni, je to mysleno na zaver rozcviceni
4D4M

Člen
# Zasláno: 1 Zář 2010 15:36 - Změnil/a: 4D4M


1. 9. 2010

Predni drep: 2x50 a 2x50 (feel sets), 3x70, 3x80, 3x85, 3x90, 3x90 a 10x70kg

Vypony s jc. na jedne noze: 3x25, 4x25, 5x25, 5x25 a 5x25kg

Mrtvy tah: 2x50 a 2x50 (feel sets), 3x80, 4x80, 5x80, 5x80, 5x80 a 5x80kg

Tlaky s jc., rovna lavice: 2x20 (feel set), 3x 35, 4x35, 5x35, 5x35 a 5x35kg

Tricepsove stahovani kladky: 3x25, 4x25, 5x25, 5x25 a 5x25kg

Rozpazovani s jc. vestoje: 3x18, 4x18, 5x18, 5x18 a 5x18kg

cas posilovani cca: 45 minut


Osobne si myslim, ze neco jako spatny trenink neexistuje, nicmene tenhle za moc nestal. Prvni den noveho skolniho roku, vstaval jsem asi o 4 hodiny driv, nez jsem zvykly, o to mene jsem mel spanku, protoze nejsem zvykly ani chodit tak brzy spat, navic po dlouhe dobe cviceni poranu, sice 5 hodin po probuzeni, ale i tak to na me bylo silene brzo.

U predniho drepu zklamani, (i kdyz to bylo i tim spatnym dnem) vaha, kterou jsem zvedal bez problemu, mi cinila docela potize, nezbytne musim zapracovat na technice, drzeni ramen a uchopu (btw zjistil jsem, ze s prekrizenyma rukama se mi velka vaha zveda snaz nez vzperacskym uchopem, ale to je jen nezvladnutou technikou toho uchopu).

Podobne u mrtveho tahu, techniku mam pomerne nejistou, ale ten cvicim kratce, jen ted nebudu spechat s nakladanim vahy a budu chvili pilovat.

Jinak uz to ale byla klasicky pohodicka, zvlast dobry pocit mam z tlaku, jen jsem byl ve fitku takhle brzo sam, nebyl nikdo, kdo by mi cinky podal a nahazovat si je porad sam bylo z celeho cviku asi nejnarocnejsi.
Jo a na poradu dne mel byt dneska biceps, ne triceps, ale levy me nejak boli, asi z podavani 53kg cinky jednomu borci minule, tak jsem ho odlozil na priste.
Celkove spokojennost.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 1 Zář 2010 16:25


To me vzdycky prekvapuje, kolik lidi dava velky vahy na cviky jako upazovani s jednoruckami nebo na bicepsy.

Ja proste dam s 16 kilama 5-6 opakovani a vic ne. S 18 uz bych se klatil a jel to svihem. A pritom bench mam o 30 kilo jinde nez ty.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
4D4M

Člen
# Zasláno: 1 Zář 2010 16:47


No je pravda, ze jak se snazim jit explosivne nahoru, tak to mozna i trochu sviham, ale nejsem si ani 100% jistej, ze to byly 18ky, jsou to takovy stary cinky a vetsinou nejsou popsany, vybiram je od pohledu, v patek se schvalne podivam a reknu ti.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 1 Zář 2010 16:50


No, ja mam obecne dost slaby nektery partie, bicepsy a ramena rozhodne, proste nemaji tu silu.
Naopak me nekdy prekvapuje, jak malo lidi zvedaji na tricepsove cviky.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
4D4M

Člen
# Zasláno: 2 Zář 2010 17:37


2. 9. 2010

Benchpress: 2x50 a 2x50 (feel sets), 1x90, 3x90, 1x98, 3x98, 1x102, 3x102, 1x106, 3x106, 1x110 a 3x110kg

Pritahy k hrazde, uzky uchop, podhmat: 3xBW, 3xBW+20, 3xBW+20, 3xBW+30 a 12xBW


15 minut svihadlo

cas cca: 35 minut


Ve skole volna hodina (skolni, tj. 45min), je volna kvuli obedum, ale jidlo nebo MRP si nosim z domova a jsem zvykly jist o dost driv, takze ji vyuzivam takhle, vetsinou davam aerobku, protahovani, obcas bricho apod.

V soucasnosti bych se chtel hlavne zlepsovat v zakladnich silovych cvicich, takze do tehle mini treninku budu vzdycky jeden zarazovat + podle toho nejak odlehcim klasicke pon, str, patek -full body, jeste uvidim jak bude/nebude posilovna ve skole pristupna a jaky z toho budu mit pocit, nic neni rozhodnuto, vsehcno sem budu zaznamenavat.
4D4M

Člen
# Zasláno: 3 Zář 2010 18:58 - Změnil/a: 4D4M


3. 9. 2010

Drepy s cinkou na zadech: 2x50 a 2x50 (feel sets), 3x90, 3x100, 3x110, 3x120, 2x130 a 10x96kg

Vypony na jedne noze: 3x28, 4x28, 5x28, 5x28 a 5x28kg

Pritahy cinky v predklonu: 2x30 a 2x30 (feel sets), 3x70, 4x70, 5x70 a 4x70kg

Tlaky s jc. na rovne lavici: 4x22 (feel set), 10x35, 10x35, 10x35 a 8x35kg

Shyby siroce nadhmatem: 3xBW, 3xBW+20, 4xBW+20, 5xBW+20, 5xBW+20 a 4xBW+20kg

Tricepsove stahovani kladky: 3x30, 4x35, 5x35 a 6x35kg + kliky na bradlech, BW, max opak.

cas posilovani cca: 75 minut


Na zacatku jsem ozkousel maximum na benchpress, ciste a suverene 120 kilo, velka spokojenost

Pak uz to slo z kopce, stojan na drepy ve skole dost tragickej, nizkej a uzkej, velice nepohodlna zalezitost, drepovat budu chodit uz jen do posilky do mesta, u pritahu v predklonu jsem si spatne uchopil osu v posledni serii, vic na jednu stranu, a kdyz jsem se podival boken do zrcadla, odnesl to asi vzprimovac na prave strane, nevim to jiste, ale nic jineho, co by to mohlo byt me nenapada, bolest v zadech po zbytek treninku, hlavne kdykoliv jsem neco zvedal (ohybal se), ted uz se to zda lepsi, pres vikend si naordinuju poradnej odpocinek a uvidim. Celkove, az na nepohodlny drepovani a natazenej-namozenej-co ja vim vzprimovac, dobrej trenink.

edit: kdyby mel nekod tip, co na tyhle namozeny svaly, zahrivat/ chladit/ nejakej gel atd., budu rad kdyz napisete
tetsuo

Člen
# Zasláno: 4 Zář 2010 14:13


V kazdy lekarne ti na bolavy svaly daji na vyber treba 3-4 vyrobky. vyber si libovolny. Nebo muzes stridat dva, pokud maji rozdilne ucinne latky.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
4D4M

Člen
# Zasláno: 6 Zář 2010 18:11


6. 9. 2010

Bulharske drepy: 3x30 a 3x30 (feel sets), 3x50, 3x58, 3x62, 3x66, 3x70, 3x74, 3x78, 3x82, 3x86 a 10x70kg

Vypony s jc. na jedne noze: 3x30, 4x30, 5x30, 5x30 a 5x30kg

cas posilovani: cca 15 minut


Chvili potom pribeh ucitel, ze musi jet pryc a posilovnu zamknout, moznost kvalitne cvicit ve skole jsem proto definitivne odepsal. Budu to brat jako spec. trenink na nohy a fullbody misto pon, str, pa tenhle tyden odcvicim ut, ctv, so. Jinak nejen v benchi jsem se zlepsil, ale velky progres pocituju i v nohach, v planu byl klas. drep, ale zada z patku me pres vikend docela bolela, takze se jim ted snazim maximalne odlehcit.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 6 Zář 2010 23:12


Ty bulharsky drepy delas s jednoruckama, nebo velkou cinkou?


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
4D4M

Člen
# Zasláno: 7 Zář 2010 06:52 - Změnil/a: 4D4M


s velkou cinkou na zadech
tetsuo

Člen
# Zasláno: 7 Zář 2010 13:33


Kazdopadne hodne solidni.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
4D4M

Člen
# Zasláno: 7 Zář 2010 19:06


7. 9. 2010

Bulharske drepy: 3x30 a 3x30 (feel sets), 1x70, 3x70, 1x80, 3x80, 1x86, 3x86, 1x90, 3x90

Benchpress: 2x50, 2x50 (feel sets), 3x70, 3x78, 3x86, 3x92, 3x98, 3x104, 2x108 a 10x78

Shyby (siroce, nadhmat): 3xBW, 3xBW+5, 3xBW+10, 3xBW+15, 3xBW+20, 3xBW+20, 3xBW+20 a 12xBW

Kliky na jedne ruce: 10xBW, 10xBW+nohy na lavici

cas posilovani cca: 30 minut


Opet jsem to nestihl, dneska hrozne hektickej den, ale ta zakladni kostra tam je, kliky na zaver jako naplast misto kliku na bradlech, ktera byla porad obsazena a nemohl jsem na ne cekat. Zbytek, izolovane cviky, si dam zitra jako takovej split, plus zkusim pomalu neco lehciho na zada, abych zjistil, jak na tom jsou.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 7 Zář 2010 19:16


Mne to pripada dost kvalitni i tak.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
4D4M

Člen
# Zasláno: 8 Zář 2010 18:23 - Změnil/a: 4D4M


8. 9. 2010

Vypony s jc. na jedne noze: 3x32, 4x32, 5x32, 5x32, 5x32

Mrtvy tah: 3x30, 3x30, 3x50 (feel sets), 3x70, 4x70, 5x70, 5x70, 5x70, 5x70

Neckpress: 5x30 (feel set), 10x55, 10x55

Bicepsove pritahy k hrazde, uzky uchop: 3xBW, 3xBW+6, 3xBW+12, 3xBW+18, 3xBW+24, 3xBW+24, 3xBW+24

Kliky na bradlech: 3xBW (feel set), 3xBW+24, 4xBW+24, 5xBW+24, 5xBW+24, 5xBW+24

Rozpazovani vestoje: 3x12, 4x12, 5x12, 5x12, 5x12


cas posilovani: cca 50 minut


Hlavni bod programu- vzprimovac uz vubec neboli, mrtvola ciste technicky, bez pokladani na zem, opatrne, s malou vahou, a vypada to, ze jsem zpatky ve hre, zatez budu pridavat radeji pozvolna, ale myslim, ze ok. Neckpress podobne, ciste technicky, mala vaha, hodne opakovani, jeste par treninku potrva, nez mi ta technika bude vlastni a budu zkouset perfect rep, ale je to na dobry ceste.

Konecne zase ve stary posilovne, tak mi to pripomelo ty rozpazky, cinky, o kterych jsem ti blahove tvrdil, ze to jsou 18, byly 14, dneska jsem se snazil jet technicky, vubec to nesvihat, a musim rict, ze i 12 udelaly svoje

Chtel jsem dat dneska zakopavani na stroji, nejsem zvykly ho cvicit, tak jsem na to samozrejme zapomnel. Tak se chci jeste zeptat, je potreba ho v treninku mit, nebo staci jak harmstring zabira treba u good mornings, mrtvych tahu, pritahu cinky v predklonu apod.?
tetsuo

Člen
# Zasláno: 8 Zář 2010 23:15


, cinky, o kterych jsem ti blahove tvrdil, ze to jsou 18, byly 14
Tak to se mi trochu ulevilo. Porad hledam, kde mam slabiny. Vim, ze ramena mam slabsi, ale nastesti ne az tak.

Chtel jsem dat dneska zakopavani na stroji, nejsem zvykly ho cvicit, tak jsem na to samozrejme zapomnel. Tak se chci jeste zeptat, je potreba ho v treninku mit, nebo staci jak harmstring zabira treba u good mornings, mrtvych tahu, pritahu cinky v predklonu apod.?
Zarazuju tam ten cvik jako dorovnani k hlavnimu cviku-drepu. Je to prevence proti pripadnym dysbalancim, Ty muzes a nemusis pocitit, vetsinou se projevi ten nejslabsi clanek retezce tim, ze te limituje u tezkych cviku.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Vaąe odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtrľené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Daląí smajlíci Zakázat smajlíky
» Uľivatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uľivatelé. Zadejte své přihlaąovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uľivatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist