Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Osobn denky / rada ohledn trninku
Autor Zprva
makaveli

len
# Zaslno: 4 Pro 2008 21:54 - Zmnil/a: makaveli

chtl bych poradit ohledn domcho posilovn. Je mi 23, 175cm a 75kg.
Dv jsem cviil s menmi vhami vce opakovn, tohle zkouim asi 2tdny

cviim 3xtdn

benchpress

3x7 opakovn 35kg
3x5 opakovn 50kg
3x3 opakovn 65kg
3x2 opakovn 70kg
3x1 opakovn 75kg

rozpaovaky dvma zpsoby
3x10 opakovn 13kg
3x10 opakovn 13kg

na ikm lavici hlavou dol dvm kotou za hlavu
3x10 3x10 opakovn 15kg

biceps s jednoukama
3x7 opakovn 13kg stdav
3x7 opakovn 13kg ob najednou

biceps s velkou inkou
3x7 opakovn 20kg

pak njak ty biky

Nejsp je to blbost, ale prv proto chci poradit. Chci pidat njak cviky na zdov svalstvo a triceps. Jet bych chtl poradit jak se nejlpe zregenerovat, vstvm v 5:20 take spnkem to moc nejde. Jo a pouvte njakou vivu na klouby?
tetsuo

len
# Zaslno: 4 Pro 2008 23:50

Hruza hruz.

1) cviceni jen prednich (zrcadlovych) partii
2) serie a opakovani v pyramide (mnohem ucinnejsi je stejny pocet opakovani se stejnou vahou a stridat opakovani a vahy v prubehu tydne)
3) milion cviku na partii

Krome pridani zad a tricepsu ti chybi ramena a hlavne NOHY. Vymluvy typu hraju fotbal, jezdim na kole, chodim jsou bezpredmetne.
Silove cviky na spodek tela rozvijeji totiz v dusledku cele telo.

Nejlepsi regenerace? Vic spat. A chodit driv spat.
Jinak strecink svalu, masaze, stridani studene a teple sprchy.

Klouby - glukosamin, chondroitin, MSM, hydrolyzat kolagenu, vapnik, vitamin C. Porid si to, na co mas penize.

Nov web a frum o posilovn: http://www.body-test.cz/cs/
Rudlap

len
# Zaslno: 5 Pro 2008 17:14

to tetsuo
pesn tak
makaveli

len
# Zaslno: 6 Pro 2008 15:48 - Zmnil/a: makaveli

a co tohle 3xtdn

bench-press 50kg
upaovn 13kg
pull-over 15kg
tah jednopa v pedklonu 13/15kg
tlak za hlavou v sed13kg
bicepsov zdvih jednoru 13kg
bicepsov zdvih obouru 20kg
tricepsov zdvih jednoru za hlavou 7-10kg
bicho

jel bych srie 3x5 opakovn

Ale nevm za jak dlouho a o kolik bych ml zvit vhu a zmnit poet sri a opakovn. Jak dlouho by ml cca trvat trnink? Muj trv 45-60minut

Nedoku si pedstavit, jak chodim spt kolem 9veer, abych naspal 8hodin denn. A kter z tch ppravk na klouby je asi nejlep? Zkouel jsem prkrt GSgondro a njak m to nepesvdilo. Mam celkem problmy s koleny a hlavn te v zim je bolest astj, take cviky na nohy s vt vhou vynechvm.
tetsuo

len
# Zaslno: 6 Pro 2008 22:48 - Zmnil/a: tetsuo

To je zmena jakoze zadna. Ach jo.

Ja proste neverim tomu, ze po svete beha tolik lidi, kteri maji takove problemy s kolenama, ze nemuzu VUBEC cvicit nohy a omlouvat to pak nesmyslne vetami "nohy s vt vhou vynechvm", kdyz tam nemaji ZADNY cvik na nohy.
Spis verim tomu, ze po svete po mirne bolavych kolenou beha spousta linych lidi.
A jejich zakladni problem vubec nejsou nohy, ale bricho a zada, ktera neumeji poradne zapojit u drepu, mrtvych tahu, good mornings, GHR a podobnych cviku. Cili je to oslabenym svalovym korzetem trupu.

Vahy a opakovani se zlepsuji podle pocitu.

Trenink muze pri spravne vyzive trvat libovolne dlouho. 45-60 minut je samozrejme snadno zregenerovatelnych.

"Nedoku si pedstavit, jak chodim spt kolem 9veer, abych naspal 8hodin denn" - Tuhle vetu absolutne nechapu, neni se tu od ceho odpichnout. Jak mam jasnovidecky vylustit, v kolik chodis spat, v kolik vstavas a PROC nemuzes spat vic?

"kter z tch ppravk na klouby je asi nejlep" - ZADNY. Ony proste funguji v kombinaci. Kazdy z nich navazuje na funkci toho druheho. Dulezite je davkovani - glukosaminu a chondroinu by melo byt 1500 mg denne, MSM zhruba stejne, klidne vic. Dulezite je uzivat je hodinu pred cvicenim a pak ihned po, nebo tesne pred koncem treninku. Klouby nejsou vyzivovany vlasecnicemi, ale vsakovanim z okolnich tkani, takze je potreba se hybat a pumpovat ty ziviny.
Ucinnost glukosaminu, chodroitinu a MSM se ZACNE projevovat nekdy po 14 dnech pravidelneho uzivani (i v den mimo trenink, nejlepe rano a v pulce dne).

Vapnik je mlecnych vyrobcich, existuji i mineralni tablety.
Kolagen je v mase, hydrolyzat kolagenu se prodava i jako prasek.
Vitamin C je v ovoci, zelenine a vitaminovych tabletach.

makaveli

len
# Zaslno: 7 Pro 2008 12:51 - Zmnil/a: makaveli

M ty kolena obas bol i po blb cest pky domu, co trv cca 30minut chze. Take se obvm, abych ten stav jet nezhoril kdy budu cviit nohy s inkama. Doktor mi ohledn toho nedal dnou radu. Prv proto bych poteboval poradit jakou vivu si mm koupit a jak ji dvkovat.
A a po msci uvn bych mohl zapojit cviky na nohy.

Jim jogurty, sry, kuec maso, hovz maso, ovoce, zeleninu a obas piju vodu s rozpustnma tabletama s vitamnem C.
Take vpnk,kolagen, vitamn C ze stravy urit mm.

Jinak v prvnm pspvku jsem se ptal na regeneraci tla, a tam m napsan e vstvm v 5:20 do prce.
tetsuo

len
# Zaslno: 7 Pro 2008 15:56

Rozpustne vitaminy v tabletach jsou sracky. Jejich vyuzitelnost je tak nizka, ze se vubec nevyplati.

V cem je problem chodit spat driv, kdyz vstavas tak brzo? To se mi MA posunout cely biorytmus. Pokud prekracujes unosne meze, tak je to tvoje chyba. Pripadne nemas intenzivne cvicit. Bud, a nebo.

Nohy a kolena - samozrejme muzes cvicit lytka a zadni cast stehen IHNED. Vypony, hyperextenze, reverse hypers, mrtve tahy, good mornings.

Jinak by ti doktor mel jasne rict, co ti je a co se s tim da delat - jaka mas pohybovani omezeni, doruceni a moznosti lecby.

Glukosamin, chondroitin a MSM si sezen a davkuj 1500 mg denne MINIMALNE. Zkus vyssi davky a pokud ti potom nebude spatne od zaludku (mne teda nebejva ani u 2000 mg), tak to dodrzuj.

Muzes si poridit i tuhle vec, napr: http://www.nutri-exact.cz/cat_det.php?id=80

Maji tam i dobry vitaminy a mineraly.

makaveli

len
# Zaslno: 8 Pro 2008 17:33 - Zmnil/a: makaveli

Samozejm, e se snaim chodit spt nejpozdj v 11, pevn tak v 10.
Ok a bude chvilka asu, tak zkusim zkouknout njak cviky a nco vyberu. A budu mt njak cviky vybran mam vechno cviit v jednom trninku e jo.

J ml cca ped 2-3msci problmy se stehnem, dostal jsem kora (hraju fotbal) a oteklo mi i cel koleno. Kdy jsem pak byl s tm u doktora a ekl jsem mu e m ty kolena bol a jsou ztuhl po zti (jak jsem psal i 30min chze), tak mi ekl e je mam protahovat (streink) a nic jinho mi k tomu neekl. Tak vbec nevim v em je chyba a jak ten stav zlepit.

Glukosamin, chondroitin a MSM si teda koupim. Koukal jsem na tablety, doporuen denn dvka 2tablety, ale "Doporuen denn dvka se nesm pekroit" a ani u jednoho mi 2tablety nedaj 1500mg, tak jak teda?

Take ty ppravky na kolena co ukazujou pod v televizi jako je gscondro, proenzi atd... maj men innost nebo jsou k niemu?
tetsuo

len
# Zaslno: 8 Pro 2008 18:52

Nezkoumal jsem to podrobne, ale "gscondro, proenzi" v sobe podle me maji glukosamin, chondroitin a MSM.

"Doporucena davka se nesmi prekrocit" - Tohle je moje milovana veta, ktera ma koreny v blbe legislative. Proste je to nesmysl. Nejsou to leky (farmaceutika), ale doplnky vyzivy (nutraceutika). Nutraceutika nemaji vicemene zadne mnozstevni omezeni. Je to asi na urovni jako kdyby ti nekdo zakazal, ze muzes jist denne jen dve jabka a ne tri. Opravdu, pokud tvuj zaludek nema problemy, nebudes mit zadny JINY problemy s vyssima davkama. A zaludek miva problemy obcas jen proto, ze ty latky jsou supercisty. Normalni strava obsahuje spoustu balastu a telo je zvykly byt pomaly.

Ty cviky na nohy, co jsem ti psal, necvic vsechny najednou. Staci 2-3. A stridej je.

Pokud mas velke problemy s koleny, tak SAKRA, CHLAPE, nechapu, proc si nenechas udelat poradnou diagnozu a nechas se odbyt tak povrchnim doporucenim. Jdi k nekomu, kdo je odbornik, a ne k obvodakovi, ti obvykle nevedi skoro nic. Bohuzel.

makaveli

len
# Zaslno: 8 Pro 2008 20:39 - Zmnil/a: makaveli

Nael jsem jet krabici od gs condro co jsem bral, tak to obsahuje jenom krystalick glukosamin sulft v 1tablet 1060mg = 800mg istho glukosaminu

OK, tak j to zkusim dvkovat jak k. Kouknu jestli to zejtra nkde nenajdu ve mst nebo to pak objednm z t strnky od tebe.
Ohledn tch cvik, nejsp sem to blb napsal. Ale chtl sem se ujistit, e mam cviit cel tlo (1-3 cviky na partii) v jednom trninku a ne v pondl nco, ve stedu nco jinho atd...
J byl s tma kolenama bohuel v nemocnici na ortopedii,taky jsem si naivn myslel, e budu mt njak podn vyeten, ale hodn rychle m vyvedli z omylu. Budu si to muset zadit v njak podn nemocnici, jestli teda njak takov je
tetsuo

len
# Zaslno: 9 Pro 2008 07:36

Cely telo kazdy treninkovy den pomoci odlisnych cviku. Zajisti se tim pravidelnost i pestrost.

makaveli

len
# Zaslno: 12 Led 2009 18:35

Tak u to mam konen doma. Objednal jsem balen po 500 tabletch

Glukosamin 700mg v 1 tablet
chondroitin 400mg v 1 tablet
msm 600mg v 1 tablet

Take mam brt denn 3xGlukosamin ( 2100mg )
4xchondroitin ( 1600mg ) nebo 5?
3xmsm ( 1800mg )

koda, e ty tablety nedlaj se stejnm obsahem mg v 1 tablet.

Jinak jsem pidal cvik na lejtka a stehna a celkem to je s kolenama v poho. Jedu s bench inkou, zatim 30kg
tetsuo

len
# Zaslno: 12 Led 2009 23:45

Glukosamin - 2-3 denne, chodroitin 4 denne, MSM 3 denne.

makaveli

len
# Zaslno: 20 Led 2009 20:27

Njak mi z tch prk neni dobe. Mam pocit, e se pozvracim. Zkouel jsem je brt ped jdlem i po jdle, ale pod m ten aludek zlob. D se ten pocit njak ovlivnit?
tetsuo

len
# Zaslno: 20 Led 2009 21:35

To je hodne divny. Zkus vic pit, nebo si ty davky rozlozit na mensi.

vlaydimir

len
# Zaslno: 2 Lis 2021 19:33

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфо
инфоинфо
vlaydimir

len
# Zaslno: 2 Lis 2021 19:34

инфоинфо
vlaydimir

len
# Zaslno: 2 Lis 2021 19:35

tuchkasинфоинфо
vlaydimir

len
# Zaslno: 18 Pro 2021 11:23

Gemm257PerfBettSydnMikeHarmfeat
CrysBizzodelJellKathThisBrunDjan
RobeMartlineGoodDulcClanWoulNort
PunkDolbTopbCartJeweXVIIEdmoAlis
MexxJeweFlavNeedTetrMichPureDaph
CredDaveGreeGettKeraRhizAlexZone
IntrMacaJuleMargWindJudsCircmatt
KoffJeweXVIICircJuleSelaDemoRobe
HajiIoanVincGentPushINSTWestXIII
BrauGrahELEGFranZoneCircBrixHapp
LouiSelaNewmZoneRobeNatupyccZone
HappRosa
vlaydimir

len
# Zaslno: 18 Pro 2021 11:24

ChroERINSwarZoneLapiMartZoneZone
XIIIProsBlacXVIIJameGustZoneZone
ImagJoycAbbaZoneYmcaRabiZoneZone
ZoneFireYvesHeinSierSamsGardBroc
ElecIntrRobeYasuHabaWildMistStat
JardWoodStaiRefePROTfrohDermRetr
BettValiTrefBlanHellSquiKateWind
TeleMistLEGOPhilPanaCartEverNeed
XVIIPaulThomMeloJohnComeStevJewe
JuliXVIISeemMariThomThisRandRubr
AcadDonaAtarMohaTracViewWillFina
RequActi
vlaydimir

len
# Zaslno: 18 Pro 2021 11:25

IbizCTPAEdwaGiveBethFinoIrenacco
BlooCandWindOlgaNingGhiaOscaFran
CounfictErkiwwwmWindWillLynnTutt
BrutSierSierSierflasLikefolkEliz
AnanTeacBengOZONChanKareBonnJoha
tuchkasAdobFion
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Prv online: Host - 4
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0