Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Recepty a dieta / Chudnutie, strava a cvičenie - Tetsuo
Autor Zpráva
metty

Člen
# Zasláno: 25 Led 2015 20:18 - Změnil/a: metty

Zdravím,
mám zopár otázok ohľadne cvičenia na chudnutie pre moju priateľku
Vek 17, Meria 169 cm, hmotnosť 61kg, postavu má skôr Endomorfného typu, má zrejme dosť pomalý metabolizmus, denný príjem má maximálne 1500 Kcal, a to možno ešte preháňam na stravu nekladie veľký dôraz a spapa to, čo má, na raňajky rohlík so syrom alebo džemom, to isté aj na desiatu aj obed v škole, doma cca o 4-tej poobede zje napr. krupicu alebo proste to, čo má navarené ( troška je tu problém v tom, že je to taký výberavý typ v jedle, mäso jej všeobecne nechutí, spapá len rezne alebo paštétu)
a to je niekedy aj posledné jedlo, čo zje... medzi tým si dá aj nejaký kexík alebo nejaké ovocie a ták..

Cvičenie:
Otázka:
Ktoré tréningy a ako by sa mali kombinovať + ako často a ako dlho (pol hodiny, hodina) ??
HIIT tréningy(20min), tabata tréning(4min), aeróbny tréning, záťažové cvičenie (cielené cviky), behanie a pod. ... strečing a zahriatie sú samozrejmosť
+ čo by ste ešte doporučili ?
Strava:
Predpokladám, že tu je namieste Diéta ;)
jednotlive fázy, ako sú raňajky, desiata, obed, olovrant, večera snáď viem, čo má papať a koľko : príklad :
ráno müsli50g s nizk. mliekom 2dcl. to je cca 220Kcal,
desiata nejaké ovocie (jablko, hrozno, banán, ananás, hruška,... alebo s každého rožku trošku samozrejme v malom množstve),
obed: zeleninovy šalát s tofu, ryža, atd. olovrant : jogurt s ovsenými vločkami alebo celozrnné pečivo, racio chlebíčky so syrom atd
večera : zeleninka, nejaky šalát s tuniakom, atd.
to bol len príklad, jedálniček je samozrejme pestrejší s kalorickym príjmom okolo 1100 Kcal na deň +2,5 až 3 litre vody..

otázka : ak je v škole do 4-tej resp. je doma až o 4-tej, to si má do školy nosiť obed alebo je nejaké alternatívne riešenie, čo by mala papať v škole ?

Každá rada, aj taká, o ktorú som nežiadal alebo nespomínal, a mohla by mať vplyv na výsledok, budem za ňu veľmi vďačný poprípade, ak už tu niečo také na fóre bolo, stačí mi dať len odkaz na tému

a nazáver: jej cieľom je schudnúť 4-5 kg a spevniť telo no a samozrejme, mne sa páči taká, aká je teraz, toto bude len taký bonus
liliana

Člen
# Zasláno: 26 Led 2015 00:13

Ahoj. Pritelkyne ma problem v jidle. Jidelnicek co jsi navrhl mi prijde ok, jen to mussli bych nahradila vlockama a udelat po domacku oves. Kasi. Sladit treba medem, pokud sladi musi. Plus bych ji doporucila hiity. Super programy ma Jillien Michaels nebo Shaun T. Napr. Focus t 25. Nebo silovy trenink a kardio.

*** KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOBY, KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVODY ***
Legi

Moderátor
# Zasláno: 26 Led 2015 18:27

Zdarec, Tvá přítelkyně si huntuje zdraví. Uvedeněý příjem kalorií stačí pouze na bazálku a na nic jiného. Aby mohla fungovat (nikoli cvičit!), potřebovala by min. 2000Kcal, se cvičením klidně i 3000Kcal.

Teď Ti vysvětlím jak to funguje. Tím jak strašně málo jí, se jí brutálně zpomalil metabolismus. Mělo by to mít následující dopady. Návaly žravosti, výkyvy nálad, nepravidelná, nebo vůbec žádná menstruace, bolesti hlavy, anémie, nepravidelnost srdečního rytmu a další pěkný věci, který vedou ve finále do nemocnice na kapačky.

Váhu má vcelku ok, jen je otázka poměru svalů a tuku. Když ještě zhubne, mohly by se zmiňované komplikace projevit v plné síle.

42let @ 195cm @ 125kg
metty

Člen
# Zasláno: 26 Led 2015 19:45 - Změnil/a: metty

fúha tak určite jej nechcem spôsobiť žiadne dravotné komplikácie, to nie

Ona práveže žiadne takéto komplikácie nemá a váhu si drží stabilne na tých 60-61 kg ...

Motiváciu si nabrala zrejme odomňa, keďže pravidelne behávam, posilka + bojové umenia a stravu mám pestrú ;) povedala mi, že to chce aj ona

Tak som sa jej rozhodol pomôcť .. určite bude treba zmeniť jedálniček od základu, zaradiť nejaké nenáročné tréningy alebo cviky do jej voľného času...

Nechce vyslovene schudnúť za dajme tomu mesiac 5 kíl, ale proste žiť športovejšie a zdravšie ako doteraz, sformovať si postavu... a cieľ je schudnúť cca 5 kíl za neurčitú dobu

Tak teraz ma napadá len otázka, ako by (ne)mala začať, aby sa jej to neodrazilo v jej zdraví ?

pomer svalov a tukov neviem odhadnúť, ale doteraz žiadne zásadné aktivity nerobila ( okrem telesnej a bicykla)...

Inač, viem, aké sú začiatky ťažké a určite by som jej nedal hneď HIIT-ko v plnej sile alebo nejake kruhove tréningy, to by sa mi zosypala pred nohami( bože chráň) ;) viem, ako som začínal ja a aké chyby som robil, to mi je jasné...
Legi

Moderátor
# Zasláno: 26 Led 2015 20:12

To je dobře, že nemá problémy. Mladej člověk vydrží hrozný věci. Problém je, že Ti to potom tělo spočítá i s úrokama později. Nejdřív by měla začít makat na fyzičce, plavat, kolo, brusle, dlouhý svižný procházky. Následně začít cvičit s vlastním tělem. Pokuď je slabá konstitucí a mentálně, je ideální ji zaplatit fakt dobrýho vzdělanýho trenéra, kterej má VŠ a ví, co dělá. Ten jí předá správný návyky.

42let @ 195cm @ 125kg
liliana

Člen
# Zasláno: 27 Led 2015 19:11

at mrkne na rutina.cz... jsou to krátké tréninky.. hiity..ale i posilovací..na core, atd... mohlo by ji to bavit..já s tím začínala po porodu a to jsem měla svaly velmi ochablé a šlo to ;)

největší + má v tobě... jsi a budeš jí v tomto oporou a to dělá hrozně moc ;)

*** KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOBY, KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVODY ***
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0