Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Recepty a dieta / Dotaz
Autor Zpráva
Ryback

Člen
# Zasláno: 6 Dub 2014 12:47

Zdravím, je mi 15 let a vážím 115kg/měřím 173cm. Už to bude 3 rok co se dívám na kulturistiku a wrestling. Odhodlal jsem se jít do fitka. Problém je v tom, že bych potřeboval poradit co udělat radši, jestli hubnout (extrémně) nebo se snažit proměnit tuky ve svaly. Netuším jak si sestavit jídelníček. :/ Jestli by se tu našel někdo, kdo by mi poradil, díky moc
Spooky

Člen
# Zasláno: 6 Dub 2014 13:07

Ahoj.
Takže tvoj približný TDEE je 2594kcal. Ide o hodnotu pri ktorej nebudeš ani chudnúť ani priberať.
Čiže potrebujeme túto hodnotu čo najviac zvýšiť a musíš jesť pod túto hodnotu.

Ako začiatočník, tak aj keď budeš chudnúť a mať kcal deficit. tak ti budú rásť svaly.

Keby si zaradil 3x fullbody a 2-3x kardio do týždna , tak tvoj TDEE by mohlo byť cca 3400kcal.
Príjem by som nastavil na 2400-2500kcal. To máš denný 900kcal deficit. čo by týždenne mohlo byť kilo dole , čo je pomerne v zdravotnej norme

Tých 2400 kcal by som rozdelil na energeticky na: 40% bielkovín 30% sachre 30% tuky

čiže cca 250g bielkovín 184g sachrov 81g tukov

Prijal by som to hlavne zo zdravej stravy, možností máš veľa:
bielkoviny: mäso, mliečne, proteínové nápoje
sachre: ovsené vločky, zemiaky, ryža....
tuky: orechy, semiačka, olivový, kokosový, rybí tuk....

Ovociu by som sa v poobednajších hodinách vyhol nakoľko fruktóza sa ukladá do tukov, a telo to nevie priamo využiť na energiu.

Keďže bielkovín budeš mať dostatok, tak aj svaly ti budú rásť aj pri kcal deficite, nakoľko začiatočníci rastú aj zo vzduchu ;)
maacher

Člen
# Zasláno: 6 Dub 2014 16:43

mel bys urcite hubnout, protoze neznam nikoho, kdo umi premenit tuk ve sval.115 kg na 173 cm je tezka obezita, pac v 15 letech to urcite svaly nebudou. 2,5 kg bilkovin je zbytecne moc a 170 g . sacharidu prehnane malo.
Spooky

Člen
# Zasláno: 6 Dub 2014 17:19

Pri správnom rozložení stravy nie, nieje málo ;) Prečo toľko ľudí v poho vládze ísť CKD kde idú pod 20g sachrov?

Keď bude správne cvičiť, vysoký príjem bielkovín, a vzhľadom nato,že je začiatočník tak aj nabere svaly, nakoľko telo bude nútené sa adaptovať.

Ja osobne som schudol takto zo 100+kg na 70kg, za 6 mesiacov, čiže funguje to, a k tomu som si vytvoril aj slušný svalový základ
maacher

Člen
# Zasláno: 7 Dub 2014 09:40

ja nerikam, ze to nebude fungovat, ale klukovi je 15 let.On potrebuje naucit se pravidelne jist a hlavne spravne potraviny a ne pocitat kalorie a jeste skrouhnout sacharidy na 180, to je uplny nesmysl.A uplny nesmysl je rici clovekovi, ktereho si nikdy nevidel, jes tolik a tolik a bude to ok.
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 2
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0