Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Recepty a dieta / Cvičení na lačno
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Autor Zpráva
liliana

Člen
# Zasláno: 23 Pro 2013 11:08

Já? nene

*** KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOBY, KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVODY ***
Pet

Člen
# Zasláno: 4 Led 2014 14:02

Škoda, bylo by fajn mít parťáka nikdo se mnou nechce chodit.....
Jinak od včerejška jsem teda zvážená, změřená a pouštím se do toho...
Cukroví domlsáno a jedem Jinak cvičim už od prvního....akorát eviduju od včera
Jen by mě zajímalo ještě pár věcí:
1)Když chci cvičit ráno, kolik času by mělo uplynout mezi snídaní a cvičením? Hodina? Nebo stačí půl?
2)Pokud chci ze začátku zkusit místo gaineru po posilovně doplňovat jídlem, použiju ovoce kvůli sacharidům a můžu dát kvůli bílkovinám tvaroh, nebo radši něco jiého (chci to zkusit s gainerem a bez gaineru a srovnat výsledky)
3)Sacharidy, které doplňuju po posilovně ať už gainerem, nebo ovocem, počítají se do celkového denního příjmu nebo je o výjimka?
Předem dík za odpovědi
Karolina

Člen
# Zasláno: 4 Led 2014 14:26

Ahoj Podle toho, co snídáš, hodina je minimum, třeba po jogurtu s vločkami to stačí, dřív než hodinu po jídle nechodím nikdy, spíš déle, vyjímkou je třeba protein to jde už po půl hodině.. Po posilce bych dala třeba kefír s bílým rohlíkem nebo müller mléko..alternativy gainerů jsou tady: http://forum.posilovani.net/index.php?action=vthre ad&forum=2&topic=4464, po posilování se sacharidy započítávají stejně jako všechno ostatní..

I don´t work hard because I hate my body, I work out because I love it
Pet

Člen
# Zasláno: 4 Led 2014 14:49

ok, díky...jde mi spíš o to, že bych chtěla za čas nasadit takovou tu HIIT dvanáctiminutovku co mi doporučovala liliana a moje představa je vstát, nasnídat se, připravit si věci do práce, dát hiit, sprchu a jít....jenže pokud mám mezi snídaní a cvičením vydržet hodinu, tak to abych vstávala aspoň 2 hodiny před odchodem do práce což je hnus....jsem spíš noční tvor a ráno smlouvám s budíkem o každou minutu...
Karolina

Člen
# Zasláno: 4 Led 2014 15:37

Když si dáš něco lehčího,tak by to mělo jít, tak aspoň tu půl hoďku, jde o to, že zrovna Hitt je docela náročný, tak aby Ti nebylo zle, je to pro tělo náročné cvičit a ještě trávit jídlo,mně se třeba nejlíp cvičí, když mám vytráveno..

Pet

Člen
# Zasláno: 4 Led 2014 15:52

no já si zatím na ten hiit netroufám, to až tak od března, až budu mít něco dole...a lepší kondici.....jinak základ mé snídaně tvoří vločky, rýže, krekebroty, nebo celozrnný chléb, podle toho na co mám chuť a čas...to asi není moc lehké, co? no až se rozhodnu pro hiit, tak to prostě zkusím po půlhodině a když mi bude blbě, tak to halt nějak přežiju a příště počkám dýl....
Karolina

Člen
# Zasláno: 4 Led 2014 16:06

To je nejlepší vyzkoušet, co Ti bude vyhovovat, každý snese něco jiného..

Pet

Člen
# Zasláno: 4 Led 2014 16:27

jojo...prostě zkusím a uvidím..každopádně díky za radu a odkaz na ty náhrady gaineru....nejdřív vyladím pohyb a pak zkusím jak by to vypadalo s gainerem...no jelikož netahám nějaké extra váhy a spíš se snažím jen tak zpevnit a posílit, než vybudovat nějaké extra objemy tak pokud budou při porovnání jídla a gaineru výsledky více méně srovnatelné tak se radši nabaštím při představě pudinku s troškou ovoce se mi sbíhají sliny už teď
Milda25

Člen
# Zasláno: 13 Led 2014 20:10

Ahoj Legi, měl bych na tebe dotaz.. Chtěl bych si udržet dlouhodobě vyrýsovanou postavu a samozřejmě neztrácet svalovou hmotu, ba naopak svalovou hmotu nabírat V jednom odstavci jsi psal "nejíst najednou hodně sacharidů, zvlášť to platí u rýže a bramborách" zajímalo by mě kolik je dle tebe ideální porce sacharidů na jedno jídlo?

Jinak můj jídelníček se skládá převážně z těchto potravin: kuřecí prsa, sojové maso, ryby (pstruh), hovězí zadní, nízkotučný tvaroh, mozzarella light, cereální toastový chleba, sýr cottage, rýže, ovesný vločky, brambory, slunečnicové semínka, ovoce (jablko, mandarinka, pomeranč), proteinový nápoj Pharma 6hr. Zeleninu se taky snažím dávat co nejčastěji.

Bílkoviny se snažím držet 1,6g na 1kg vážím cca 90kg a je mi 26.

Ještě by mě zajímalo kolik je dle tebe ideální porce masa na den?
Mě přijde, že jsem pořád nafouklej i když přejezenej se necítím. A vůbec se mi nedaří hubnout / popřípadě vyrýsovat.

Díky za jakoukoliv info, Vaše fórum je super
liliana

Člen
# Zasláno: 13 Led 2014 20:16

cereální není celozrnný, na to pozor..

Legi

Moderátor
# Zasláno: 13 Led 2014 20:39

Tak se Ti vypisuji 30 minut s odpovědí a mě to spadlo a text je v čudu....já se picnu! Tak zejtra...

42let @ 195cm @ 125kg
Milda25

Člen
# Zasláno: 13 Led 2014 20:44

Mělo tam být celozrnný sorry
Milda25

Člen
# Zasláno: 14 Led 2014 08:51

Ještě bych měl dotaz, jestli se dá gainer hned po tréninku nahradit např. sáčkem rýže?
Beru proteiňák Pharma 6hr a BCAA + omega3 a Multivitamín v kapslích a v pohodbě šumivých tablet vápník a hořčík. Ještě něco důležitýho co bys k tomu přidal? Do gaineru se mi nechce investovat, rád bych gainer po tréninku nahradil stravou. Nechci být kulturista, cvičím jen pro zábavu.. Líbí se mi styl fitness.
liliana

Člen
# Zasláno: 14 Led 2014 09:16

pěkně tvarovane svaly úplně bez suplementu nejdou, tím že cvičíš, tak tělu potřebuješ dodávat pár věcí navíc..

vidím to na sobě, kámošky co šly do suplementu, tak se tvarují daleko rychleji jak já, která se to snažila nahrazovat jen stravou..vitaminy a minerály..

Milda25

Člen
# Zasláno: 14 Led 2014 09:44

Jaké suplementy, mimo těch co jsem psal že beru, máš ještě na mysli?
liliana

Člen
# Zasláno: 14 Led 2014 09:58

to bylo spíš jen takové konstatování, že kdybys nic nebral, tak ty tvary se hůř dělají,..

Milda25

Člen
# Zasláno: 14 Led 2014 10:05

tak s tím každopádně souhlasím
Legi

Moderátor
# Zasláno: 14 Led 2014 16:46 - Změnil/a: Legi

Něco jako ideální dávka sacharidů neexistuje. Je to proměnná a individuální veličina. V průběhu dne (mimo potréninku) je potřeba držet stabilní hladinu cukru v krvi, což docílíš vždy odpovídající "glykemickou náloží", čili musíš vědět ze zkušenosti, kolik jakého sacharidu si můžeš dovolit jednorázově sníst, aniž by to mělo vliv na zásadní aktivitu pankreatu.

Nekvalitní zdroje bílkovin jako kuřecí a sójové maso není dobré jíst moc často, nebo je musíš kombinovat s jinými zdroji, které zvýší jejich využitelnost. Kupovat light potraviny nemá smysl. Cholesterol je přítel kulturisty! Cholesterol je prekurzor všech hormonů, tedy i TST....

Ideální porce masa je právěže celkem nízká, protože maso se celkem dlouho tráví. V závislosti na době kdy trénuješ, se stejně nedá přijmout maso vícekrát, než 2x denně. Ideální je si dát biftek na večeři!
Proto se to honí proteinama, mají samý výhody. Jsou využitelnější, levnější a nezatěžují GI trakt.

Gainer je základ. Když to přeženu, to, co přijmeš bezprostředně po tréninku rozhoduje o tom, jestli Ti narostou svaly a jak rychle zregeneruješ. Sáčkem rýže...nebo nejlépe sladkou rýží lze určitým způsobem dosáhnout podobné reakce, ale je to jako by si chtěl na MS Superbiků závodit s Fichtlem. Gainer je jeden z nejlevnějších suplementů a pokuď chceš svaly, asi nemáš jinou možnost. Samozřejmě jde si udělat ze surovin gainer vlastní, který potom vyjde o něco levněji, než kupovaný.

42let @ 195cm @ 125kg
Milda25

Člen
# Zasláno: 14 Led 2014 17:18

To mi teda poraď jak se stravovat, když kuřecí maso a sojové není vhodné? Jde mi o to, aby příprava byla jednoduchá na čas, nemusel bych každej druhej den do obchodu a neutratil tisíce. Teď akorát dojíždím protein, tak k tomu vezmu i gainer a vyzkouším.. Dám na tvoji radu, nikdy jsem gainer neměl vždy jsem byl od něj odrazován.. Tak snad ze mě nebude tlustá koule
Legi

Moderátor
# Zasláno: 14 Led 2014 17:29

http://forum.posilovani.net/index.php?action=vthre ad&forum=2&topic=7959

42let @ 195cm @ 125kg
Milda25

Člen
# Zasláno: 14 Led 2014 17:40

To už jsem četl, je tam spoutu informací což je supr ale než dočtu jeden odstavec do konce, tak už si nepamatuji co je v půlce natož na začátku ale nevadí Každopádně jsem se dočetl Maso: Ryby, plody moře, libové hovězí, králičí, krůtí, kuřecí a zvěřinu. Ryby a hovězí 1x týdně v pohodě jinak je to dost finančně náročné.. takže co mi zbývá...kuřecí maso..
Legi

Moderátor
# Zasláno: 14 Led 2014 17:45

No kulturistika není z těch nejlevnějších koníčků...

A zkusil jsi někdy číst ten článek bez stresu a 10x dokola? Vždycky když nevíš, tak do něho jukni...od toho tady je....

A kuřecí....převážně z Polska...na ATB....fuj!

42let @ 195cm @ 125kg
Milda25

Člen
# Zasláno: 14 Led 2014 18:40

Jak už jsem psal nahoře, nechci být kulturista.. Líbí se mi fitness, prostě mám životní styl založen na sportu baví mě to.. Nepiju, nekouřím snažím se zdravě jíst a aktivně cvičím.. Můj největší problém je strava, pořád se mi to nedaří vychytat.. S tím kuřecím na ATB souhlasím, to je hnus..

Ale prostě nevím jak bez něj nebo s jeho výrazným omezením mám vychytat každodenní stravovací režim (ekonomicky a s rychlou přípravou)..
liliana

Člen
# Zasláno: 14 Led 2014 18:42

pořídit si farmu

Legi

Moderátor
# Zasláno: 14 Led 2014 18:44

Neboj, nebudeš kulturista....k tomu je potřeba léta tréninku a sofistikovanějších výživových a suplementačních plánů....

42let @ 195cm @ 125kg
Milda25

Člen
# Zasláno: 14 Led 2014 19:01

Cvičím již 13 let a období "sofistikovanějších výživových suplementačních plánů alias sypání" mám již za sebou, píšu to jen z toho důvodu abys mě nebral za úplného začátečníka co si myslí, že si koupí kreatin a bude z něj kulťák

Jestli jsem to tedy pochopil správně, tak tvoje rada je bílkoviny honit hlavně proteiny / po trenálu gainerem.. rybou, mořskýmy plody, hovězím.. (tím myslím takovej ten hlavní denní jídelní základ) z tvarohu se moc nenajím..

Btw jaký máš jídelníček ty?
Milda25

Člen
# Zasláno: 14 Led 2014 19:17

Jaký máš názor na gainer Waxy Vol? http://shop.kulturistika.com/sacharidy/?producer=8 1
Legi

Moderátor
# Zasláno: 14 Led 2014 19:56

Mildo, neměl jsem na mysli sypačku...tomu teda nefandím.

Já se držím svých vlastních rad a 4x denně hřeším....

Ten pšeničný škrob je fajn....

42let @ 195cm @ 125kg
Milda25

Člen
# Zasláno: 20 Led 2014 08:58

Legi ten waxy vol po trenalu je opravdu ok nebo radeji koupit nejakej jinej gainer s vyssim gi?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 20 Led 2014 09:40

Je to dobré vždy namíchat tak, aby inzulínová odezva byla postupná a trvala delší dobu. Proto se zpravidla míchá glukóza s maltou, nebo i s něčím pomalejším. Důležitá je také celková glykemická nálož, která určuje výslednou inzulínovou odezvu pankreatu.

42let @ 195cm @ 125kg
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0