Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Recepty a dieta / Snídaně ! Co si dát ?!
Autor Zpráva
CodexNekro

Člen
# Zasláno: 25 Zář 2013 21:47

Zdar,
už delší dobu se potýkám s problémem co si dát ráno na snídani.
Ted jím nejčastěji celozrnné pečivo a nějakou lepší šunku,občas sýr.
Prostě pořád to stejné dokola.
Byl bych vděčný za tipy na snídaně,které jsou rychlé a zároveň vydatné a vhodné pro budování svalů.
Jó a takový detail - fakt nemám rád zeleninu (rajčata,paprika,ředkve) - vlatně to nedokážu vůbec pozřít

Předem díky za všechny rady a nápady !
dobespavel

Člen
# Zasláno: 25 Zář 2013 22:46

Co taková klasika jako je musli z ovesných vloček, ovoce a ořechů, to vše zaliješ mlékem či nějakým bílým jogurtem, popřípadě dochutíš medem, marmeládou, kakaem...

Buď si to musli sám vyrobíš, což má tu výhodu, že víš kolik čeho si do toho dáváš, nebo se dá koupit již hotové - sypané či zapékané (kaloričtější)

Dále se dají koupit různé instantí ovesné kaše - ochucené (někdy zbytečné přeslazené) nebo natural

Jinou variantou k ovesným vločkám jsou třeba jáhly

Nebo si můžeš den předem připravit obyčejný puding, do kterého si zase podle libosti můžeš přidat například nakrájené ovoce, piškoty...

S tou zeleninou to je celkem problém, jelikož z ní získáváš vitamíny a vlákninu, pokud nepozřeš žádný druh zeleniny, zvyš aspoň příjem ovoce a celozrných výrobků, což ovšem ani zdaleka není adekvátním řešením

22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
tadeafc

Člen
# Zasláno: 26 Zář 2013 06:32

Já jím přes půl roka ovesné vločky a nemůžu si to vynachválit.Občas si dám něco jiného,ale nic mě tak chuťově neuspokojí jako ten protein.

Dávam obyč.ovesné vločky,mléko...to nechám přes noc naležet.Ráno přisypu nějaké oříšky,kokos,občas kokos.olej,pak třeba protein na ochucení.Mám problém abych třeba toto 2 dny nejedl.
Spede

Člen
# Zasláno: 26 Zář 2013 07:14

Tak já taky víceméně jím na snídani ovesné vločky s jogurtem nebo muesli s jogurtem a nebo si dávám kuk.lupínky s mlékem
CodexNekro

Člen
# Zasláno: 26 Zář 2013 09:46

Ovesne vlocky,to by mohlo bejt reseni...a jak to teda pripravujete?
To jen zalijete mlekem vecer? A jinak nic? Rano jen ochutite dle vlastni chuti?
Prosil bych o par receptu s tema vlockama...dik.
A ta zelenina je moje prokleti-od mala snim jen syrovou mrkev
Ted se cpu multivitaminem,beckem a jinejma pilulema at to trochu dorovnam ..
dobespavel

Člen
# Zasláno: 26 Zář 2013 09:57

Jasně, jen zaliješ mlékem a necháš odstát v chladu, aby ty mločky nasály a změkly, ráno potom přidáš další suroviny, jak už jsem ti psal v prvním příspěvku

Tak jez aspoň tu mrkev, protože z multivitamínu rozhodně nezískáš vlákninu
A divím se, že třeba nepozřeš rajčata či červenou papriku, vždyť jsou chuťově dobré (sladké)

22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
tadeafc

Člen
# Zasláno: 26 Zář 2013 10:13

Jak sem napsal v prvním,stačí je namočit.Určitě si zkus je namočit jednou den předem,a po druhé jen třeba půl hodky předem.Někomu to sedí když je to jak blato,a někomu zase ne.

Co se týče chutí,pokud toto bude pro tebe "nic moc" tak doporučuji je zapéct s medem,a pak tam přidat sušené ovoce jako meruňky,rozinky atd...

Jinak ale to zkus tak,jak sem napsal poprvní ;)
CodexNekro

Člen
# Zasláno: 26 Zář 2013 10:53

Kdyz to pripravim vecer,neztrati vlocky svou vyzivnost?
A to rajce si trefil , to nesnasim ze vseho nejvic ! Papriku do sebe dostanu varenou v jidle ale syrovou ne-e.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 26 Zář 2013 12:17

Nejí syrovou zeleninu.......to budeš muset nahrazovat! Vláknina (psylium atd.) a Inulínem, zakysanejma mléčnýma výrobkama a vitamínama, který Ti ovšem zničí vlastní enzymatickou schopnost vitamíny vstřebávat z normální potravy. A to je dost blbý....

42let @ 195cm @ 125kg
CodexNekro

Člen
# Zasláno: 26 Zář 2013 12:56

Sakra nestras me !!!
No proste to nesnasim - salatove okurky,papriky,rajcata,redkve a v zivote jsem si nedal zeleninovy salat, ale nevarene klidne snim : petrzel,celer,mrkev,kvetak,brokolici a i nejake dalsi,takze to neni uplne ze bych nejedl zeleninu. Myslis ze i presto jsem porad v hajz*u?
Mam rad asijke jidlo a v nem snim cokoliv...delam si ho doma i s paprikama takze asi tak...

Mel bych si sehnat nejake vitaminy? Ted beru multak a becko a neco na klouby.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 26 Zář 2013 18:58

Aha, tak to je v pohodě......pokuď tu kořenovou a brukvovitou zeleninu jíš aspoň občas syrovou.

42let @ 195cm @ 125kg
bajola

Člen
# Zasláno: 26 Čvc 2018 05:30

Já mám spoustu fitness receptů na snídaně - slané i sladké. Koukni.
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0