Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Recepty a dieta / RÝSOVAČKA
Autor Zpráva
novalegenda

Člen
# Zasláno: 18 Pro 2012 16:08

Čaw lidi na léto bych se chtěl vyrýsovat a tak se chci zeptat na pár věcí

a) jaká je bezpečná hranice tuku a jak to nejlépe vypadá, nyní mám 15% (9,9 kg) tuku, jak dlouho mi bude trvat schodit tuk pro vyrýsování? ZVOLÍM SACHARIDOVÉ VLNY
b) jaký trénink bych měl dělat a jak často, nemohu split potřebuji full body --cvičím totiž doma i v posilovně a doma mám jen jednoručky
c) Budu hodně unavený? Ovlivní to moje myšlení nebo tak něco?
d) poslední dotaz - spalovače, to jsou předpokládám chemické sr..če a nebudu je potřebovat. nebo se mýlím?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 18 Pro 2012 19:08

Bezpečná hranice je 5-6% tělesného tuku, zdravější však 7-8%.
Doba shazování je zcela individuální a záleží na mnoha faktorech.

Trénink máš nastavenej dobře.

Unavený bys neměl být, ale psychicky je to náročnější. Můžeš brát Taurin.

Spalovače - no, zeleným čajem nic nepokazíš. Pokud seš drsnej, můžeš Synephrin, pokud ještě drsnější, Lipo 6X.

42let @ 195cm @ 125kg
maacher

Člen
# Zasláno: 18 Pro 2012 20:27

Myslím, že ti bude stačit upravit jídelníček než hned házet sacharidové vlny. Nechal bych si to na později, pokud by přestalo tělo spolupracovat a tuk by nešel dolů. Napiš sem jídelníček.
novalegenda

Člen
# Zasláno: 18 Pro 2012 20:29

momentalně jsem v objemu..

chci se vyrýsovat na léto, počítal jsem rýsovat se v květnu a červnu..

jinak se chci zeptat můžu si po sachar. vlnách občas dát svíčkovou s knedlíkem nebo chipsy? asi ne co? ale kdyby to bylo nárazově jednou za tejden?
maacher

Člen
# Zasláno: 18 Pro 2012 20:35

co to je podle tebe objem? Cpát do sebe sračky? Když si dáš jednou za týden v neděli takové jídlo, tak se nic nestane, ale co to je po sacharidových vlnách? nějak tomu nerozumím. Napiš sem , co tak obvyklé jíš, a co hodláš jíst v dietě a na něco určitě příjdem.
novalegenda

Člen
# Zasláno: 18 Pro 2012 20:42

SNÍDANĚ 6:20
a) musli z vloček (+-80g) + bílý jogurt (150 g) + 250 ml mléka
b) ovesná kaše (150 g vloček + 150 ml mléka) - jen o víkendech

SVAČINA 9:40
a) ovoce + BEBE --> většinou, nebo nějaké sladké pečivo

V průběhu dopoledne dávka 45 g proteinu, (31,5 g bílkovin) - Smartlabs Chow protein - nebudu pít najednou, ale průběžně celé dopoledne.

OBĚD v rozmezí 13:15 až 14:15
a) 2x kaiserka cereální + 100 g vepřového masa + zelenina //// NEBO těstovinový salát(3 dny v týdnu jsem na oběd mimo domov)
b) ovesná kaše (když se stihnu vrátit domu a náhodou nemám maso, málo často)
c) alespoň 3x v týdnu rýže/těstoviny + maso (vepřové, králičí, rybí filé)

SVAČINA 16:00
a) 4 míchaná vejce
b) toast + hodně šunky a sýra, k tomu např. 2 míchaná vejce
c) přinejhorším ovesná kaše

VEČEŘE 18:30
snažím se o teplé jídlo, většinou s masem, přinejhorším jsou to např 2 toasty a dám do nich hodně sýra a kvalitní šunky, většinou jsou to ale jídla jako je čína, špagety (s masem), kvalitní párky + např. 2 kaiserky..

2. VEČEŘE 20:00
125 g tvarohu + 150 g bílého jogurtu + med/cukr, snažím se o med, ale teď přes zimu to s ním bude horší...

+ V PRŮBĚHU ODPOLEDNE SE BUDU SNAŽÍT VYPÍT CO NEJVÍCE MLÉKA
Před tréninkem mám většinou oběd, takže jsou to nějaké ty kaiserky s masem/těstovinový salát a po tréninku se budu snažit o ovoce nebo např. bebe sušenky obsahují hodně sacharidů (anabolické okno)

přiznám se že docela chlastám energitáky a žeru chipsy :D ale chipsy tak jednou za 14 dní a energitaky tak 3x do tejdne
maacher

Člen
# Zasláno: 18 Pro 2012 20:49

to je ten tvůj objem nebo plánovaná dieta dieta? Máš spočítané kolik do sebe dostáváš živin? toasty, kasiserky, bebe, to se nehodí ani do jednoho. Ty máš jíst 4-5 kvalitních jídel denně, já tam vidím 3x v týdnu jedno. Jinač to není jídlo pro cvičícího kluka. Ty nemusíš držet žádnou dietu, ty potřebuješ jíst kvalitně a potom budeš nabírat svaly (za předpokladu dobrého tréninku a odpočinku) a tuk ti ubyde. Lidí si myslí, že se vyžerou párkama a bebe, potom zhubnou a že ty svaly se asi vykouzlí
novalegenda

Člen
# Zasláno: 18 Pro 2012 20:59

no já to mám sestavené kvůli bílkovinám, je to objem..

a jiná možnost než ty toasty a kaiserky nekdy není, čím bys je nahradil, kromě rýže a dalších příloh?

jinak ten tvaroh si dávám jen někdy!
Legi

Moderátor
# Zasláno: 18 Pro 2012 21:03

Rýžový chlebíčky s amaratem, zdravější polystyrén jsi ještě nikdy nejedl!

42let @ 195cm @ 125kg
novalegenda

Člen
# Zasláno: 18 Pro 2012 21:09

hej dobrej nápad dík za radu a kdybych omezil ty energy drinky a chipsy schodil bych neco, nebo je nejak potreba primet telo k tomu aby pouzivalo jako energii tuky?
maacher

Člen
# Zasláno: 18 Pro 2012 21:10

Ale ty tam těch bílkovin moc mít nebudeš a sacharidů taky moc ne, určitě ne těch komplexních. Jak by to asi mělo vypadat.
snídaněvesná kaše s vloček a toho tvého proteinu, ovoce
svačina: žitný chléb, vařené vejce (pomazánka s vajec, rybiček...,)
oběd: maso, rýže (těstoviny, brambory)
svačina: kefír, ovoce
večeře: to samé co na oběd, tuňák s těstovinami, nechat si umlýt hovězí, udělat si boloňskou omáčku, k tomu těstoviny, rýži
před spaním: bílý jogurt, hrst ořechů

tak nějak by to mohlo vypadat, nevím kolik vážíš, takže stejně si to musíš upravit podle svých potřeb. Bílkoviny od 1,5 do 2 gr. zůstává stejný, jen v dietě ubereš sacharidy a tuky. Když už pečivo, tak kvalitní žitný chléb nebo grahamové. Kaiserky, toustový chleba, to ti nic nedá. Vločky, pohanka, špalda, rýže, těstoviny, brambory, to jsou kvalitní zdroje sacharidů, mléčné výrobky(bílé jogurty, kefíry, nízkotučné sýry, cotage), maso, vejce, to jsou kvalitní zdroje bílkovin, řepkový olej, olivový, ořechy, burákové máslo, to jsou kvalitní zdroje oleje, z takových potravin si musíš sestavit jídelníček, pokud chceš nabírat svaly a ne pneumatiku kolem pasu.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 18 Pro 2012 21:16

Ty voe, styď se! Žereš takový sračky, prázdný kalorie, úplně na hovno! Sorry, nechal jsem se unést!

http://www.fitrecepty.cz/clanky-o-vyzive-sportovcu -i-nesportujicich/efektivni-spalovani-podkozniho-t uku

Tady se dočteš to zásadní. Odstavce o odvodňování preskoč, to se týká jen soutežních cvičenců.

42let @ 195cm @ 125kg
novalegenda

Člen
# Zasláno: 18 Pro 2012 21:22

a jako vazim jen 66 kg tak ty bilkoviny tam sou cca 2 g na kilo tak co je na tom spatnyho?
maacher

Člen
# Zasláno: 18 Pro 2012 21:27

rýžové chlebíčky nejez, mají vysoký glikemický index. a co chceš z 66 kil shazovat ?
novalegenda

Člen
# Zasláno: 18 Pro 2012 21:27

5% TUKU jako počítám že do léta naberu 5 kg
novalegenda

Člen
# Zasláno: 18 Pro 2012 21:35

tak promin no ale merim 170 cm a je mi 15 let, ostatni vazej tak 50 až 60 kg
maacher

Člen
# Zasláno: 18 Pro 2012 21:40

v 15 letech se žádná dieta nedrží, uprav si jídelníček, musíš jíst kvalitně a hlavně se vykašli na nějaké sacharidové vlny, to jsou věci pro kulturisty v přípravě na závody, ne pro 15 letého kluka. Hodně zeleniny, ovoce, dostatek vody a kvalitní jídlo, toď vše co potřebuješ. A hýbej se a neseď u počítače
Legi

Moderátor
# Zasláno: 18 Pro 2012 21:43

Asi jsi myslel glykemický index, viď? Mají, ovšem jak který. Celozrný z rýže natural ne. Ony jdou použít i ty Racio, vždyť produkce inzulínu je že prý k užitku. Na večer to ovšem není nejlepší, o tom žádná.

42let @ 195cm @ 125kg
maacher

Člen
# Zasláno: 18 Pro 2012 21:48

Chybička se vloudila. No 15 letý kluk se podle mě obejde bez racio chlebíčku
Legi

Moderátor
# Zasláno: 18 Pro 2012 21:52

Tak obejde, ale je to úžasně praktická věc na cesty, do školy atd. Teda až na to, že to drobí jak sviňa!

42let @ 195cm @ 125kg
maacher

Člen
# Zasláno: 18 Pro 2012 21:56

Lepší službu určitě udělá žitný chléb. A prakticky je stejně. Nebo když si udělá koktejl z proteinu, vloček a arašídového másla, tak není nic lehčího vypít 3 dcl nápoje.
tomasso

Člen
# Zasláno: 18 Pro 2012 22:27

mě vždycky ve škole nadávají když si v netréninový den beru racio a bílej jogurt, že je všude kolem mě bordel :D
tetsuo

Člen
# Zasláno: 19 Pro 2012 10:20

1) Bezpečná hranice tuku je do nějakých 5 % podkožního tuku. Dlouhodobě se některým jedincům ale daří udržovat to celoročně kolem 7-8 %. Udržovat 5 % téměř nejde.
Spousta lidí taky trochu kecá, že 3 % tělesného tuku apod. Přesnější meření ukazují, že většinou mají o 4 % více, než si myslí.

Sacharidové vlny můžou být různě tvrdé, dá se s nimi shodit 3-4 kila tuku měsíčně, někdo dá ale i 5-7 kilo. Čím je dieta tvrdší, tím víc má tělo tendenci po skončení diety nabrat tuk zpět.

2) Kruhový, fullbody, více opakování (12-15, ale i 20 opakování v sérii). Cvičit aspoň hodinu víceméně v kuse, s minimálními přestávkami (30-40 sekund max.). Vhodná je i lehká aerobní aktivita poté, tak 15-30 minut. Důležité je, zhruba půl hodiny až hodinu po tréninku nejíst ani nic nepít, rozhodně ne sacharidy. V tom čase se totiž konečně používá tuk z podkoží jako palivo.

3) Ano. Ano.

4) Výraz "spalovače" nemám rád. Ty látky NAPOMÁHAJÍ spalování tuku. Chemické sračky to kupodivu většinou nejsou. Něco jiného je jejich účinnost. Dělají většinou tak 5-10 % výsledku.

Rozumné je zkusit MCT olej jako palivo, které učí tělo používat tuky. Na trénink je možné brát synefrin a kofein.

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
novalegenda

Člen
# Zasláno: 19 Pro 2012 13:31

tak kdyz studuji na gymnaziu budu se muset ucit a nepude mi to?
tetsuo

Člen
# Zasláno: 19 Pro 2012 14:28

Mozek funguje slušně při příjmu nějakých 100 g sacharidů denně. Když se jde níž, je to horší.

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
novalegenda

Člen
# Zasláno: 19 Pro 2012 16:11

stačili by sacharidové vlny 100,200,300 g ??
novalegenda

Člen
# Zasláno: 19 Pro 2012 16:45

ted koukám na ten kruhový trénink, ale jako 6 cviků po 3 sériích se mi na hodinu zdá opravdu málo, jak bych to měl upravit?
maacher

Člen
# Zasláno: 19 Pro 2012 17:20

Proboha, ty jsi talián? Je ti 15 let, vykašli se na nějaké sacharidové vlny. Uprav si jídelníček, kde máš nesmyslné věci a nebudeš mít problém. Myslíš , že když budeš jíst bebečka a párky tak ti nějaké sacharidové vlny pomůžou? Nech si poradit a nevymýšlej nesmysly.
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0