Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Začátečníci / vhodný začátek
Autor Zpráva
OndraTkd

Člen
# Zasláno: 17 Srp 2016 11:33

Zdravím všechny lidi. Jsem tady nový a i když už jsem zde na fóru prečetl dost informací, stále si ale nevim rady a spíš tápu. Chci zhodit tzv. "vanu" za roky vzniklou a rád bych zvětšil i objem svalů.
Nejsem si jistý jestli bych měl začít fullbody, třeba 10 týdenním plánem tetsua nebo cvičit zvlášť jednotlivé partie.
Mám 37let,188cm a 106kg.
Jedná se o domácí posilování s vlastní váhou a dvěma 12ti kg jednoručkami/asi to je nic moc že? /Do toho bych rád zapojil v neposilovací dny HIIT,nebo jiné kardio. Je to vhodné?

V jídelníčku mám zatím celkem jasno. Jinak cvičím dvakrát týdně taekwondo ale je to spíš kardio než zesílení. Taky to skákání cítím na kloubech.

Nezlobte se že zakládám nové vlákno ale většinou jsou dotazy od mladších lidí a to už bohužel nejsem.
Moc Vám všem děkuju za případnou odpověď.

Ondra
Legi

Moderátor
# Zasláno: 20 Srp 2016 08:09

Zdar,
to je na nic co děláš, nejdřív je potřeba zhubnout, než si zničíš klouby. Doporučuji kolo a plavání. Následně postupně najet na silový trénink pod dohledem...zdůrazňuji dobrého trenéra.

42let @ 195cm @ 125kg
OndraTkd

Člen
# Zasláno: 20 Srp 2016 09:38

Diky za info. A myslíš že tim plaváním by se mohlo podařit dát pár kilo dolů? Co třeba beh lesem? Měkčí povrch. Takže na činky bych měl zatim zapomenout?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 20 Srp 2016 17:06

Běh s nadváhou je vždy problém, ale lepší než nic. S činkama klidně začít můžeš, ale máš před sebou spoustu nástrah. Bylo by dobré si o tom něco odborného přečíst. Ušetříš a neublížíš si. Správně trénovat a jíst, to je celkem věda.

42let @ 195cm @ 125kg
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 2
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0